KUPNJA PLINA
Javna ustanova Nacionalni park Plitvička jezera
Kupnja ukapljenog naftnog plina u bocama (propan-butan) i za spremnike (propan i propan – butan) sukladno specifikacijama iz Troškovnika koji je sastavni dio Dokumentacije o nabavi te dostava na lokaciju.
RokDeadline 2026-10-08
Tko? Što? Gdje?
Povijest nabave
| Datum | Dokument |
|---|---|
| 2026-09-02 | Obavijest o javnoj nabavi |
Obavijest o javnoj nabavi (2026-09-02)
Predmet
Opseg nabave
Naslov: Kupnja plina
Referentni broj:
Kratki opis:
Proizvodi/usluge: Propan i butan 📦
Procijenjena vrijednost bez PDV-a: 370 000 EUR 💰
Opis
Interna identifikacijska oznaka:
Ova javna nabava prikladna je i za mala i srednja poduzeća (MSP-ovi) ✅
Opis nabave:
Primjena kriterija pristupačnosti za osobe s invaliditetom u tehničkim specifikacijama: Uvjeti pristupačnosti za osobe s invaliditetom nisu uzeti u obzir jer javna nabava nije namijenjena fizičkim osobama
Glavno mjesto ili lokacija izvršenja: FCO Plitvička Jezera po objektima Naručitelja
Država: Hrvatska 🇭🇷
Mjesto izvršenja: Ličko-senjska županija 🏙️
Trajanje: 12 mjeseci
Trajanje
Datum početka: 2026-11-30 📅
Opis
Maksimalan broj obnavljanja: 0
Kriteriji za dodjelu
Cijena ✅
Cijena (težina): 90
Kriterij kvalitete (naziv): Rok rješavanja prigovora korisnika
Kriterij kvalitete (težina): 10
Naslov
Identifikacijski broj grupe:
Postupak
Vrsta postupka
Otvoreni postupak ✅
Pravna osnova: Direktiva 2014/24/EU
Glavna obilježja postupka: Otvoreni postupak
Administrativne informacije
Rok za zaprimanje ponuda ili zahtjeva za sudjelovanje: 2026-10-08 12:00:00.0000000 📅
Uvjeti otvaranja ponuda: 2026-10-08 12:00:00.0000000 📅
Uvjeti otvaranja ponuda (mjesto): Javna ustanova Nacionalni park Plitvička jezera, Josipa Jovića 19, 53231 Plitvička jezera, u Znanstveno-stručnom centru dr. Ivo Pevalek, u prostorijama Naručitelja na 2. katu.
Uvjeti za otvaranje ponuda (Podaci o ovlaštenim osobama i postupku otvaranja):
Jezici na kojima se mogu podnijeti ponude ili zahtjevi za sudjelovanje: hrvatski 🗣️
Najkraće razdoblje tijekom kojega ponuditelj mora održati ponudu: 90 dana
Uvjeti natječaja
Ponuditelji mogu podnijeti više od jedne ponude
Potreban je napredan ili kvalificirani elektronički potpis ili pečat (kako je definirano u Uredbi (EU) br. 910/2014)
Jamstvo je potrebno ✅
Datum otvaranja: 2026-10-08 12:00:00.0000000 📅
Mjesto:
Elektroničko izdavanje računa: Obvezno
Kriteriji za dodjelu
Vrsta težine: Ponder (točke, točan)
Uvjeti natječaja
Ugovor sadrži uvjete izvedbe ✅
Pravne, ekonomske, financijske i tehničke informacije
Uvjeti za sudjelovanje
Kriterij za odabir: Upis u trgovački registar
Popis i kratki opis pravila i kriterija: Detalji opisani u dokumentaciji o nabavi
Tražene depozite i jamstva:
Glavni uvjeti financiranja i načini plaćanja i/ili upućivanje na relevantne odredbe koje ih uređuju:
Uvjeti vezani uz ugovor
Uvjeti izvršenja ugovora: Nije definirano
Uvjeti za sudjelovanje
Osnova za isključenje:
Opis razloga za isključenje:
Javni naručitelj
Naziv i adrese
Naziv: Javna ustanova Nacionalni park Plitvička jezera
Nacionalni registracijski broj:
Poštanska adresa: Josipa Jovića 19
Poštanski broj: 53231
Mjesto: Plitvička Jezera
Regija: Ličko-senjska županija 🏙️
Država: Hrvatska 🇭🇷
Kontaktna točka: Anamarija vidoš
E-pošta: anamarija.vidos@np-plitvicka-jezera.hr 📧
Telefon: +385 53751033 📞
URL: https://np-plitvicka-jezera.hr 🌏
Adresa profila naručitelja: https://np-plitvicka-jezera.hr 🌏
Vrsta javnog naručitelja
Osoba javnog prava
Glavna djelatnost
Okoliš
Komunikacija
URL dokumenata: https://eojn.hr/tender-eo/96042 🌏
URL za sudjelovanje: https://eojn.hr/tender-eo/96042 🌏
Naziv: https://eojn.hr/
Jezik dokumenta o nabavi: hrvatski 🗣️
Elektroničko podnošenje: Obvezno
Dopunske informacije
Tijelo za pregled
Naziv: Državna komisija za kontrolu postupaka javne nabave
Nacionalni registracijski broj:
Poštanska adresa: Ulica grada Vukovara 23/V
Poštanski broj: 10000
Mjesto: Zagreb
Regija: Grad Zagreb 🏙️
Država: Hrvatska 🇭🇷
Kontaktna točka: Kontakt
E-pošta: dkom@dkom.hr 📧
Telefon: +385 14559 930 📞
URL: https://www.dkom.hr/ 🌏
Tijelo od kojeg se mogu dobiti informacije o postupku pravne zaštite
Isto kao: Naziv i adrese
Postupak pregleda
Opis postupka pravne zaštite:
Informacije o elektroničkim radnim tokovima
Elektroničko izdavanje računa bit će prihvaćeno
Izvor: OJS 2026/S 170-607496 (2026-09-02)
Predmet
Opseg nabave
Naslov: Kupnja plina
Referentni broj:
VV-30/26
Kratki opis:
Kupnja ukapljenog naftnog plina u bocama (propan-butan) i za spremnike (propan i propan – butan) sukladno specifikacijama iz Troškovnika koji je sastavni dio Dokumentacije o nabavi te dostava na lokaciju.
Vrsta ugovora: Roba
Proizvodi/usluge: Propan i butan 📦
Procijenjena vrijednost bez PDV-a: 370 000 EUR 💰
Opis
Interna identifikacijska oznaka:
VV-30/26
Ova javna nabava prikladna je i za mala i srednja poduzeća (MSP-ovi) ✅
Opis nabave:
Kupnja ukapljenog naftnog plina u bocama (propan-butan) i za spremnike (propan i propan – butan) sukladno specifikacijama iz Troškovnika koji je sastavni dio Dokumentacije o nabavi te dostava na lokaciju.
Odabrani ponuditelj se obvezuje isporučivati predmet nabave sukladno Zakonu o zapaljivim tekućinama i plinovima (NN 108/95, 56/10, 114/22). Prijevoz zapaljivih tekućina i plinova obavlja se sukladno propisima o prijevozu opasnih tvari.
Punjenje spremnika UNP PB obavlja se na mjestu postavljanog spremnika iz dostavnog vozila (autocisterne) ponuditelja koje mora biti ispravno i tehnički opremljeno za namjenu pretakanja UNP PB-a, o čemu vozač mora posjedovati dokumentaciju pri svakom punjenju sukladno Pravilniku o ukapljenom naftnom plinu (NN 117/2007).
Kontrolu uvjeta sigurnosti iz Pravilnika o ukapljenom naftnom plinu (NN 117/2007) pri punjenju spremnika UNP-a obavljaju osposobljeni djelatnici Odabranog ponuditelja koji neposredno priključuju i rastavljaju spojne uređaje i koji moraju biti stalno nazočni punjenju.
Na odgovornost ugovornih strana za isporuke roba koje su predmet ovog postupka nabave se na odgovarajući način primjenjuju odredbe važećeg Zakona o obveznim odnosima
Prikaži više
Glavno mjesto ili lokacija izvršenja: FCO Plitvička Jezera po objektima Naručitelja
Država: Hrvatska 🇭🇷
Mjesto izvršenja: Ličko-senjska županija 🏙️
Trajanje: 12 mjeseci
Trajanje
Datum početka: 2026-11-30 📅
Opis
Maksimalan broj obnavljanja: 0
Kriteriji za dodjelu
Cijena ✅
Cijena (težina): 90
Kriterij kvalitete (naziv): Rok rješavanja prigovora korisnika
Kriterij kvalitete (težina): 10
Naslov
Identifikacijski broj grupe:
LOT-0000
Postupak
Vrsta postupka
Otvoreni postupak ✅
Pravna osnova: Direktiva 2014/24/EU
Glavna obilježja postupka: Otvoreni postupak
Administrativne informacije
Rok za zaprimanje ponuda ili zahtjeva za sudjelovanje: 2026-10-08 12:00:00.0000000 📅
Uvjeti otvaranja ponuda: 2026-10-08 12:00:00.0000000 📅
Uvjeti otvaranja ponuda (mjesto): Javna ustanova Nacionalni park Plitvička jezera, Josipa Jovića 19, 53231 Plitvička jezera, u Znanstveno-stručnom centru dr. Ivo Pevalek, u prostorijama Naručitelja na 2. katu.
Uvjeti za otvaranje ponuda (Podaci o ovlaštenim osobama i postupku otvaranja):
Javnom otvaranju smiju prisustvovati ovlašteni predstavnici Naručitelja, ovlašteni predstavnici ponuditelja i druge osobe.
Pravo aktivnog sudjelovanja na javnom otvaranju ponuda imaju samo ovlašteni predstavnici Naručitelja i ovlašteni predstavnici ponuditelja. Ovlašteni predstavnici ponuditelja moraju svoje pisano ovlaštenje predati neposredno prije otvaranja ponuda.
Prikaži više
Najkraće razdoblje tijekom kojega ponuditelj mora održati ponudu: 90 dana
Uvjeti natječaja
Ponuditelji mogu podnijeti više od jedne ponude
Potreban je napredan ili kvalificirani elektronički potpis ili pečat (kako je definirano u Uredbi (EU) br. 910/2014)
Jamstvo je potrebno ✅
Datum otvaranja: 2026-10-08 12:00:00.0000000 📅
Mjesto:
Javna ustanova Nacionalni park Plitvička jezera, Josipa Jovića 19, 53231 Plitvička jezera, u Znanstveno-stručnom centru dr. Ivo Pevalek, u prostorijama Naručitelja na 2. katu.
Dodatne informacije:
Javnom otvaranju smiju prisustvovati ovlašteni predstavnici Naručitelja, ovlašteni predstavnici ponuditelja i druge osobe.
Pravo aktivnog sudjelovanja na javnom otvaranju ponuda imaju samo ovlašteni predstavnici Naručitelja i ovlašteni predstavnici ponuditelja. Ovlašteni predstavnici ponuditelja moraju svoje pisano ovlaštenje predati neposredno prije otvaranja ponuda.
Prikaži više
Kriteriji za dodjelu
Vrsta težine: Ponder (točke, točan)
Uvjeti natječaja
Ugovor sadrži uvjete izvedbe ✅
Pravne, ekonomske, financijske i tehničke informacije
Uvjeti za sudjelovanje
Kriterij za odabir: Upis u trgovački registar
Popis i kratki opis pravila i kriterija: Detalji opisani u dokumentaciji o nabavi
Tražene depozite i jamstva:
Jamstvo se može dostaviti u obliku:
solemnizirane bjanko zadužnice,
solemnizirane zadužnice,
bankarske garancije na poziv,
novčanog pologa na račun Naručitelja (depozit)
Naručitelj će naplatiti jamstvo za ozbiljnost ponude u sljedećim slučajevima:
odustajanja ponuditelja od svoje ponude u roku njezine valjanosti,
nedostavljanju ažuriranih popratnih dokumenata sukladno članku 263. ZJN 2016,
neprihvaćanju ispravka računske greške,
dostavljanja neistinitih podataka,
nedostavljanja dokaza o ispunjenju posebnih uvjeta za izvršenje ugovora i nedostavljanja dokaza o ispunjavanju uvjeta i zahtjeva koje je potrebno ispuniti sukladno posebnim propisima ili stručnim pravilima, ako su traženi u dokumentaciji o nabavi,
odbijanja potpisivanja ugovora o javnoj nabavi
nedostavljanja jamstva za uredno ispunjenje ugovora o javnoj nabavi
Za naplatu jamstva za ozbiljnost ponude dovoljno je da se ostvari jedan (bilo koji) od prethodno navedenih uvjeta.
Ukoliko ponuditelj dostavlja jamstvo u obliku bankarske garancije na poziv, u garanciji mora biti navedeno sljedeće:
Korisnik garancije: Javna ustanova Nacionalni park Plitvička jezera, Josipa Jovića 19, 53231 Plitvička Jezera, OIB:91109303119
Ovom garancijom Banka se obvezuje da će Korisniku garancije neopozivo, bezuvjetno, na prvi pisani poziv i bez prava prigovora isplatiti jamčeni iznos na temelju pisanog zahtjeva Korisnika garancije u kojem će stajati da Nalogodavac krši svoju obvezu ili obveze i na koji način, a u slučaju:
odustajanja ponuditelja od svoje ponude u roku njezine valjanosti,
nedostavljanju ažuriranih popratnih dokumenata sukladno članku 263. ZJN 2016,
neprihvaćanju ispravka računske greške,
dostavljanja neistinitih podataka,
nedostavljanja dokaza o ispunjenju posebnih uvjeta za izvršenje ugovora i nedostavljanja dokaza o ispunjavanju uvjeta i zahtjeva koje je potrebno ispuniti sukladno posebnim propisima ili stručnim pravilima, ako su traženi u dokumentaciji o nabavi,
odbijanja potpisivanja ugovora o javnoj nabavi
nedostavljanja jamstva za uredno ispunjenje ugovora o javnoj nabavi
Jamstvo za ozbiljnost ponude u obliku bankarske garancije na poziv ne smije biti ni na koji način oštećeno (bušenjem, klamanjem i sl). Na ovakav način je omogućeno naknadno vraćanje bankarske garancije na poziv ponuditeljima.
U slučaju zajednice gospodarskih subjekata, bankarska garancija može se dostaviti na sljedeći način:
ili jedan član zajednice može biti nalogodavac, a jamstvo mora sadržavati navod o tome da je riječ o zajednici gospodarskih subjekata (moraju biti navedeni svi preostali članovi zajednice)
ili svaki član zajednice gospodarskih subjekata dostavlja zasebno jamstvo za svoj dio garancije (zbroj svih iznosa garancija mora odgovarati iznosu jamstva navedenom u dokumentaciji o nabavi)
U slučaju zajednice gospodarskih subjekata, zadužnica/bjanko zadužnica može se dostaviti na sljedeći način:
ili jedan član zajednice gospodarskih subjekata za sve, dužnik može biti bilo koji član zajednice, dok ostali članovi zajednice moraju biti navedeni kao jamci platci (Na obrascu zadužnice i bjanko zadužnice na drugoj stranici omogućen je upis jamaca platca i stoji izjava jamca platca: „da je suglasan da se radi naplate tražbine vjerovnika iz te zadužnice/bjanko zadužnice zaplijene svi njegovi računi kod banaka, te da se novac s tih računa, u skladu s izjavom sadržanom u zadužnici/bjanko zadužnici, izravno s računa isplate vjerovniku/isplaćuje vjerovniku.“).
ili svaki član zajednice gospodarskih subjekata dostavlja zasebno
NAPOMENA: Za slučaj da se jamstvo dostavlja od banke koja nema sjedište u Republici Hrvatskoj, gospodarski subjekt je dužan dostaviti jamstvo sa potvrdom jamstva banke koja ima sjedište u Republici Hrvatskoj, s tim da je naručitelj ovlašten zahtjev iz jamstva podnijeti banci izdavatelja garancije kao i banci koja je jamstvo potvrdila. Nadalje, propisano je da bankovna garancija mora sadržavati navod banke sa sjedištem u Republici Hrvatskoj da potvrđuje jamstvo strane banke (samo u slučaju da jamstvo izdaje banka koja nema sjedište u Republici Hrvatskoj)
Jamstvo za ozbiljnost ponude u obliku solemnizirane bjanko zadužnice/zadužnice, bankarske garancije dostavlja se u izvorniku u papirnatom obliku, sukladno uputi iz točke „Datum, vrijeme i mjesto (javnog) otvaranja ponuda“ iz ove Dokumentacije o nabavi. Izvornik u papirnatom obliku se traži u svrhu ispravnog postupanja u slučaju postavljanja zahtjeva za isplatu iznosa iz garancije odnosno sigurne naplate istoga od banke.
Prikaži više
Naručitelj će e-račune plaćati u roku od 30 dana od dana zaprimanja e-računa prikladnog za plaćanje, doznakom na poslovni račun ponuditelja/člana zajednice ponuditelja, odnosno podugovaratelja.
Predujam je isključen, kao i traženje sredstava osiguranja plaćanja od strane gospodarskog subjekta.
Na zakašnjele uplate Odabrani ponuditelj ima pravo korisniku obračunati zakonsku zateznu kamatu. U slučaju slanja opomena Odabrani ponuditelj nema pravo na naplatu troškova opomena.
Prikaži više
Uvjeti izvršenja ugovora: Nije definirano
Uvjeti za sudjelovanje
Osnova za isključenje:
Dječji rad i drugi oblici trgovanja ljudima
Isključivo nacionalne osnove za isključenje
Kaznena djela terorizma ili kaznena djela povezana s terorističkim aktivnostima
+ još 7
Korupcija
Kršenje obveza utvrđenih na temelju isključivo nacionalnih osnova za isključenje
Kršenje obveze plaćanja doprinosa za socijalno osiguranje
Kršenje obveze plaćanja poreza
Pranje novca ili financiranje terorizma
Prijevara
Sudjelovanje u zločinačkoj organizaciji
Sudjelovanje u zločinačkoj organizaciji
Korupcija
Prijevara
Kaznena djela terorizma ili kaznena djela povezana s terorističkim aktivnostima
Pranje novca ili financiranje terorizma
Rad djece i drugi oblici trgovanja ljudima
Neisplata plaće
Sudjelovanje u zabranjenom sporazumu u smislu propisa o zaštiti tržišnog natjecanja
Plaćanje poreza
Plaćanje obveza za mirovinsko i zdravstveno osiguranje
Javni naručitelj
Naziv i adrese
Naziv: Javna ustanova Nacionalni park Plitvička jezera
Nacionalni registracijski broj:
91109303119
Poštanska adresa: Josipa Jovića 19
Poštanski broj: 53231
Mjesto: Plitvička Jezera
Regija: Ličko-senjska županija 🏙️
Država: Hrvatska 🇭🇷
Kontaktna točka: Anamarija vidoš
E-pošta: anamarija.vidos@np-plitvicka-jezera.hr 📧
Telefon: +385 53751033 📞
URL: https://np-plitvicka-jezera.hr 🌏
Adresa profila naručitelja: https://np-plitvicka-jezera.hr 🌏
Vrsta javnog naručitelja
Osoba javnog prava
Glavna djelatnost
Okoliš
Komunikacija
URL dokumenata: https://eojn.hr/tender-eo/96042 🌏
URL za sudjelovanje: https://eojn.hr/tender-eo/96042 🌏
Naziv: https://eojn.hr/
Jezik dokumenta o nabavi: hrvatski 🗣️
Elektroničko podnošenje: Obvezno
Dopunske informacije
Tijelo za pregled
Naziv: Državna komisija za kontrolu postupaka javne nabave
Nacionalni registracijski broj:
95857869241
Poštanska adresa: Ulica grada Vukovara 23/V
Poštanski broj: 10000
Mjesto: Zagreb
Regija: Grad Zagreb 🏙️
Država: Hrvatska 🇭🇷
Kontaktna točka: Kontakt
E-pošta: dkom@dkom.hr 📧
Telefon: +385 14559 930 📞
URL: https://www.dkom.hr/ 🌏
Tijelo od kojeg se mogu dobiti informacije o postupku pravne zaštite
Isto kao: Naziv i adrese
Postupak pregleda
Opis postupka pravne zaštite:
Žalba se izjavljuje u roku od:
- petnaest dana od dana:
1. objave poziva na nadmetanje, u odnosu na sadržaj poziva ili dokumentacije o nabavi
2. objave obavijesti o ispravku, u odnosu na sadržaj ispravka
3. objave izmjene dokumentacije o nabavi, u odnosu na sadržaj izmjene dokumentacije
- deset dana od dana:
a) otvaranja ponuda ako naručitelj nije valjano odgovorio na pravodobno dostavljen zahtjev za dodatne informacije, objašnjenja ili izmjene dokumentacije o nabavi, kao i na postupak otvaranja ponuda
b) primitka odluke o odabiru ili poništenju, u odnosu na postupak pregleda, ocjene i odabira ponuda ili razloge poništenja.
Žalitelj koji je propustio izjaviti žalbu u određenoj prethodnoj fazi nema pravo na žalbu u kasnijoj fazi postupka za prethodnu fazu.
Sukladno članku 405. stavku 2. ZJN-a žalba se dostavlja elektroničkim sredstvima komunikacije putem EOJN RH.
Napomena: Sukladno članku 403.a žalitelj je u svim postupcima nabave prije izjavljivanja žalbe na sadržaj poziva na nadmetanje, dokumentaciju o nabavi, sadržaj ispravka poziva na nadmetanje odnosno sadržaj izmjene dokumentacije o nabavi, obvezan upozoriti naručitelja na konkretnu nezakonitost putem EOJN RH najkasnije tijekom desetog dana od dana objave poziva na nadmetanje, objave obavijesti o ispravku odnosno objave izmjene dokumentacije o nabavi. Žalba žalitelja koji izjavi žalbu prije nego što istekne rok od tri dana od kada je naručitelj upozoren na konkretnu nezakonitost, biti će odbačena.
Prikaži više
Elektroničko izdavanje računa bit će prihvaćeno
Izvor: OJS 2026/S 170-607496 (2026-09-02)
Nove nabave u povezanim kategorijama 🆕
- Naftni proizvodi, gorivo, električna energija i ostali izvori energije (11 nove nabave)
- Goriva (7)
- Plinovita goriva (5)
- Propan i butan (1)