Interventno i preventivno strojarsko održavanje MBO postrojenja

EKO d.o.o.

Usluga obuhvaća provedbu redovnog i interventnog strojarskog održavanja MBO postrojenja u sklopu Centra za gospodarenje otpadom Biljane Donje, s ciljem sklapanja okvirnog sporazuma s jednim gospodarskim subjektom na razdoblje od tri (3) godine. Održavatelj se obvezuje sve poslove održavanja obavljati kvalitetno, stručno, profesionalno i u ugovorenim rokovima, u skladu s pravilima struke i načelom dobrog gospodarstvenika, za potrebe Naručitelja (EKO d.o.o.) na postrojenju za mehaničko-biološku obradu otpada (MBO). Koncept održavanja temelji se na smjernicama RCM (Reliability-Centered Maintenance – održavanje usmjereno na pouzdanost) te obuhvaća četiri osnovna područja: 1. Korektivno (interventno) održavanje 2. Preventivno održavanje 3. Prediktivno održavanje 4. Proaktivno održavanje Svojim aktivnostima Održavatelj je obvezan osigurati ukupnu tehničku raspoloživost MBO postrojenja od najmanje 96%, pri čemu je metodologija izračuna tehničke raspoloživosti definirana u Poglavlju 2.3. Metodologija izračuna pouzdanosti. Održavatelj je dužan planirati, organizirati i provoditi sve aktivnosti preventivnog, prediktivnog, proaktivnog i interventnog održavanja na način kojim se osigurava ispunjenje navedenog zahtjeva.

Rok

Rok za zaprimanje ponuda bio je 2026-08-26. Nabava je objavljena 2026-07-21.

Tko? Što? Gdje?
Povijest nabave
Datum Dokument
2026-07-21 Obavijest o javnoj nabavi
2026-08-18 Obavijest o javnoj nabavi
Obavijest o javnoj nabavi (2026-07-21)
Predmet
Opseg nabave
Naslov: Interventno i preventivno strojarsko održavanje MBO postrojenja
Referentni broj: 5-VN-26
Kratki opis:
Usluga obuhvaća provedbu redovnog i interventnog strojarskog održavanja MBO postrojenja u sklopu Centra za gospodarenje otpadom Biljane Donje, s ciljem sklapanja okvirnog sporazuma s jednim gospodarskim subjektom na razdoblje od tri (3) godine. Održavatelj se obvezuje sve poslove održavanja obavljati kvalitetno, stručno, profesionalno i u ugovorenim rokovima, u skladu s pravilima struke i načelom dobrog gospodarstvenika, za potrebe Naručitelja (EKO d.o.o.) na postrojenju za mehaničko-biološku obradu otpada (MBO). Koncept održavanja temelji se na smjernicama RCM (Reliability-Centered Maintenance – održavanje usmjereno na pouzdanost) te obuhvaća četiri osnovna područja: 1. Korektivno (interventno) održavanje 2. Preventivno održavanje 3. Prediktivno održavanje 4. Proaktivno održavanje Svojim aktivnostima Održavatelj je obvezan osigurati ukupnu tehničku raspoloživost MBO postrojenja od najmanje 96%, pri čemu je metodologija izračuna tehničke raspoloživosti definirana u Poglavlju 2.3. Metodologija izračuna pouzdanosti. Održavatelj je dužan planirati, organizirati i provoditi sve aktivnosti preventivnog, prediktivnog, proaktivnog i interventnog održavanja na način kojim se osigurava ispunjenje navedenog zahtjeva.
Prikaži više
Vrsta ugovora: Usluge
Proizvodi/usluge: Usluge popravaka i održavanja 📦
Procijenjena vrijednost bez PDV-a: 3 000 000 EUR 💰
Opis
Interna identifikacijska oznaka: 5-VN-26
Ova javna nabava prikladna je i za mala i srednja poduzeća (MSP-ovi)
Primjena kriterija pristupačnosti za osobe s invaliditetom u tehničkim specifikacijama: Uvjeti pristupačnosti za osobe s invaliditetom nisu uzeti u obzir jer javna nabava nije namijenjena fizičkim osobama
Glavno mjesto ili lokacija izvršenja: CGO Biljane Donje
Država: Hrvatska 🇭🇷
Mjesto izvršenja: Zadarska županija 🏙️
Trajanje: 36 mjeseci
Trajanje
Datum početka: 2026-09-01 📅
Opis
Maksimalan broj obnavljanja: 0
Kriteriji za dodjelu
Cijena
Cijena (težina): 90
Kriterij kvalitete (naziv): Kriterij vremena odaziva na interventni poziv
Kriterij kvalitete (težina): 10
Naslov
Identifikacijski broj grupe: LOT-0000

Postupak
Vrsta postupka
Otvoreni postupak
Pravna osnova: Direktiva 2014/24/EU
Glavna obilježja postupka: Otvoreni postupak
Administrativne informacije
Rok za zaprimanje ponuda ili zahtjeva za sudjelovanje: 2026-08-26 12:00:00.0000000 📅
Uvjeti otvaranja ponuda: 2026-08-26 12:00:00.0000000 📅
Uvjeti otvaranja ponuda (mjesto): Eko d.o.o., Ante Starčevića 1, 23 000 Zadar
Uvjeti za otvaranje ponuda (Podaci o ovlaštenim osobama i postupku otvaranja):
Javnom otvaranju ponuda smiju prisustvovati ovlašteni predstavnici Ponuditelja i druge osobe. Sukladno članku 282. stavak 8. ZJN 2016, pravo aktivnog sudjelovanja na javnom otvaranju ponuda imaju samo članovi stručnog povjerenstva za javnu nabavu i ovlašteni predstavnici ponuditelja. Ovlašteni predstavnici ponuditelja moraju svoje pisano ovlaštenje predati članovima stručnog povjerenstva neposredno prije javnog otvaranja ponuda. Ovlaštenje mora biti potpisano od strane ovlaštene osobe ponuditelja i ovjereno pečatom ako je primjenjivo, a ukoliko je ovlaštena osoba na otvaranju ponuda, dužna je umjesto ovlaštenja donijeti kopiju rješenja o registraciji / obrtnicu te istu predati prisutnim članovima stručnog povjerenstva
Prikaži više
Jezici na kojima se mogu podnijeti ponude ili zahtjevi za sudjelovanje: hrvatski 🗣️
Najkraće razdoblje tijekom kojega ponuditelj mora održati ponudu: 120 dana
Informacije o okvirnom sporazumu ili dinamičkom sustavu nabave
Okvirni sporazum s više operatora
Maksimalan broj sudionika: 999
Uvjeti natječaja
Ponuditelji mogu podnijeti više od jedne ponude
Potreban je napredan ili kvalificirani elektronički potpis ili pečat (kako je definirano u Uredbi (EU) br. 910/2014)
Jamstvo je potrebno
Moraju se navesti imena i stručne kvalifikacije osoblja angažiranog za izvršenje ugovora
Datum otvaranja: 2026-08-26 12:00:00.0000000 📅
Mjesto: Eko d.o.o., Ante Starčevića 1, 23 000 Zadar
Dodatne informacije:
Javnom otvaranju ponuda smiju prisustvovati ovlašteni predstavnici Ponuditelja i druge osobe. Sukladno članku 282. stavak 8. ZJN 2016, pravo aktivnog sudjelovanja na javnom otvaranju ponuda imaju samo članovi stručnog povjerenstva za javnu nabavu i ovlašteni predstavnici ponuditelja. Ovlašteni predstavnici ponuditelja moraju svoje pisano ovlaštenje predati članovima stručnog povjerenstva neposredno prije javnog otvaranja ponuda. Ovlaštenje mora biti potpisano od strane ovlaštene osobe ponuditelja i ovjereno pečatom ako je primjenjivo, a ukoliko je ovlaštena osoba na otvaranju ponuda, dužna je umjesto ovlaštenja donijeti kopiju rješenja o registraciji / obrtnicu te istu predati prisutnim članovima stručnog povjerenstva
Prikaži više
Elektroničko izdavanje računa: Obvezno
Kriteriji za dodjelu
Vrsta težine: Ponder (točke, točan)
Uvjeti natječaja
Ugovor sadrži uvjete izvedbe

Pravne, ekonomske, financijske i tehničke informacije
Uvjeti za sudjelovanje
Kriterij za odabir: Upis u trgovački registar
Popis i kratki opis pravila i kriterija: Detalji opisani u dokumentaciji o nabavi
Kriterij za odabir: Reference na određene usluge
Relevantne obrazovne i profesionalne kvalifikacije
Alati, biljke ili tehnička oprema
Certifikati neovisnih tijela o standardima osiguranja kvalitete
Certifikati neovisnih tijela o sustavima ili standardima za upravljanje okolišem
Tražene depozite i jamstva:
Naručitelj zahtijeva od ponuditelja dostavu jamstva za ozbiljnost ponude u apsolutnom iznosu od 90.000,00 EUR. Jamstvo se može dostaviti u obliku: - Bankarske garancije na prvi poziv ili - Novčanog pologa na račun Naručitelja. - Zadužnice ili bjanko zadužnice Ako se dostavlja jamstvo za ozbiljnost ponude u obliku zadužnice ili bjanko zadužnice ono može biti u obliku jedne zadužnice u traženom iznosu ili jedne ili više bjanko zadužnica koje u zbroju pokrivaju traženi iznos jamstva. Zadužnice moraju biti potvrđene kod javnog bilježnika i popunjena u skladu s Pravilnikom o obliku i sadržaju bjanko zadužnice (Narodne novine broj 115/12 i 82/17) ili Pravilniku o obliku i sadržaju zadužnice (Narodne novine broj 115/12 i 82/17), bez uvećanja, sa zakonskim zateznim kamatama po stopi određenoj sukladno odredbi članka 29. stavka 2. Zakona o obveznim odnosima. U slučaju ponude zajednice gospodarskih subjekata, vezano uz jamstvo za ozbiljnost ponude u obliku zadužnice odnosno bjanko zadužnice dužnik može biti bilo koji član zajednice, dok ostali članovi zajednice moraju biti kao jamci platci. Ako gospodarski subjekt dostavlja jamstvo u obliku bankarske garancije na poziv, u garanciji mora biti navedeno sljedeće: - Da je korisnik garancije Naručitelj - Da se garant obvezuje bezuvjetno, neopozivo i na prvi pismeni poziv korisnika garancije, bez prigovora isplatiti iznos garancije u eurima u slučaju: - Odustajanja ponuditelja od svoje ponude u roku njezine valjanosti, - Nedostavljanja ažuriranih popratnih dokumenata sukladno članku 263. ZJN 2016, - Neprihvaćanja ispravka računske greške, - Odbijanja potpisivanja ugovora, - Nedostavljanja jamstva za uredno ispunjenje ugovora. - Da dostavi neistinite podatke - Da ne dostavi dokaze o ispunjenju posebnih uvjeta za izvršenje ugovora - Da ne dostavi dokaze o ispunjavanju uvjeta i zahtjeva koje je potrebno ispuniti sukladno posebnim propisima ili stručnim pravilima, ako su traženi u dokumentaciji o nabavi Jamstvo za ozbiljnost ponude mora trajati minimalno sukladno roku valjanosti ponude, odnosno 120 dana od roka za dostavu ponuda. Gospodarski subjekt može dostaviti jamstvo koje je duže od roka valjanosti ponude. Ako tijekom postupka javne nabave istekne rok valjanosti ponude i jamstva za ozbiljnost ponude, Naručitelj će prije odabira zatražiti dostavu dokumentacije kojom se produžuje rok valjanosti ponude i jamstva od ponuditelja koji je podnio ekonomski najpovoljniju ponudu u primjerenom roku ne kraćem od 5 (pet) dana. Gospodarski subjekt je u ponudi obvezan dostaviti jamstvo za ozbiljnost ponude za slučaj ako: • odustane od svoje ponude u roku njezine valjanosti; • ne dostavi ažurirane popratne dokumente sukladno članku 263. ZJN 2016; • ne prihvati ispravak računske pogreške; • odbije potpisati ugovor o javnoj nabavi; • ne dostavi traženo jamstvo za uredno ispunjenje ugovora. • dostavi neistinite podatke • ne dostavi dokaze o ispunjenju posebnih uvjeta za izvršenje ugovora • ne dostavi dokaze o ispunjavanju uvjeta i zahtjeva koje je potrebno ispuniti sukladno posebnim propisima ili stručnim pravilima, ako su traženi u dokumentaciji o nabavi Za naplatu jamstva za ozbiljnost ponude dovoljno je da se u odnosu na ponuditelja ostvari jedan (bilo koji) od prethodno navedenih uvjeta.
Prikaži više
Glavni uvjeti financiranja i načini plaćanja i/ili upućivanje na relevantne odredbe koje ih uređuju:
Izvršitelj je dužan ispostaviti e-Račune, a Naručitelj je obvezan zaprimati e-Račune. Naručitelj će plaćati obavljene usluge temeljem ispostavljenog računa koji se izdaje nakon isporuke predmeta nabave. Ponuditelj je dužan ispostaviti e-Račune, a Naručitelj je obvezan zaprimati e-Račune sukladno Zakonu oelektroničkom izdavanju računa u javnoj nabavi (NN 94/18). Naručitelj će plaćanje izvršiti u roku od 30 dana od dana zaprimanja računa.
Prikaži više
Uvjeti vezani uz ugovor
Uvjeti izvršenja ugovora: Nije definirano
Uvjeti za sudjelovanje
Osnova za isključenje:
Dječji rad i drugi oblici trgovanja ljudima
Isključivo nacionalne osnove za isključenje
Kaznena djela terorizma ili kaznena djela povezana s terorističkim aktivnostima
+ još 7
Korupcija
Kršenje obveza utvrđenih na temelju isključivo nacionalnih osnova za isključenje
Kršenje obveze plaćanja doprinosa za socijalno osiguranje
Kršenje obveze plaćanja poreza
Pranje novca ili financiranje terorizma
Prijevara
Sudjelovanje u zločinačkoj organizaciji
Opis razloga za isključenje:
Sudjelovanje u zločinačkoj organizaciji
Korupcija
Prijevara
Kaznena djela terorizma ili kaznena djela povezana s terorističkim aktivnostima
Pranje novca ili financiranje terorizma
Rad djece i drugi oblici trgovanja ljudima
Neisplata plaće
Sudjelovanje u zabranjenom sporazumu u smislu propisa o zaštiti tržišnog natjecanja
Plaćanje poreza
Plaćanje obveza za mirovinsko i zdravstveno osiguranje

Javni naručitelj
Naziv i adrese
Naziv: EKO d.o.o.
Nacionalni registracijski broj: 20945013029
Poštanska adresa: Ulica Ante Starčevića 1
Poštanski broj: 23000
Mjesto: Zadar
Regija: Zadarska županija 🏙️
Država: Hrvatska 🇭🇷
Kontaktna točka: Livija Kalmeta
E-pošta: info@eko-go.hr 📧
Telefon: +385 23551061 📞
URL: https://eko-go.hr/ 🌏
Adresa profila naručitelja: https://eko-go.hr/ 🌏
Vrsta javnog naručitelja
Osoba javnog prava
Glavna djelatnost
Javna uprava
Komunikacija
URL dokumenata: https://eojn.hr/tender-eo/91399 🌏
URL za sudjelovanje: https://eojn.hr/tender-eo/91399 🌏
Naziv: https://eojn.hr/
Dodatno pokriće kupca: Naručitelji koji su navedeni u ovoj obavijesti
Jezik dokumenta o nabavi: hrvatski 🗣️
Elektroničko podnošenje: Obvezno

Dopunske informacije
Tijelo za pregled
Naziv: Državna komisija za kontrolu postupaka javne nabave
Nacionalni registracijski broj: 95857869241
Poštanska adresa: Ulica grada Vukovara 23/V
Poštanski broj: 10000
Mjesto: Zagreb
Regija: Grad Zagreb 🏙️
Država: Hrvatska 🇭🇷
Kontaktna točka: Kontakt
E-pošta: dkom@dkom.hr 📧
Telefon: +385 14559 930 📞
URL: https://www.dkom.hr/ 🌏
Tijelo od kojeg se mogu dobiti informacije o postupku pravne zaštite
Isto kao: Naziv i adrese
Postupak pregleda
Opis postupka pravne zaštite:
Žalba se izjavljuje u roku od: - petnaest dana od dana: 1. objave poziva na nadmetanje, u odnosu na sadržaj poziva ili dokumentacije o nabavi 2. objave obavijesti o ispravku, u odnosu na sadržaj ispravka 3. objave izmjene dokumentacije o nabavi, u odnosu na sadržaj izmjene dokumentacije - deset dana od dana: a) otvaranja ponuda ako naručitelj nije valjano odgovorio na pravodobno dostavljen zahtjev za dodatne informacije, objašnjenja ili izmjene dokumentacije o nabavi, kao i na postupak otvaranja ponuda b) primitka odluke o odabiru ili poništenju, u odnosu na postupak pregleda, ocjene i odabira ponuda ili razloge poništenja. Žalitelj koji je propustio izjaviti žalbu u određenoj prethodnoj fazi nema pravo na žalbu u kasnijoj fazi postupka za prethodnu fazu. Sukladno članku 405. stavku 2. ZJN-a žalba se dostavlja elektroničkim sredstvima komunikacije putem EOJN RH. Prije izjavljivanja žalbe na sadržaj poziva na nadmetanje, dokumentaciju o nabavi, sadržaj ispravka poziva na nadmetanje odnosno sadržaj izmjene dokumentacije o nabavi, žalitelj je obvezan upozoriti naručitelja na konkretnu nezakonitost putem EOJN RH najkasnije tijekom desetog dana od dana objave poziva na nadmetanje, objave obavijesti o ispravku odnosno objave izmjene dokumentacije o nabavi. Žalba žalitelja koji izjavi žalbu prije nego što istekne rok od tri dana od kada je naručitelj upozoren na konkretnu nezakonitost, biti će odbačena.
Prikaži više
Informacije o elektroničkim radnim tokovima
Elektroničko izdavanje računa bit će prihvaćeno
Izvor: OJS 2026/S 140-510373 (2026-07-21)
Obavijest o javnoj nabavi (2026-08-18)
Predmet
Opseg nabave
Kratki opis:
Usluga obuhvaća provedbu redovnog i interventnog strojarskog održavanja MBO postrojenja u sklopu Centra za gospodarenje otpadom Biljane Donje, s ciljem sklapanja okvirnog sporazuma s jednim gospodarskim subjektom na razdoblje od tri (3) godine. Održavatelj se obvezuje sve poslove održavanja obavljati kvalitetno, stručno, profesionalno i u ugovorenim rokovima, u skladu s pravilima struke i načelom dobrog gospodarstvenika, za potrebe Naručitelja (EKO d.o.o.) na postrojenju za mehaničko-biološku obradu otpada (MBO). Koncept održavanja temelji se na smjernicama RCM (Reliability-Centered Maintenance – održavanje usmjereno na pouzdanost) te obuhvaća četiri osnovna područja: 1. Korektivno (interventno) održavanje 2. Preventivno održavanje 3. Prediktivno održavanje 4. Proaktivno održavanje Svojim aktivnostima Održavatelj je obvezan osigurati ukupnu tehničku raspoloživost MBO postrojenja od najmanje 96%, pri čemu je metodologija izračuna tehničke raspoloživosti definirana u Poglavlju 2.3. Metodologija izračuna pouzdanosti. Održavatelj je dužan planirati, organizirati i provoditi sve aktivnosti preventivnog, prediktivnog, proaktivnog i interventnog održavanja na način kojim se osigurava ispunjenje navedenog zahtjeva. Projekt izvedenog stanja i Upute za održavanje i rad MBO na koje tehničke specifikacije upućuju zbog veličine dokumenta nalaze se objavljene na "https://eko-go.hr/javna-nabava" u mapi Interventno i preventivno strojarsko održavanje MBO postrojenja, evidencijski broj nabave: 5-VN-26.
Prikaži više
Procijenjena vrijednost bez PDV-a: 3 000 000 EUR 💰

Postupak
Administrativne informacije
Rok za zaprimanje ponuda ili zahtjeva za sudjelovanje: 2026-09-10 12:00:00.0000000 📅
Uvjeti otvaranja ponuda: 2026-09-10 12:00:00.0000000 📅
Uvjeti natječaja
Datum otvaranja: 2026-09-10 12:00:00.0000000 📅

Izmjene
Tekst koji se ispravlja u izvornoj obavijesti
Broj odjeljka: PROCEDURE
Nova vrijednost
Tekst:
Opis cjelokupnog predmeta nabave (na razini postupka) - Sukladno odgovoru na upit zainteresiranog gospodarskog subjekta, naručitelj je u dokumentaciji o nabavi objavio link na preuzimanje Izvedbenog projekta i uputa za rad i održavanje MBO-a.
Tekst koji se ispravlja u izvornoj obavijesti
Datum izmjene dokumentacije o nabavi
Datum promjene dokumentacije javne nabave: 2026-08-20 📅
Identifikacijski broj grupe: LOT-0000
Nova vrijednost
Tekst:
Izmjena troškovnika - Sukladno odgovoru na upit naručitelj zamjenjuje obrazac troškovnika.
Tekst koji se ispravlja u izvornoj obavijesti
Isto kao: Tekst koji se ispravlja u izvornoj obavijesti
Nova vrijednost
Rok za dostavu - Obzirom na značaj izmjena dokumentacije i novih informacija naručitelj adekvatno u skladu s člankom 240. ZJN 2016.
Druge dodatne informacije
Sukladno odgovoru na upit gospodarskog subjekta naručitelja mijenja obrazac troškovnika i objavljuje link za preuzimanje Izvedbenog projekta i uputa za rad i održavanje MBO-a (https://eko-go.hr/javna-nabava) Sukladno značaju izmjene mijenja se rok za dostavu ponuda.
Prikaži više
Glavni razlog promjene: Ažurirane informacije
Informacije o izmjenama
Verzija prethodne obavijesti koja se mijenja: 67fc64a3-df20-41be-96f0-655bbe309bbe-01
Izvor: OJS 2026/S 160-576250 (2026-08-18)