Izvođenje šumarskih radova pridobivanja drvnih šumskih proizvoda - UŠP Buzet - višegodišnji ugovor
Hrvatske šume d.o.o.
Predmet nabave ovog postupka su šumarski radovi pridobivanja drvnih šumskih proizvoda u fazi izvođenja odnosno neposredne provedbe, u smislu Članka 3, Pravilnika o vrsti šumarskih radova. Fazu pripreme rada izvodi Naručitelj. Rezultat pripremnih radova je Elaborat pripremnih radova kojega Naručitelj predaje izvoditelju kao podlogu za fazu izvođenja radova. Pri izvođenju šumarskih radova izvoditelji se trebaju pridržavati uvjeta iz Elaborata pripreme radova i uvjeta iz Tehničkih specifikacija - Tehničkog lista šumarskih radova.
RokRok za zaprimanje ponuda bio je 2026-07-30. Nabava je objavljena 2026-06-29.
Tko? Što?- • Usluge na području poljoprivrede, šumarstva, hortikulture, akvakulture i pčelarstva › Šumarske usluge
Povijest nabave
| Datum | Dokument |
|---|---|
| 2026-06-29 | Obavijest o javnoj nabavi |
Obavijest o javnoj nabavi (2026-06-29)
Predmet
Opseg nabave
Naslov: Izvođenje šumarskih radova pridobivanja drvnih šumskih proizvoda - UŠP Buzet - višegodišnji ugovor
Referentni broj:
Kratki opis:
Vrsta ugovora: Usluge
Proizvodi/usluge: Šumarske usluge 📦
Procijenjena vrijednost bez PDV-a: 542438.86 EUR 💰
Informacije o grupama
Ovaj ugovor je podijeljen na grupe ✅
Najveći broj grupa koje se mogu dodijeliti jednom ponuditelju: 1
Ponude se mogu podnijeti za najveći broj grupa: 2
1️⃣
Interna identifikacijska oznaka:
Naslov: Grupa 1
Procijenjena vrijednost bez PDV-a: 262584.9 EUR 💰
Ova javna nabava prikladna je i za mala i srednja poduzeća (MSP-ovi) ✅
Opis nabave:
Primjena kriterija pristupačnosti za osobe s invaliditetom u tehničkim specifikacijama: Uvjeti pristupačnosti za osobe s invaliditetom nisu uzeti u obzir jer javna nabava nije namijenjena fizičkim osobama
Glavno mjesto ili lokacija izvršenja:
Mjesto izvršenja: Istarska županija 🏙️
Trajanje: 36 mjeseci
Trajanje
Datum početka: 2026-09-01 📅
Opis
Maksimalan broj obnavljanja: 0
Kriteriji za dodjelu
Cijena ✅
Cijena (težina): 90
Kriterij kvalitete (naziv): Rok početka radova
Kriterij kvalitete (težina): 10
Naslov
Identifikacijski broj grupe:
2️⃣
Interna identifikacijska oznaka:
Naslov: Grupa 2
Procijenjena vrijednost bez PDV-a: 279853.12 EUR 💰
Opis nabave:
Naslov
Identifikacijski broj grupe:
Postupak
Vrsta postupka
Otvoreni postupak ✅
Pravna osnova: Direktiva 2014/24/EU
Glavna obilježja postupka: Otvoreni postupak
Administrativne informacije
Rok za zaprimanje ponuda ili zahtjeva za sudjelovanje: 2026-07-30 12:00:00.0000000 📅
Uvjeti otvaranja ponuda: 2026-07-30 12:00:00.0000000 📅
Uvjeti otvaranja ponuda (mjesto): Hrvatske šume d.o.o. UŠP Buzet, Naselje Goričica 2, Buzet
Uvjeti za otvaranje ponuda (Podaci o ovlaštenim osobama i postupku otvaranja):
Najkraće razdoblje tijekom kojega ponuditelj mora održati ponudu: 90 dana
Uvjeti natječaja
Ponuditelji mogu podnijeti više od jedne ponude
Potreban je napredan ili kvalificirani elektronički potpis ili pečat (kako je definirano u Uredbi (EU) br. 910/2014)
Jamstvo je potrebno ✅
Datum otvaranja: 2026-07-30 12:00:00.0000000 📅
Mjesto: Hrvatske šume d.o.o. UŠP Buzet, Naselje Goričica 2, Buzet
Dodatne informacije:
Koristit će se elektroničko plaćanje ✅
Kriteriji za dodjelu
Vrsta težine: Ponder (točke, točan)
Uvjeti natječaja
Ugovor sadrži uvjete izvedbe ✅
Pravne, ekonomske, financijske i tehničke informacije
Uvjeti za sudjelovanje
Kriterij za odabir: Upis u trgovački registar
Popis i kratki opis pravila i kriterija: Detalji opisani u dokumentaciji o nabavi
Kriterij za odabir: Potrebna dozvola ili članstvo u određenoj organizaciji za ugovore o uslugama
Tražene depozite i jamstva:
Glavni uvjeti financiranja i načini plaćanja i/ili upućivanje na relevantne odredbe koje ih uređuju:
Uvjeti vezani uz ugovor
Uvjeti izvršenja ugovora: <p>Prilog 1. Način provođenja ugovora i posebni uvjeti za izvršenje ugovora.</p>
Uvjeti za sudjelovanje
Osnova za isključenje:
Opis razloga za isključenje:
Javni naručitelj
Naziv i adrese
Naziv: HRVATSKE ŠUME d.o.o.
Nacionalni registracijski broj:
Poštanska adresa: Ulica Kneza Branimira 1
Poštanski broj: 10000
Mjesto: Grad Zagreb
Regija: Grad Zagreb 🏙️
Država: Hrvatska 🇭🇷
Kontaktna točka: Martina Delben
E-pošta: martina.delben@hrsume.hr 📧
Telefon: +385 98439892 📞
URL: https://hrsume.hr 🌏
Vrsta javnog naručitelja
Osoba javnog prava
Glavna djelatnost
Gospodarski i financijski poslovi
Komunikacija
URL dokumenata: https://eojn.hr/tender-eo/88761 🌏
URL za sudjelovanje: https://eojn.hr/tender-eo/88761 🌏
Naziv: https://eojn.hr/
Jezik dokumenta o nabavi: hrvatski 🗣️
Elektroničko podnošenje: Obvezno
Dopunske informacije
Dodatne informacije
Tijelo za pregled
Naziv: Državna komisija za kontrolu postupaka javne nabave
Nacionalni registracijski broj:
Poštanska adresa: Ulica grada Vukovara 23/V
Poštanski broj: 10000
Mjesto: Zagreb
Regija: Grad Zagreb 🏙️
Država: Hrvatska 🇭🇷
Kontaktna točka: Kontakt
E-pošta: dkom@dkom.hr 📧
Telefon: +385 14559 930 📞
URL: https://www.dkom.hr/ 🌏
Tijelo od kojeg se mogu dobiti informacije o postupku pravne zaštite
Isto kao: Naziv i adrese
Postupak pregleda
Opis postupka pravne zaštite:
Informacije o elektroničkim radnim tokovima
Elektroničko izdavanje računa bit će prihvaćeno
Izvor: OJS 2026/S 123-448358 (2026-06-29)
Predmet
Opseg nabave
Naslov: Izvođenje šumarskih radova pridobivanja drvnih šumskih proizvoda - UŠP Buzet - višegodišnji ugovor
Referentni broj:
DIR-2026-121
Kratki opis:
Predmet nabave ovog postupka su šumarski radovi pridobivanja drvnih šumskih proizvoda u fazi izvođenja odnosno neposredne provedbe, u smislu Članka 3, Pravilnika o vrsti šumarskih radova.
Fazu pripreme rada izvodi Naručitelj. Rezultat pripremnih radova je Elaborat pripremnih radova kojega Naručitelj predaje izvoditelju kao podlogu za fazu izvođenja radova.
Pri izvođenju šumarskih radova izvoditelji se trebaju pridržavati uvjeta iz Elaborata pripreme radova i uvjeta iz Tehničkih specifikacija - Tehničkog lista šumarskih radova.
Prikaži više
Proizvodi/usluge: Šumarske usluge 📦
Procijenjena vrijednost bez PDV-a: 542438.86 EUR 💰
Informacije o grupama
Ovaj ugovor je podijeljen na grupe ✅
Najveći broj grupa koje se mogu dodijeliti jednom ponuditelju: 1
Ponude se mogu podnijeti za najveći broj grupa: 2
1️⃣
Interna identifikacijska oznaka:
DIR-2026-121-1
Naslov: Grupa 1
Procijenjena vrijednost bez PDV-a: 262584.9 EUR 💰
Ova javna nabava prikladna je i za mala i srednja poduzeća (MSP-ovi) ✅
Opis nabave:
Predmet nabave ovog postupka su šumarski radovi pridobivanja drvnih šumskih proizvoda. Radovi će se izvoditi u slijedećim gospodarskim jedinicama i odjelima/odsjecima:
Veprinačke šume: 6a, 7b, 12a, 15b, 24c, 10a, 13b, 7d, 22a
Lisina: 3a, 4a, 11a, 9a
Učka-Opatija: 41b, 15a
Prikaži više
Glavno mjesto ili lokacija izvršenja:
Uprava šuma Podružnica Buzet, Šumarija Opatija-Matulji, više odjela u više Gospodarskih jedinica
Država: Hrvatska 🇭🇷
Mjesto izvršenja: Istarska županija 🏙️
Trajanje: 36 mjeseci
Trajanje
Datum početka: 2026-09-01 📅
Opis
Maksimalan broj obnavljanja: 0
Kriteriji za dodjelu
Cijena ✅
Cijena (težina): 90
Kriterij kvalitete (naziv): Rok početka radova
Kriterij kvalitete (težina): 10
Naslov
Identifikacijski broj grupe:
LOT-0001
2️⃣
Interna identifikacijska oznaka:
DIR-2026-121-2
Naslov: Grupa 2
Procijenjena vrijednost bez PDV-a: 279853.12 EUR 💰
Opis nabave:
Predmet nabave ovog postupka su šumarski radovi pridobivanja drvnih šumskih proizvoda. Radovi će se izvoditi u slijedećim gospodarskim jedinicama, odjelima/odsjecima:
Veprinačke šume:13a, 39a, 39b, 47a, 38a, 38b, 38c, 45c
Lisina: 26a, 27b, 29b, 29c, 8a, 31a, 2a, 30a
Liburnija: 34a,
Učka-Opatija: 11a, 12a, 13b
Prikaži više
Identifikacijski broj grupe:
LOT-0002
Postupak
Vrsta postupka
Otvoreni postupak ✅
Pravna osnova: Direktiva 2014/24/EU
Glavna obilježja postupka: Otvoreni postupak
Administrativne informacije
Rok za zaprimanje ponuda ili zahtjeva za sudjelovanje: 2026-07-30 12:00:00.0000000 📅
Uvjeti otvaranja ponuda: 2026-07-30 12:00:00.0000000 📅
Uvjeti otvaranja ponuda (mjesto): Hrvatske šume d.o.o. UŠP Buzet, Naselje Goričica 2, Buzet
Uvjeti za otvaranje ponuda (Podaci o ovlaštenim osobama i postupku otvaranja):
Ovlašteni predstavnici ponuditelja moraju svoje pisano ovlaštenje predati prije otvaranja ponuda.
Jezici na kojima se mogu podnijeti ponude ili zahtjevi za sudjelovanje: hrvatski 🗣️ Najkraće razdoblje tijekom kojega ponuditelj mora održati ponudu: 90 dana
Uvjeti natječaja
Ponuditelji mogu podnijeti više od jedne ponude
Potreban je napredan ili kvalificirani elektronički potpis ili pečat (kako je definirano u Uredbi (EU) br. 910/2014)
Jamstvo je potrebno ✅
Datum otvaranja: 2026-07-30 12:00:00.0000000 📅
Mjesto: Hrvatske šume d.o.o. UŠP Buzet, Naselje Goričica 2, Buzet
Dodatne informacije:
Ovlašteni predstavnici ponuditelja moraju svoje pisano ovlaštenje predati prije otvaranja ponuda.
Elektroničko izdavanje računa: Obvezno
Koristit će se elektroničko plaćanje ✅
Kriteriji za dodjelu
Vrsta težine: Ponder (točke, točan)
Uvjeti natječaja
Ugovor sadrži uvjete izvedbe ✅
Pravne, ekonomske, financijske i tehničke informacije
Uvjeti za sudjelovanje
Kriterij za odabir: Upis u trgovački registar
Popis i kratki opis pravila i kriterija: Detalji opisani u dokumentaciji o nabavi
Kriterij za odabir: Potrebna dozvola ili članstvo u određenoj organizaciji za ugovore o uslugama
Tražene depozite i jamstva:
Ponuditelji su obvezni dostaviti jamstvo za ozbiljnost ponude u obliku bjanko ili obične zadužnice ovjerene kod javnog bilježnika, na iznose propisane za svaku pojedinu grupu. Bjanko zadužnica mora biti ovjerena na sljedeći viši dozvoljeni iznos od traženog.
Trajanje jamstva za ozbiljnost ponude jednak je roku valjanosti ponude.
Ponuditelj može umjesto gore traženog jamstva dostaviti naručitelju novčani polog u traženom iznosu. U tom slučaju, kao dokaz o uplaćenim sredstvima na račun Naručitelja, ponuditelj je obvezan u svojoj ponudi dostaviti potvrdu o izvršenoj transakciji uz prilaganje bankovnog izvoda uplatitelja iz kojega je vidljiv odljev sredstava.
Jamstvo za ozbiljnost ponude će se naplatiti u slučajevima iz članka 214, stavka 1, ZJN.
Jamstvo za ozbiljnost ponude dostavlja se u izvorniku, odvojeno od elektroničke ponude, U ROKU ZA DOSTAVU PONUDA na adresu HŠ d.o.o. UŠP Buzet, Naselje Goričica 2, Buzet.
Prikaži više
Rok plaćanja je 60 dana od dana zaprimanja valjanog računa. Valjani račun je onaj koji je izdan na temelju narudžbenice te potpisanog Zapisnika o preuzimanju izvršenih radova. Račun se sastavlja odmah po završetku radova. U slučaju da radovi traju duže od mjesec dana računi se ispostavljaju mjesečno. Na računu se mora nalaziti broj utrošenih norma-dana te podatak o izvršenoj količini pridobivanja (m3). Izvoditelju radova za propisanu količinu pridobivanja iz narudžbenice bit će plaćen broj norma-dana određen u narudžbenici, prema jediničnoj cijeni ponuđenoj u ovom postupku nabave.
Jedinica mjere za obračun radova je norma-dan.
Pružatelj usluga je obvezan na ispostavljenom računu naznačiti broj narudžbenice na temelju koje su usluge izvršene.
Prikaži više
Uvjeti izvršenja ugovora: <p>Prilog 1. Način provođenja ugovora i posebni uvjeti za izvršenje ugovora.</p>
Uvjeti za sudjelovanje
Osnova za isključenje:
Dječji rad i drugi oblici trgovanja ljudima
Isključivo nacionalne osnove za isključenje
Kaznena djela terorizma ili kaznena djela povezana s terorističkim aktivnostima
+ još 7
Korupcija
Kršenje obveza utvrđenih na temelju isključivo nacionalnih osnova za isključenje
Kršenje obveze plaćanja doprinosa za socijalno osiguranje
Kršenje obveze plaćanja poreza
Pranje novca ili financiranje terorizma
Prijevara
Sudjelovanje u zločinačkoj organizaciji
Sudjelovanje u zločinačkoj organizaciji
Korupcija
Prijevara
Kaznena djela terorizma ili kaznena djela povezana s terorističkim aktivnostima
Pranje novca ili financiranje terorizma
Rad djece i drugi oblici trgovanja ljudima
Neisplata plaće
Sudjelovanje u zabranjenom sporazumu u smislu propisa o zaštiti tržišnog natjecanja
Plaćanje poreza
Plaćanje obveza za mirovinsko i zdravstveno osiguranje
Javni naručitelj
Naziv i adrese
Naziv: HRVATSKE ŠUME d.o.o.
Nacionalni registracijski broj:
69693144506
Poštanska adresa: Ulica Kneza Branimira 1
Poštanski broj: 10000
Mjesto: Grad Zagreb
Regija: Grad Zagreb 🏙️
Država: Hrvatska 🇭🇷
Kontaktna točka: Martina Delben
E-pošta: martina.delben@hrsume.hr 📧
Telefon: +385 98439892 📞
URL: https://hrsume.hr 🌏
Vrsta javnog naručitelja
Osoba javnog prava
Glavna djelatnost
Gospodarski i financijski poslovi
Komunikacija
URL dokumenata: https://eojn.hr/tender-eo/88761 🌏
URL za sudjelovanje: https://eojn.hr/tender-eo/88761 🌏
Naziv: https://eojn.hr/
Jezik dokumenta o nabavi: hrvatski 🗣️
Elektroničko podnošenje: Obvezno
Dopunske informacije
Dodatne informacije
Ako ponuditelj koji je podnio ekonomski najpovoljniju ponudu ne dostavi APD-e u ostavljenom roku ili njima ne dokaže odsutnost osnove za isključenje propisane ovim DoN-om ili ne dokaže da ispunjava uvjete sposobnosti iz ovog DoN-a, naručitelj će odbiti ponudu tog ponuditelja odnosno isključiti ponuditelja iz postupka javne nabave te postupiti sukladno stavku 1. članka 263. ZJN u odnosu na ponuditelja koji je podnio sljedeću ekonomski najpovoljniju ponudu ili poništiti postupak javne nabave, ako postoje razlozi za poništenje.
Prikaži više
Naziv: Državna komisija za kontrolu postupaka javne nabave
Nacionalni registracijski broj:
95857869241
Poštanska adresa: Ulica grada Vukovara 23/V
Poštanski broj: 10000
Mjesto: Zagreb
Regija: Grad Zagreb 🏙️
Država: Hrvatska 🇭🇷
Kontaktna točka: Kontakt
E-pošta: dkom@dkom.hr 📧
Telefon: +385 14559 930 📞
URL: https://www.dkom.hr/ 🌏
Tijelo od kojeg se mogu dobiti informacije o postupku pravne zaštite
Isto kao: Naziv i adrese
Postupak pregleda
Opis postupka pravne zaštite:
Žalba se izjavljuje u roku od:
- petnaest dana od dana:
1. objave poziva na nadmetanje, u odnosu na sadržaj poziva ili dokumentacije o nabavi
2. objave obavijesti o ispravku, u odnosu na sadržaj ispravka
3. objave izmjene dokumentacije o nabavi, u odnosu na sadržaj izmjene dokumentacije
- deset dana od dana:
a) otvaranja ponuda ako naručitelj nije valjano odgovorio na pravodobno dostavljen zahtjev za dodatne informacije, objašnjenja ili izmjene dokumentacije o nabavi, kao i na postupak otvaranja ponuda
b) primitka odluke o odabiru ili poništenju, u odnosu na postupak pregleda, ocjene i odabira ponuda ili razloge poništenja.
Žalitelj koji je propustio izjaviti žalbu u određenoj prethodnoj fazi nema pravo na žalbu u kasnijoj fazi postupka za prethodnu fazu.
Sukladno članku 405. stavku 2. ZJN-a žalba se dostavlja elektroničkim sredstvima komunikacije putem EOJN RH.
Napomena: Sukladno članku 403.a žalitelj je u svim postupcima nabave prije izjavljivanja žalbe na sadržaj poziva na nadmetanje, dokumentaciju o nabavi, sadržaj ispravka poziva na nadmetanje odnosno sadržaj izmjene dokumentacije o nabavi, obvezan upozoriti naručitelja na konkretnu nezakonitost putem EOJN RH najkasnije tijekom desetog dana od dana objave poziva na nadmetanje, objave obavijesti o ispravku odnosno objave izmjene dokumentacije o nabavi. Žalba žalitelja koji izjavi žalbu prije nego što istekne rok od tri dana od kada je naručitelj upozoren na konkretnu nezakonitost, biti će odbačena.
Prikaži više
Elektroničko izdavanje računa bit će prihvaćeno
Izvor: OJS 2026/S 123-448358 (2026-06-29)
Nove nabave u povezanim kategorijama 🆕