Nabava stolnih računala i monitora

Grad Split

Nabava stolnih računala i monitora Grupa 1. Nabava stolnih računala Grupa 2. Nabava monitora

Rok

Rok za zaprimanje ponuda bio je 2026-08-06. Nabava je objavljena 2026-07-06.

Tko? Što? Gdje?
Povijest nabave
Datum Dokument
2026-07-06 Obavijest o javnoj nabavi
2026-07-15 Obavijest o javnoj nabavi
2026-07-30 Obavijest o javnoj nabavi
2026-07-31 Obavijest o javnoj nabavi
2026-08-07 Obavijest o javnoj nabavi
2026-08-12 Obavijest o javnoj nabavi
Obavijest o javnoj nabavi (2026-07-06)
Predmet
Opseg nabave
Naslov: Nabava stolnih računala i monitora
Referentni broj: VV-710/2026-Z
Kratki opis:
Nabava stolnih računala i monitora Grupa 1. Nabava stolnih računala Grupa 2. Nabava monitora
Vrsta ugovora: Roba
Proizvodi/usluge: Stolno računalo 📦
Procijenjena vrijednost bez PDV-a: 285 250 EUR 💰
Informacije o grupama
Ovaj ugovor je podijeljen na grupe
Najveći broj grupa koje se mogu dodijeliti jednom ponuditelju: 2
Ponude se mogu podnijeti za najveći broj grupa: 2

1️⃣
Interna identifikacijska oznaka: VV-710/2026-Z-1
Naslov: Nabava stolnih računala
Procijenjena vrijednost bez PDV-a: 250 000 EUR 💰
Ova javna nabava prikladna je i za mala i srednja poduzeća (MSP-ovi)
Opis nabave: Nabava stolnih računala
Primjena kriterija pristupačnosti za osobe s invaliditetom u tehničkim specifikacijama: Uvjeti pristupačnosti za osobe s invaliditetom nisu uzeti u obzir zbog sljedećeg obrazloženja
Obrazloženje: Nije primjenjivo.
Glavno mjesto ili lokacija izvršenja:
Odabrani ponuditelj će isporučiti robu u sjedištu Naručitelja ili na drugom mjestu po potrebi Naručitelja.
Država: Hrvatska 🇭🇷
Mjesto izvršenja: Splitsko-dalmatinska županija 🏙️
Trajanje: 45 dana
Trajanje
Datum početka: 2026-08-20 📅
Opis
Maksimalan broj obnavljanja: 0
Kriteriji za dodjelu
Cijena
Cijena (težina): 80
Kriterij kvalitete (naziv): Rok isporuke robe
Kriterij kvalitete (težina): 10
Kriterij kvalitete (naziv): Dužina trajanja proizvođačkog jamstva za otklanjanje nedostataka na opremi
Naslov
Identifikacijski broj grupe: LOT-0001

2️⃣
Interna identifikacijska oznaka: VV-710/2026-Z-2
Naslov: Nabava monitora
Procijenjena vrijednost bez PDV-a: 35 250 EUR 💰
Opis nabave: Nabava monitora
Kriteriji za dodjelu
Cijena (težina): 90
Kriterij kvalitete (naziv): Rok isporuke opreme
Naslov
Identifikacijski broj grupe: LOT-0002

Postupak
Vrsta postupka
Otvoreni postupak
Pravna osnova: Direktiva 2014/24/EU
Glavna obilježja postupka: Otvoreni postupak
Administrativne informacije
Rok za zaprimanje ponuda ili zahtjeva za sudjelovanje: 2026-08-06 10:00:00.0000000 📅
Uvjeti otvaranja ponuda: 2026-08-06 10:00:00.0000000 📅
Uvjeti otvaranja ponuda (mjesto): GRAD SPLIT, Obala kneza Branimira 17, Split
Uvjeti za otvaranje ponuda (Podaci o ovlaštenim osobama i postupku otvaranja):
Javnom otvaranju ponuda mogu prisustvovati ovlašteni predstavnici ponuditelja i druge osobe. Pravo aktivnog sudjelovanja u postupku javnog otvaranja ponuda imaju samo ovlašteni predstavnici javnog naručitelja i ovlašteni predstavnici ponuditelja koji su dostavili svoje ovlaštenje u pisanom obliku.
Prikaži više
Jezici na kojima se mogu podnijeti ponude ili zahtjevi za sudjelovanje: hrvatski 🗣️
Najkraće razdoblje tijekom kojega ponuditelj mora održati ponudu: 90 dana
Uvjeti natječaja
Ponuditelji mogu podnijeti više od jedne ponude
Potreban je napredan ili kvalificirani elektronički potpis ili pečat (kako je definirano u Uredbi (EU) br. 910/2014)
Jamstvo je potrebno
Datum otvaranja: 2026-08-06 10:00:00.0000000 📅
Mjesto: GRAD SPLIT, Obala kneza Branimira 17, Split
Dodatne informacije:
Javnom otvaranju ponuda mogu prisustvovati ovlašteni predstavnici ponuditelja i druge osobe. Pravo aktivnog sudjelovanja u postupku javnog otvaranja ponuda imaju samo ovlašteni predstavnici javnog naručitelja i ovlašteni predstavnici ponuditelja koji su dostavili svoje ovlaštenje u pisanom obliku.
Prikaži više
Elektroničko izdavanje računa: Obvezno
Kriteriji za dodjelu
Vrsta težine: Ponder (točke, točan)
Uvjeti natječaja
Ugovor sadrži uvjete izvedbe

Pravne, ekonomske, financijske i tehničke informacije
Uvjeti za sudjelovanje
Kriterij za odabir: Upis u trgovački registar
Popis i kratki opis pravila i kriterija: Detalji opisani u dokumentaciji o nabavi
Kriterij za odabir: Reference na određene isporuke
Mjere za osiguranje kvalitete
Uzorci, opisi ili fotografije s certifikatom autentičnosti za ugovore o opskrbi
Tražene depozite i jamstva:
GRUPA 1 Jamstvo za ozbiljnost ponude u obliku bezuvjetne garancije banke u iznosu od 7.500,00 eur (sedamtisućapetstoeura) na rok od 90 (devedeset) dana od dana otvaranja ponuda. Iz jamstva mora biti vidljivo da se daje za slučaj odustajanja ponuditelja od svoje ponude u roku njezine valjanosti, nedostavljanja ažuriranih popratnih dokumenata sukladno članku 263. Zakona o javnoj nabavi, neprihvaćanja ispravka računske greške, odbijanja potpisivanja ugovora o javnoj nabavi, te nedostavljanje jamstva za uredno ispunjenje ugovora. Iz garancije banke mora biti vidljivo da je neopoziva, naplativa na „prvi poziv“ i bez Prigovora. Sukladno čl. 214. stavak 3. Zakona o javnoj nabavi (NN 120/2016,114/22 i 48/26), Ponuditelj može umjesto garancije banke dati novčani polog u traženom iznosu. Jamstvo za ozbiljnost ponude dostavlja se u izvorniku, odvojeno od elektroničke ponude, u papirnatom obliku, poštom preporučeno na adresu: Grad Split, Služba zajedničkih poslova/Odsjek za javnu nabavu, Obala kneza Branimira 17, 21000 Split ili neposrednom predajom na Protokol. GRUPA 2 Jamstvo za ozbiljnost ponude u obliku bezuvjetne garancije banke u iznosu od 1.000,00 eur (tisućueura) na rok od 90 (devedeset) dana od dana otvaranja ponuda. Iz jamstva mora biti vidljivo da se daje za slučaj odustajanja ponuditelja od svoje ponude u roku njezine valjanosti, nedostavljanja ažuriranih popratnih dokumenata sukladno članku 263. Zakona o javnoj nabavi, neprihvaćanja ispravka računske greške, odbijanja potpisivanja ugovora o javnoj nabavi, te nedostavljanje jamstva za uredno ispunjenje ugovora. Iz garancije banke mora biti vidljivo da je neopoziva, naplativa na „prvi poziv“ i bez Prigovora. Sukladno čl. 214. stavak 3. Zakona o javnoj nabavi (NN 120/2016,114/22 i 48/26), Ponuditelj može umjesto garancije banke dati novčani polog u traženom iznosu. Jamstvo za ozbiljnost ponude dostavlja se u izvorniku, odvojeno od elektroničke ponude, u papirnatom obliku, poštom preporučeno na adresu: Grad Split, Služba zajedničkih poslova/Odsjek za javnu nabavu, Obala kneza Branimira 17, 21000 Split ili neposrednom predajom na Protokol.
Prikaži više
Glavni uvjeti financiranja i načini plaćanja i/ili upućivanje na relevantne odredbe koje ih uređuju: Plaćanje u roku od 30 dana od dana zaprimanje e računa.
Uvjeti vezani uz ugovor
Uvjeti izvršenja ugovora:
<p>Sva oprema treba biti nova i nekorištena. Ponuditelj je dužan svu opremu isporučiti u roku dostavljenom u ponudi od obostranog potpisa ugovora.. Ponuditelj je dužan na svoj opremi otkloniti nedostatke u proizvođačkom jamstvenom roku o svom trošku, te ju je dužan preuzeti na lokacijama Naručitelja i po otklanjanju nedostatka dostaviti na lokacijama Naručitelja. </p>
Prikaži više
Uvjeti za sudjelovanje
Osnova za isključenje:
Dječji rad i drugi oblici trgovanja ljudima
Imovinom subjekta upravlja stečajni upravitelj
Isključivo nacionalne osnove za isključenje
+ još 21
Izravno ili neizravno sudjelovanje u pripremi ovog postupka javne nabave
Kaznena djela terorizma ili kaznena djela povezana s terorističkim aktivnostima
Korupcija
Kršenje obveza u području prava o okolišu
Kršenje obveza u području radnog prava
Kršenje obveza u području socijalnog prava
Kršenje obveza utvrđenih na temelju isključivo nacionalnih osnova za isključenje
Kršenje obveze plaćanja doprinosa za socijalno osiguranje
Kršenje obveze plaćanja poreza
Lažno prikazivanje, prikrivanje informacija, nemogućnost podnošenja traženih dokumenata ili prikupljanje povjerljivih informacija o ovom postupku
Nagodba s vjerovnicima
Nesolventnost
Pranje novca ili financiranje terorizma
Prijevara
Prijevremeni raskid, naknada štete ili druge usporedive sankcije
Situacije istovrsne stečaju prema nacionalnim zakonima
Sporazumi s drugim gospodarskim subjektima u cilju narušavanja tržišnog natjecanja
Stečaj
Sudjelovanje u zločinačkoj organizaciji
Suspendirane poslovne aktivnosti
Teški poslovni prekršaj
Opis razloga za isključenje:
Sudjelovanje u zločinačkoj organizaciji
Korupcija
Prijevara
Kaznena djela terorizma ili kaznena djela povezana s terorističkim aktivnostima
Pranje novca ili financiranje terorizma
Rad djece i drugi oblici trgovanja ljudima
Neisplata plaće
Sudjelovanje u zabranjenom sporazumu u smislu propisa o zaštiti tržišnog natjecanja
Plaćanje poreza
Plaćanje obveza za mirovinsko i zdravstveno osiguranje
Kršenje obveza u području zakonodavstva o zaštiti okoliša
Kršenje obveza u području socijalnog prava
Kršenje obveza u području radnog prava
Stečaj
Nesolventnost
Imovinom subjekta upravlja stečajni upravitelj
Nagodba s vjerovnicima
Suspendirane poslovne aktivnosti
Situacije istovrsne stečaju prema nacionalnim zakonima
Teški profesionalni propust
Sporazumi s drugim gospodarskim subjektima u cilju narušavanja tržišnog natjecanja
Narušavanje tržišnog natjecanja zbog izravnog ili neizravnog sudjelovanja u pripremi ovog postupka nabave
Prijevremeni raskid, naknada štete ili druge usporedive sankcije
Lažno prikazivanje, prikrivanje informacija, nemogućnost podnošenja traženih dokumenata i prikupljanje povjerljivih informacija o ovom postupku

Javni naručitelj
Naziv i adrese
Naziv: Grad split
Nacionalni registracijski broj: 78755598868
Poštanska adresa: Branimirova obala 17
Poštanski broj: 21000
Mjesto: Split
Regija: Splitsko-dalmatinska županija 🏙️
Država: Hrvatska 🇭🇷
Kontaktna točka: Marijana Kirevski
E-pošta: marijana.kirevski@split.hr 📧
Telefon: +385 21310056 📞
URL: https://split.hr 🌏
Adresa profila naručitelja: https://split.hr 🌏
Vrsta javnog naručitelja
Jedinice lokalne ili regionalne samouprave
Glavna djelatnost
Javna uprava
Komunikacija
URL dokumenata: https://eojn.hr/tender-eo/89510 🌏
URL za sudjelovanje: https://eojn.hr/tender-eo/89510 🌏
Naziv: https://eojn.hr/
Jezik dokumenta o nabavi: hrvatski 🗣️
Elektroničko podnošenje: Obvezno

Dopunske informacije
Tijelo za pregled
Naziv: Državna komisija za kontrolu postupaka javne nabave
Nacionalni registracijski broj: 95857869241
Poštanska adresa: Ulica grada Vukovara 23/V
Poštanski broj: 10000
Mjesto: Zagreb
Regija: Grad Zagreb 🏙️
Država: Hrvatska 🇭🇷
Kontaktna točka: Kontakt
E-pošta: dkom@dkom.hr 📧
Telefon: +385 14559 930 📞
URL: https://www.dkom.hr/ 🌏
Tijelo od kojeg se mogu dobiti informacije o postupku pravne zaštite
Isto kao: Naziv i adrese
Postupak pregleda
Opis postupka pravne zaštite:
Rok za izjavljivanje žalbe iznosi petnaest (15) dana i to od dana: 1. objave poziva na nadmetanje, u odnosu na sadržaj poziva ili dokumentacije o nabavi 2. objave obavijesti o ispravku, u odnosu na sadržaj ispravka 3. objave izmjene dokumentacije o nabavi, u odnosu na sadržaj izmjene dokumentacije te u roku od deset (10) dana od dana: (a) otvaranja ponuda ako naručitelj nije valjano odgovorio na pravodobno dostavljen zahtjev za dodatne informacije, objašnjenja ili izmjene dokumentacije o nabavi, kao i na postupak otvaranja ponuda (b) primitka odluke o odabiru ili poništenju, u odnosu na postupak pregleda, ocjene i odabira ponuda ili razloge poništenja.“. Žalitelj koji je propustio izjaviti žalbu u određenoj fazi nema pravo na žalbu u kasnijoj fazi postupka za prethodnu fazu. Sukladno članku 405. stavku 2. ZJN 2016 žalba se dostavlja elektroničkim sredstvima komunikacije putem EOJN RH.
Prikaži više
Informacije o elektroničkim radnim tokovima
Elektroničko izdavanje računa bit će prihvaćeno
Izvor: OJS 2026/S 129-468701 (2026-07-06)
Obavijest o javnoj nabavi (2026-07-15)
Predmet
Opseg nabave
Procijenjena vrijednost bez PDV-a: 285 250 EUR 💰
Opis
250 000 EUR 💰
35 250 EUR 💰

Pravne, ekonomske, financijske i tehničke informacije
Uvjeti vezani uz ugovor
Uvjeti izvršenja ugovora:
<p><strong>Za Grupu 1 i 2</strong></p> <ol> <li>Sva oprema treba biti nova i nekorištena. Ponuditelj je dužan svu opremu isporučiti u roku dostavljenom u ponudi od obostranog potpisa ugovora. Ponuditelj je dužan na svoj opremi otkloniti nedostatke u proizvođačkom jamstvenom roku o svom trošku, te ju je dužan preuzeti na lokacijama Naručitelja i po otklanjanju nedostatka dostaviti na lokacijama Naručitelja. U svrhu osiguranja kontinuiteta poslovanja te ispunjenja zahtijevanih ugovornih uvjeta on-site jamstva, gospodarski subjekt mora preuzeti neispravni ili kompromitirani uređaj u prostorijama korisnika u roku ne duljem od 24h od trenutka slanja pisane prijave.</li> <li> <p>Odabrani Ponuditelj je dužan dostaviti slijedeće, a u trenutku prije potpisivanja Ugovora: Izjavu/potvrdu (eng.: Manufacturer's Authorization Form, MAF) izdanu izravno od strane proizvođača opreme ili njegovog ovlaštenog regionalnog ureda/predstavništva, kojom se izrijekom potvrđuje da ponuditelj posjeduje važeć...
Prikaži više

Izmjene
Tekst koji se ispravlja u izvornoj obavijesti
Identifikacijski broj grupe: LOT-0001
Nova vrijednost
Tekst:
Ostalo - Izmjena Teh.specifikacije za Grupu 1 (Hard disk, priključci, grafička kartica,mrežna kartca, napajanje, kućište). Izmjena Teh.specifikacije za Grupu 2 (Vrijeme odziva, video ulaz, napajanje). Izmjena u "Uvjeti za izvršenje ugovora".
Tekst koji se ispravlja u izvornoj obavijesti
Datum izmjene dokumentacije o nabavi
Datum promjene dokumentacije javne nabave: 2026-07-17 📅
Druge dodatne informacije
Naručitelj predmetnim izmjenama proširuju se prihvatljivi kriteriji tehničke specifikacije predmeta nabave.
Glavni razlog promjene: Ažurirane informacije
Informacije o izmjenama
Verzija prethodne obavijesti koja se mijenja: 5bf0d0c6-3876-4cf3-9571-65609435cba2-01
Izvor: OJS 2026/S 135-493128 (2026-07-15)
Obavijest o javnoj nabavi (2026-07-30)
Predmet
Opseg nabave
Procijenjena vrijednost bez PDV-a: 285 250 EUR 💰
Opis
250 000 EUR 💰
35 250 EUR 💰

Postupak
Administrativne informacije
Rok za zaprimanje ponuda ili zahtjeva za sudjelovanje: 2026-08-11 10:00:00.0000000 📅
Uvjeti otvaranja ponuda: 2026-08-11 10:00:00.0000000 📅
Uvjeti natječaja
Datum otvaranja: 2026-08-11 10:00:00.0000000 📅

Izmjene
Tekst koji se ispravlja u izvornoj obavijesti
Identifikacijski broj grupe: LOT-0001
Nova vrijednost
Tekst:
Rok za dostavu - izmjena roka za dostavu ponuda. Izmjena u "tehničkim specifikacijama" za Grupu 1 i 2.
Tekst koji se ispravlja u izvornoj obavijesti
Datum izmjene dokumentacije o nabavi
Datum promjene dokumentacije javne nabave: 2026-08-01 📅
Druge dodatne informacije
Na upit zainteresiranih gospodarskih subjekata.
Glavni razlog promjene: Ažurirane informacije
Informacije o izmjenama
Verzija prethodne obavijesti koja se mijenja: 5bf0d0c6-3876-4cf3-9571-65609435cba2-01
Izvor: OJS 2026/S 146-532467 (2026-07-30)
Obavijest o javnoj nabavi (2026-07-31)
Predmet
Opseg nabave
Procijenjena vrijednost bez PDV-a: 285 250 EUR 💰
Opis
250 000 EUR 💰
35 250 EUR 💰

Izmjene
Tekst koji se ispravlja u izvornoj obavijesti
Identifikacijski broj grupe: LOT-0001
Nova vrijednost
Tekst: Ostalo - Prilaže se korigirana Teh. specifikacija za Grupu 1
Tekst koji se ispravlja u izvornoj obavijesti
Datum izmjene dokumentacije o nabavi
Datum promjene dokumentacije javne nabave: 2026-08-02 📅
Druge dodatne informacije
Na upit zainteresiranog gospodarskog subjekta.
Glavni razlog promjene: Ažurirane informacije
Informacije o izmjenama
Verzija prethodne obavijesti koja se mijenja: 5bf0d0c6-3876-4cf3-9571-65609435cba2-01
Izvor: OJS 2026/S 147-533538 (2026-07-31)
Obavijest o javnoj nabavi (2026-08-07)
Predmet
Opseg nabave
Procijenjena vrijednost bez PDV-a: 285 250 EUR 💰
Opis
250 000 EUR 💰
35 250 EUR 💰

Postupak
Administrativne informacije
Rok za zaprimanje ponuda ili zahtjeva za sudjelovanje: 2026-08-18 10:00:00.0000000 📅
Uvjeti otvaranja ponuda: 2026-08-18 10:00:00.0000000 📅
Uvjeti natječaja
Datum otvaranja: 2026-08-18 10:00:00.0000000 📅

Izmjene
Tekst koji se ispravlja u izvornoj obavijesti
Identifikacijski broj grupe: LOT-0001
Nova vrijednost
Tekst:
Rok za dostavu - Mijenja se rok za dostavu ponuda. Izmjena teh specifikacija za Grupu 1.
Tekst koji se ispravlja u izvornoj obavijesti
Datum izmjene dokumentacije o nabavi
Datum promjene dokumentacije javne nabave: 2026-08-09 📅
Druge dodatne informacije
Na upit zainteresiranih gospodarskih subjekata.
Glavni razlog promjene: Ažurirane informacije
Informacije o izmjenama
Verzija prethodne obavijesti koja se mijenja: 5bf0d0c6-3876-4cf3-9571-65609435cba2-01
Izvor: OJS 2026/S 152-552075 (2026-08-07)
Obavijest o javnoj nabavi (2026-08-12)
Predmet
Opseg nabave
Procijenjena vrijednost bez PDV-a: 285 250 EUR 💰
Opis
250 000 EUR 💰
35 250 EUR 💰

Izmjene
Tekst koji se ispravlja u izvornoj obavijesti
Identifikacijski broj grupe: LOT-0001
Nova vrijednost
Tekst:
Ostalo - Prilažu se tehničke specifikacije u skladu s odgovorom na upit zainteresiranog gospodarskog subjekta
Tekst koji se ispravlja u izvornoj obavijesti
Datum izmjene dokumentacije o nabavi
Datum promjene dokumentacije javne nabave: 2026-08-14 📅
Druge dodatne informacije
Prilažu se tehničke specifikacije u skladu s odgovorom na upit zainteresiranog gospodarskog subjekta
Glavni razlog promjene: Ažurirane informacije
Informacije o izmjenama
Verzija prethodne obavijesti koja se mijenja: 5bf0d0c6-3876-4cf3-9571-65609435cba2-01
Izvor: OJS 2026/S 155-563379 (2026-08-12)