Nabava obveznih udžbenika za učenike osnovnih škola Grada Dubrovnika

Grad Dubrovnik

Nabava obveznih udžbenika za učenike osnovnih škola Grada Dubrovnika.

Rok

Rok za zaprimanje ponuda bio je 2026-08-13. Nabava je objavljena 2026-07-13.

Tko? Što? Gdje?
Povijest nabave
Datum Dokument
2026-07-13 Obavijest o javnoj nabavi
2026-07-30 Obavijest o javnoj nabavi
Obavijest o javnoj nabavi (2026-07-13)
Predmet
Opseg nabave
Naslov: Nabava obveznih udžbenika za učenike osnovnih škola Grada Dubrovnika
Referentni broj: 08-03/26MV
Kratki opis: Nabava obveznih udžbenika za učenike osnovnih škola Grada Dubrovnika.
Vrsta ugovora: Roba
Proizvodi/usluge: Školske knjige 📦
Procijenjena vrijednost bez PDV-a: 216 190 EUR 💰
Opis
Interna identifikacijska oznaka: 08-03/26MV
Ova javna nabava prikladna je i za mala i srednja poduzeća (MSP-ovi)
Primjena kriterija pristupačnosti za osobe s invaliditetom u tehničkim specifikacijama: Uvjeti pristupačnosti za osobe s invaliditetom nisu uzeti u obzir jer javna nabava nije namijenjena fizičkim osobama
Glavno mjesto ili lokacija izvršenja: Glavno mjesto izvršenja: prostorije osnovnih škola na području Grada Dubrovnika
Država: Hrvatska 🇭🇷
Mjesto izvršenja: Dubrovačko-neretvanska županija 🏙️
Trajanje: 21 dana
Trajanje
Datum početka: 2026-08-10 📅
Opis
Maksimalan broj obnavljanja: 0
Kriteriji za dodjelu
Cijena
Cijena (težina): 90
Kriterij kvalitete (naziv): Rok isporuke
Kriterij kvalitete (težina): 10
Naslov
Identifikacijski broj grupe: LOT-0000

Postupak
Vrsta postupka
Otvoreni postupak
Pravna osnova: Direktiva 2014/24/EU
Glavna obilježja postupka: Otvoreni postupak
Administrativne informacije
Rok za zaprimanje ponuda ili zahtjeva za sudjelovanje: 2026-08-13 09:00:00.0000000 📅
Uvjeti otvaranja ponuda: 2026-08-13 09:00:00.0000000 📅
Uvjeti otvaranja ponuda (mjesto): Grad Dubrovnik, Odsjek za provođenje postupaka nabave, Cvijete Zuzorić 6, 20 000 Dubrovnik
Uvjeti za otvaranje ponuda (Podaci o ovlaštenim osobama i postupku otvaranja):
Ovlašteni predstavnici ponuditelja moraju ovlaštenje predati članovima stručnog povjerenstva neposredno prije javnog otvaranja ponuda. Ovlaštenje mora biti potpisano od strane ovlaštene osobe ponuditelja i ovjereno pečatom, a ukoliko je ovlaštena osoba na otvaranju ponuda, dužna je umjesto ovlaštenja donijeti kopiju rješenja o registraciji/obrtnicu i kopiju identifikacijskog dokumenta te iste predati prisutnim članovima stručnog povjerenstva.
Prikaži više
Jezici na kojima se mogu podnijeti ponude ili zahtjevi za sudjelovanje: hrvatski 🗣️
Najkraće razdoblje tijekom kojega ponuditelj mora održati ponudu: 90 dana
Uvjeti natječaja
Ponuditelji mogu podnijeti više od jedne ponude
Potreban je napredan ili kvalificirani elektronički potpis ili pečat (kako je definirano u Uredbi (EU) br. 910/2014)
Jamstvo je potrebno
Datum otvaranja: 2026-08-13 09:00:00.0000000 📅
Mjesto:
Grad Dubrovnik, Odsjek za provođenje postupaka nabave, Cvijete Zuzorić 6, 20 000 Dubrovnik
Dodatne informacije:
Ovlašteni predstavnici ponuditelja moraju ovlaštenje predati članovima stručnog povjerenstva neposredno prije javnog otvaranja ponuda. Ovlaštenje mora biti potpisano od strane ovlaštene osobe ponuditelja i ovjereno pečatom, a ukoliko je ovlaštena osoba na otvaranju ponuda, dužna je umjesto ovlaštenja donijeti kopiju rješenja o registraciji/obrtnicu i kopiju identifikacijskog dokumenta te iste predati prisutnim članovima stručnog povjerenstva.
Prikaži više
Elektroničko izdavanje računa: Obvezno
Kriteriji za dodjelu
Vrsta težine: Ponder (točke, točan)
Uvjeti natječaja
Ugovor sadrži uvjete izvedbe

Pravne, ekonomske, financijske i tehničke informacije
Uvjeti za sudjelovanje
Kriterij za odabir: Upis u trgovački registar
Popis i kratki opis pravila i kriterija: Detalji opisani u dokumentaciji o nabavi
Kriterij za odabir: Reference na određene isporuke
Tražene depozite i jamstva:
Ponuditelji su obvezni u ponudi dostaviti jamstvo za ozbiljnost ponude u obliku neopozive bankarske garancije naplative „na prvi pisani poziv“, „bezuvjetno“ i „bez prava prigovora“ ili u obliku solemnizirane obične zadužnice ili bjanko zadužnice ili uplatom novčanog pologa u korist računa naručitelja. Jamstvo mora biti bezuvjetno i s rokom valjanosti sukladnim roku valjanosti ponude. Gospodarski subjekt može dostaviti jamstvo koje je duže od roka valjanosti ponude. Ponuditelj je dužan dostaviti jamstvo za ozbiljnost ponude u iznosu od 6.200,00 €. U slučaju zajednice gospodarskih subjekata jamstvo: - mora glasiti na sve članove zajednice, a ne samo na jednog člana zajednice gospodarskih subjekata (svi članovi zajednice gospodarskih subjekata su nalogodavci na bankarskoj garanciji), ili - jedan član ili više članova zajednice može/mogu biti nalogodavac, a jamstvo mora sadržavati navod o tome da je riječ o zajednici gospodarskih subjekata (moraju biti navedeni svi preostali članovi zajednice), ili - svaki član zajednice gospodarskih subjekata dostavlja zasebno jamstvo za svoj dio garancije/posla(zbroj svih iznosa garancija mora odgovarati iznosu jamstva navedenom u dokumentaciji o nabavi). Napomena: U tekstu bankarske garancije OBAVEZNO JE taksativno navesti slučajeve za koje se izdaje jamstvo: a) da je garancija banke bezuvjetna, na „prvi poziv“ i bez „prigovora“, b) da Naručitelj može naplatiti garanciju banke u slučaju: -odustajanja ponuditelja od svoje ponude u roku njezine valjanosti; -nedostavljanja ažuriranih popratnih dokumenata sukladno članku 263. ZJN, -neprihvaćanja ispravka računske pogreške, - dostavljanja neistinitih podataka, - nedostavljanja dokaza o ispunjenju posebnih uvjeta za izvršenje ugovora i nedostavljanja dokaza o ispunjavanju uvjeta i zahtjeva koje je potrebno ispuniti sukladno posebnim propisima ili stručnim pravilima -odbijanja potpisivanja Ugovora, -nedostavljanja jamstva za uredno ispunjenje ugovora. c) da je korisnik garancije Grad Dubrovnik. Jamstvo za ozbiljnost ponude Naručitelj može zadržati i naplatiti u slučaju: • odustajanja ponuditelja od svoje ponude u roku njezine valjanosti, • nedostavljanja ažuriranih popratnih dokumenata, • neprihvaćanja ispravka računske greške, • dostavljanja neistinitih podataka • nedostavljanja dokaza o ispunjenju posebnih uvjeta za izvršenje ugovora i nedostavljanja dokaza o ispunjavanju uvjeta i zahtjeva koje je potrebno ispuniti sukladno posebnim propisima ili stručnim pravilima • odbijanja potpisivanja ugovora, • nedostavljanja jamstva za uredno ispunjenje ugovora o nabavi. U slučaju zajednice gospodarskih subjekata, jamstvo može glasiti na sve članove zajednice, svaki član zajednice gospodarskih subjekata može dostaviti jamstvo za svoj dio ili jedan član zajednice može dati cjelokupno jamstvo. Ukoliko Ponuditelj u ponudi dostavlja jamstvo za ozbiljnost ponude u obliku solemnizirane obične ili bjanko zadužnice istu mora dostaviti u traženom iznosu sukladno Pravilniku o obliku i sadržaju zadužnice (NN 115/12, 82/17, 154/22) ili Pravilniku o obliku i sadržaju bjanko zadužnice (NN 115/12, 82/17, 154/22). Jamstvo za ozbiljnost ponude - bankarska garancija ili zadužnica se dostavlja u izvorniku, odvojeno od elektronički dostavljene ponude, u papirnatom obliku. Umjesto bankarske garancije ili zadužnice, ponuditelj može dati novčani polog u traženom iznosu u korist računa Naručitelja. Ako ponuditelj uplaćuje novčani polog kao oblik jamstva za ozbiljnost ponude, poželjno je da u ponudi dostavi dokaz o uplati (npr. potvrda banke o izvršenom plaćanju). Ostale odredbe koje se odnose na bankarsku garanciju i zadužnice na odgovarajući se način primjenjuju i na novčani polog. Jamstvo za ozbiljnost ponude mora biti dostavljeno prije isteka roka za dostavu ponuda te se u tom slučaju ponuda smatra zaprimljenom u trenutku zaprimanja ponude elektroničkim sredstvima komunikacije. Ponuditelj koji ima sjedište izvan Republike Hrvatske, može dostaviti jamstvo za ozbiljnost ponude u valuti različitoj od valute eura. Ponuditelj će u tom slučaju, prilikom računanja protuvrijednosti, za valutu koja je predmet konverzije u euro koristiti srednji tečaj Hrvatske narodne banke koji je u primjeni na dan slanja na objavu ove dokumentacije o nabavi.
Prikaži više
Glavni uvjeti financiranja i načini plaćanja i/ili upućivanje na relevantne odredbe koje ih uređuju: Sukladno prijedlogu ugovora.
Uvjeti vezani uz ugovor
Uvjeti izvršenja ugovora: Nije definirano
Uvjeti za sudjelovanje
Osnova za isključenje:
Dječji rad i drugi oblici trgovanja ljudima
Isključivo nacionalne osnove za isključenje
Kaznena djela terorizma ili kaznena djela povezana s terorističkim aktivnostima
+ još 7
Korupcija
Kršenje obveza utvrđenih na temelju isključivo nacionalnih osnova za isključenje
Kršenje obveze plaćanja doprinosa za socijalno osiguranje
Kršenje obveze plaćanja poreza
Pranje novca ili financiranje terorizma
Prijevara
Sudjelovanje u zločinačkoj organizaciji
Opis razloga za isključenje:
Sudjelovanje u zločinačkoj organizaciji
Korupcija
Prijevara
Kaznena djela terorizma ili kaznena djela povezana s terorističkim aktivnostima
Pranje novca ili financiranje terorizma
Rad djece i drugi oblici trgovanja ljudima
Neisplata plaće
Sudjelovanje u zabranjenom sporazumu u smislu propisa o zaštiti tržišnog natjecanja
Plaćanje poreza
Plaćanje obveza za mirovinsko i zdravstveno osiguranje

Javni naručitelj
Naziv i adrese
Naziv: Grad dubrovnik
Nacionalni registracijski broj: 21712494719
Poštanska adresa: Pred Dvorom 1
Poštanski broj: 20000
Mjesto: Dubrovnik
Regija: Dubrovačko-neretvanska županija 🏙️
Država: Hrvatska 🇭🇷
Kontaktna točka: Ivana Kralj
E-pošta: nabava@dubrovnik.hr 📧
Telefon: +385 20351800 📞
URL: https://www.dubrovnik.hr/ 🌏
Adresa profila naručitelja: https://www.dubrovnik.hr/ 🌏
Vrsta javnog naručitelja
Jedinice lokalne ili regionalne samouprave
Glavna djelatnost
Javna uprava
Komunikacija
URL dokumenata: https://eojn.hr/tender-eo/90266 🌏
URL za sudjelovanje: https://eojn.hr/tender-eo/90266 🌏
Naziv: https://eojn.hr/
Jezik dokumenta o nabavi: hrvatski 🗣️
Elektroničko podnošenje: Obvezno

Dopunske informacije
Tijelo za pregled
Naziv: Državna komisija za kontrolu postupaka javne nabave
Nacionalni registracijski broj: 95857869241
Poštanska adresa: Ulica grada Vukovara 23/V
Poštanski broj: 10000
Mjesto: Zagreb
Regija: Grad Zagreb 🏙️
Država: Hrvatska 🇭🇷
Kontaktna točka: Kontakt
E-pošta: dkom@dkom.hr 📧
Telefon: +385 14559 930 📞
URL: https://www.dkom.hr/ 🌏
Tijelo od kojeg se mogu dobiti informacije o postupku pravne zaštite
Isto kao: Naziv i adrese
Postupak pregleda
Opis postupka pravne zaštite:
Žalba se izjavljuje u roku od: - petnaest dana od dana: 1. objave poziva na nadmetanje, u odnosu na sadržaj poziva ili dokumentacije o nabavi 2. objave obavijesti o ispravku, u odnosu na sadržaj ispravka 3. objave izmjene dokumentacije o nabavi, u odnosu na sadržaj izmjene dokumentacije - deset dana od dana: a) otvaranja ponuda ako naručitelj nije valjano odgovorio na pravodobno dostavljen zahtjev za dodatne informacije, objašnjenja ili izmjene dokumentacije o nabavi, kao i na postupak otvaranja ponuda b) primitka odluke o odabiru ili poništenju, u odnosu na postupak pregleda, ocjene i odabira ponuda ili razloge poništenja. Žalitelj koji je propustio izjaviti žalbu u određenoj prethodnoj fazi nema pravo na žalbu u kasnijoj fazi postupka za prethodnu fazu. Sukladno članku 405. stavku 2. ZJN-a žalba se dostavlja elektroničkim sredstvima komunikacije putem EOJN RH. Napomena: Sukladno članku 403.a žalitelj je u svim postupcima nabave prije izjavljivanja žalbe na sadržaj poziva na nadmetanje, dokumentaciju o nabavi, sadržaj ispravka poziva na nadmetanje odnosno sadržaj izmjene dokumentacije o nabavi, obvezan upozoriti naručitelja na konkretnu nezakonitost putem EOJN RH najkasnije tijekom desetog dana od dana objave poziva na nadmetanje, objave obavijesti o ispravku odnosno objave izmjene dokumentacije o nabavi. Žalba žalitelja koji izjavi žalbu prije nego što istekne rok od tri dana od kada je naručitelj upozoren na konkretnu nezakonitost, biti će odbačena.
Prikaži više
Informacije o elektroničkim radnim tokovima
Elektroničko izdavanje računa bit će prihvaćeno
Izvor: OJS 2026/S 133-484103 (2026-07-13)
Obavijest o javnoj nabavi (2026-07-30)
Predmet
Opseg nabave
Procijenjena vrijednost bez PDV-a: 216 190 EUR 💰

Izmjene
Tekst koji se ispravlja u izvornoj obavijesti
Identifikacijski broj grupe: LOT-0000
Nova vrijednost
Tekst:
Izmjena troškovnika - U troškovniku OŠ Marina Getaldića za 8. razred izmjena je u točki 8., a točka 9. se briše. U troškovniku OŠ Marina Držića za 6. razred, točka 3. se briše, a točka 6. se mijenja. U istom troškovniku za 8. razred, točka 3. se mijenja, a točke 4. i 10. se brišu. U troškovniku OŠ Lapad za 8. razred točka 5. se mijenja, a točka 6. se briše. U troškovniku OŠ Ivana Gundulića za 2. razred točka 4. se mijenja smanjenjem količine sa 85 na 2 komada. Sve izmjene u troškovniku su označene crvenim fontom.
Prikaži više
Tekst koji se ispravlja u izvornoj obavijesti
Datum izmjene dokumentacije o nabavi
Datum promjene dokumentacije javne nabave: 2026-08-01 📅
Druge dodatne informacije
Zbog usklađivanja naziva, vrste i izdanja udžbenika ovisno o tome izdaju li se kao komplet i, ili pojedinačna izdanja Naručitelj je uskladio troškovnik sa stvarnim potrebama i ponudom na tržištu.
Glavni razlog promjene: Ažurirane informacije
Informacije o izmjenama
Verzija prethodne obavijesti koja se mijenja: a1cff5ef-1b70-40c0-82cf-45c70c67fb57-01
Izvor: OJS 2026/S 146-529851 (2026-07-30)