Licencirani softverski proizvod za grupiranje akutnih epizoda bolničkog liječenja u okviru AR DRG klasifikacijskog sustava (DRG gruper)
Hrvatski zavod za zdravstveno osiguranje
Predmet nabave je nabava i implementacija sustava koji se sastoji od programskog (softverskog) rješenja za grupiranje akutnih epizoda stacionarnog liječenja (u daljnjem nastavku Gruper za AR-DRG v.11.0) sukladno definiranoj strukturi AR-DRG v.11.0 klasifikacijskog sustava epizoda liječenja i alata za analitičko praćenje i mjerenje učinkovitosti bolničkog sustava, za stacionarne ustanove s kojima HZZO ima ugovorenu akutnu bolničku zdravstvenu zaštitu, sukladno zahtjevima Naručitelja.
RokRok za zaprimanje ponuda bio je 2026-08-04. Nabava je objavljena 2026-07-03.
Tko? Što? Gdje?
Povijest nabave
| Datum | Dokument |
|---|---|
| 2026-07-03 | Obavijest o javnoj nabavi |
Obavijest o javnoj nabavi (2026-07-03)
Predmet
Opseg nabave
Naslov: Licencirani softverski proizvod za grupiranje akutnih epizoda bolničkog liječenja u okviru AR DRG klasifikacijskog sustava (DRG gruper)
Referentni broj:
Kratki opis:
Vrsta ugovora: Roba
Proizvodi/usluge: Razni programski paketi i računalni sustavi 📦
Procijenjena vrijednost bez PDV-a: 550 000 EUR 💰
Opis
Interna identifikacijska oznaka:
Ova javna nabava prikladna je i za mala i srednja poduzeća (MSP-ovi) ✅
Primjena kriterija pristupačnosti za osobe s invaliditetom u tehničkim specifikacijama: Uvjeti pristupačnosti za osobe s invaliditetom nisu uzeti u obzir jer javna nabava nije namijenjena fizičkim osobama
Glavno mjesto ili lokacija izvršenja: Zagreb
Država: Hrvatska 🇭🇷
Mjesto izvršenja: Grad Zagreb 🏙️
Trajanje: 38 mjeseci
Trajanje
Datum početka: 2026-10-01 📅
Opis
Maksimalan broj obnavljanja: 0
Kriteriji za dodjelu
Cijena ✅
Kriterij kvalitete (naziv): Kriterij broja stručnjaka
Naslov
Identifikacijski broj grupe:
Postupak
Vrsta postupka
Otvoreni postupak ✅
Pravna osnova: Direktiva 2014/24/EU
Glavna obilježja postupka: Otvoreni postupak
Administrativne informacije
Rok za zaprimanje ponuda ili zahtjeva za sudjelovanje: 2026-08-04 10:00:00.0000000 📅
Uvjeti otvaranja ponuda: 2026-08-04 10:00:00.0000000 📅
Uvjeti otvaranja ponuda (mjesto): Hrvatski zavod za zdravstveno osiguranje, Direkcija - Margaretska 3, 10000 Zagreb
Uvjeti za otvaranje ponuda (Podaci o ovlaštenim osobama i postupku otvaranja):
Najkraće razdoblje tijekom kojega ponuditelj mora održati ponudu: 120 dana
Uvjeti natječaja
Ponuditelji mogu podnijeti više od jedne ponude
Potreban je napredan ili kvalificirani elektronički potpis ili pečat (kako je definirano u Uredbi (EU) br. 910/2014)
Jamstvo je potrebno ✅
Datum otvaranja: 2026-08-04 10:00:00.0000000 📅
Mjesto:
Koristit će se elektroničko plaćanje ✅
Ugovor sadrži uvjete izvedbe ✅
Pravne, ekonomske, financijske i tehničke informacije
Uvjeti za sudjelovanje
Kriterij za odabir: Upis u trgovački registar
Popis i kratki opis pravila i kriterija: Detalji opisani u dokumentaciji o nabavi
Kriterij za odabir: Reference na određene isporuke
Certifikati instituta za kontrolu kvalitete
Certifikati neovisnih tijela o standardima osiguranja kvalitete
Tražene depozite i jamstva:
Glavni uvjeti financiranja i načini plaćanja i/ili upućivanje na relevantne odredbe koje ih uređuju:
Uvjeti izvršenja ugovora:
Uvjeti za sudjelovanje
Osnova za isključenje:
Opis razloga za isključenje:
Javni naručitelj
Naziv i adrese
Naziv: Hrvatski zavod za zdravstveno osiguranje
Nacionalni registracijski broj:
Poštanska adresa: Margaretska ulica 3
Poštanski broj: 10000
Mjesto: Grad Zagreb
Regija: Grad Zagreb 🏙️
Država: Hrvatska 🇭🇷
Kontaktna točka: Tihomir Ivoš
E-pošta: nabava@hzzo.hr 📧
Telefon: +385 14806333 📞
URL: https://hzzo.hr/ 🌏
Adresa profila naručitelja: https://hzzo.hr/javna-nabava/profil-narucitelja 🌏
Vrsta javnog naručitelja
Osoba javnog prava
Glavna djelatnost
Zdravstvo
Komunikacija
URL dokumenata: https://eojn.hr/tender-eo/88957 🌏
URL za sudjelovanje: https://eojn.hr/tender-eo/88957 🌏
Naziv: https://eojn.hr/
Jezik dokumenta o nabavi: hrvatski 🗣️
Elektroničko podnošenje: Obvezno
Dopunske informacije
Dodatne informacije
Naziv: Državna komisija za kontrolu postupaka javne nabave
Nacionalni registracijski broj:
Poštanska adresa: Ulica grada Vukovara 23/V
Poštanski broj: 10000
Mjesto: Zagreb
Regija: Grad Zagreb 🏙️
Država: Hrvatska 🇭🇷
Kontaktna točka: Kontakt
E-pošta: dkom@dkom.hr 📧
Telefon: +385 14559 930 📞
URL: https://www.dkom.hr/ 🌏
Tijelo od kojeg se mogu dobiti informacije o postupku pravne zaštite
Isto kao: Naziv i adrese
Postupak pregleda
Opis postupka pravne zaštite:
Informacije o elektroničkim radnim tokovima
Elektroničko izdavanje računa bit će prihvaćeno
Izvor: OJS 2026/S 127-460811 (2026-07-03)
Predmet
Opseg nabave
Naslov: Licencirani softverski proizvod za grupiranje akutnih epizoda bolničkog liječenja u okviru AR DRG klasifikacijskog sustava (DRG gruper)
Referentni broj:
126/26-OP
Kratki opis:
Predmet nabave je nabava i implementacija sustava koji se sastoji od programskog (softverskog) rješenja za grupiranje akutnih epizoda stacionarnog liječenja (u daljnjem nastavku Gruper za AR-DRG v.11.0) sukladno definiranoj strukturi AR-DRG v.11.0 klasifikacijskog sustava epizoda liječenja i alata za analitičko praćenje i mjerenje učinkovitosti bolničkog sustava, za stacionarne ustanove s kojima HZZO ima ugovorenu akutnu bolničku zdravstvenu zaštitu, sukladno zahtjevima Naručitelja.
Prikaži više
Proizvodi/usluge: Razni programski paketi i računalni sustavi 📦
Procijenjena vrijednost bez PDV-a: 550 000 EUR 💰
Opis
Interna identifikacijska oznaka:
126/26-OP
Ova javna nabava prikladna je i za mala i srednja poduzeća (MSP-ovi) ✅
Primjena kriterija pristupačnosti za osobe s invaliditetom u tehničkim specifikacijama: Uvjeti pristupačnosti za osobe s invaliditetom nisu uzeti u obzir jer javna nabava nije namijenjena fizičkim osobama
Glavno mjesto ili lokacija izvršenja: Zagreb
Država: Hrvatska 🇭🇷
Mjesto izvršenja: Grad Zagreb 🏙️
Trajanje: 38 mjeseci
Trajanje
Datum početka: 2026-10-01 📅
Opis
Maksimalan broj obnavljanja: 0
Kriteriji za dodjelu
Cijena ✅
Kriterij kvalitete (naziv): Kriterij broja stručnjaka
Naslov
Identifikacijski broj grupe:
LOT-0000
Postupak
Vrsta postupka
Otvoreni postupak ✅
Pravna osnova: Direktiva 2014/24/EU
Glavna obilježja postupka: Otvoreni postupak
Administrativne informacije
Rok za zaprimanje ponuda ili zahtjeva za sudjelovanje: 2026-08-04 10:00:00.0000000 📅
Uvjeti otvaranja ponuda: 2026-08-04 10:00:00.0000000 📅
Uvjeti otvaranja ponuda (mjesto): Hrvatski zavod za zdravstveno osiguranje, Direkcija - Margaretska 3, 10000 Zagreb
Uvjeti za otvaranje ponuda (Podaci o ovlaštenim osobama i postupku otvaranja):
Ponude otvaraju članovi stručnog povjerenstva naručitelja za predmetnu javnu nabavu.
Jezici na kojima se mogu podnijeti ponude ili zahtjevi za sudjelovanje: hrvatski 🗣️ Najkraće razdoblje tijekom kojega ponuditelj mora održati ponudu: 120 dana
Uvjeti natječaja
Ponuditelji mogu podnijeti više od jedne ponude
Potreban je napredan ili kvalificirani elektronički potpis ili pečat (kako je definirano u Uredbi (EU) br. 910/2014)
Jamstvo je potrebno ✅
Datum otvaranja: 2026-08-04 10:00:00.0000000 📅
Mjesto:
Hrvatski zavod za zdravstveno osiguranje, Direkcija - Margaretska 3, 10000 Zagreb
Dodatne informacije:
Ponude otvaraju članovi stručnog povjerenstva naručitelja za predmetnu javnu nabavu.
Elektroničko izdavanje računa: Obvezno
Koristit će se elektroničko plaćanje ✅
Ugovor sadrži uvjete izvedbe ✅
Pravne, ekonomske, financijske i tehničke informacije
Uvjeti za sudjelovanje
Kriterij za odabir: Upis u trgovački registar
Popis i kratki opis pravila i kriterija: Detalji opisani u dokumentaciji o nabavi
Kriterij za odabir: Reference na određene isporuke
Certifikati instituta za kontrolu kvalitete
Certifikati neovisnih tijela o standardima osiguranja kvalitete
Tražene depozite i jamstva:
Gospodarski subjekt obvezan je dostaviti jamstvo za ozbiljnost ponude za slučaj:
- odustajanja ponuditelja od svoje ponude u roku njezine valjanosti,
- nedostavljanja ažuriranih popratnih dokumenata sukladno članku 263. ZJN 2016
- neprihvaćanja ispravka računske greške
- dostavljanja neistinitih podataka,
- nedostavljanja dokaza o ispunjenju posebnih uvjeta za izvršenje ugovora i nedostavljanja dokaza o ispunjavanju uvjeta i zahtjeva koje je potrebno ispuniti sukladno posebnim propisima ili stručnim pravilima, ako su traženi u dokumentaciji o nabavi
- odbijanja potpisivanja ugovora o javnoj nabavi
- nedostavljanja jamstva za uredno ispunjenje ugovora o javnoj nabavi
Sredstvo jamstva: bankarska garancija.
U bankarskoj garanciji mora biti navedeno sljedeće:
- da je korisnik garancije Hrvatski zavod za zdravstveno osiguranje, Margaretska 3, Zagreb,
- da se garant obvezuje neopozivo, bezuvjetno na "prvi poziv" korisnika garancije, "bez prigovora", isplatiti iznos jamstva u slučaju odustajanja ponuditelja od svoje ponude u roku njezine valjanosti, nedostavljanja ažuriranih popratnih dokumenata sukladno članku 263. ZJN 2016, neprihvaćanja ispravka računske greške, dostavljanja neistinitih podataka, nedostavljanja dokaza o ispunjenju posebnih uvjeta za izvršenje ugovora i nedostavljanja dokaza o ispunjavanju uvjeta i zahtjeva koje je potrebno ispuniti sukladno posebnim propisima ili stručnim pravilima, ako su traženi u dokumentaciji o nabavi, odbijanja potpisivanja ugovora o javnoj nabavi, nedostavljanja jamstva za uredno ispunjenje ugovora o javnoj nabavi.
Bankarska garancija dostavlja se u papirnatom obliku, u izvorniku, u roku za dostavu ponuda, odvojeno od elektroničke ponude na način propisan u ovoj dokumentaciji.
Trajanje jamstva za ozbiljnost ponude ne smije biti kraće od roka valjanosti ponude. Ako istekne rok valjanosti ponude i/ili jamstva za ozbiljnost ponude, naručitelj će tražiti njihovo produženje. U tu svrhu ponuditelju će se dati primjeren rok.
U skladu s člankom 214. stavkom 4. Zakona, umjesto bankarske garancije, ponuditelj može dati novčani polog u traženom iznosu uplatom na račun naručitelja IBAN: HR6510010051550100001, Model: 65, Poziv na broj odobrenja: 5401-078-26362, Opis: „Polog za ozbiljnost ponude za nabavu Licenciranog softverskog proizvoda za grupiranje akutnih epizoda bolničkog liječenja u okviru AR DRG klasifikacijskog sustava (DRG gruper), EBN: 126/26-OP“, SWIFT: NBHRHR2X. Ako ponuditelj na ime jamstva za ozbiljnost ponude uplati novčani polog, obvezan je u ponudi dostaviti dokaz o uplati.
Naručitelj će vratiti ponuditeljima jamstvo za ozbiljnost ponude dostavljeno u fizičkom obliku u roku od deset (10) dana od dana izvršenosti odluke o poništenju ili potpisivanja ugovora o javnoj nabavi, odnosno dostave jamstva za uredno izvršenje ugovora o javnoj nabavi, a presliku jamstva će pohraniti.
Prikaži više
Plaćanje će Naručitelj obavljati dinamikom kako je navedeno u tehničkoj specifikaciji.
Uvjeti vezani uz ugovor
Uvjeti izvršenja ugovora:
<p><strong>Tehnički opis </strong></p>
<p style="text-align: justify">Predmet nabave je nabava i implementacija sustava koji se sastoji od programskog (softverskog) rješenja za grupiranje akutnih epizoda stacionarnog liječenja (u daljnjem nastavku Gruper za AR-DRG v.11.0) sukladno definiranoj strukturi AR-DRG v.11.0 klasifikacijskog sustava epizoda liječenja i alata za analitičko praćenje i mjerenje učinkovitosti bolničkog sustava, za stacionarne ustanove s kojima HZZO ima ugovorenu akutnu bolničku zdravstvenu zaštitu, sukladno zahtjevima Naručitelja. </p>
<p style="text-align: justify">Tehnička i funkcijska specifikacija predstavlja opis funkcionalnosti koje mora ponuđeno rješenja zadovoljavati i projektne aktivnosti koje je potrebno napraviti u okviru predmeta nabave. Tehnička i funkcijska specifikacija u potpunosti slijedi sve relevantne zakone kao i pripadajuće podzakonske propise te druge relevantne pravne akte i ugovo...
Prikaži više
Osnova za isključenje:
Dječji rad i drugi oblici trgovanja ljudima
Isključivo nacionalne osnove za isključenje
Kaznena djela terorizma ili kaznena djela povezana s terorističkim aktivnostima
+ još 7
Korupcija
Kršenje obveza utvrđenih na temelju isključivo nacionalnih osnova za isključenje
Kršenje obveze plaćanja doprinosa za socijalno osiguranje
Kršenje obveze plaćanja poreza
Pranje novca ili financiranje terorizma
Prijevara
Sudjelovanje u zločinačkoj organizaciji
Sudjelovanje u zločinačkoj organizaciji
Korupcija
Prijevara
Kaznena djela terorizma ili kaznena djela povezana s terorističkim aktivnostima
Pranje novca ili financiranje terorizma
Rad djece i drugi oblici trgovanja ljudima
Neisplata plaće
Sudjelovanje u zabranjenom sporazumu u smislu propisa o zaštiti tržišnog natjecanja
Plaćanje poreza
Plaćanje obveza za mirovinsko i zdravstveno osiguranje
Javni naručitelj
Naziv i adrese
Naziv: Hrvatski zavod za zdravstveno osiguranje
Nacionalni registracijski broj:
02958272670
Poštanska adresa: Margaretska ulica 3
Poštanski broj: 10000
Mjesto: Grad Zagreb
Regija: Grad Zagreb 🏙️
Država: Hrvatska 🇭🇷
Kontaktna točka: Tihomir Ivoš
E-pošta: nabava@hzzo.hr 📧
Telefon: +385 14806333 📞
URL: https://hzzo.hr/ 🌏
Adresa profila naručitelja: https://hzzo.hr/javna-nabava/profil-narucitelja 🌏
Vrsta javnog naručitelja
Osoba javnog prava
Glavna djelatnost
Zdravstvo
Komunikacija
URL dokumenata: https://eojn.hr/tender-eo/88957 🌏
URL za sudjelovanje: https://eojn.hr/tender-eo/88957 🌏
Naziv: https://eojn.hr/
Jezik dokumenta o nabavi: hrvatski 🗣️
Elektroničko podnošenje: Obvezno
Dopunske informacije
Dodatne informacije
Odabrani ponuditelj je obvezan ispostavljati e-račune, u skladu sa Zakonom o elektroničkom izdavanju računa u javnoj nabavi (NN br.94/18).
Tijelo za pregled
Naziv: Državna komisija za kontrolu postupaka javne nabave
Nacionalni registracijski broj:
95857869241
Poštanska adresa: Ulica grada Vukovara 23/V
Poštanski broj: 10000
Mjesto: Zagreb
Regija: Grad Zagreb 🏙️
Država: Hrvatska 🇭🇷
Kontaktna točka: Kontakt
E-pošta: dkom@dkom.hr 📧
Telefon: +385 14559 930 📞
URL: https://www.dkom.hr/ 🌏
Tijelo od kojeg se mogu dobiti informacije o postupku pravne zaštite
Isto kao: Naziv i adrese
Postupak pregleda
Opis postupka pravne zaštite:
Žalba se izjavljuje u roku od:
- petnaest dana od dana:
1. objave poziva na nadmetanje, u odnosu na sadržaj poziva ili dokumentacije o nabavi
2. objave obavijesti o ispravku, u odnosu na sadržaj ispravka
3. objave izmjene dokumentacije o nabavi, u odnosu na sadržaj izmjene dokumentacije
- deset dana od dana:
a) otvaranja ponuda ako naručitelj nije valjano odgovorio na pravodobno dostavljen zahtjev za dodatne informacije, objašnjenja ili izmjene dokumentacije o nabavi, kao i na postupak otvaranja ponuda
b) primitka odluke o odabiru ili poništenju, u odnosu na postupak pregleda, ocjene i odabira ponuda ili razloge poništenja.
Žalitelj koji je propustio izjaviti žalbu u određenoj prethodnoj fazi nema pravo na žalbu u kasnijoj fazi postupka za prethodnu fazu.
Sukladno članku 405. stavku 2. ZJN-a žalba se dostavlja elektroničkim sredstvima komunikacije putem EOJN RH.
Napomena: Sukladno članku 403.a žalitelj je u svim postupcima nabave prije izjavljivanja žalbe na sadržaj poziva na nadmetanje, dokumentaciju o nabavi, sadržaj ispravka poziva na nadmetanje odnosno sadržaj izmjene dokumentacije o nabavi, obvezan upozoriti naručitelja na konkretnu nezakonitost putem EOJN RH najkasnije tijekom desetog dana od dana objave poziva na nadmetanje, objave obavijesti o ispravku odnosno objave izmjene dokumentacije o nabavi. Žalba žalitelja koji izjavi žalbu prije nego što istekne rok od tri dana od kada je naručitelj upozoren na konkretnu nezakonitost, biti će odbačena.
Prikaži više
Elektroničko izdavanje računa bit će prihvaćeno
Izvor: OJS 2026/S 127-460811 (2026-07-03)
Nove nabave u povezanim kategorijama 🆕