Izgradnja dionice BC Brestovac Požeški-čvorište Godinjak u km 14+750, I i II faza
Hrvatske ceste d.o.o. Zagreb
Izgradnja dionice BC Brestovac Požeški-čvorište Godinjak u km 14+750, I i II faza
RokRok za zaprimanje ponuda bio je 2024-01-25. Nabava je objavljena 2023-12-22.
DobavljačiSljedeći dobavljači spominju se u odlukama o dodjeli ili drugim dokumentima o nabavi:
Tko? Što?- • Građevinski radovi na cjevovodu, komunikacijskim i energetskim vodovima, autoputovima, cestama, uzletištima i željezničkim prugama; radovi na niveliranju › Građevinski radovi, građevinski radovi na temelju i građevinski radovi na površinskom sloju autocesta, cesta
- • Grad Zagreb › Grad Zagreb
- • Panonska Hrvatska › Brodsko-posavska županija
- • Panonska Hrvatska › Požeško-slavonska županija
Povijest nabave
| Datum | Dokument |
|---|---|
| 2023-12-22 | Obavijest o javnoj nabavi |
| 2024-01-15 | Dodatni podaci |
| 2025-06-03 | Obavijest o sklopljenim ugovorima |
| 2026-07-27 | Obavijest o sklopljenim ugovorima |
Obavijest o javnoj nabavi (2023-12-22)
Predmet
Opseg nabave
Naslov: Građevinski radovi, građevinski radovi na temelju i građevinski radovi na površinskom sloju autocesta, cesta
Referentni broj: 1.117-400/23
Kratki opis:
Izvorni jezik: hrvatski 🗣️
Vrsta dokumenta: Obavijest o javnoj nabavi
Priroda ugovora: Radovi
Propis: Europska unija
Jedinstveni rječnik javne nabave (CPV)
Oznaka: Građevinski radovi, građevinski radovi na temelju i građevinski radovi na površinskom sloju autocesta, cesta 📦
Dodatna CPV oznaka: Građevinski radovi, građevinski radovi na temelju i građevinski radovi na površinskom sloju autocesta, cesta 📦
Mjesto izvršenja
NUTS regija: Požeško-slavonska županija 🏙️
Postupak
Vrsta postupka: Otvoreni postupak
Vrsta ponude: Podnošenje ponude za sve lotove
Kriteriji za dodjelu
Ekonomski najpovoljnija ponuda
Javni naručitelj
Identitet
Država: Hrvatska 🇭🇷
Vrsta tijela koje dodjeljuje: Osoba javnog prava
Naziv tijela koje dodjeljuje: HRVATSKE CESTE d.o.o. Zagreb
Poštanska adresa: Vončinina 3
Poštanski broj: 10000
Mjesto: Zagreb
Kontakt
Internetska adresa: http://www.hrvatske-ceste.hr 🌏
E-pošta: renata.lukacic@hrvatske-ceste.hr 📧
Telefon: +385 14722571 📞
Faks: +385 14722511 📠
URL za dokumente: https://eojn.nn.hr/SPIN/application/ipn/DocumentManagement/DokumentPodaciFrm.aspx?OznakaDokumenta=2023/S+0F2-0054280 🌏
URL za sudjelovanje: https://eojn.nn.hr/Oglasnik 🌏
Referenca
Datumi
Datum slanja: 2023-12-22 📅
Rok za dostavu: 2024-01-25 📅
Datum objave: 2023-12-27 📅
Identifikatori
Broj obavijesti: 2023/S 249-789964
Izdanje SL-S: 249
Predmet
Opseg nabave
Procijenjena ukupna vrijednost: 126 090 000 EUR 💰
Procijenjena vrijednost bez PDV-a: 126 090 000 EUR 💰
Trajanje: 48 mjeseci
Mjesto izvršenja
Glavno mjesto ili lokacija izvršenja: Dionica BC Brestovac Požeški-čvorište Godinjak u km 14+750
Pravne, ekonomske, financijske i tehničke informacije
Uvjeti za sudjelovanje
Sposobnost obavljanja profesionalne djelatnosti: Sukladno odredbama dokumentacije o nabavi.
Postupak
Pravna osnova: 32014L0024
Vrijeme za primanje ponuda: 11:00
Jezici na kojima se mogu podnijeti ponude ili zahtjevi za sudjelovanje: hrvatski 🗣️
Razdoblje valjanosti ponude: 5 mjeseci
Datum otvaranja ponuda: 2024-01-25 📅
Vrijeme otvaranja ponuda: 11:00
Mjesto: Hrvatske ceste d.o.o., Zagreb, Vončinina 3, soba 218
Kriteriji za dodjelu
Kriterij kvalitete (naziv): Kriterij jamstvo
Kriterij kvalitete (težina): 20 bodova
Cijena (težina): 80 bodova
Javni naručitelj
Identitet
Nacionalni registracijski broj: 55545787885
Kontakt
Kontaktna točka: Renata Lukačić, dipl.ing.građ.
Internetska adresa: www.hrvatske-ceste.hr 🌏
URL dokumenata: https://eojn.nn.hr/SPIN/application/ipn/DocumentManagement/DokumentPodaciFrm.aspx?OznakaDokumenta=2023/S+0F2-0054280 🌏
Dopunske informacije
Tijelo za pregled
Naziv: Državna komisija za kontrolu postupaka javne nabave
Poštanska adresa: Ulica grada Vukovara 23
Mjesto: Zagreb
Poštanski broj: 10000
Država: Hrvatska 🇭🇷
Telefon: +385 14559930 📞
E-pošta: dkom@dkom.hr 📧
Faks: +385 14559933 📠
Internetska adresa: www.dkom.hr 🌏
Informacije o rokovima za žalbene postupke: Sukladno odredbama ZJN 2016.
Izvor: OJS 2023/S 249-789964 (2023-12-22)
Predmet
Opseg nabave
Naslov: Građevinski radovi, građevinski radovi na temelju i građevinski radovi na površinskom sloju autocesta, cesta
Referentni broj: 1.117-400/23
Kratki opis:
Izgradnja dionice BC Brestovac Požeški-čvorište Godinjak u km 14+750, I i II faza
Metapodaci obavijesti
Izvorni jezik: hrvatski 🗣️
Vrsta dokumenta: Obavijest o javnoj nabavi
Priroda ugovora: Radovi
Propis: Europska unija
Jedinstveni rječnik javne nabave (CPV)
Oznaka: Građevinski radovi, građevinski radovi na temelju i građevinski radovi na površinskom sloju autocesta, cesta 📦
Dodatna CPV oznaka: Građevinski radovi, građevinski radovi na temelju i građevinski radovi na površinskom sloju autocesta, cesta 📦
Mjesto izvršenja
NUTS regija: Požeško-slavonska županija 🏙️
Postupak
Vrsta postupka: Otvoreni postupak
Vrsta ponude: Podnošenje ponude za sve lotove
Kriteriji za dodjelu
Ekonomski najpovoljnija ponuda
Javni naručitelj
Identitet
Država: Hrvatska 🇭🇷
Vrsta tijela koje dodjeljuje: Osoba javnog prava
Naziv tijela koje dodjeljuje: HRVATSKE CESTE d.o.o. Zagreb
Poštanska adresa: Vončinina 3
Poštanski broj: 10000
Mjesto: Zagreb
Kontakt
Internetska adresa: http://www.hrvatske-ceste.hr 🌏
E-pošta: renata.lukacic@hrvatske-ceste.hr 📧
Telefon: +385 14722571 📞
Faks: +385 14722511 📠
URL za dokumente: https://eojn.nn.hr/SPIN/application/ipn/DocumentManagement/DokumentPodaciFrm.aspx?OznakaDokumenta=2023/S+0F2-0054280 🌏
URL za sudjelovanje: https://eojn.nn.hr/Oglasnik 🌏
Referenca
Datumi
Datum slanja: 2023-12-22 📅
Rok za dostavu: 2024-01-25 📅
Datum objave: 2023-12-27 📅
Identifikatori
Broj obavijesti: 2023/S 249-789964
Izdanje SL-S: 249
Predmet
Opseg nabave
Procijenjena ukupna vrijednost: 126 090 000 EUR 💰
Procijenjena vrijednost bez PDV-a: 126 090 000 EUR 💰
Trajanje: 48 mjeseci
Mjesto izvršenja
Glavno mjesto ili lokacija izvršenja: Dionica BC Brestovac Požeški-čvorište Godinjak u km 14+750
Pravne, ekonomske, financijske i tehničke informacije
Uvjeti za sudjelovanje
Sposobnost obavljanja profesionalne djelatnosti: Sukladno odredbama dokumentacije o nabavi.
Postupak
Pravna osnova: 32014L0024
Vrijeme za primanje ponuda: 11:00
Jezici na kojima se mogu podnijeti ponude ili zahtjevi za sudjelovanje: hrvatski 🗣️
Razdoblje valjanosti ponude: 5 mjeseci
Datum otvaranja ponuda: 2024-01-25 📅
Vrijeme otvaranja ponuda: 11:00
Mjesto: Hrvatske ceste d.o.o., Zagreb, Vončinina 3, soba 218
Kriteriji za dodjelu
Kriterij kvalitete (naziv): Kriterij jamstvo
Kriterij kvalitete (težina): 20 bodova
Cijena (težina): 80 bodova
Javni naručitelj
Identitet
Nacionalni registracijski broj: 55545787885
Kontakt
Kontaktna točka: Renata Lukačić, dipl.ing.građ.
Internetska adresa: www.hrvatske-ceste.hr 🌏
URL dokumenata: https://eojn.nn.hr/SPIN/application/ipn/DocumentManagement/DokumentPodaciFrm.aspx?OznakaDokumenta=2023/S+0F2-0054280 🌏
Dopunske informacije
Tijelo za pregled
Naziv: Državna komisija za kontrolu postupaka javne nabave
Poštanska adresa: Ulica grada Vukovara 23
Mjesto: Zagreb
Poštanski broj: 10000
Država: Hrvatska 🇭🇷
Telefon: +385 14559930 📞
E-pošta: dkom@dkom.hr 📧
Faks: +385 14559933 📠
Internetska adresa: www.dkom.hr 🌏
Informacije o rokovima za žalbene postupke: Sukladno odredbama ZJN 2016.
Izvor: OJS 2023/S 249-789964 (2023-12-22)
Dodatni podaci (2024-01-15)
Predmet
Metapodaci obavijesti
Vrsta dokumenta: Dodatni podaci
Referenca
Datumi
Datum slanja: 2024-01-15 📅
Rok za dostavu: 2024-02-15 📅
Datum objave: 2024-01-19 📅
Identifikatori
Broj obavijesti: 2024/S 014-037049
Odnosi se na obavijest: 2023/S 249-789964
Izdanje SL-S: 14
Izvor: OJS 2024/S 014-037049 (2024-01-15)
Predmet
Metapodaci obavijesti
Vrsta dokumenta: Dodatni podaci
Referenca
Datumi
Datum slanja: 2024-01-15 📅
Rok za dostavu: 2024-02-15 📅
Datum objave: 2024-01-19 📅
Identifikatori
Broj obavijesti: 2024/S 014-037049
Odnosi se na obavijest: 2023/S 249-789964
Izdanje SL-S: 14
Izvor: OJS 2024/S 014-037049 (2024-01-15)
Obavijest o sklopljenim ugovorima (2025-06-03)
Predmet
Opseg nabave
Naslov: Izgradnja dionice BC Brestovac Požeški-čvorište Godinjak u km 14+750, I i II faza
Referentni broj:
Vrsta ugovora: Radovi
Proizvodi/usluge: Građevinski radovi, građevinski radovi na temelju i građevinski radovi na površinskom sloju autocesta, cesta 📦
Procijenjena vrijednost bez PDV-a: 126 090 000 EUR 💰
Ukupna vrijednost nabave (bez PDV-a): 159 800 977 EUR 💰
Opis
Interna identifikacijska oznaka:
Opis nabave:
Država: Hrvatska 🇭🇷
Mjesto izvršenja: Požeško-slavonska županija 🏙️
Kriteriji za dodjelu
Kriterij kvalitete (naziv): Opis kriterija kvalitete:Kriterij jamstvo; Ponder (iznos ili opis):20 bodova
Cijena ✅
Naslov
Identifikacijski broj grupe:
Postupak
Vrsta postupka
Otvoreni postupak ✅
Pravna osnova: Direktiva 2014/24/EU
Glavna obilježja postupka: Otvoreni postupak
Dodjela ugovora
Ugovor/grupa je dodijeljena ✅
Identifikacijski broj grupe:
Broj ugovora:
Datum sklapanja ugovora: 2025-05-07 📅
Naslov: 126090000.00
Informacije o ponudama
Broj zaprimljenih ponuda: 2
Broj ponuda zaprimljenih elektroničkim sredstvima: 2
Broj zaprimljenih ponuda od MSP-ova: 0
Broj ponuda zaprimljenih od ponuditelja iz država članica izvan EU-a: 0
Broj ponuda zaprimljenih od ponuditelja iz drugih država članica EU-a: 1
Informacije o vrijednosti ugovora/grupe (bez PDV-a)
Ukupna vrijednost ugovora/grupe: 159 800 977 EUR 💰
Ponude su rangirane
Mjesto na ljestvici pobjednika: 1
Identifikacijska oznaka ponude:
Informacije o podizvođenju
Vrijednost podugovaranja poznata ✅
Opis: GEODATA PROJEKT d.o.o. Vrisnička 6, Zagreb u iznosu od 182.400,00 EUR
Identifikacijska oznaka grupe ili skupine grupâ:
Vrijednost bez PDV-a koja će vjerojatno biti podugovorena trećim stranama: 182 400 EUR 💰
Kratki opis dijela ugovora koji se daje u podizvođenje: GEODATA PROJEKT d.o.o. Vrisnička 6, Zagreb u iznosu od 182.400,00 EUR
Ugovor će se vjerojatno povjeriti podizvođaču ✅
Naziv i adresa izvođača
Naziv: China Road and Bridge Corporation
Nacionalni registracijski broj:
Poštanska adresa: 1008, C88, Andingmenwai Dajie, Dongcheng District
Poštanski broj: 100011
Mjesto: Peking
Država: Kina 🇨🇳
E-pošta: renata.lukacic@hrvatske-ceste.hr 📧
Telefon: +385 994604500 📞
Veličina gospodarskog subjekta: Veliko
Javni naručitelj
Naziv i adrese
Naziv: HRVATSKE CESTE d.o.o. Zagreb
Nacionalni registracijski broj:
Poštanska adresa: Vončinina 3
Poštanski broj: 10000
Mjesto: Zagreb
Regija: Grad Zagreb 🏙️
Država: Hrvatska 🇭🇷
Kontaktna točka: Renata Lukačić, dipl.ing.građ.
E-pošta: renata.lukacic@hrvatske-ceste.hr 📧
Telefon: +385 14722571 📞
URL: http://www.hrvatske-ceste.hr 🌏
Vrsta javnog naručitelja
Osoba javnog prava
Glavna djelatnost
Gospodarski i financijski poslovi
Dopunske informacije
Tijelo za pregled
Nacionalni registracijski broj:
Poštanska adresa: Ulica grada Vukovara 23/V
Regija: Grad Zagreb 🏙️
URL: http://www.dkom.hr 🌏
Tijelo od kojeg se mogu dobiti informacije o postupku pravne zaštite
Isto kao: Naziv i adrese
Izvor: OJS 2025/S 108-366863 (2025-06-03)
Predmet
Opseg nabave
Naslov: Izgradnja dionice BC Brestovac Požeški-čvorište Godinjak u km 14+750, I i II faza
Referentni broj:
1.117-400/23
Vrsta ugovora: Radovi
Proizvodi/usluge: Građevinski radovi, građevinski radovi na temelju i građevinski radovi na površinskom sloju autocesta, cesta 📦
Procijenjena vrijednost bez PDV-a: 126 090 000 EUR 💰
Ukupna vrijednost nabave (bez PDV-a): 159 800 977 EUR 💰
Opis
Interna identifikacijska oznaka:
1
Opis nabave:
Izgradnja dionice BC Brestovac Požeški-čvorište Godinjak u km 14+750, I i II faza
Dodatni proizvodi/usluge: Građevinski radovi, građevinski radovi na temelju i građevinski radovi na površinskom sloju autocesta, cesta
📦
Država: Hrvatska 🇭🇷
Mjesto izvršenja: Požeško-slavonska županija 🏙️
Kriteriji za dodjelu
Kriterij kvalitete (naziv): Opis kriterija kvalitete:Kriterij jamstvo; Ponder (iznos ili opis):20 bodova
Cijena ✅
Naslov
Identifikacijski broj grupe:
LOT-0000
Postupak
Vrsta postupka
Otvoreni postupak ✅
Pravna osnova: Direktiva 2014/24/EU
Glavna obilježja postupka: Otvoreni postupak
Dodjela ugovora
Ugovor/grupa je dodijeljena ✅
Identifikacijski broj grupe:
LOT-0000
Broj ugovora:
760555_418215
Datum sklapanja ugovora: 2025-05-07 📅
Naslov: 126090000.00
Informacije o ponudama
Broj zaprimljenih ponuda: 2
Broj ponuda zaprimljenih elektroničkim sredstvima: 2
Broj zaprimljenih ponuda od MSP-ova: 0
Broj ponuda zaprimljenih od ponuditelja iz država članica izvan EU-a: 0
Broj ponuda zaprimljenih od ponuditelja iz drugih država članica EU-a: 1
Informacije o vrijednosti ugovora/grupe (bez PDV-a)
Ukupna vrijednost ugovora/grupe: 159 800 977 EUR 💰
Ponude su rangirane
Mjesto na ljestvici pobjednika: 1
Identifikacijska oznaka ponude:
1.117-400/23
Informacije o podizvođenju
Vrijednost podugovaranja poznata ✅
Opis: GEODATA PROJEKT d.o.o. Vrisnička 6, Zagreb u iznosu od 182.400,00 EUR
Identifikacijska oznaka grupe ili skupine grupâ:
LOT-0000
Vrijednost bez PDV-a koja će vjerojatno biti podugovorena trećim stranama: 182 400 EUR 💰
Kratki opis dijela ugovora koji se daje u podizvođenje: GEODATA PROJEKT d.o.o. Vrisnička 6, Zagreb u iznosu od 182.400,00 EUR
Ugovor će se vjerojatno povjeriti podizvođaču ✅
Naziv i adresa izvođača
Naziv: China Road and Bridge Corporation
Nacionalni registracijski broj:
94524286030
Poštanska adresa: 1008, C88, Andingmenwai Dajie, Dongcheng District
Poštanski broj: 100011
Mjesto: Peking
Država: Kina 🇨🇳
E-pošta: renata.lukacic@hrvatske-ceste.hr 📧
Telefon: +385 994604500 📞
Veličina gospodarskog subjekta: Veliko
Javni naručitelj
Naziv i adrese
Naziv: HRVATSKE CESTE d.o.o. Zagreb
Nacionalni registracijski broj:
55545787885
Poštanska adresa: Vončinina 3
Poštanski broj: 10000
Mjesto: Zagreb
Regija: Grad Zagreb 🏙️
Država: Hrvatska 🇭🇷
Kontaktna točka: Renata Lukačić, dipl.ing.građ.
E-pošta: renata.lukacic@hrvatske-ceste.hr 📧
Telefon: +385 14722571 📞
URL: http://www.hrvatske-ceste.hr 🌏
Vrsta javnog naručitelja
Osoba javnog prava
Glavna djelatnost
Gospodarski i financijski poslovi
Dopunske informacije
Tijelo za pregled
Nacionalni registracijski broj:
95857869241
Poštanska adresa: Ulica grada Vukovara 23/V
Regija: Grad Zagreb 🏙️
URL: http://www.dkom.hr 🌏
Tijelo od kojeg se mogu dobiti informacije o postupku pravne zaštite
Isto kao: Naziv i adrese
Izvor: OJS 2025/S 108-366863 (2025-06-03)
Obavijest o sklopljenim ugovorima (2026-07-27)
Predmet
Opseg nabave
Ukupna vrijednost nabave (bez PDV-a): 160229149.48 EUR 💰
Opis
Interna identifikacijska oznaka:
Glavno mjesto ili lokacija izvršenja: Dionica BC Brestovac Požeški-čvorište Godinjak u km 14+750
Maksimalan broj obnavljanja: 0
Dodjela ugovora
Broj ugovora:
Datum sklapanja ugovora: 2026-07-27 📅
Informacije o vrijednosti ugovora/grupe (bez PDV-a)
Ukupna vrijednost ugovora/grupe: 160229149.48 EUR 💰
Identifikacijska oznaka ponude:
Naziv i adresa izvođača
Nacionalni registracijski broj:
Mjesto: Beijing
Kontaktna točka: Lu Shengwei
E-pošta: lu.shengwei@crbc-croatia.com 📧
URL: https://www.crbc.com/ 🌏
Javni naručitelj
Naziv i adrese
Naziv: Hrvatske ceste d.o.o.
Poštanska adresa: Vončinina ulica 3
Mjesto: Grad Zagreb
URL: https://hrvatske-ceste.hr/ 🌏
Dopunske informacije
Tijelo za pregled
Kontaktna točka: Kontakt
Telefon: +385 14559 930 📞
URL: https://www.dkom.hr/ 🌏
Tijelo od kojeg se mogu dobiti informacije o postupku pravne zaštite
Isto kao: Naziv i adrese
Izmjene
Druge dodatne informacije
Glavni razlog promjene: Potreba za dodatnim radovima, uslugama ili robom prvotnog ugovaratelja.
Nova vrijednost
Tekst:
Predmet
Opseg nabave
Ukupna vrijednost nabave (bez PDV-a): 160229149.48 EUR 💰
Opis
Interna identifikacijska oznaka:
1.117-400/23
Glavno mjesto ili lokacija izvršenja: Dionica BC Brestovac Požeški-čvorište Godinjak u km 14+750
Maksimalan broj obnavljanja: 0
Dodjela ugovora
Broj ugovora:
V. dod. ugovoru
Datum sklapanja ugovora: 2026-07-27 📅
Informacije o vrijednosti ugovora/grupe (bez PDV-a)
Ukupna vrijednost ugovora/grupe: 160229149.48 EUR 💰
Identifikacijska oznaka ponude:
Ponuda 1
Naziv i adresa izvođača
Nacionalni registracijski broj:
911100007109338178
Mjesto: Beijing
Kontaktna točka: Lu Shengwei
E-pošta: lu.shengwei@crbc-croatia.com 📧
URL: https://www.crbc.com/ 🌏
Javni naručitelj
Naziv i adrese
Naziv: Hrvatske ceste d.o.o.
Poštanska adresa: Vončinina ulica 3
Mjesto: Grad Zagreb
URL: https://hrvatske-ceste.hr/ 🌏
Dopunske informacije
Tijelo za pregled
Kontaktna točka: Kontakt
Telefon: +385 14559 930 📞
URL: https://www.dkom.hr/ 🌏
Tijelo od kojeg se mogu dobiti informacije o postupku pravne zaštite
Isto kao: Naziv i adrese
Izmjene
Druge dodatne informacije
Radovi koji bi se dali predloženom podugovaratelju GS-GRADNJA d.o.o., a koji su prethodno
ugovoreni sa Ugovarateljem CHINA ROAD AND BRIDGE CORPORATION, odnose se na
izvođenje dijela ugovorenih zemljanih radova glavne trase, čvorišta Brestovac Požeški,
odvodnje, putnih prolaza, paralelnih poljskih puteva, izradi klinova i nasipa rampi na objektima,
te privremena regulacije prometa na čvoru Brestovac Požrški na dionici trase od km 0+000,00
do km 1+886,00 ukupnom iznosu od 9.383.749,41 EUR-a bez PDV-a, a što iznosi 5,87 %
ugovorenog iznosa.
Prikaži više
Nova vrijednost
Tekst:
davanje dijela ugovorenih radova u podugovor i financijski iznos za dodatne radove 214.086,24 eura (bez PDV-a)
Izvor: OJS 2026/S 144-522870 (2026-07-27)
Nove nabave u povezanim kategorijama 🆕