Izrada projektne dokumentacije za cjelovitu obnovu zgrade i izvođenje radova na adresi Trg hrvatskih branitelja 9 (Design and build metoda)

Grad Petrinja

Predmet nabave je izrada projektne dokumentacije za cjelovitu obnovu zgrade i izvođenje radova na adresi Trg hrvatskih branitelja 9 (Design and build metoda) sukladno troškovniku i projektnom zadatku.

Rok

Rok za zaprimanje ponuda bio je 2026-06-01. Nabava je objavljena 2026-04-30.

Dobavljači

Sljedeći dobavljači spominju se u odlukama o dodjeli ili drugim dokumentima o nabavi:

Tko? Što? Gdje?
Povijest nabave
Datum Dokument
2026-04-30 Obavijest o javnoj nabavi
2026-05-13 Obavijest o javnoj nabavi
2026-05-19 Obavijest o javnoj nabavi
2026-08-19 Obavijest o sklopljenim ugovorima
Obavijest o javnoj nabavi (2026-04-30)
Predmet
Opseg nabave
Naslov: Izrada projektne dokumentacije za cjelovitu obnovu zgrade i izvođenje radova na adresi Trg hrvatskih branitelja 9 (Design and build metoda)
Referentni broj: 45
Kratki opis:
Predmet nabave je izrada projektne dokumentacije za cjelovitu obnovu zgrade i izvođenje radova na adresi Trg hrvatskih branitelja 9 (Design and build metoda) sukladno troškovniku i projektnom zadatku.
Vrsta ugovora: Radovi
Proizvodi/usluge: Građevinski radovi 📦
Procijenjena vrijednost bez PDV-a: 5 597 000 EUR 💰
Opis
Interna identifikacijska oznaka: 45
Ova javna nabava prikladna je i za mala i srednja poduzeća (MSP-ovi)
Primjena kriterija pristupačnosti za osobe s invaliditetom u tehničkim specifikacijama: U obzir su uzeti uvjeti pristupačnosti za osobe s invaliditetom
Glavno mjesto ili lokacija izvršenja: Grad Petrinja, Trg hrvatskih branitelja 9
Država: Hrvatska 🇭🇷
Mjesto izvršenja: Sisačko-moslavačka županija 🏙️
Trajanje: 26 mjeseci
Trajanje
Datum početka: 2026-07-01 📅
Opis
Maksimalan broj obnavljanja: 0
Kriteriji za dodjelu
Cijena
Cijena (težina): 85
Kriterij kvalitete (naziv): Jamstveni rok - jamstvo za otklanjanje nedostataka u jamstvenom roku
Kriterij kvalitete (težina): 15
Naslov
Identifikacijski broj grupe: LOT-0000

Postupak
Vrsta postupka
Otvoreni postupak
Pravna osnova: Direktiva 2014/24/EU
Glavna obilježja postupka: Otvoreni postupak
Administrativne informacije
Rok za zaprimanje ponuda ili zahtjeva za sudjelovanje: 2026-06-01 12:00:00.0000000 📅
Uvjeti otvaranja ponuda: 2026-06-01 12:00:00.0000000 📅
Uvjeti otvaranja ponuda (mjesto): Ivana Gundulića 2, 44250 Petrinja
Uvjeti za otvaranje ponuda (Podaci o ovlaštenim osobama i postupku otvaranja):
Ovlašteni predstavnici ponuditelja moraju svoje pisano ovlaštenje predati prije otvaranja ponuda.
Jezici na kojima se mogu podnijeti ponude ili zahtjevi za sudjelovanje: hrvatski 🗣️
Najkraće razdoblje tijekom kojega ponuditelj mora održati ponudu: 90 dana
Uvjeti natječaja
Ponuditelji mogu podnijeti više od jedne ponude
Potreban je napredan ili kvalificirani elektronički potpis ili pečat (kako je definirano u Uredbi (EU) br. 910/2014)
Jamstvo je potrebno
Datum otvaranja: 2026-06-01 12:00:00.0000000 📅
Mjesto: Ivana Gundulića 2, 44250 Petrinja
Dodatne informacije:
Ovlašteni predstavnici ponuditelja moraju svoje pisano ovlaštenje predati prije otvaranja ponuda.
Elektroničko izdavanje računa: Obvezno
EED popis: Zgrade
Kriteriji za dodjelu
Vrsta težine: Ponder (točke, točan)
Uvjeti natječaja
Ugovor sadrži uvjete izvedbe
EED primjenjivo

Pravne, ekonomske, financijske i tehničke informacije
Uvjeti za sudjelovanje
Kriterij za odabir: Upis u trgovački registar
Popis i kratki opis pravila i kriterija: Detalji opisani u dokumentaciji o nabavi
Kriterij za odabir: Reference na određene radove
Tehničari ili tehnička tijela za obavljanje posla
Tražene depozite i jamstva:
Jamstvo za ozbiljnost ponude mora biti u obliku bankarske garancije na prvi poziv. Jamstvo mora biti bezuvjetno i s rokom valjanosti koji ne smije biti kraći od roka valjanosti ponude. NAPOMENA: U tekstu bankarske garancije obavezno je taksativno navesti svih 5 slučajeva za koja se izdaje jamstvo: 1. odustajanje ponuditelja od svoje ponude u roku njezine valjanosti, 2. nedostavljanja ažurnih popratnih dokumenata sukladno članku 263. Zakona o javnoj nabavi (NN 120/16), 3. neprihvaćanja ispravka računske greške, 4. odbijanja potpisivanja ugovora o javnoj nabavi, 5. ne dostavljanja jamstva za uredno ispunjenje ugovora. Jamstvo za ozbiljnost ponude dostavlja se u izvorniku, odvojeno od elektroničke dostave ponude, u papirnatom obliku. Jamstvo za ozbiljnost ponude mora biti dostavljeno prije isteka roka za dostavu ponuda te se u tom slučaju ponuda smatra zaprimljenom u trenutku zaprimanja ponude elektroničkim sredstvima komunikacije.
Prikaži više
Glavni uvjeti financiranja i načini plaćanja i/ili upućivanje na relevantne odredbe koje ih uređuju:
Plaćanja se vrše u roku od 30 (trideset) dana od dana primitka i ovjere privremenih situacija i okončane situacije od strane nadzornog inženjera i predstavnika Naručitelja na žiro-račun Ugovaratelja
Uvjeti vezani uz ugovor
Uvjeti izvršenja ugovora: Nije definirano
Uvjeti za sudjelovanje
Osnova za isključenje:
Dječji rad i drugi oblici trgovanja ljudima
Kaznena djela terorizma ili kaznena djela povezana s terorističkim aktivnostima
Korupcija
+ još 5
Kršenje obveze plaćanja doprinosa za socijalno osiguranje
Kršenje obveze plaćanja poreza
Pranje novca ili financiranje terorizma
Prijevara
Sudjelovanje u zločinačkoj organizaciji
Opis razloga za isključenje:
Sudjelovanje u zločinačkoj organizaciji
Korupcija
Prijevara
Kaznena djela terorizma ili kaznena djela povezana s terorističkim aktivnostima
Pranje novca ili financiranje terorizma
Rad djece i drugi oblici trgovanja ljudima
Plaćanje poreza
Plaćanje obveza za mirovinsko i zdravstveno osiguranje

Javni naručitelj
Naziv i adrese
Naziv: Grad petrinja
Nacionalni registracijski broj: 11848400362
Poštanska adresa: Ivana Gundulića 2
Poštanski broj: 44250
Mjesto: Petrinja
Regija: Sisačko-moslavačka županija 🏙️
Država: Hrvatska 🇭🇷
Kontaktna točka: Dominik Nizić
E-pošta: odvjetnik.nizic@gmail.com 📧
Telefon: +385 098892270 📞
URL: https://www.petrinja.hr 🌏
Vrsta javnog naručitelja
Jedinice lokalne ili regionalne samouprave
Glavna djelatnost
Javna uprava
Komunikacija
URL dokumenata: https://eojn.hr/tender-eo/82927 🌏
URL za sudjelovanje: https://eojn.hr/tender-eo/82927 🌏
Naziv: https://eojn.hr/
Jezik dokumenta o nabavi: hrvatski 🗣️
Elektroničko podnošenje: Obvezno

Dopunske informacije
Tijelo za pregled
Naziv: Državna komisija za kontrolu postupaka javne nabave
Nacionalni registracijski broj: 95857869241
Poštanska adresa: Ulica grada Vukovara 23/V
Poštanski broj: 10000
Mjesto: Zagreb
Regija: Grad Zagreb 🏙️
Država: Hrvatska 🇭🇷
Kontaktna točka: Kontakt
E-pošta: dkom@dkom.hr 📧
Telefon: +385 14559 930 📞
URL: https://www.dkom.hr/ 🌏
Tijelo od kojeg se mogu dobiti informacije o postupku pravne zaštite
Isto kao: Naziv i adrese
Postupak pregleda
Opis postupka pravne zaštite:
Rok za izjavljivanje žalbe iznosi deset (10) dana i to od dana: 1. objave poziva na nadmetanje, u odnosu na sadržaj poziva ili dokumentacije o nabavi 2. objave obavijesti o ispravku, u odnosu na sadržaj ispravka 3. objave izmjene dokumentacije o nabavi, u odnosu na sadržaj izmjene dokumentacije 4. otvaranja ponuda u odnosu na propuštanje naručitelja da valjano odgovori na pravodobno dostavljen zahtjev dodatne informacije, objašnjenja ili izmjene dokumentacije o nabavi te na postupak otvaranja ponuda Žalitelj koji je propustio izjaviti žalbu u određenoj fazi nema pravo na žalbu u kasnijoj fazi postupka za prethodnu fazu. Sukladno članku 405. stavku 2. ZJN 2016 žalba se dostavlja elektroničkim sredstvima komunikacije putem EOJN RH.
Prikaži više
Informacije o elektroničkim radnim tokovima
Elektroničko izdavanje računa bit će prihvaćeno
Izvor: OJS 2026/S 086-308198 (2026-04-30)
Obavijest o javnoj nabavi (2026-05-13)
Predmet
Opseg nabave
Procijenjena vrijednost bez PDV-a: 5 597 000 EUR 💰

Izmjene
Tekst koji se ispravlja u izvornoj obavijesti
Identifikacijski broj grupe: LOT-0000
Nova vrijednost
Tekst:
Ostalo - Naručitelj je promijenio podatke o gospodarskim subjektima za koje postoji sukob interesa te je objavio priloge navedene u točki 8. projektnog zadatka.
Tekst koji se ispravlja u izvornoj obavijesti
Datum izmjene dokumentacije o nabavi
Datum promjene dokumentacije javne nabave: 2026-05-15 📅
Druge dodatne informacije
Objava priloga i izmjena podataka o gospodarskim subjektima za koje postoji sukob interesa.
Glavni razlog promjene: Ažurirane informacije
Informacije o izmjenama
Verzija prethodne obavijesti koja se mijenja: b084fc16-64fc-4e2f-8cae-bbe1c184fbd2-01
Izvor: OJS 2026/S 094-338096 (2026-05-13)
Obavijest o javnoj nabavi (2026-05-19)
Predmet
Opseg nabave
Procijenjena vrijednost bez PDV-a: 5 597 000 EUR 💰

Postupak
Administrativne informacije
Rok za zaprimanje ponuda ili zahtjeva za sudjelovanje: 2026-06-08 14:00:00.0000000 📅
Uvjeti otvaranja ponuda: 2026-06-08 14:00:00.0000000 📅
Uvjeti natječaja
Datum otvaranja: 2026-06-08 14:00:00.0000000 📅

Izmjene
Tekst koji se ispravlja u izvornoj obavijesti
Identifikacijski broj grupe: LOT-0000
Nova vrijednost
Tekst: Rok za dostavu - Naručitelj je produžio rok za dostavu.
Tekst koji se ispravlja u izvornoj obavijesti
Datum izmjene dokumentacije o nabavi
Datum promjene dokumentacije javne nabave: 2026-05-21 📅
Nova vrijednost
Tekst: Ostalo - Naručitelj je objavio priloge iz točke 8. Projektnog zadatka.
Druge dodatne informacije
Naručitelj je objavio priloge iz točke 8. Projektnog zadatka i produžio rok za dostavu ponuda.
Glavni razlog promjene: Ažurirane informacije
Informacije o izmjenama
Verzija prethodne obavijesti koja se mijenja: b084fc16-64fc-4e2f-8cae-bbe1c184fbd2-01
Izvor: OJS 2026/S 096-344472 (2026-05-19)
Obavijest o sklopljenim ugovorima (2026-08-19)
Predmet
Opseg nabave
Procijenjena vrijednost bez PDV-a: 5 597 000 EUR 💰
Ukupna vrijednost nabave (bez PDV-a): 4 348 000 EUR 💰

Dodjela ugovora
Ugovor/grupa je dodijeljena
Identifikacijski broj grupe: LOT-0000
Broj ugovora: Klasa:406-01/26-01/63, URBROJ:2176-6-02-26-44
Datum sklapanja ugovora: 2026-07-29 📅
Naslov: Izrada projektne dokumentacije za cjelovitu obnovu zgrade i izvođenje radova na adresi Trg hrvatskih branitelja 9 (Design and build metoda)
Informacije o ponudama
Broj zaprimljenih ponuda: 12
Broj ponuda zaprimljenih elektroničkim sredstvima: 12
Broj zaprimljenih ponuda od MSP-ova: 10
Broj ponuda zaprimljenih od ponuditelja iz država članica izvan EU-a: 0
Broj ponuda zaprimljenih od ponuditelja iz drugih država članica EU-a: 0
Informacije o vrijednosti ugovora/grupe (bez PDV-a)
Ukupna vrijednost ugovora/grupe: 4 348 000 EUR 💰
Ponude su rangirane
Mjesto na ljestvici pobjednika: 1
Identifikacijska oznaka ponude: 2026/196/MAR
Informacije o podizvođenju
Vrijednost podugovaranja poznata
Postotak podugovaranja poznat
Opis: Usluga izrade cjelokupne projektne dokumentacije cjelovite obnove
Identifikacijska oznaka grupe ili skupine grupâ: LOT-0000
Vrijednost bez PDV-a koja će vjerojatno biti podugovorena trećim stranama: 84 000 EUR 💰
Udio (%): 2
Kratki opis dijela ugovora koji se daje u podizvođenje: Usluga izrade cjelokupne projektne dokumentacije cjelovite obnove
Ugovor će se vjerojatno povjeriti podizvođaču
Naziv i adresa izvođača
Naziv: MAR d.o.o.
Nacionalni registracijski broj: 37849898335
Poštanska adresa: Ulica Većeslava Kolara 11
Poštanski broj: 10430
Mjesto: Samobor
Regija: Zagrebačka županija 🏙️
Država: Hrvatska 🇭🇷
Kontaktna točka: Gorki Bratim
E-pošta: info@mar-samobor.hr 📧
Telefon: +385 12039370 📞
URL: https://www.mar-samobor.hr 🌏
Veličina gospodarskog subjekta: Srednje
Izvor: OJS 2026/S 160-575664 (2026-08-19)