Nabava licenci i podrške postojećeg IKT sustava
Institut za medicinska istraživanja i medicinu rada
Nabava licenci i podrške postojećeg IKT sustava
RokRok za zaprimanje ponuda bio je 2026-08-25. Nabava je objavljena 2026-07-20.
Tko? Što?- • Usluge održavanja i popravaka programske podrške › Održavanje programske podrške za informacijsku tehnologiju
Povijest nabave
| Datum | Dokument |
|---|---|
| 2026-07-20 | Obavijest o javnoj nabavi |
| 2026-07-28 | Obavijest o javnoj nabavi |
Obavijest o javnoj nabavi (2026-07-20)
Predmet
Opseg nabave
Naslov: Nabava licenci i podrške postojećeg IKT sustava
Referentni broj:
Kratki opis: Nabava licenci i podrške postojećeg IKT sustava
Vrsta ugovora: Usluge
Proizvodi/usluge: Održavanje programske podrške za informacijsku tehnologiju 📦
Procijenjena vrijednost bez PDV-a: 322 000 EUR 💰
Informacije o grupama
Ovaj ugovor je podijeljen na grupe ✅
Najveći broj grupa koje se mogu dodijeliti jednom ponuditelju: 2
Ponude se mogu podnijeti za najveći broj grupa: 2
1️⃣
Interna identifikacijska oznaka:
Naslov: Grupa 1: NABAVA LICENCI I PODRŠKE POSTOJEĆEG INTEGRIRANOG IKT SIGURNOSNOG SUSTAVA UZ PROŠIRENJE FUNKCIONALNOSTI
Procijenjena vrijednost bez PDV-a: 252 000 EUR 💰
Ova javna nabava prikladna je i za mala i srednja poduzeća (MSP-ovi) ✅
Opis nabave:
Glavno mjesto ili lokacija izvršenja: Zagreb, Ksaverska cesta 2
Država: Hrvatska 🇭🇷
Mjesto izvršenja: Grad Zagreb 🏙️
Trajanje: 6 mjeseci
Trajanje
Datum početka: 2026-08-27 📅
Opis
Maksimalan broj obnavljanja: 0
Kriteriji za dodjelu
Cijena ✅
Cijena (težina): 70
Kriterij kvalitete (naziv): Popis glavnih usluga pruženih u godini u kojoj je započeo postupak javne nabave i tijekom tri godije koje prethode toj godini, a koje su iste ili slične predmetu nabave
Kriterij kvalitete (težina): 30
Naslov
Identifikacijski broj grupe:
2️⃣
Interna identifikacijska oznaka:
Naslov: Grupa 2: NABAVA LICENCI I PODRŠKE ZA MREŽNU INFRASTRUKTURU
Procijenjena vrijednost bez PDV-a: 70 000 EUR 💰
Opis nabave: NABAVA LICENCI I PODRŠKE ZA MREŽNU INFRASTRUKTURU
Naslov
Identifikacijski broj grupe:
Postupak
Vrsta postupka
Otvoreni postupak ✅
Pravna osnova: Direktiva 2014/24/EU
Glavna obilježja postupka: Otvoreni postupak
Administrativne informacije
Rok za zaprimanje ponuda ili zahtjeva za sudjelovanje: 2026-08-25 12:00:00.0000000 📅
Uvjeti otvaranja ponuda: 2026-08-25 12:00:00.0000000 📅
Uvjeti otvaranja ponuda (mjesto): Zagreb, Ksaverska cesta 2, upute na porti Instituta
Uvjeti za otvaranje ponuda (Podaci o ovlaštenim osobama i postupku otvaranja):
Najkraće razdoblje tijekom kojega ponuditelj mora održati ponudu: 60 dana
Uvjeti natječaja
Ponuditelji mogu podnijeti više od jedne ponude
Potreban je napredan ili kvalificirani elektronički potpis ili pečat (kako je definirano u Uredbi (EU) br. 910/2014)
Jamstvo je potrebno ✅
Datum otvaranja: 2026-08-25 12:00:00.0000000 📅
Mjesto: Zagreb, Ksaverska cesta 2, upute na porti Instituta
Dodatne informacije:
Kriteriji za dodjelu
Vrsta težine: Ponder (točke, točan)
Uvjeti natječaja
Ugovor sadrži uvjete izvedbe ✅
Pravne, ekonomske, financijske i tehničke informacije
Uvjeti za sudjelovanje
Kriterij za odabir: Upis u trgovački registar
Popis i kratki opis pravila i kriterija: Detalji opisani u dokumentaciji o nabavi
Kriterij za odabir: Relevantne obrazovne i profesionalne kvalifikacije
Certifikati neovisnih tijela o standardima osiguranja kvalitete
Tražene depozite i jamstva:
Glavni uvjeti financiranja i načini plaćanja i/ili upućivanje na relevantne odredbe koje ih uređuju:
Uvjeti izvršenja ugovora: Nije definirano
Uvjeti za sudjelovanje
Osnova za isključenje:
Opis razloga za isključenje:
Javni naručitelj
Naziv i adrese
Naziv: Institut za medicinska istraživanja i medicinu rada
Nacionalni registracijski broj:
Poštanska adresa: Ksaverska cesta 2
Poštanski broj: 10000
Mjesto: Zagreb
Regija: Grad Zagreb 🏙️
Država: Hrvatska 🇭🇷
Kontaktna točka: Spomenka Stankić Herman
E-pošta: sstankic@imi.hr 📧
Telefon: +385 14682500 📞
URL: https://www.imi.hr 🌏
Vrsta javnog naručitelja
Osoba javnog prava
Glavna djelatnost
Obrazovanje
Komunikacija
URL dokumenata: https://eojn.hr/tender-eo/90535 🌏
URL za sudjelovanje: https://eojn.hr/tender-eo/90535 🌏
Naziv: https://eojn.hr/
Jezik dokumenta o nabavi: hrvatski 🗣️
Elektroničko podnošenje: Obvezno
Dopunske informacije
Tijelo za pregled
Naziv: Državna komisija za kontrolu postupaka javne nabave
Nacionalni registracijski broj:
Poštanska adresa: Ulica grada Vukovara 23/V
Poštanski broj: 10000
Mjesto: Zagreb
Regija: Grad Zagreb 🏙️
Država: Hrvatska 🇭🇷
Kontaktna točka: Kontakt
E-pošta: dkom@dkom.hr 📧
Telefon: +385 14559 930 📞
URL: https://www.dkom.hr/ 🌏
Tijelo od kojeg se mogu dobiti informacije o postupku pravne zaštite
Isto kao: Naziv i adrese
Postupak pregleda
Opis postupka pravne zaštite:
Informacije o elektroničkim radnim tokovima
Elektroničko izdavanje računa bit će prihvaćeno
Izvor: OJS 2026/S 138-502228 (2026-07-20)
Predmet
Opseg nabave
Naslov: Nabava licenci i podrške postojećeg IKT sustava
Referentni broj:
JN-OP-08/26
Kratki opis: Nabava licenci i podrške postojećeg IKT sustava
Vrsta ugovora: Usluge
Proizvodi/usluge: Održavanje programske podrške za informacijsku tehnologiju 📦
Procijenjena vrijednost bez PDV-a: 322 000 EUR 💰
Informacije o grupama
Ovaj ugovor je podijeljen na grupe ✅
Najveći broj grupa koje se mogu dodijeliti jednom ponuditelju: 2
Ponude se mogu podnijeti za najveći broj grupa: 2
1️⃣
Interna identifikacijska oznaka:
JN-OP-08/26-1
Naslov: Grupa 1: NABAVA LICENCI I PODRŠKE POSTOJEĆEG INTEGRIRANOG IKT SIGURNOSNOG SUSTAVA UZ PROŠIRENJE FUNKCIONALNOSTI
Procijenjena vrijednost bez PDV-a: 252 000 EUR 💰
Ova javna nabava prikladna je i za mala i srednja poduzeća (MSP-ovi) ✅
Opis nabave:
NABAVA LICENCI I PODRŠKE POSTOJEĆEG INTEGRIRANOG IKT SIGURNOSNOG SUSTAVA UZ PROŠIRENJE FUNKCIONALNOSTI
Primjena kriterija pristupačnosti za osobe s invaliditetom u tehničkim specifikacijama: Uvjeti pristupačnosti za osobe s invaliditetom nisu uzeti u obzir jer javna nabava nije namijenjena fizičkim osobama
Glavno mjesto ili lokacija izvršenja: Zagreb, Ksaverska cesta 2
Država: Hrvatska 🇭🇷
Mjesto izvršenja: Grad Zagreb 🏙️
Trajanje: 6 mjeseci
Trajanje
Datum početka: 2026-08-27 📅
Opis
Maksimalan broj obnavljanja: 0
Kriteriji za dodjelu
Cijena ✅
Cijena (težina): 70
Kriterij kvalitete (naziv): Popis glavnih usluga pruženih u godini u kojoj je započeo postupak javne nabave i tijekom tri godije koje prethode toj godini, a koje su iste ili slične predmetu nabave
Kriterij kvalitete (težina): 30
Naslov
Identifikacijski broj grupe:
LOT-0001
2️⃣
Interna identifikacijska oznaka:
JN-OP-08/26-2
Naslov: Grupa 2: NABAVA LICENCI I PODRŠKE ZA MREŽNU INFRASTRUKTURU
Procijenjena vrijednost bez PDV-a: 70 000 EUR 💰
Opis nabave: NABAVA LICENCI I PODRŠKE ZA MREŽNU INFRASTRUKTURU
Naslov
Identifikacijski broj grupe:
LOT-0002
Postupak
Vrsta postupka
Otvoreni postupak ✅
Pravna osnova: Direktiva 2014/24/EU
Glavna obilježja postupka: Otvoreni postupak
Administrativne informacije
Rok za zaprimanje ponuda ili zahtjeva za sudjelovanje: 2026-08-25 12:00:00.0000000 📅
Uvjeti otvaranja ponuda: 2026-08-25 12:00:00.0000000 📅
Uvjeti otvaranja ponuda (mjesto): Zagreb, Ksaverska cesta 2, upute na porti Instituta
Uvjeti za otvaranje ponuda (Podaci o ovlaštenim osobama i postupku otvaranja):
Ovlašteni predstavnici ponuditelja moraju svoje pisano ovlaštenje predati prije otvaranja ponuda.
Jezici na kojima se mogu podnijeti ponude ili zahtjevi za sudjelovanje: hrvatski 🗣️ Najkraće razdoblje tijekom kojega ponuditelj mora održati ponudu: 60 dana
Uvjeti natječaja
Ponuditelji mogu podnijeti više od jedne ponude
Potreban je napredan ili kvalificirani elektronički potpis ili pečat (kako je definirano u Uredbi (EU) br. 910/2014)
Jamstvo je potrebno ✅
Datum otvaranja: 2026-08-25 12:00:00.0000000 📅
Mjesto: Zagreb, Ksaverska cesta 2, upute na porti Instituta
Dodatne informacije:
Ovlašteni predstavnici ponuditelja moraju svoje pisano ovlaštenje predati prije otvaranja ponuda.
Elektroničko izdavanje računa: Obvezno
Kriteriji za dodjelu
Vrsta težine: Ponder (točke, točan)
Uvjeti natječaja
Ugovor sadrži uvjete izvedbe ✅
Pravne, ekonomske, financijske i tehničke informacije
Uvjeti za sudjelovanje
Kriterij za odabir: Upis u trgovački registar
Popis i kratki opis pravila i kriterija: Detalji opisani u dokumentaciji o nabavi
Kriterij za odabir: Relevantne obrazovne i profesionalne kvalifikacije
Certifikati neovisnih tijela o standardima osiguranja kvalitete
Tražene depozite i jamstva:
Ponuditelj je dužan dostaviti jamstvo za ozbiljnost ponude koje mora biti zaprimljeno kod Naručitelja do isteka roka za dostavu ponuda, u obliku bankarske garancije.
Jamstvo za ozbiljnost ponude sukando grupi predmeta nabave.
U bankarskoj garanciji mora biti navedeno:
- da je korisnik garancije Naručitelj,
- da se garant obvezuje bezuvjetno, neopozivo i na prvi pisani poziv korisnika garancije, bez prigovora, isplatiti traženi iznos u slučaju odustajanja ponuditelja od svoje ponude u roku njezine valjanosti, nedostavljanja ažuriranih popratnih dokumenata sukladno članku 263. ZJN 2016, neprihvaćanja ispravka računske greške, odbijanja potpisivanja ugovora o javnoj nabavi ili nedostavljanja jamstva za uredno ispunjenje ugovora.
Rok valjanosti bankarske garancije mora biti najmanje do isteka roka valjanosti ponude.
U slučaju zajednice gospodarskih subjekata, u bankarskoj garanciji moraju biti navedeni svi članovi zajednice gospodarskih subjekata, odnosno iz teksta garancije mora biti vidljivo da je banka upoznata da ponudu dostavlja zajednica gospodarskih subjekata i tko su članovi zajednice te garancija mora biti u cijelosti naplativa u odnosu na bilo kojeg člana zajednice. Navedeno se analogno primjenjuje i u slučaju da članovi zajednice dostavljaju više bankarskih garancija koje u zbroju odgovaraju traženom iznosu, odnosno u tom slučaju iz svake garancije mora biti vidljivo da je banka upoznata da ponudu dostavlja zajednica gospodarskih subjekata te moraju biti navedeni svi članovi zajednice, a bankarska garancija mora biti u cijelosti naplativa u odnosu na bilo kojeg člana zajednice.
Bankarska garancija se dostavlja u papirnatom obliku u izvorniku, na način kako je navedeno u ovom DON-u.
Umjesto dostave bankarske garancije, gospodarski subjekt može uplatiti novčani polog u traženom iznosu. U slučaju da gospodarski subjekt uplaćuje novčani polog, u sklopu elektroničke ponude može dostaviti dokaz o uplati u svrhu lakše provjere uplate.
Gospodarski subjekti sa sjedištem u RH uplaćuju novčani polog u kunama na račun Naručitelja, IBAN: HR69 23600001101214035, Model: HR 00-OIB uplatitelja.
Ako tijekom postupka javne nabave istekne rok valjanosti ponude i jamstva za ozbiljnost ponude, Naručitelj je sukladno članku 216. stavak 2. ZJN 2016 obvezan prije odabira zatražiti produženje roka valjanosti ponude i jamstva od ponuditelja koji je podnio ekonomski najpovoljniju ponudu, u primjerenom roku ne kraćem od pet dana.
Sukladno članku 217. ZJN 2016, Naručitelj će ponuditeljima vratiti jamstvo za ozbiljnost ponude u roku od deset dana od dana dostave jamstva za uredno ispunjenje ugovora o javnoj nabavi, a presliku jamstva će pohraniti.
Prikaži više
Plaćanje temljeme ispostavljenog računa u roku od 60 dana, a preduvjet je uredna isporuka usluge u cijelosti, a koja je predmeta nabave.
Uvjeti vezani uz ugovor
Uvjeti izvršenja ugovora: Nije definirano
Uvjeti za sudjelovanje
Osnova za isključenje:
Dječji rad i drugi oblici trgovanja ljudima
Isključivo nacionalne osnove za isključenje
Kaznena djela terorizma ili kaznena djela povezana s terorističkim aktivnostima
+ još 7
Korupcija
Kršenje obveza utvrđenih na temelju isključivo nacionalnih osnova za isključenje
Kršenje obveze plaćanja doprinosa za socijalno osiguranje
Kršenje obveze plaćanja poreza
Pranje novca ili financiranje terorizma
Prijevara
Sudjelovanje u zločinačkoj organizaciji
Sudjelovanje u zločinačkoj organizaciji
Korupcija
Prijevara
Kaznena djela terorizma ili kaznena djela povezana s terorističkim aktivnostima
Pranje novca ili financiranje terorizma
Rad djece i drugi oblici trgovanja ljudima
Neisplata plaće
Sudjelovanje u zabranjenom sporazumu u smislu propisa o zaštiti tržišnog natjecanja
Plaćanje poreza
Plaćanje obveza za mirovinsko i zdravstveno osiguranje
Javni naručitelj
Naziv i adrese
Naziv: Institut za medicinska istraživanja i medicinu rada
Nacionalni registracijski broj:
30285469659
Poštanska adresa: Ksaverska cesta 2
Poštanski broj: 10000
Mjesto: Zagreb
Regija: Grad Zagreb 🏙️
Država: Hrvatska 🇭🇷
Kontaktna točka: Spomenka Stankić Herman
E-pošta: sstankic@imi.hr 📧
Telefon: +385 14682500 📞
URL: https://www.imi.hr 🌏
Vrsta javnog naručitelja
Osoba javnog prava
Glavna djelatnost
Obrazovanje
Komunikacija
URL dokumenata: https://eojn.hr/tender-eo/90535 🌏
URL za sudjelovanje: https://eojn.hr/tender-eo/90535 🌏
Naziv: https://eojn.hr/
Jezik dokumenta o nabavi: hrvatski 🗣️
Elektroničko podnošenje: Obvezno
Dopunske informacije
Tijelo za pregled
Naziv: Državna komisija za kontrolu postupaka javne nabave
Nacionalni registracijski broj:
95857869241
Poštanska adresa: Ulica grada Vukovara 23/V
Poštanski broj: 10000
Mjesto: Zagreb
Regija: Grad Zagreb 🏙️
Država: Hrvatska 🇭🇷
Kontaktna točka: Kontakt
E-pošta: dkom@dkom.hr 📧
Telefon: +385 14559 930 📞
URL: https://www.dkom.hr/ 🌏
Tijelo od kojeg se mogu dobiti informacije o postupku pravne zaštite
Isto kao: Naziv i adrese
Postupak pregleda
Opis postupka pravne zaštite:
Žalba se izjavljuje u roku od:
- petnaest dana od dana:
1. objave poziva na nadmetanje, u odnosu na sadržaj poziva ili dokumentacije o nabavi
2. objave obavijesti o ispravku, u odnosu na sadržaj ispravka
3. objave izmjene dokumentacije o nabavi, u odnosu na sadržaj izmjene dokumentacije
- deset dana od dana:
a) otvaranja ponuda ako naručitelj nije valjano odgovorio na pravodobno dostavljen zahtjev za dodatne informacije, objašnjenja ili izmjene dokumentacije o nabavi, kao i na postupak otvaranja ponuda
b) primitka odluke o odabiru ili poništenju, u odnosu na postupak pregleda, ocjene i odabira ponuda ili razloge poništenja.
Žalitelj koji je propustio izjaviti žalbu u određenoj prethodnoj fazi nema pravo na žalbu u kasnijoj fazi postupka za prethodnu fazu.
Sukladno članku 405. stavku 2. ZJN-a žalba se dostavlja elektroničkim sredstvima komunikacije putem EOJN RH.
Napomena: Sukladno članku 403.a žalitelj je u svim postupcima nabave prije izjavljivanja žalbe na sadržaj poziva na nadmetanje, dokumentaciju o nabavi, sadržaj ispravka poziva na nadmetanje odnosno sadržaj izmjene dokumentacije o nabavi, obvezan upozoriti naručitelja na konkretnu nezakonitost putem EOJN RH najkasnije tijekom desetog dana od dana objave poziva na nadmetanje, objave obavijesti o ispravku odnosno objave izmjene dokumentacije o nabavi. Žalba žalitelja koji izjavi žalbu prije nego što istekne rok od tri dana od kada je naručitelj upozoren na konkretnu nezakonitost, biti će odbačena.
Prikaži više
Elektroničko izdavanje računa bit će prihvaćeno
Izvor: OJS 2026/S 138-502228 (2026-07-20)
Obavijest o javnoj nabavi (2026-07-28)
Predmet
Opseg nabave
Procijenjena vrijednost bez PDV-a: 322 000 EUR 💰
Opis
252 000 EUR 💰
70 000 EUR 💰
Izmjene
Tekst koji se ispravlja u izvornoj obavijesti
Broj odjeljka:
Nova vrijednost
Tekst:
Datum izmjene dokumentacije o nabavi ✅
Datum promjene dokumentacije javne nabave: 2026-07-30 📅
Druge dodatne informacije
Informacije o izmjenama
Verzija prethodne obavijesti koja se mijenja: fd2afa94-90dc-45ac-a345-10fdc131097c-01
Izvor: OJS 2026/S 144-524439 (2026-07-28)
Predmet
Opseg nabave
Procijenjena vrijednost bez PDV-a: 322 000 EUR 💰
Opis
252 000 EUR 💰
70 000 EUR 💰
Izmjene
Tekst koji se ispravlja u izvornoj obavijesti
Broj odjeljka:
BUYER
Nova vrijednost
Tekst:
Podaci o naručitelju - Naručitelj je ispravio kriterij za odabir ponude u pogledu grupe 1 i grupe 2, a prema zahtjevu gospodarskog subjekta.
Tekst koji se ispravlja u izvornoj obavijesti
Datum izmjene dokumentacije o nabavi ✅
Datum promjene dokumentacije javne nabave: 2026-07-30 📅
Druge dodatne informacije
Na zahtjev gospodarskog subjekta Naručitelj je ispravio kriterij za odabri ponude u pogledu obje grupe predmeta nabave.
Glavni razlog promjene: Ažurirane informacije
Informacije o izmjenama
Verzija prethodne obavijesti koja se mijenja: fd2afa94-90dc-45ac-a345-10fdc131097c-01
Izvor: OJS 2026/S 144-524439 (2026-07-28)
Nove nabave u povezanim kategorijama 🆕