Nabava poklona i promotivnih materijala

MINISTARSTVO POLJOPRIVREDE, ŠUMARSTVA I RIBARSTVA

Nabava poklona i promotivnih materijala namijenjenih poljoprivrednim gospodarstvima i sudionicima FSDN istraživanja, a sve sukladno tehničkoj specifikaciji za svaku grupu posebno i Troškovniku za svaku grupu posebno, a koji se nalaze u prilogu i sastavni su dio ove dokumentacije.

Rok

Deadline 2026-09-14

Tko? Što? Gdje?
Povijest nabave
Datum Dokument
2026-08-12 Obavijest o javnoj nabavi
Obavijest o javnoj nabavi (2026-08-12)
Predmet
Opseg nabave
Naslov: Nabava poklona i promotivnih materijala
Referentni broj: 16/2026/VV
Kratki opis:
Nabava poklona i promotivnih materijala namijenjenih poljoprivrednim gospodarstvima i sudionicima FSDN istraživanja, a sve sukladno tehničkoj specifikaciji za svaku grupu posebno i Troškovniku za svaku grupu posebno, a koji se nalaze u prilogu i sastavni su dio ove dokumentacije.
Prikaži više
Vrsta ugovora: Roba
Proizvodi/usluge: Promidžbeni materijal 📦
Procijenjena vrijednost bez PDV-a: 240 000 EUR 💰
Informacije o grupama
Ovaj ugovor je podijeljen na grupe
Najveći broj grupa koje se mogu dodijeliti jednom ponuditelju: 3
Ponude se mogu podnijeti za najveći broj grupa: 3

1️⃣
Interna identifikacijska oznaka: 16/2026/VV-1
Naslov: GRUPA 1A - Nabava poklona i promotivnih materijala
Procijenjena vrijednost bez PDV-a: 21 600 EUR 💰
Ova javna nabava prikladna je i za mala i srednja poduzeća (MSP-ovi)
Opis nabave:
GRUPA 1A - Nabava poklona i promotivnih materijala namijenjenih poljoprivrednim gospodarstvima i sudionicima FSDN istraživanja, a sve sukladno tehničkoj specifikaciji za svaku grupu posebno i Troškovniku za svaku grupu posebno, a koji se nalaze u prilogu i sastavni su dio ove dokumentacije.
Prikaži više
Cilj strateške nabave: Smanjenje utjecaja na okoliš
Aspekti se odnose na: Tehničke specifikacije
Pristup smanjenju utjecaja na okoliš: Ublažavanje klimatskih promjena
Primjena kriterija pristupačnosti za osobe s invaliditetom u tehničkim specifikacijama: Uvjeti pristupačnosti za osobe s invaliditetom nisu uzeti u obzir jer javna nabava nije namijenjena fizičkim osobama
Glavno mjesto ili lokacija izvršenja: Lokacije isporuke su navedene u troškovniku i tehničkoj specifikaciji.
Država: Hrvatska 🇭🇷
Mjesto izvršenja: Grad Zagreb 🏙️
Trajanje: 45 dana
Trajanje
Datum početka: 2026-11-02 📅
Opis
Maksimalan broj obnavljanja: 0
Kriteriji za dodjelu
Cijena
Cijena (težina): 90
Kriterij kvalitete (naziv): Rok isporuke
Kriterij kvalitete (težina): 10
Naslov
Identifikacijski broj grupe: LOT-0001

2️⃣
Interna identifikacijska oznaka: 16/2026/VV-2
Naslov: GRUPA 2B - Nabava poklona i promotivnih materijala
Procijenjena vrijednost bez PDV-a: 58 000 EUR 💰
Opis nabave:
GRUPA 2B - Nabava poklona i promotivnih materijala namijenjenih poljoprivrednim gospodarstvima i sudionicima FSDN istraživanja, a sve sukladno tehničkoj specifikaciji za svaku grupu posebno i Troškovniku za svaku grupu posebno, a koji se nalaze u prilogu i sastavni su dio ove dokumentacije.
Prikaži više
Naslov
Identifikacijski broj grupe: LOT-0002

3️⃣
Interna identifikacijska oznaka: 16/2026/VV-3
Naslov: GRUPA 3C - Nabava poklona i promotivnih materijala
Procijenjena vrijednost bez PDV-a: 160 400 EUR 💰
Opis nabave:
GRUPA 3C - Nabava poklona i promotivnih materijala namijenjenih poljoprivrednim gospodarstvima i sudionicima FSDN istraživanja, a sve sukladno tehničkoj specifikaciji za svaku grupu posebno i Troškovniku za svaku grupu posebno, a koji se nalaze u prilogu i sastavni su dio ove dokumentacije.
Prikaži više
Trajanje: 60 dana
Trajanje
Datum početka: 2026-12-01 📅
Kriteriji za dodjelu
Kriterij kvalitete (naziv): Jamstveni rok
Naslov
Identifikacijski broj grupe: LOT-0003

Postupak
Vrsta postupka
Otvoreni postupak
Pravna osnova: Direktiva 2014/24/EU
Glavna obilježja postupka: Otvoreni postupak
Administrativne informacije
Rok za zaprimanje ponuda ili zahtjeva za sudjelovanje: 2026-09-14 10:00:00.0000000 📅
Uvjeti otvaranja ponuda: 2026-09-14 10:00:00.0000000 📅
Uvjeti otvaranja ponuda (mjesto): Javno otvaranje ponuda održat će se u prostorijama Ministarstva poljoprivrede, šumarstva i ribarstva, Ulica grada Vukovara 78, 10000 Zagreb.
Uvjeti za otvaranje ponuda (Podaci o ovlaštenim osobama i postupku otvaranja):
Javnom otvaranju ponuda mogu prisustvovati ovlašteni predstavnici ponuditelja i druge osobe. Pravo aktivnog sudjelovanja na javnom otvaranju ponuda imaju samo članovi stručnog povjerenstva naručitelja i ovlašteni predstavnici ponuditelja. Ovlašteni predstavnici ponuditelja moraju svoje pisano ovlaštenje (Prilog I) predati stručnom povjerenstvu naručitelja neposredno prije javnog otvaranja ponuda. Ukoliko je na javnom otvaranju prisutna osoba ovlaštena za zastupanje ili vlasnik obrta, dovoljno je donijeti na uvid osobnu iskaznicu i izvadak iz sudskog ili obrtnog registra.
Prikaži više
Jezici na kojima se mogu podnijeti ponude ili zahtjevi za sudjelovanje: hrvatski 🗣️
Najkraće razdoblje tijekom kojega ponuditelj mora održati ponudu: 90 dana
Uvjeti natječaja
Ponuditelji mogu podnijeti više od jedne ponude
Potreban je napredan ili kvalificirani elektronički potpis ili pečat (kako je definirano u Uredbi (EU) br. 910/2014)
Jamstvo je potrebno
Datum otvaranja: 2026-09-14 10:00:00.0000000 📅
Mjesto:
Javno otvaranje ponuda održat će se u prostorijama Ministarstva poljoprivrede, šumarstva i ribarstva, Ulica grada Vukovara 78, 10000 Zagreb.
Dodatne informacije:
Javnom otvaranju ponuda mogu prisustvovati ovlašteni predstavnici ponuditelja i druge osobe. Pravo aktivnog sudjelovanja na javnom otvaranju ponuda imaju samo članovi stručnog povjerenstva naručitelja i ovlašteni predstavnici ponuditelja. Ovlašteni predstavnici ponuditelja moraju svoje pisano ovlaštenje (Prilog I) predati stručnom povjerenstvu naručitelja neposredno prije javnog otvaranja ponuda. Ukoliko je na javnom otvaranju prisutna osoba ovlaštena za zastupanje ili vlasnik obrta, dovoljno je donijeti na uvid osobnu iskaznicu i izvadak iz sudskog ili obrtnog registra.
Prikaži više
Elektroničko izdavanje računa: Obvezno
Kriteriji za dodjelu
Vrsta težine: Ponder (točke, točan)
Uvjeti natječaja
Ugovor sadrži uvjete izvedbe

Pravne, ekonomske, financijske i tehničke informacije
Uvjeti za sudjelovanje
Kriterij za odabir: Upis u trgovački registar
Popis i kratki opis pravila i kriterija: Detalji opisani u dokumentaciji o nabavi
Kriterij za odabir: Reference na određene isporuke
Uzorci, opisi ili fotografije s certifikatom autentičnosti za ugovore o opskrbi
Tražene depozite i jamstva:
Gospodarski subjekt je obvezan u ponudi dostaviti jamstvo za ozbiljnost ponude u obliku bankarske garancije, u iznosu od: Grupa 1 A – Jamstvo za ozbiljnost ponude – 600,00 EUR Grupa 2 B – Jamstvo za ozbiljnost ponude – 1.600,00 EUR Grupa 3 C – Jamstvo za ozbiljnost ponude – 4.800,00 EUR Gospodarski subjekt je obvezan u bankarskoj garanciji navesti da je korisnik garancije REPUBLIKA HRVATSKA, MINISTARSTVO POLJOPRIVREDE, ŠUMARSTVA I RIBARSTVA, Ulica grada Vukovara 78, 10000 Zagreb te da se garant obavezuje bezuvjetno, neopozivo i na prvi pisani poziv korisnika garancije, bez prava prigovora isplatiti iznos naveden u bankarskoj garanciji. Jamstvo za ozbiljnost ponude dostavlja se u izvorniku u papirnatom obliku, odvojeno od elektroničke dostave ponude.. Iznimno od prethodno propisanog jamstva za ozbiljnost ponude u obliku bankarske garancije, gospodarski subjekt može naručitelju Ministarstvu poljoprivrede, šumarstva i ribarstva uplatiti novčani polog u navedenom iznosu u eurima na IBAN: HR1210010051863000160, model: HR64 9725-1079-OIB gospodarskog subjekta, s naznakom: jamstvo za ozbiljnost ponude za grupu ______ – evidencijski broj nabave: 16/2026/VV. Ako se radio o inozemnom ponuditelju: gospodarski subjekt može naručitelju Ministarstvu poljoprivrede, šumarstva i ribarstva uplatiti novčani polog u navedenom iznosu u eurima na IBAN: HR1210010051863000160, model: HR64 9725-1079-datum uplate, s naznakom: jamstvo za ozbiljnost ponude za grupu ____ – evidencijski broj nabave: 16/2026/VV. Ako ponuditelj uplati novčani polog kao jamstvo za ozbiljnost ponude, dužan je u sklopu svoje elektroničke ponude dostaviti skenirani dokaz o plaćanju na temelju kojeg se može utvrditi da je transakcija izvršena, pri čemu se dokazom smatraju i neovjerene preslike ili ispisi provedenih naloga za plaćanje, uključujući i onih izdanih u elektroničkom obliku. Na temelju dostavljenog dokaza o plaćanju pologa, naručitelj provjerava izvršenje uplate na računu naručitelja. NAPOMENA: U slučaju uplate novčanog pologa, novčani polog mora biti evidentiran na računu naručitelja do isteka roka za dostavu ponuda. Trajanje jamstva za ozbiljnost ponude ne smije biti kraće od roka valjanosti ponude. Ako tijekom postupka javne nabave istekne rok valjanosti ponude i jamstva za ozbiljnost ponude, javni naručitelj obvezan je prije odabira zatražiti produženje roka valjanosti ponude i jamstva od ponuditelja koji je podnio ekonomski najpovoljniju ponudu u primjerenom roku ne kraćem od pet dana Naručitelj jamstvo za ozbiljnost ponude može naplatiti u sljedećim slučajevima: • odustajanja ponuditelja od svoje ponude u roku njezine valjanosti, • nedostavljanja ažuriranih popratnih dokumenata sukladno članku 263. ZJN 2016, • neprihvaćanja ispravka računske greške, • dostavljanja neistinitih podataka, • nedostavljanja dokaza o ispunjenju posebnih uvjeta za izvršenje ugovora i nedostavljanje dokaza o ispunjenju uvjeta i zahtjeva koje je potrebno ispuniti sukladno posebnim propisima ili stručnim pravilima, ako su traženi u dokumentaciji o nabavi, • odbijanja potpisivanja ugovora o javnoj nabavi, • nedostavljanja jamstva za uredno ispunjenje ugovora o javnoj nabavi.
Prikaži više
Glavni uvjeti financiranja i načini plaćanja i/ili upućivanje na relevantne odredbe koje ih uređuju:
Rok plaćanja je 30 (trideset) dana od zaprimanja računa, a nakon isporuke cjelokupne robe. Prilikom isporuke predaje se Zapisnik ili potpisana otpremnica na kojoj mora biti navedeno stanje isporučenog sa svim, eventualno, utvrđenim nedostacima te u privitku mora biti sva potrebna dokumentacija koja obavezno uključuje uputstva za upotrebu te ovjerena jamstva. Zbroj svih računa ne smije prijeći ukupno ugovoreni iznos iz ponude.
Prikaži više
Uvjeti vezani uz ugovor
Uvjeti izvršenja ugovora: Nije definirano
Uvjeti za sudjelovanje
Osnova za isključenje:
Dječji rad i drugi oblici trgovanja ljudima
Isključivo nacionalne osnove za isključenje
Kaznena djela terorizma ili kaznena djela povezana s terorističkim aktivnostima
+ još 7
Korupcija
Kršenje obveza utvrđenih na temelju isključivo nacionalnih osnova za isključenje
Kršenje obveze plaćanja doprinosa za socijalno osiguranje
Kršenje obveze plaćanja poreza
Pranje novca ili financiranje terorizma
Prijevara
Sudjelovanje u zločinačkoj organizaciji
Opis razloga za isključenje:
Sudjelovanje u zločinačkoj organizaciji
Korupcija
Prijevara
Kaznena djela terorizma ili kaznena djela povezana s terorističkim aktivnostima
Pranje novca ili financiranje terorizma
Rad djece i drugi oblici trgovanja ljudima
Neisplata plaće
Sudjelovanje u zabranjenom sporazumu u smislu propisa o zaštiti tržišnog natjecanja
Plaćanje poreza
Plaćanje obveza za mirovinsko i zdravstveno osiguranje

Javni naručitelj
Naziv i adrese
Naziv: Ministarstvo poljoprivrede, šumarstva i ribarstva
Nacionalni registracijski broj: 76767369197
Poštanska adresa: Ulica grada Vukovara 78
Poštanski broj: 10000
Mjesto: Grad Zagreb
Regija: Grad Zagreb 🏙️
Država: Hrvatska 🇭🇷
Kontaktna točka: Dijana Jurković
E-pošta: javna.nabava@mps.hr 📧
Telefon: +385 16106564 📞
URL: https://poljoprivreda.gov.hr/ 🌏
Adresa profila naručitelja: https://poljoprivreda.gov.hr/ 🌏
Vrsta javnog naručitelja
Ministarstvo ili neko drugo nacionalno ili savezno tijelo vlasti
Glavna djelatnost
Javna uprava
Komunikacija
URL dokumenata: https://eojn.hr/tender-eo/92360 🌏
URL za sudjelovanje: https://eojn.hr/tender-eo/92360 🌏
Naziv: https://eojn.hr/
Jezik dokumenta o nabavi: hrvatski 🗣️
Elektroničko podnošenje: Obvezno

Dopunske informacije
Tijelo za pregled
Naziv: Državna komisija za kontrolu postupaka javne nabave
Nacionalni registracijski broj: 95857869241
Poštanska adresa: Ulica grada Vukovara 23/V
Poštanski broj: 10000
Mjesto: Zagreb
Regija: Grad Zagreb 🏙️
Država: Hrvatska 🇭🇷
Kontaktna točka: Kontakt
E-pošta: dkom@dkom.hr 📧
Telefon: +385 14559 930 📞
URL: https://www.dkom.hr/ 🌏
Tijelo od kojeg se mogu dobiti informacije o postupku pravne zaštite
Isto kao: Naziv i adrese
Postupak pregleda
Opis postupka pravne zaštite:
Žalba se izjavljuje u roku od: - petnaest dana od dana: 1. objave poziva na nadmetanje, u odnosu na sadržaj poziva ili dokumentacije o nabavi 2. objave obavijesti o ispravku, u odnosu na sadržaj ispravka 3. objave izmjene dokumentacije o nabavi, u odnosu na sadržaj izmjene dokumentacije - deset dana od dana: a) otvaranja ponuda ako naručitelj nije valjano odgovorio na pravodobno dostavljen zahtjev za dodatne informacije, objašnjenja ili izmjene dokumentacije o nabavi, kao i na postupak otvaranja ponuda b) primitka odluke o odabiru ili poništenju, u odnosu na postupak pregleda, ocjene i odabira ponuda ili razloge poništenja. Žalitelj koji je propustio izjaviti žalbu u određenoj prethodnoj fazi nema pravo na žalbu u kasnijoj fazi postupka za prethodnu fazu. Sukladno članku 405. stavku 2. ZJN-a žalba se dostavlja elektroničkim sredstvima komunikacije putem EOJN RH. Napomena: Sukladno članku 403.a žalitelj je u svim postupcima nabave prije izjavljivanja žalbe na sadržaj poziva na nadmetanje, dokumentaciju o nabavi, sadržaj ispravka poziva na nadmetanje odnosno sadržaj izmjene dokumentacije o nabavi, obvezan upozoriti naručitelja na konkretnu nezakonitost putem EOJN RH najkasnije tijekom desetog dana od dana objave poziva na nadmetanje, objave obavijesti o ispravku odnosno objave izmjene dokumentacije o nabavi. Žalba žalitelja koji izjavi žalbu prije nego što istekne rok od tri dana od kada je naručitelj upozoren na konkretnu nezakonitost, biti će odbačena.
Prikaži više
Informacije o elektroničkim radnim tokovima
Elektroničko izdavanje računa bit će prihvaćeno
Izvor: OJS 2026/S 155-561189 (2026-08-12)