HOTELSKE USLUGE ZA POTREBE ODRŽAVANJA JEDNODNEVNIH I VIŠEDNEVNIH DOGAĐANJA S ANDRAGOŠKIM TEMAMA I RADIONICA JAČANJA KAPACITETA ZAPOSLENIKA AGENCIJE (Grupe 1-3)

Agencija za strukovno obrazovanje i obrazovanje odraslih

Predmet nabave su hotelske usluge smještaja, prehrane, najma prostora s opremom te pomoći Naručitelju u organizaciji jednodnevnih i višednevnih događanja s andragoškim temama i radionica jačanja kapaciteta zaposlenika Agencije, sukladno Dokumentaciji o nabavi, pripadajućem Opisu predmeta nabave i pripadajućem Troškovniku grupe predmeta nabave.

Rok

Rok za zaprimanje ponuda bio je 2026-08-11. Nabava je objavljena 2026-07-21.

Tko? Što? Gdje?
Povijest nabave
Datum Dokument
2026-07-21 Obavijest o javnoj nabavi
Obavijest o javnoj nabavi (2026-07-21)
Predmet
Opseg nabave
Naslov: HOTELSKE USLUGE ZA POTREBE ODRŽAVANJA JEDNODNEVNIH I VIŠEDNEVNIH DOGAĐANJA S ANDRAGOŠKIM TEMAMA I RADIONICA JAČANJA KAPACITETA ZAPOSLENIKA AGENCIJE (Grupe 1-3)
Referentni broj: VV-14/2026
Kratki opis:
Predmet nabave su hotelske usluge smještaja, prehrane, najma prostora s opremom te pomoći Naručitelju u organizaciji jednodnevnih i višednevnih događanja s andragoškim temama i radionica jačanja kapaciteta zaposlenika Agencije, sukladno Dokumentaciji o nabavi, pripadajućem Opisu predmeta nabave i pripadajućem Troškovniku grupe predmeta nabave.
Prikaži više
Vrsta ugovora: Usluge
Proizvodi/usluge: Hotelske usluge 📦
Procijenjena vrijednost bez PDV-a: 562 225 EUR 💰
Informacije o grupama
Ovaj ugovor je podijeljen na grupe
Najveći broj grupa koje se mogu dodijeliti jednom ponuditelju: 3
Ponude se mogu podnijeti za najveći broj grupa: 3

1️⃣
Interna identifikacijska oznaka: VV-14/2026-1
Naslov: Hotelske usluge za potrebe održavanja jednodnevnih i višednevnih događanja s andragoškim temama i radionica jačanja kapaciteta zaposlenika Agencije u 2027.
Procijenjena vrijednost bez PDV-a: 205 400 EUR 💰
Ova javna nabava prikladna je i za mala i srednja poduzeća (MSP-ovi)
Opis nabave:
Predmet nabave su hotelske usluge smještaja, prehrane, najma prostora s opremom te pomoći Naručitelju u organizaciji jednodnevnih i višednevnih događanja s andragoškim temama i radionica jačanja kapaciteta zaposlenika Agencije sukladno Dokumentaciji o nabavi, pripadajućem Opisu predmeta nabave te Troškovniku za Grupu 1.
Prikaži više
Cilj strateške nabave: Ispunjenje socijalnih ciljeva
Aspekti se odnose na: Tehničke specifikacije, Posebni uvjeti za izvršenje ugovora
Socijalni cilj koji se promiče: Pristupačnost za sve
Primjena kriterija pristupačnosti za osobe s invaliditetom u tehničkim specifikacijama: U obzir su uzeti uvjeti pristupačnosti za osobe s invaliditetom
Glavno mjesto ili lokacija izvršenja:
Gradovi: Zagreb, Osijek, Split, Rijeka, Opatija, Varaždin, Pula, Šibenik, Zadar i Rovinj
Država: Hrvatska 🇭🇷
Mjesto izvršenja: Grad Zagreb 🏙️
Trajanje: 17 mjeseci
Trajanje
Datum početka: 2026-09-21 📅
Opis
Maksimalan broj obnavljanja: 0
Kriteriji za dodjelu
Cijena
Cijena (težina): 70
Kriterij kvalitete (naziv): Kategorizacija ponuđenih hotela
Kriterij kvalitete (težina): 30
Naslov
Identifikacijski broj grupe: LOT-0001

2️⃣
Interna identifikacijska oznaka: VV-14/2026-2
Naslov: Hotelske usluge za potrebe održavanja jednodnevnih i višednevnih događanja s andragoškim temama i radionica jačanja kapaciteta zaposlenika Agencije u 2028.
Opis nabave:
Predmet nabave su hotelske usluge smještaja, prehrane, najma prostora s opremom te pomoći Naručitelju u organizaciji jednodnevnih i višednevnih događanja s andragoškim temama i radionica jačanja kapaciteta zaposlenika Agencije sukladno Dokumentaciji o nabavi, pripadajućem Opisu predmeta nabave te Troškovniku za Grupu 2.
Prikaži više
Glavno mjesto ili lokacija izvršenja:
Gradovi: Zagreb, Osijek, Split, Rijeka, Opatija, Varaždin, Pula, Šibenik, Zadar, Poreč, te općine Plitvička jezera, Bednja i Vrbnik
Trajanje: 29 mjeseci
Naslov
Identifikacijski broj grupe: LOT-0002

3️⃣
Interna identifikacijska oznaka: VV-14/2026-3
Naslov: Hotelske usluge za potrebe održavanja jednodnevnih i višednevnih događanja s andragoškim temama i radionica jačanja kapaciteta zaposlenika Agencije u 2029.
Procijenjena vrijednost bez PDV-a: 151 425 EUR 💰
Opis nabave:
Predmet nabave su hotelske usluge smještaja, prehrane, najma prostora s opremom te pomoći Naručitelju u organizaciji jednodnevnih i višednevnih događanja s andragoškim temama i radionica jačanja kapaciteta zaposlenika Agencije sukladno Dokumentaciji o nabavi, pripadajućem Opisu predmeta nabave te Troškovniku za Grupu 3.
Prikaži više
Glavno mjesto ili lokacija izvršenja: Gradovi: Zagreb, Osijek, Split, Rijeka, Opatija, Varaždin, Zadar i Vodice
Trajanje: 41 mjeseci
Naslov
Identifikacijski broj grupe: LOT-0003

Postupak
Vrsta postupka
Otvoreni postupak
Pravna osnova: Direktiva 2014/24/EU
Glavna obilježja postupka: Otvoreni postupak
Administrativne informacije
Rok za zaprimanje ponuda ili zahtjeva za sudjelovanje: 2026-08-11 11:00:00.0000000 📅
Jezici na kojima se mogu podnijeti ponude ili zahtjevi za sudjelovanje: hrvatski 🗣️
Najkraće razdoblje tijekom kojega ponuditelj mora održati ponudu: 90 dana
Uvjeti natječaja
Ponuditelji mogu podnijeti više od jedne ponude
Potreban je napredan ili kvalificirani elektronički potpis ili pečat (kako je definirano u Uredbi (EU) br. 910/2014)
Jamstvo je potrebno
Elektroničko izdavanje računa: Obvezno
Kriteriji za dodjelu
Vrsta težine: Ponder (točke, točan)
Uvjeti natječaja
Ugovor sadrži uvjete izvedbe

Pravne, ekonomske, financijske i tehničke informacije
Uvjeti za sudjelovanje
Kriterij za odabir: Upis u trgovački registar
Popis i kratki opis pravila i kriterija: Detalji opisani u dokumentaciji o nabavi
Kriterij za odabir: Reference na određene usluge
Tražene depozite i jamstva:
Gospodarski subjekt dostavlja jamstvo za ozbiljnost ponude za slučajeve: (a) odustajanja ponuditelja od svoje ponude u roku njezine valjanosti, (b) nedostavljanja ažuriranih popratnih dokumenata sukladno članku 263. ZJN 2016, (c) neprihvaćanja ispravka računske greške, (d) dostavljanja neistinitih podataka, (e) nedostavljanja dokaza o ispunjenju posebnih uvjeta za izvršenje ugovora i nedostavljanja dokaza o ispunjavanju uvjeta i zahtjeva koje je potrebno ispuniti sukladno posebnim propisima ili stručnim pravilima, ako su traženi u dokumentaciji o nabavi, (f) odbijanja potpisivanja ugovora o javnoj nabavi, (g) nedostavljanja jamstva za uredno ispunjenje ugovora o javnoj nabavi. Trajanje jamstva za ozbiljnost ponude je najmanje do isteka roka valjanosti ponude određenog Dokumentacijom o nabavi. Gospodarski subjekt može dostaviti jamstvo koje je duže od roka valjanosti ponude. Jamstvo za ozbiljnost ponude prema grupi predmeta nabave iznosi: - Grupa 1: 5.000,00 eura - Grupa 2: 5.000,00 eura - Grupa 3: 4.000,00 eura Ponuditelji mogu kao jamstvo za ozbiljnost ponude dostaviti: bankarsku garanciju ili zadužnicu ili bjanko zadužnicu ili uplatiti novčani polog. 1. Ako ponuditelj kao jamstvo za ozbiljnost ponude dostavlja bankarsku garanciju, ista mora sadržavati: - naziv korisnika garancije: Agencija za strukovno obrazovanje i obrazovanje odraslih, Zagreb, Garićgradska ulica 18 , OIB 40719411729, - naziv predmeta nabave, - naznaka da se ista daje za slučajeve nabrojane u prvom stavku ove točke, - izričiti navod da je bankarska garancija: neopoziva, bezuvjetna i na prvi poziv. U bankarskoj garanciji nije dopušteno uvjetovanje isplate putem treće osobe (npr. poslovne banke korisnika ili sl.) kao niti zahtjev za dostavom dokaza o ostvarenju uvjeta za naplatu garancije. U slučaju dostave bankarske garancije, ista se dostavlja u izvorniku u papirnatom obliku, sukladno uputi iz Dokumentacije o nabavi. 2. Ako ponuditelj kao jamstvo za ozbiljnost ponude dostavlja solemniziranu zadužnicu, istu dostavlja u skladu s Pravilnikom o obliku i sadržaju zadužnice (NN 115/12, 82/17, 154/22), pri čemu je u dijelu navoda o suglasnosti radi naplate tražbine potrebno navesti vjerovnika – Naručitelja. Ako ponuditelj dostavlja solemniziranu bjanko zadužnicu, ista se dostavlja u skladu s Pravilnikom o obliku i sadržaju bjanko zadužnice (NN 115/12, 82/17, 154/22), bez obveze navođenja vjerovnika u izjavi o suglasnosti radi naplate tražbine, sukladno članku 5. navedenog Pravilnika. U slučaju dostave zadužnice ili bjanko zadužnice, ista se dostavlja u izvorniku u papirnatom obliku, sukladno uputi iz Dokumentacije o nabavi. 3. Ako ponuditelj kao jamstvo za ozbiljnost ponude daje novčani polog, ponuditelj u ponudi treba dostaviti potvrdu (dokaz o uplati) na temelju koje se može utvrditi da je polog uplaćen. Novčani polog uplaćuje se u korist korisnika jamstva: Naručitelj, sukladno uputi iz Dokumentacije o nabavi. U slučaju zajednice gospodarskih subjekata, bankarska garancija kao jamstvo za ozbiljnost ponude: a) mora glasiti na sve članove zajednice, a ne samo na jednog člana, te mora sadržavati navod o tome da je riječ o zajednici gospodarskih subjekata, ili b) svaki član zajednice gospodarskih subjekata dostavlja garanciju za svoj dio jamstva, u kojem slučaju zbrojeni iznos dostavljenih garancija kumulativno mora odgovarati ukupno traženom iznosu. U slučaju zajednice gospodarskih subjekata iz svakog jamstva mora biti razvidno da je izdavatelj jamstva upoznat da ponudu predaje zajednica ponuditelja. U slučaju zajednice gospodarskih subjekata, zadužnicu ili bjanko zadužnicu kao jamstvo za ozbiljnost ponude: a) može dostaviti jedan gospodarski subjekt član zajednice na puni iznos propisan Dokumentacijom o nabavi (u tom slučaju jedan član zajednice gospodarskih subjekata na obrascu zadužnice/bjanko zadužnice treba biti naveden kao dužnik, a ostali kao jamci platci), ili b) više gospodarskih subjekata članova zajednice može dostaviti pojedinačna jamstva čija ukupna vrijednost kumulativno mora odgovarati ukupno traženom iznosu. U slučaju zajednice gospodarskih subjekata, novčani polog kao jamstvo za ozbiljnost ponude može uplatiti jedan član zajednice za sve članove ili svaki član zajednice gospodarskih subjekata može dati novčani polog za svoj dio jamstva, u kojem slučaju zbrojeni iznos uplaćenih novčanih pologa kumulativno mora odgovarati ukupno traženom iznosu. Jamstvo za ozbiljnost ponude mora biti zaprimljeno kod Naručitelja do isteka roka za dostavu ponuda. Ako tijekom postupka javne nabave istekne rok valjanosti ponude i jamstva za ozbiljnost ponude, Naručitelj je sukladno čl. 216. st. 2. ZJN 2016 obvezan prije odabira zatražiti produženje roka valjanosti ponude i jamstva od ponuditelja koji je podnio ekonomski najpovoljniju ponudu, u primjerenom roku ne kraćem od pet dana.
Prikaži više
Glavni uvjeti financiranja i načini plaćanja i/ili upućivanje na relevantne odredbe koje ih uređuju:
Plaćanje se obavlja na temelju valjanog elektroničkog računa prema stvarno izvršenim uslugama, sukladno grupi predmeta nabave, u roku od 30 dana od dana zaprimanja računa. Uz račun se prilaže DETALJNA SPECIFIKACIJA izvršenih usluga. Račun se naslovljava na Naručitelja, s naznakom naziva i broja ugovora o javnoj nabavi. Plaćanje se obavlja na račun odabranog ponuditelja. Nema avansnog plaćanja. Ponuditelj ne može zaračunati nikakve dodatne troškove osim onih koji su već predviđeni ponudbenim Troškovnikom. Naručitelj će kontrolirati je li izvršenje ugovora o javnoj nabavi u skladu s uvjetima određenima u Dokumentaciji o nabavi i odabranoj ponudi. Sukladno Zakonu o elektroničkom izdavanju računa u javnoj nabavi (NN 94/18), odabrani ponuditelj je obvezan izdavati i slati elektroničke račune i prateće isprave. Posebne troškove koje učine gosti, a koji nisu predviđeni predmetom nabave, naplaćuju se individualno gostima, prema važećem cjeniku hotela.
Prikaži više
Uvjeti vezani uz ugovor
Uvjeti izvršenja ugovora:
<p>(1) Temeljem članka 312. ZJN 2016, ugovor o javnoj nabavi sukladno grupi predmeta nabave sklopit će se u pisanom obliku u roku od 90 dana od dana izvršnosti odluke o odabiru.</p> <p>(2) Odabrani ponuditelj dužan je predmet nabave izvršavati uredno, savjesno i odgovorno, pažnjom dobrog stručnjaka, po najvišim profesionalnim standardima, u skladu sa pozitivnim propisima koji se odnose na predmet nabave, nalozima i uputama Naručitelja, te uvjetima i zahtjevima iz Dokumentacije o nabavi.</p> <p>(3) Ugovaranje uvjeta vezanih uz nastanak i djelovanje više sile: ugovorne strane oslobađaju se odgovornosti za neizvršenje bilo koje obveze iz ugovora o javnoj nabavi ako je neizvršenje posljedica više sile – događaja izvan utjecaja ugovornih strana i neovisnog od njihove volje, koji izravno utječe na izvršavanje obveza i koji se nije mogao predvidjeti ili izbjeći; Viša sila uključuje, ali nije ograničena na slučaj rata, izgreda, građanskih nemira, prirodnih katastrofa, požara, epidemije, p...
Prikaži više
Uvjeti za sudjelovanje
Osnova za isključenje:
Dječji rad i drugi oblici trgovanja ljudima
Isključivo nacionalne osnove za isključenje
Kaznena djela terorizma ili kaznena djela povezana s terorističkim aktivnostima
+ još 7
Korupcija
Kršenje obveza utvrđenih na temelju isključivo nacionalnih osnova za isključenje
Kršenje obveze plaćanja doprinosa za socijalno osiguranje
Kršenje obveze plaćanja poreza
Pranje novca ili financiranje terorizma
Prijevara
Sudjelovanje u zločinačkoj organizaciji
Opis razloga za isključenje:
Sudjelovanje u zločinačkoj organizaciji
Korupcija
Prijevara
Kaznena djela terorizma ili kaznena djela povezana s terorističkim aktivnostima
Pranje novca ili financiranje terorizma
Rad djece i drugi oblici trgovanja ljudima
Neisplata plaće
Sudjelovanje u zabranjenom sporazumu u smislu propisa o zaštiti tržišnog natjecanja
Plaćanje poreza
Plaćanje obveza za mirovinsko i zdravstveno osiguranje

Javni naručitelj
Naziv i adrese
Naziv: Agencija za strukovno obrazovanje i obrazovanje odraslih
Nacionalni registracijski broj: 40719411729
Poštanska adresa: Garićgradska ulica 18
Poštanski broj: 10000
Mjesto: Grad Zagreb
Regija: Grad Zagreb 🏙️
Država: Hrvatska 🇭🇷
Kontaktna točka: Željka Vichra Rzounek
E-pošta: zeljka.vichra.rzounek@asoo.hr 📧
Telefon: +385 16126785 📞
URL: https://www.asoo.hr 🌏
Adresa profila naručitelja: https://www.asoo.hr 🌏
Vrsta javnog naručitelja
Osoba javnog prava
Glavna djelatnost
Obrazovanje
Komunikacija
URL dokumenata: https://eojn.hr/tender-eo/91336 🌏
URL za sudjelovanje: https://eojn.hr/tender-eo/91336 🌏
Naziv: https://eojn.hr/
Identifikator fondova EU-a: Daljnji razvoj sustava osiguravanja kvalitete u obrazovanju odraslih i podizanje svijesti o važnosti cjeloživotnog učenja; SF.2.4.07.01.0001
Dodatne pojedinosti o financijskim sredstvima EU-a:
Projekt Daljnji razvoj sustava osiguravanja kvalitete u obrazovanju odraslih i podizanje svijesti o važnosti cjeloživotnog učenja financira se kao izravna dodjela sredstava u okviru Prioriteta P2. Obrazovanje i cjeloživotno učenje, Specifičnog cilja ESO4.7. 2.g) Promicanje cjeloživotnog učenja, posebice fleksibilnih mogućnosti usavršavanja i prekvalifikacije za sve, uzimajući u obzir poduzetničke i digitalne vještine, bolje predviđanje promjena i novih potreba za vještinama na temelju potreba tržišta rada, lakša promjena radnog mjesta i promicanje profesionalne mobilnosti (ESF+) Programa Učinkoviti ljudski potencijali 2021. – 2027. Cilj projekta je unapređenje sustava osiguravanja kvalitete provođenjem vanjskog vrednovanja ustanova za obrazovanje odraslih i promocija različitih mogućnosti za cjeloživotno učenje u RH te jačanje kompetencija obrazovnog osoblja iz sustava obrazovanja odraslih. Glavne aktivnosti su daljnji razvoj sustava osiguravanja kvalitete u obrazovanju odraslih, jačanje kapaciteta stručnjaka i ostalih dionika u sustavu obrazovanja odraslih i promocija cjeloživotnog učenja.
Prikaži više
Program financijskih sredstava EU-a: Europski socijalni fond plus (ESF+) (2021/2027)
Jezik dokumenta o nabavi: hrvatski 🗣️
Elektroničko podnošenje: Obvezno

Dopunske informacije
Dodatne informacije
1. PODACI O STVARNIM VLASNICIMA UGOVARATELJA S obzirom da je predmetna nabava povezana s projektom/programom koji se sufinancira sredstvima Europske unije, Naručitelj je prema odredbama Ugovora o dodjeli bespovratnih sredstava dužan pribaviti podatke o stvarnim vlasnicima ugovaratelja, odnosno ponuditelja (ili zajednice ponuditelja) koji je dostavio ekonomski najpovoljniju ponudu, uključujući i njegove podugovaratelje. U svrhu provjere traženih podataka prihvatljiv je odgovarajući izvadak koji izdaje FINA (Financijska agencija) iz Registra stvarnih vlasnika ili jednakovrijedan dokument države sjedišta gospodarskog subjekta iz kojeg su razvidni podaci o stvarnim vlasnicima. Naručitelj će predmetni dokument od navedenog/ih sudionika postupka nabave zatražiti u fazi postupka pregleda i ocjene ponuda, prije donošenja odluke o odabiru, pisanim pozivom dostavljenim elektroničkim putem. 2. ISPUNJENJE UVJETA TEMELJEM ODLUKE I UREDBE VIJEĆA EUROPSKE UNIJE Odlukom Vijeća Europske unije 2022/578 o izmjeni Odluke 2014/512/ZVSP o mjerama ograničavanja s obzirom na djelovanja Rusije kojima se destabilizira stanje u Ukrajini – čl.1.h. web poveznica: https://eur-lex.europa.eu/legal-content/HR/TXT/?uri=uriserv%3AOJ.L_.2022.111.01.0070.01.HRV&toc=OJ%3AL%3A2022%3A111%3ATOC i Uredbom Vijeća Europske Unije 2022/576 o izmjeni Uredbe (EU) br. 833/2014 o mjerama ograničavanja s obzirom na djelovanja Rusije kojima se destabilizira stanje u Ukrajini – čl. 5.k. web poveznica: https://eur-lex.europa.eu/legal-content/HR/TXT/?uri=uriserv%3AOJ.L_.2022.111.01.0001.01.HRV&toc=OJ%3AL%3A2022%3A111%3ATOC propisano je: "Zabranjuje se dodjela bilo kojeg ugovora o javnoj nabavi koji su obuhvaćeni područjem primjene direktiva 2014/23/EU, 2014/24/EU, 2014/25/EU i 2009/81/EZ Europskog parlamenta i Vijeća, kao i članka 10. stavaka 1. i 3., stavka 6. točaka od (a) do (e) te stavaka 8., 9. i 10. i članaka 11., 12., 13. i 14. Direktive 2014/23/EU, članaka 7. i 8., članka 10. točaka od (b) do (f) te od (h) do (j) Direktive 2014/24/EU, članka 18., članka 21. točaka od (b) do (e) te od (g) do (i) i članaka 29. i 30. Direktive 2014/25/EU te članka 13. točaka od (a) do (d) i od (f) do (h) i točke (j) Direktive 2009/81/EZ, sljedećim osobama, subjektima ili tijelima, ili nastavak izvršavanja bilo kojeg takvog ugovora sa sljedećim osobama, subjektima ili tijelima: (a) ruskim državljaninom, fizičkom osobom s boravištem u Rusiji ili pravnom osobom, subjektom ili tijelom s poslovnim nastanom u Rusiji; (b) pravnom osobom, subjektom ili tijelom u čijim vlasničkim pravima subjekt iz točke (a) ovog stavka izravno ili neizravno ima više od 50 % udjela; ili (c) fizičkom ili pravnom osobom, subjektom ili tijelom koji djeluju za račun ili prema uputama subjekta iz točke (a) ili točke (b) ovog stavka, uključujući, ako oni čine više od 10 % vrijednosti ugovora, podugovaratelje, dobavljače ili subjekte na čije se kapacitete oslanja u smislu direktiva o javnoj nabavi." Sukladno navedenom, a u svrhu dokazivanja ispunjenja uvjeta propisanih Odlukom i Uredbom Vijeća Europske Unije, ponuditelj koji je podnio ekonomski najpovoljniju ponudu će, na zahtjev Naručitelja, dostaviti Izjavu potpisanu od odgovorne osoba ponuditelja/zajednice ponuditelja, kojom izjavljuje da ne postoje okolnosti koje su ovom točkom propisane kao zapreka za dodjelu ugovora o javnoj nabavi, najkasnije do donošenja odluke o odabiru. U slučaju da ponuditelj koji je podnio ekonomski najpovoljniju ponudu, na zahtjev Naručitelja, ne dostavi Izjavu kojom izjavljuje da ne postoje okolnosti koje su ovom točkom Dokumentacije o nabavi propisane kao zapreka za dodjelu ugovora o javnoj nabavi ili se utvrdi postojanje okolnosti koje su ovom točkom Dokumentacije o nabavi propisane kao zapreka za dodjelu ugovora o javnoj nabavi, ponuda istog će biti odbijena kao nepravilna jer nije sukladna Dokumentaciji o nabavi.
Prikaži više
Tijelo za pregled
Naziv: Državna komisija za kontrolu postupaka javne nabave
Nacionalni registracijski broj: 95857869241
Poštanska adresa: Ulica grada Vukovara 23/V
Poštanski broj: 10000
Mjesto: Zagreb
Regija: Grad Zagreb 🏙️
Država: Hrvatska 🇭🇷
Kontaktna točka: Kontakt
E-pošta: dkom@dkom.hr 📧
Telefon: +385 14559 930 📞
URL: https://www.dkom.hr/ 🌏
Tijelo od kojeg se mogu dobiti informacije o postupku pravne zaštite
Isto kao: Naziv i adrese
Postupak pregleda
Opis postupka pravne zaštite:
Pravo na žalbu ima svaki gospodarski subjekt koji ima ili je imao pravni interes za dobivanje određenog ugovora o javnoj nabavi, okvirnog sporazuma, dinamičkog sustava nabave ili projektnog natječaja i koji je pretrpio ili bi mogao pretrpjeti štetu od navodnoga kršenja subjektivnih prava. Pravo na žalbu ima i središnje tijelo državne uprave nadležno za politiku javne nabave i nadležno državno odvjetništvo. Žalba se izjavljuje Državnoj komisiji za kontrolu postupaka javne nabave u pisanom obliku. Žalba se dostavlja isključivo elektroničkim sredstvima komunikacije putem sustava e-Žalba (međusobno povezanih informacijskih sustava Državne komisije i EOJN RH). Žalba koja nije dostavljena putem sustava e-Žalba odbacit će se. Smatra se da je žalba predana putem sustava e-Žalba potpisana. Dostava Državnoj komisiji odnosno strankama žalbenog postupka smatra se obavljenom na dan kada je žalba zaprimljena na poslužitelju EOJN RH, sukladno članku 405. Zakona o javnoj nabavi (NN 120/16, 114/22, 48/26; ZJN 2016). Ako tijekom roka za žalbu sustav e-Žalba postane nedostupan, rok za žalbu produžuje se za onoliko dana koliko je sustav e-Žalba bio nedostupan. Ako je sustav e-Žalba bio nedostupan samo zadnjeg dana roka za žalbu, rok za žalbu produžuje se do isteka prvog sljedećeg radnog dana, sukladno članku 405. stavcima 10. i 11. ZJN 2016. U postupku dodjele ugovora za društvene i druge posebne usluge žalba se izjavljuje: u roku od petnaest dana od dana: 1. objave poziva na nadmetanje, u odnosu na sadržaj poziva ili dokumentacije o nabavi 2. objave obavijesti o ispravku, u odnosu na sadržaj ispravka 3. objave izmjene dokumentacije o nabavi, u odnosu na sadržaj izmjene dokumentacije u roku od deset dana od dana: primitka odluke o odabiru ili poništenju, u odnosu na to je li naručitelj valjano odgovorio na pravodobno dostavljen zahtjev za dodatne informacije, objašnjenja ili izmjene dokumentacije o nabavi, na postupak otvaranja ponuda te na postupak pregleda, ocjene i odabira ponuda ili razloge poništenja. Žalitelj koji je propustio izjaviti žalbu u određenoj fazi postupka dodjele ugovora za društvene i druge posebne usluge sukladno odredbi stavka 1. članka 409. ZJN 2016 nema pravo na žalbu u kasnijoj fazi postupka za prethodnu fazu. Žalba obvezno sadržava podatke i dokaze iz članka 420. ZJN 2016. U slučaju žalbe na sadržaj poziva na nadmetanje, dokumentaciju o nabavi, sadržaj ispravka poziva na nadmetanje ili sadržaj izmjene dokumentacije o nabavi, žalitelj je prije izjavljivanja žalbe obvezan putem EOJN RH upozoriti Naručitelja na konkretnu nezakonitost, i to najkasnije tijekom desetog dana od dana objave poziva na nadmetanje, ispravka ili izmjene dokumentacije o nabavi. Žalba se u tom slučaju ne smije izjaviti prije nego što isteknu tri dana od upozorenja Naručitelju, a žalba mora sadržavati i dokaz da je upozorenje provedeno, sukladno člancima 403.a i 420. stavku 2. ZJN 2016. U slučaju izjavljivanja žalbe na dokumentaciju o nabavi ili na njezinu izmjenu, Naručitelj će sukladno članku 419. stavku 1. ZJN 2016 objaviti informaciju da je na dokumentaciju izjavljena žalba i da se zaustavlja postupak javne nabave.
Prikaži više
Informacije o elektroničkim radnim tokovima
Elektroničko izdavanje računa bit će prihvaćeno
Izvor: OJS 2026/S 139-507091 (2026-07-21)