Ispitni uređaji i instrumenti, grupa 4: Uređaj za ispitivanje relejne zaštite

HOPS d.d.

Predmet nabave je nabava prenosivog visokopreciznog digitalnog uređaja za ispitivanje sustava relejne zaštite, u skladu s Tehničkim uvjetima i specifikacijom i Troškovnikom te cjelokupnim DON-om, u kojima su naznačeni naziv, količina te ostali uvjeti potrebni za sastavljanje ponude za ovu nabavu

Rok

Rok za zaprimanje ponuda bio je 2026-09-01. Nabava je objavljena 2026-07-31.

Tko? Što? Gdje?
Povijest nabave
Datum Dokument
2026-07-31 Obavijest o javnoj nabavi
Obavijest o javnoj nabavi (2026-07-31)
Predmet
Opseg nabave
Naslov: Ispitni uređaji i instrumenti, grupa 4: Uređaj za ispitivanje relejne zaštite
Referentni broj: 3004-V-4/26
Kratki opis:
Predmet nabave je nabava prenosivog visokopreciznog digitalnog uređaja za ispitivanje sustava relejne zaštite, u skladu s Tehničkim uvjetima i specifikacijom i Troškovnikom te cjelokupnim DON-om, u kojima su naznačeni naziv, količina te ostali uvjeti potrebni za sastavljanje ponude za ovu nabavu
Prikaži više
Vrsta ugovora: Roba
Proizvodi/usluge: Mjerni instrumenti 📦
Procijenjena vrijednost bez PDV-a: 676 000 EUR 💰
Opis
Interna identifikacijska oznaka: 3004-V-4/26
Procijenjena vrijednost bez PDV-a: 106 000 EUR 💰
Ova javna nabava prikladna je i za mala i srednja poduzeća (MSP-ovi)
Primjena kriterija pristupačnosti za osobe s invaliditetom u tehničkim specifikacijama: Uvjeti pristupačnosti za osobe s invaliditetom nisu uzeti u obzir jer javna nabava nije namijenjena fizičkim osobama
Glavno mjesto ili lokacija izvršenja:
HOPS d.d., Prijenosno područje Zagreb, Služba za sekundarne sustave, Odjel za relejnu zaštitu, Kupska 4, 10000 Zagreb
Država: Hrvatska 🇭🇷
Mjesto izvršenja: Grad Zagreb 🏙️
Trajanje: 6 mjeseci
Trajanje
Datum početka: 2026-10-30 📅
Opis
Maksimalan broj obnavljanja: 0
Kriteriji za dodjelu
Cijena
Cijena (težina): 90
Kriterij kvalitete (naziv): Jamstveni rok
Kriterij kvalitete (težina): 10
Naslov
Identifikacijski broj grupe: LOT-0000

Postupak
Vrsta postupka
Otvoreni postupak
Pravna osnova: Direktiva 2014/25/EU
Glavna obilježja postupka: Otvoreni postupak
Administrativne informacije
Rok za zaprimanje ponuda ili zahtjeva za sudjelovanje: 2026-09-01 09:00:00.0000000 📅
Uvjeti otvaranja ponuda: 2026-09-01 09:00:00.0000000 📅
Uvjeti otvaranja ponuda (mjesto): Hrvatski operator prijenosnog sustava d.d., Prijenosno područje Zagreb, Kupska 4, 10000 Zagreb, u prostorijama Naručitelja.
Uvjeti za otvaranje ponuda (Podaci o ovlaštenim osobama i postupku otvaranja):
Javnom otvaranju ponuda smiju biti nazočni ovlašteni predstavnici ponuditelja i druge osobe, međutim pravo aktivnog sudjelovanja na javnom otvaranju ponuda imaju samo ovlašteni predstavnici Naručitelja i ovlašteni predstavnici ponuditelja. Ovlašteni predstavnici ponuditelja prije početka otvaranja moraju Naručitelju dati na uvid svoje ovlaštenje za sudjelovanje na javnom otvaranju ponuda, potpisano od strane odgovorne osobe ponuditelja. Ukoliko je osoba koja nazoči javnom otvaranju ponuda ujedno i ovlaštena osoba ponuditelja upisana u sudski ili obrtni registar, tada ista Naručitelju mora na uvid dati Rješenje o registraciji ili obrtnicu.
Prikaži više
Jezici na kojima se mogu podnijeti ponude ili zahtjevi za sudjelovanje: hrvatski 🗣️
Najkraće razdoblje tijekom kojega ponuditelj mora održati ponudu: 120 dana
Uvjeti natječaja
Ponuditelji mogu podnijeti više od jedne ponude
Potreban je napredan ili kvalificirani elektronički potpis ili pečat (kako je definirano u Uredbi (EU) br. 910/2014)
Jamstvo je potrebno
Datum otvaranja: 2026-09-01 09:00:00.0000000 📅
Mjesto:
Hrvatski operator prijenosnog sustava d.d., Prijenosno područje Zagreb, Kupska 4, 10000 Zagreb, u prostorijama Naručitelja.
Dodatne informacije:
Javnom otvaranju ponuda smiju biti nazočni ovlašteni predstavnici ponuditelja i druge osobe, međutim pravo aktivnog sudjelovanja na javnom otvaranju ponuda imaju samo ovlašteni predstavnici Naručitelja i ovlašteni predstavnici ponuditelja. Ovlašteni predstavnici ponuditelja prije početka otvaranja moraju Naručitelju dati na uvid svoje ovlaštenje za sudjelovanje na javnom otvaranju ponuda, potpisano od strane odgovorne osobe ponuditelja. Ukoliko je osoba koja nazoči javnom otvaranju ponuda ujedno i ovlaštena osoba ponuditelja upisana u sudski ili obrtni registar, tada ista Naručitelju mora na uvid dati Rješenje o registraciji ili obrtnicu.
Prikaži više
Elektroničko izdavanje računa: Obvezno
Kriteriji za dodjelu
Vrsta težine: Ponder (točke, točan)
Uvjeti natječaja
Ugovor sadrži uvjete izvedbe

Pravne, ekonomske, financijske i tehničke informacije
Uvjeti za sudjelovanje
Kriterij za odabir: Reference na određene isporuke
Popis i kratki opis pravila i kriterija: Detalji opisani u dokumentaciji o nabavi
Kriterij za odabir: Uzorci, opisi ili fotografije s certifikatom autentičnosti za ugovore o opskrbi
Tražene depozite i jamstva:
Ponuditelj je u sklopu svoje ponude dužan dostaviti jamstvo za ozbiljnost ponude u visini od 3.180,00 € (tritisućestoosamdeset eura) Kao jamstvo za ozbiljnosti ponude ponuditelj dostavlja: • garanciju banke koja mora biti neopoziva, plativa na prvi poziv, bez prava prigovora (protesta) i bezuvjetna. • ili može dati novčani polog. Ako ponuditelj daje novčani polog, u ponudi mora dostaviti dokaz o uplati novčanog pologa (depozita) u korist Hrvatskog operatora prijenosnog sustava d.d. na transakcijski račun (IBAN) HR92 2340 0091 5102 2183 7 na iznos od 3.180,00 € (rok povrata neposredno nakon završetka postupka javne nabave, ako je neiskorišteno). U pozivu na broj obavezno navesti broj 3004-4-26 a pod svrhom plaćanja navesti da se radi o jamstvu za ozbiljnost ponude i naziv otvorenog postupka javne nabave i grupe za koji se podnosi ponuda – Ispitni uređaji i instrumenti, grupa 4: Uređaj za ispitivanje relejne zaštite. Jamstvo za ozbiljnost ponude mora glasiti na Naručitelja: Hrvatski operator prijenosnog sustava d.d., Kupska 4, 10000 Zagreb, OIB 13148821633. Jamstvo za ozbiljnost ponude u obliku bankarske garancije koje u ovom trenutku nije moguće slati i primati kao elektronički dokument, zainteresirani gospodarski subjekt u roku za dostavu ponuda, dostavlja Naručitelju u zatvorenoj poštanskoj omotnici na adresu i način kako je određeno u DON-u. U slučaju podnošenja zajedničke ponude jamstvo za ozbiljnost ponude treba sadržavati jasan i nedvosmislen navod o tome tko je Ponuditelj. U jamstvu za ozbiljnost ponude trebaju se nalaziti podaci o svim članovima Zajednice gospodarskih subjekata bez obzira na to koji od članova Zajednice gospodarskih subjekata dostavlja jamstvo u sklopu ponude. Trajanje jamstva ne smije biti kraće od roka valjanosti ponude. Ako se ponuditelj usuglasi sa zahtjevom Naručitelja za produženje valjanosti ponude, jamstvo za ozbiljnost ponude mora se produžiti sukladno produženju roka valjanosti ponude. U tu će se svrhu ponuditelju dati primjereni rok. Naručitelj može polagati pravo na iznos jamstva za ozbiljnost ponude u slučaju: a) ako ponuditelj odustane od svoje ponude u roku njezine valjanosti; b) nedostavljanja ažuriranih popratnih dokumenata sukladno članku 263. ZJN; c) neprihvaćanja ispravka računske greške; d) dostavljanja neistinitih podataka, nedostavljanja dokaza o ispunjenju posebnih uvjeta za izvršenje ugovora i nedostavljanja dokaza o ispunjavanju uvjeta i zahtjeva koje je potrebno ispuniti sukladno posebnim propisima ili stručnim pravilima, ako su traženi u dokumentaciji o nabavi; e) odbijanja potpisivanja Ugovora o javnoj nabavi i/ili nedostavljana jamstva za uredno ispunjenje Ugovora o javnoj nabavi. Napomena: U tekstu bankarske garancije obavezno je taksativno navesti sve prethodno naznačene slučajeve za koje se izdaje jamstvo. U slučaju Zajednice gospodarskih subjekata, iz jamstva mora biti razvidno da se jamstvo izdaje u ime Zajednice gospodarskih subjekata. Naručitelj će ponuditeljima čija ponuda nije odabrana jamstvo za ozbiljnost ponude vratiti najkasnije u roku od 10 (deset) dana od dana stupanja Ugovora na snagu. Jamstvo za ozbiljnost ponude ponuditelja čija je ponuda odabrana kao najpovoljnija bit će vraćeno kada ponuditelj dostavi jamstvo za uredno ispunjenje Ugovora o javnoj nabavi.
Prikaži više
Glavni uvjeti financiranja i načini plaćanja i/ili upućivanje na relevantne odredbe koje ih uređuju:
Odabrani ponuditelj će ispostaviti e-Račune Naručitelju putem informacijskog posrednika uz korištenje sljedećih podataka: • Šifra pretinca / ID poslovne jedinice: 3004 • Naziv pretinca: HOPS d.d., Prijenosno područje Zagreb. Odabrani ponuditelj izdaje e-Račune nakon što je isporučio robu u opsegu, količini i rokovima određenim ugovorom. e-Računu se obavezno prilaže odgovarajući dokument, Zapisnik o isporuci robe obostrano ovjeren od strane osoba odgovornih za izvršenje ugovora. Rok za ispunjenje novčane obveze počinje teći od dana kada je Naručitelj zaprimio ispravni e-Račun putem ovlaštenog informacijskog sustava FINA-e. e-Račune će Naručitelj platiti u roku šezdeset (60) dana uplatom na transakcijski račun (IBAN) odabranog ponuditelja naveden u e-Računu. Za plaćanje nakon roka od 60 dana odabrani ponuditelj ima pravo obračunati ugovornu zateznu kamatu po stopi od šest posto (6%) godišnje za razdoblje od 61-og dana do dana plaćanja.
Prikaži više
Uvjeti vezani uz ugovor
Uvjeti izvršenja ugovora:
<h4>OSTALI UVJETI O UGOVORU O JAVNOJ NABAVI I NJEGOVU IZVRŠENJU</h4> <p>Postupak javne nabave uključuje sklapanje Ugovora o javnoj nabavi. Ugovor o javnoj nabavi sklopiti će Naručitelj i odabrani ponuditelj.</p> <p>Ugovor se sklapa u roku od devedeset (90) dana od izvršnosti Odluke o odabiru.</p> <p>Ugovor stupa na snagu obostranim potpisom ovlaštenih predstavnika ugovornih strana. Ugovor prvo potpisuje ovlaštena osoba Naručitelja, nakon čega se šalje na potpis drugoj ugovornoj strani (odabranom ponuditelju). Ako su datumi potpisa ugovora različiti, smatra se da ugovor stupa na snagu danom kasnijeg potpisa.</p> <p>Opći uvjeti ugovora će se temeljiti na Zakonu o obveznim odnosima (NN 35/05, 41/08, 125/11, 78/15, 29/18, 126/21, 114/22, 156/22, 155/23) i ostalim pozitivnim zakonskim propisima Republike Hrvatske. </p> <p>Svi sporovi iz ovog Ugovora ili u svezi s njim, uključujući i sporove koji se odnose na pitanja njegovog valjanog nastanka, povrede ili prestanka, kao i na pravn...
Prikaži više
Uvjeti za sudjelovanje
Osnova za isključenje:
Kršenje obveze plaćanja doprinosa za socijalno osiguranje
Kršenje obveze plaćanja poreza
Opis razloga za isključenje:
Plaćanje poreza
Plaćanje obveza za mirovinsko i zdravstveno osiguranje

Javni naručitelj
Naziv i adrese
Naziv: HOPS d.d.
Nacionalni registracijski broj: 13148821633
Poštanska adresa: Kupska ulica 4
Poštanski broj: 10000
Mjesto: Grad Zagreb
Regija: Grad Zagreb 🏙️
Država: Hrvatska 🇭🇷
Kontaktna točka: Ana Janković
E-pošta: 3004-v-4/26@hops.hr 📧
Telefon: +385 14545123 📞
URL: https://hops.hr 🌏
Vrsta javnog naručitelja
Osoba javnog prava
Glavna djelatnost
Električna energija
Komunikacija
URL dokumenata: https://eojn.hr/tender-eo/92693 🌏
URL za sudjelovanje: https://eojn.hr/tender-eo/92693 🌏
Naziv: https://eojn.hr/
Jezik dokumenta o nabavi: hrvatski 🗣️
Elektroničko podnošenje: Obvezno

Dopunske informacije
Tijelo za pregled
Naziv: Državna komisija za kontrolu postupaka javne nabave
Nacionalni registracijski broj: 95857869241
Poštanska adresa: Ulica grada Vukovara 23/V
Poštanski broj: 10000
Mjesto: Zagreb
Regija: Grad Zagreb 🏙️
Država: Hrvatska 🇭🇷
Kontaktna točka: Kontakt
E-pošta: dkom@dkom.hr 📧
Telefon: +385 14559 930 📞
URL: https://www.dkom.hr/ 🌏
Tijelo od kojeg se mogu dobiti informacije o postupku pravne zaštite
Isto kao: Naziv i adrese
Postupak pregleda
Opis postupka pravne zaštite:
Žalba se izjavljuje u roku od: - petnaest dana od dana: 1. objave poziva na nadmetanje, u odnosu na sadržaj poziva ili dokumentacije o nabavi 2. objave obavijesti o ispravku, u odnosu na sadržaj ispravka 3. objave izmjene dokumentacije o nabavi, u odnosu na sadržaj izmjene dokumentacije - deset dana od dana: a) otvaranja ponuda ako naručitelj nije valjano odgovorio na pravodobno dostavljen zahtjev za dodatne informacije, objašnjenja ili izmjene dokumentacije o nabavi, kao i na postupak otvaranja ponuda b) primitka odluke o odabiru ili poništenju, u odnosu na postupak pregleda, ocjene i odabira ponuda ili razloge poništenja. Žalitelj koji je propustio izjaviti žalbu u određenoj prethodnoj fazi nema pravo na žalbu u kasnijoj fazi postupka za prethodnu fazu. Sukladno članku 405. stavku 2. ZJN-a žalba se dostavlja elektroničkim sredstvima komunikacije putem EOJN RH. Napomena: Sukladno članku 403.a žalitelj je u svim postupcima nabave prije izjavljivanja žalbe na sadržaj poziva na nadmetanje, dokumentaciju o nabavi, sadržaj ispravka poziva na nadmetanje odnosno sadržaj izmjene dokumentacije o nabavi, obvezan upozoriti naručitelja na konkretnu nezakonitost putem EOJN RH najkasnije tijekom desetog dana od dana objave poziva na nadmetanje, objave obavijesti o ispravku odnosno objave izmjene dokumentacije o nabavi. Žalba žalitelja koji izjavi žalbu prije nego što istekne rok od tri dana od kada je naručitelj upozoren na konkretnu nezakonitost, biti će odbačena. Pokretanje upravnog spora pred Visokim upravnim sudom Republike Hrvatske protiv odluke Državne komisije za kontrolu postupaka javne nabave kojom je odbijena žalba ponuditelja na Odluku o odabiru u predmetnom postupku nabave, neće imati utjecaja na sklapanje ugovora o javnoj nabavi u smislu članka 312. st. 1. ZJN, ali će zaustaviti odnosno odgoditi početak ispunjavanja ugovornih obveza ugovornih strana na način da svi rokovi počinju teći od dana objave odluke o upravnom sporu, odnosno od dana kada je odluka o odabiru postala izvršna i pravomoćna.
Prikaži više
Informacije o elektroničkim radnim tokovima
Elektroničko izdavanje računa bit će prihvaćeno
Izvor: OJS 2026/S 147-534120 (2026-07-31)