Laboratorijska oprema CVP SATECON

Hrvatska agencija za poljoprivredu i hranu

Procijenjena vrijednost nabave je : 1.045.100,00 EUR bez PDV-a Procijenjena vrijednost nabave predmetnog postupka je: 82.000,00 EUR bez PDV-a Predmet nabave je nabava laboratorijske opreme, FT-NIR spektrometra za Centar za voćarstvo i povrćarstvo, ustrojstvenu jedinicu Hrvatske agencije za poljoprivredu i hranu, sukladno uvjetima i zahtjevima propisanim u Tehničkoj specifikaciji, Troškovniku i cjelokupnoj Dokumentaciji za nabavu, u kojima je naznačeni naziv, količina te ostali uvjeti potrebni za sastavljanje ponude. Postupak javne nabave provodi se za potrebe Naručitelja u okviru Interreg IPA Programa Hrvatska – Bosna i Hercegovina – Crna Gora, projekt SATECON (Smart, innovative and sustainable agriculture - Pametna, inovativna i održiva poljoprivreda)

Rok

Rok za zaprimanje ponuda bio je 2026-08-07. Nabava je objavljena 2026-06-30.

Tko? Što? Gdje?
Povijest nabave
Datum Dokument
2026-06-30 Obavijest o javnoj nabavi
Obavijest o javnoj nabavi (2026-06-30)
Predmet
Opseg nabave
Naslov: Laboratorijska oprema CVP SATECON
Referentni broj: N-1/2026
Kratki opis:
Procijenjena vrijednost nabave je : 1.045.100,00 EUR bez PDV-a Procijenjena vrijednost nabave predmetnog postupka je: 82.000,00 EUR bez PDV-a Predmet nabave je nabava laboratorijske opreme, FT-NIR spektrometra za Centar za voćarstvo i povrćarstvo, ustrojstvenu jedinicu Hrvatske agencije za poljoprivredu i hranu, sukladno uvjetima i zahtjevima propisanim u Tehničkoj specifikaciji, Troškovniku i cjelokupnoj Dokumentaciji za nabavu, u kojima je naznačeni naziv, količina te ostali uvjeti potrebni za sastavljanje ponude. Postupak javne nabave provodi se za potrebe Naručitelja u okviru Interreg IPA Programa Hrvatska – Bosna i Hercegovina – Crna Gora, projekt SATECON (Smart, innovative and sustainable agriculture - Pametna, inovativna i održiva poljoprivreda)
Prikaži više
Vrsta ugovora: Roba
Proizvodi/usluge: Laboratorijska, optička i precizna oprema (osim naočala) 📦
Procijenjena vrijednost bez PDV-a: 1 045 100 EUR 💰
Opis
Interna identifikacijska oznaka: N-1/2026
Ova javna nabava prikladna je i za mala i srednja poduzeća (MSP-ovi)
Opis nabave:
Procijenjena vrijednost nabave je : 1.045.100,00 EUR bez PDV-a Procijenjena vrijednost nabave predmetnog postupka je: 82.000,00 EUR bez PDV-a Postupak javne nabave provodi se za potrebe Naručitelja u okviru Interreg IPA Programa Hrvatska – Bosna i Hercegovina – Crna Gora, projekt SATECON (Smart, innovative and sustainable agriculture - Pametna, inovativna i održiva poljoprivreda) Predmet nabave je nabava laboratorijske opreme, FT-NIR spektrometra za Centar za voćarstvo i povrćarstvo, ustrojstvenu jedinicu Hrvatske agencije za poljoprivredu i hranu, sukladno uvjetima i zahtjevima propisanim u Tehničkoj specifikaciji, Troškovniku i cjelokupnoj Dokumentaciji za nabavu, u kojima je naznačeni naziv, količina te ostali uvjeti potrebni za sastavljanje ponude. U cijenu ponude moraju se uračunati svi troškovi i popusti bez poreza na dodanu vrijednost, također i svi dodatni troškovi – trošak isporuke/dostave, montaže, instalacije, osnovne provjere funkcionalnosti, puštanja u pogon, edukacije djelatnika na lokaciji Naručitelja i slično. Jamstvo na uređaj je minimalno 24 mjeseca, mora obuhvaćati sve dijelove i komponente isporučenog uređaja. Uz uređaj se prilikom isporuke dostavlja jamstveni list. Jamstveni rok na uređaj se računa od dana primopredaje.
Prikaži više
Primjena kriterija pristupačnosti za osobe s invaliditetom u tehničkim specifikacijama: Uvjeti pristupačnosti za osobe s invaliditetom nisu uzeti u obzir jer javna nabava nije namijenjena fizičkim osobama
Glavno mjesto ili lokacija izvršenja:
Hrvatska agencija za poljoprivredu i hranu, Centar za voćarstvo i povrćarstvo Gorice 68b, 10 000 Zagreb
Država: Hrvatska 🇭🇷
Mjesto izvršenja: Grad Zagreb 🏙️
Trajanje: 120 dana
Trajanje
Datum početka: 2026-08-28 📅
Opis
Maksimalan broj obnavljanja: 0
Kriteriji za dodjelu
Cijena
Cijena (težina): 50
Kriterij kvalitete (naziv): Rok isporuke
Kriterij kvalitete (težina): 50
Naslov
Identifikacijski broj grupe: LOT-0000

Postupak
Vrsta postupka
Otvoreni postupak
Pravna osnova: Direktiva 2014/24/EU
Glavna obilježja postupka: Otvoreni postupak
Administrativne informacije
Rok za zaprimanje ponuda ili zahtjeva za sudjelovanje: 2026-08-07 09:00:00.0000000 📅
Uvjeti otvaranja ponuda: 2026-08-07 09:00:00.0000000 📅
Jezici na kojima se mogu podnijeti ponude ili zahtjevi za sudjelovanje: hrvatski 🗣️
Najkraće razdoblje tijekom kojega ponuditelj mora održati ponudu: 30 dana
Uvjeti natječaja
Ponuditelji mogu podnijeti više od jedne ponude
Potreban je napredan ili kvalificirani elektronički potpis ili pečat (kako je definirano u Uredbi (EU) br. 910/2014)
Datum otvaranja: 2026-08-07 09:00:00.0000000 📅
Elektroničko izdavanje računa: Obvezno
Kriteriji za dodjelu
Vrsta težine: Ponder (točke, točan)
Uvjeti natječaja
Ugovor sadrži uvjete izvedbe

Pravne, ekonomske, financijske i tehničke informacije
Uvjeti za sudjelovanje
Kriterij za odabir: Upis u trgovački registar
Popis i kratki opis pravila i kriterija: Detalji opisani u dokumentaciji o nabavi
Kriterij za odabir: Reference na određene isporuke
Glavni uvjeti financiranja i načini plaćanja i/ili upućivanje na relevantne odredbe koje ih uređuju:
Hrvatska agencija za poljoprivredu i hranu sukladno članku 6. Zakona o elektroničkom izdavanju računa u javnoj nabavi (NN 94/2018), obvezna je zaprimati i plaćati isključivo e-račune. Plaćanje će se izvršiti u skladu s pravilima financijskog poslovanja korisnika Državnog proračuna po izvršenoj usluzi, temeljem zaprimljenog elektroničkog računa u roku od 30 dana od dana izdavanja računa. Na računu se Ponuditelj obvezuje istaknuti broj Ugovora. Računi na kojima neće biti naznačeno gore navedeno neće biti plaćeni, te će isti biti vraćeni Ponuditelju u zakonskom roku. Traženje osiguranja plaćanja je isključeno. Ponuditelj ne može zaračunati nikakve dodatne troškove osim onih koji su već predviđeni troškovnikom dokumentacije.
Prikaži više
Uvjeti vezani uz ugovor
Uvjeti izvršenja ugovora: Nije definirano
Uvjeti za sudjelovanje
Osnova za isključenje:
Dječji rad i drugi oblici trgovanja ljudima
Isključivo nacionalne osnove za isključenje
Kaznena djela terorizma ili kaznena djela povezana s terorističkim aktivnostima
+ još 7
Korupcija
Kršenje obveza utvrđenih na temelju isključivo nacionalnih osnova za isključenje
Kršenje obveze plaćanja doprinosa za socijalno osiguranje
Kršenje obveze plaćanja poreza
Pranje novca ili financiranje terorizma
Prijevara
Sudjelovanje u zločinačkoj organizaciji
Opis razloga za isključenje:
Sudjelovanje u zločinačkoj organizaciji
Korupcija
Prijevara
Kaznena djela terorizma ili kaznena djela povezana s terorističkim aktivnostima
Pranje novca ili financiranje terorizma
Rad djece i drugi oblici trgovanja ljudima
Neisplata plaće
Sudjelovanje u zabranjenom sporazumu u smislu propisa o zaštiti tržišnog natjecanja
Plaćanje poreza
Plaćanje obveza za mirovinsko i zdravstveno osiguranje

Javni naručitelj
Naziv i adrese
Naziv: Hrvatska agencija za poljoprivredu i hranu
Nacionalni registracijski broj: 35506269186
Poštanska adresa: Ulica kardinala Alojzija Stepinca 17
Poštanski broj: 31000
Mjesto: Osijek
Regija: Osječko-baranjska županija 🏙️
Država: Hrvatska 🇭🇷
Kontaktna točka: Služba za javnu nabavu
E-pošta: nabava@hapih.hr 📧
Telefon: +385 31275721 📞
URL: https://hapih.hr 🌏
Vrsta javnog naručitelja
Osoba javnog prava
Glavna djelatnost
Javna uprava
Komunikacija
URL dokumenata: https://eojn.hr/tender-eo/88894 🌏
URL za sudjelovanje: https://eojn.hr/tender-eo/88894 🌏
Naziv: https://eojn.hr/
Jezik dokumenta o nabavi: hrvatski 🗣️
Elektroničko podnošenje: Obvezno

Dopunske informacije
Tijelo za pregled
Naziv: Državna komisija za kontrolu postupaka javne nabave
Nacionalni registracijski broj: 95857869241
Poštanska adresa: Ulica grada Vukovara 23/V
Poštanski broj: 10000
Mjesto: Zagreb
Regija: Grad Zagreb 🏙️
Država: Hrvatska 🇭🇷
Kontaktna točka: Kontakt
E-pošta: dkom@dkom.hr 📧
Telefon: +385 14559 930 📞
URL: https://www.dkom.hr/ 🌏
Tijelo od kojeg se mogu dobiti informacije o postupku pravne zaštite
Isto kao: Naziv i adrese
Postupak pregleda
Opis postupka pravne zaštite:
Žalba se izjavljuje u roku od: - petnaest dana od dana: 1. objave poziva na nadmetanje, u odnosu na sadržaj poziva ili dokumentacije o nabavi 2. objave obavijesti o ispravku, u odnosu na sadržaj ispravka 3. objave izmjene dokumentacije o nabavi, u odnosu na sadržaj izmjene dokumentacije - deset dana od dana: a) otvaranja ponuda ako naručitelj nije valjano odgovorio na pravodobno dostavljen zahtjev za dodatne informacije, objašnjenja ili izmjene dokumentacije o nabavi, kao i na postupak otvaranja ponuda b) primitka odluke o odabiru ili poništenju, u odnosu na postupak pregleda, ocjene i odabira ponuda ili razloge poništenja. Žalitelj koji je propustio izjaviti žalbu u određenoj prethodnoj fazi nema pravo na žalbu u kasnijoj fazi postupka za prethodnu fazu. Sukladno članku 405. stavku 2. ZJN-a žalba se dostavlja elektroničkim sredstvima komunikacije putem EOJN RH. Napomena: Sukladno članku 403.a žalitelj je u svim postupcima nabave prije izjavljivanja žalbe na sadržaj poziva na nadmetanje, dokumentaciju o nabavi, sadržaj ispravka poziva na nadmetanje odnosno sadržaj izmjene dokumentacije o nabavi, obvezan upozoriti naručitelja na konkretnu nezakonitost putem EOJN RH najkasnije tijekom desetog dana od dana objave poziva na nadmetanje, objave obavijesti o ispravku odnosno objave izmjene dokumentacije o nabavi. Žalba žalitelja koji izjavi žalbu prije nego što istekne rok od tri dana od kada je naručitelj upozoren na konkretnu nezakonitost, biti će odbačena.
Prikaži više
Informacije o elektroničkim radnim tokovima
Elektroničko izdavanje računa bit će prihvaćeno
Izvor: OJS 2026/S 124-450533 (2026-06-30)