Nabava dijelova i servisa motornih agregata

Hrvatske šume d.o.o.

Predmet nabave su novi rezervni dijelovi i servis za motorne agregate

Rok

Rok za zaprimanje ponuda bio je 2026-08-20. Nabava je objavljena 2026-07-17.

Tko? Što? Gdje?
Povijest nabave
Datum Dokument
2026-07-17 Obavijest o javnoj nabavi
Obavijest o javnoj nabavi (2026-07-17)
Predmet
Opseg nabave
Naslov: Nabava dijelova i servisa motornih agregata
Referentni broj: DIR-2026-158
Kratki opis: Predmet nabave su novi rezervni dijelovi i servis za motorne agregate
Vrsta ugovora: Roba
Proizvodi/usluge: Dijelovi lančanih pila 📦
Procijenjena vrijednost bez PDV-a: 420 000 EUR 💰
Opis
Interna identifikacijska oznaka: DIR-2026-158
Ova javna nabava prikladna je i za mala i srednja poduzeća (MSP-ovi)
Opis nabave: Predmet nabave su novi rezervni dijelovi i servis za motorne agregate.
Primjena kriterija pristupačnosti za osobe s invaliditetom u tehničkim specifikacijama: Uvjeti pristupačnosti za osobe s invaliditetom nisu uzeti u obzir jer javna nabava nije namijenjena fizičkim osobama
Glavno mjesto ili lokacija izvršenja: Lokacije Naručitelja, Prilog 1.
Država: Hrvatska 🇭🇷
Mjesto izvršenja: Grad Zagreb 🏙️
Trajanje: 6 mjeseci
Trajanje
Datum početka: 2026-08-26 📅
Opis
Maksimalan broj obnavljanja: 0
Kriteriji za dodjelu
Cijena
Cijena (težina): 90
Kriterij kvalitete (naziv): Rok isporuke
Kriterij kvalitete (težina): 10
Naslov
Identifikacijski broj grupe: LOT-0000

Postupak
Vrsta postupka
Otvoreni postupak
Pravna osnova: Direktiva 2014/24/EU
Glavna obilježja postupka: Otvoreni postupak
Administrativne informacije
Rok za zaprimanje ponuda ili zahtjeva za sudjelovanje: 2026-08-20 10:00:00.0000000 📅
Uvjeti otvaranja ponuda: 2026-08-20 10:00:00.0000000 📅
Uvjeti otvaranja ponuda (mjesto): Hrvatske šume, Direkcija, Ulica kneza Branimira 1, 10 000 Zagreb
Uvjeti za otvaranje ponuda (Podaci o ovlaštenim osobama i postupku otvaranja):
Javnom otvaranju ponuda mogu prisustvovati ovlašteni predstavnici ponuditelja i druge osobe. Sukladno članku 282. stavku 8. ZJN, pravo aktivnog sudjelovanja na javnom otvaranju ponuda imaju samo članovi stručnog povjerenstva za javnu nabavu i ovlašteni predstavnici ponuditelja.
Prikaži više
Jezici na kojima se mogu podnijeti ponude ili zahtjevi za sudjelovanje: hrvatski 🗣️
Najkraće razdoblje tijekom kojega ponuditelj mora održati ponudu: 90 dana
Uvjeti natječaja
Ponuditelji mogu podnijeti više od jedne ponude
Potreban je napredan ili kvalificirani elektronički potpis ili pečat (kako je definirano u Uredbi (EU) br. 910/2014)
Jamstvo je potrebno
Datum otvaranja: 2026-08-20 10:00:00.0000000 📅
Mjesto: Hrvatske šume, Direkcija, Ulica kneza Branimira 1, 10 000 Zagreb
Dodatne informacije:
Javnom otvaranju ponuda mogu prisustvovati ovlašteni predstavnici ponuditelja i druge osobe. Sukladno članku 282. stavku 8. ZJN, pravo aktivnog sudjelovanja na javnom otvaranju ponuda imaju samo članovi stručnog povjerenstva za javnu nabavu i ovlašteni predstavnici ponuditelja.
Prikaži više
Elektroničko izdavanje računa: Obvezno
Kriteriji za dodjelu
Vrsta težine: Ponder (točke, točan)
Uvjeti natječaja
Ugovor sadrži uvjete izvedbe

Pravne, ekonomske, financijske i tehničke informacije
Uvjeti za sudjelovanje
Kriterij za odabir: Upis u trgovački registar
Popis i kratki opis pravila i kriterija: Detalji opisani u dokumentaciji o nabavi
Kriterij za odabir: Reference na određene isporuke
Tehničari ili tehnička tijela za kontrolu kvalitete
Mjere za osiguranje kvalitete
Tražene depozite i jamstva:
Ponuditelji su obvezni dostaviti jamstvo za ozbiljnost ponude u obliku zadužnice ili bjanko zadužnice, potpisane od ovlaštene osobe za zastupanje i ovjerene kod javnog bilježnika, u iznosu od 12.600,00 eur. Trajanje jamstva za ozbiljnost ponude jednako je roku valjanosti ponude. Ponuditelj može umjesto gore traženog jamstva dostaviti naručitelju novčani polog u traženom iznosu. U tom slučaju, kao dokaz o uplaćenim sredstvima na račun Naručitelja, ponuditelj je obvezan u svojoj ponudi dostaviti potvrdu o izvršenoj transakciji uz prilaganje bankovnog izvoda uplatitelja iz kojega je vidljiv odljev sredstava. Jamstvo za ozbiljnost ponude će se naplatiti u slučajevima iz članka 214, stavka 1, ZJN. Jamstvo za ozbiljnost ponude dostavlja se u izvorniku, odvojeno od elektroničke ponude, u papirnatom obliku, u zatvorenoj omotnici na kojoj su navedeni podaci o ponuditelju, u skladu s točkom 6.2.2. dokumentacije o nabavi, i u roku za dostavu ponuda
Prikaži više
Glavni uvjeti financiranja i načini plaćanja i/ili upućivanje na relevantne odredbe koje ih uređuju:
Plaćanje se obavlja na temelju valjanog računa izdanog po pojedinoj narudžbenici, te po uredno potpisanoj primopredaji (otpremnici), u roku od 60 dana od dana ispostave e-računa. Računi se ispostavljaju nadležnoj radnoj jedinici Naručitelja odakle je narudžbenica odaslana. Na e-računu obavezno se naznačuje broj ugovora i broj narudžbenice na temelju koje je roba isporučena. Plaćanje se vrši putem virmana.
Prikaži više
Uvjeti vezani uz ugovor
Uvjeti izvršenja ugovora: Nije definirano
Uvjeti za sudjelovanje
Osnova za isključenje:
Dječji rad i drugi oblici trgovanja ljudima
Isključivo nacionalne osnove za isključenje
Izravno ili neizravno sudjelovanje u pripremi ovog postupka javne nabave
+ još 11
Kaznena djela terorizma ili kaznena djela povezana s terorističkim aktivnostima
Korupcija
Kršenje obveza utvrđenih na temelju isključivo nacionalnih osnova za isključenje
Kršenje obveze plaćanja doprinosa za socijalno osiguranje
Kršenje obveze plaćanja poreza
Lažno prikazivanje, prikrivanje informacija, nemogućnost podnošenja traženih dokumenata ili prikupljanje povjerljivih informacija o ovom postupku
Pranje novca ili financiranje terorizma
Prijevara
Prijevremeni raskid, naknada štete ili druge usporedive sankcije
Sporazumi s drugim gospodarskim subjektima u cilju narušavanja tržišnog natjecanja
Sudjelovanje u zločinačkoj organizaciji
Opis razloga za isključenje:
Sudjelovanje u zločinačkoj organizaciji
Korupcija
Prijevara
Kaznena djela terorizma ili kaznena djela povezana s terorističkim aktivnostima
Pranje novca ili financiranje terorizma
Rad djece i drugi oblici trgovanja ljudima
Neisplata plaće
Sudjelovanje u zabranjenom sporazumu u smislu propisa o zaštiti tržišnog natjecanja
Plaćanje poreza
Plaćanje obveza za mirovinsko i zdravstveno osiguranje
Lažno prikazivanje, prikrivanje informacija, nemogućnost podnošenja traženih dokumenata i prikupljanje povjerljivih informacija o ovom postupku
Prijevremeni raskid, naknada štete ili druge usporedive sankcije
Narušavanje tržišnog natjecanja zbog izravnog ili neizravnog sudjelovanja u pripremi ovog postupka nabave
Sporazumi s drugim gospodarskim subjektima u cilju narušavanja tržišnog natjecanja

Javni naručitelj
Naziv i adrese
Naziv: HRVATSKE ŠUME d.o.o.
Nacionalni registracijski broj: 69693144506
Poštanska adresa: Ulica Kneza Branimira 1
Poštanski broj: 10000
Mjesto: Grad Zagreb
Regija: Grad Zagreb 🏙️
Država: Hrvatska 🇭🇷
Kontaktna točka: Mia Majnarić
E-pošta: direkcija@hrsume.hr 📧
Telefon: +385 14804185 📞
URL: https://hrsume.hr 🌏
Vrsta javnog naručitelja
Osoba javnog prava
Glavna djelatnost
Gospodarski i financijski poslovi
Komunikacija
URL dokumenata: https://eojn.hr/tender-eo/90967 🌏
URL za sudjelovanje: https://eojn.hr/tender-eo/90967 🌏
Naziv: https://eojn.hr/
Jezik dokumenta o nabavi: hrvatski 🗣️
Elektroničko podnošenje: Obvezno

Dopunske informacije
Tijelo za pregled
Naziv: Državna komisija za kontrolu postupaka javne nabave
Nacionalni registracijski broj: 95857869241
Poštanska adresa: Ulica grada Vukovara 23/V
Poštanski broj: 10000
Mjesto: Zagreb
Regija: Grad Zagreb 🏙️
Država: Hrvatska 🇭🇷
Kontaktna točka: Kontakt
E-pošta: dkom@dkom.hr 📧
Telefon: +385 14559 930 📞
URL: https://www.dkom.hr/ 🌏
Tijelo od kojeg se mogu dobiti informacije o postupku pravne zaštite
Isto kao: Naziv i adrese
Postupak pregleda
Opis postupka pravne zaštite:
Žalba se izjavljuje u roku od: - petnaest dana od dana: 1. objave poziva na nadmetanje, u odnosu na sadržaj poziva ili dokumentacije o nabavi 2. objave obavijesti o ispravku, u odnosu na sadržaj ispravka 3. objave izmjene dokumentacije o nabavi, u odnosu na sadržaj izmjene dokumentacije - deset dana od dana: a) otvaranja ponuda ako naručitelj nije valjano odgovorio na pravodobno dostavljen zahtjev za dodatne informacije, objašnjenja ili izmjene dokumentacije o nabavi, kao i na postupak otvaranja ponuda b) primitka odluke o odabiru ili poništenju, u odnosu na postupak pregleda, ocjene i odabira ponuda ili razloge poništenja. Žalitelj koji je propustio izjaviti žalbu u određenoj prethodnoj fazi nema pravo na žalbu u kasnijoj fazi postupka za prethodnu fazu. Sukladno članku 405. stavku 2. ZJN-a žalba se dostavlja elektroničkim sredstvima komunikacije putem EOJN RH. Napomena: Sukladno članku 403.a žalitelj je u svim postupcima nabave prije izjavljivanja žalbe na sadržaj poziva na nadmetanje, dokumentaciju o nabavi, sadržaj ispravka poziva na nadmetanje odnosno sadržaj izmjene dokumentacije o nabavi, obvezan upozoriti naručitelja na konkretnu nezakonitost putem EOJN RH najkasnije tijekom desetog dana od dana objave poziva na nadmetanje, objave obavijesti o ispravku odnosno objave izmjene dokumentacije o nabavi. Žalba žalitelja koji izjavi žalbu prije nego što istekne rok od tri dana od kada je naručitelj upozoren na konkretnu nezakonitost, biti će odbačena.
Prikaži više
Informacije o elektroničkim radnim tokovima
Elektroničko izdavanje računa bit će prihvaćeno
Izvor: OJS 2026/S 137-500075 (2026-07-17)