"E-ticketing faza 2; Grupa 1 - Unapređenje sigurnosti postojećeg sustava implementacijom video nadzora; Grupa 2 - Nadogradnja e-ticketing sustava"

Promet d.o.o.

Projekt "E-ticketing faza 2" koji je nastavak ITU projekta "Implementacija sustava e-Ticketing u Promet d.o.o." je opisan u sljedećem: 1. GRUPA: Unapređenje sigurnosti postojećeg sustava implementacijom videonadzora • ugradnja videonadzora u 180 autobusa 2. GRUPA: Nadogradnja e-Ticketing sustava • postavljanje dodatna 132 validatora u svim gradskim autobusima • postavljanje 8 automata za prodaju karata i nadopunu vrijednosnih kartica • instalacija 20 informacijskih panela na autobusnim stajalištima • kreiranje modula Upravljanje korisničkim računom te dodavanje novih funkcionalnosti unutar sustava prodaje.

Rok

Deadline 2026-09-30

Tko? Što? Gdje?
Povijest nabave
Datum Dokument
2026-08-25 Obavijest o javnoj nabavi
2026-08-28 Obavijest o sklopljenim ugovorima
Obavijest o javnoj nabavi (2026-08-25)
Predmet
Opseg nabave
Naslov: "E-ticketing faza 2; Grupa 1 - Unapređenje sigurnosti postojećeg sustava implementacijom video nadzora; Grupa 2 - Nadogradnja e-ticketing sustava"
Referentni broj: VN-EBR-3/26
Kratki opis:
Projekt "E-ticketing faza 2" koji je nastavak ITU projekta "Implementacija sustava e-Ticketing u Promet d.o.o." je opisan u sljedećem: 1. GRUPA: Unapređenje sigurnosti postojećeg sustava implementacijom videonadzora • ugradnja videonadzora u 180 autobusa 2. GRUPA: Nadogradnja e-Ticketing sustava • postavljanje dodatna 132 validatora u svim gradskim autobusima • postavljanje 8 automata za prodaju karata i nadopunu vrijednosnih kartica • instalacija 20 informacijskih panela na autobusnim stajalištima • kreiranje modula Upravljanje korisničkim računom te dodavanje novih funkcionalnosti unutar sustava prodaje.
Prikaži više
Vrsta ugovora: Roba
Proizvodi/usluge: Informacijski sustavi za putnike 📦
Procijenjena vrijednost bez PDV-a: 1 845 000 EUR 💰
Informacije o grupama
Ovaj ugovor je podijeljen na grupe
Najveći broj grupa koje se mogu dodijeliti jednom ponuditelju: 2
Ponude se mogu podnijeti za najveći broj grupa: 2

1️⃣
Interna identifikacijska oznaka: VN-EBR-3/26-1
Naslov: Unapređenje sigurnosti postojećeg sustava implementacijom video nadzora
Procijenjena vrijednost bez PDV-a: 706217.94 EUR 💰
Ova javna nabava prikladna je i za mala i srednja poduzeća (MSP-ovi)
Opis nabave: Ugradnja videonadzora u 180 autobusa.
Dodatni proizvodi/usluge: Oprema za videonadzor 📦
Cilj strateške nabave: Ispunjenje socijalnih ciljeva
Aspekti se odnose na: Tehničke specifikacije
Socijalni cilj koji se promiče: Pristupačnost za sve
Primjena kriterija pristupačnosti za osobe s invaliditetom u tehničkim specifikacijama: U obzir su uzeti uvjeti pristupačnosti za osobe s invaliditetom
Glavno mjesto ili lokacija izvršenja: Promet d.o.o., Hercegovačka 20, 21000 Split
Država: Hrvatska 🇭🇷
Mjesto izvršenja: Splitsko-dalmatinska županija 🏙️
Trajanje: 18 mjeseci
Trajanje
Datum početka: 2026-10-01 📅
Opis
Maksimalan broj obnavljanja: 0
Kriteriji za dodjelu
Cijena
Cijena (težina): 80
Kriterij kvalitete (naziv): Jamstveni rok
Kriterij kvalitete (težina): 20
Naslov
Identifikacijski broj grupe: LOT-0001

2️⃣
Interna identifikacijska oznaka: VN-EBR-3/26-2
Naslov: Nadogradnja e-ticketing sustava
Procijenjena vrijednost bez PDV-a: 1138782.06 EUR 💰
Opis nabave:
• postavljanje dodatna 132 validatora u svim gradskim autobusima • postavljanje 8 automata za prodaju karata i nadopunu vrijednosnih kartica • instalacija 20 informacijskih panela na autobusnim stajalištima • kreiranje modula Upravljanje korisničkim računom te dodavanje novih funkcionalnosti unutar sustava prodaje Postojeći e-Ticketing sustav je implementiran na Windows 11 operativnom sustavu stoga je nužno uskladiti programsko rješenje sa istim.
Prikaži više
Kriteriji za dodjelu
Cijena (težina): 70
Kriterij kvalitete (naziv): Dodatno specifično iskustvo stručnjaka
Kriterij kvalitete (težina): 15
Kriterij kvalitete (naziv): Duljina trajanja jamstvenog roka
Naslov
Identifikacijski broj grupe: LOT-0002

Postupak
Vrsta postupka
Otvoreni postupak
Pravna osnova: Direktiva 2014/25/EU
Glavna obilježja postupka: Otvoreni postupak
Administrativne informacije
Rok za zaprimanje ponuda ili zahtjeva za sudjelovanje: 2026-09-30 12:00:00.0000000 📅
Uvjeti otvaranja ponuda: 2026-09-30 12:00:00.0000000 📅
Uvjeti otvaranja ponuda (mjesto): Promet d.o.o., Hercegovačka 20, 21000 Split
Uvjeti za otvaranje ponuda (Podaci o ovlaštenim osobama i postupku otvaranja):
Javnom otvaranju ponuda smiju prisustvovati ovlašteni predstavnici ponuditelja i druge osobe. Sukladno članku 282. stavak 8. ZJN 2016., pravo aktivnog sudjelovanja na javnom otvaranju ponuda imaju samo članovi stručnog povjerenstva za javnu nabavu i ovlašteni predstavnici ponuditelja. Ovlašteni predstavnici ponuditelja moraju svoje pisano ovlaštenje predati članovima stručnog povjerenstva neposredno prije javnog otvaranja ponuda. Ovlaštenje mora biti potpisano od strane ovlaštene osobe ponuditelja i ovjereno pečatom, a ukoliko je ovlaštena osoba na otvaranju ponuda, dužna je umjesto ovlaštenja donijeti kopiju rješenja o registraciji/obrtnicu i identifikacijski dokument koji će predati na uvid prisutnim članovima stručnog povjerenstva. Zapisnik o otvaranju ponuda Naručitelj će odmah uručiti svim ovlaštenim predstavnicima Ponuditelja nazočnima na javnom otvaranju, a ostalim ponuditeljima zapisnik se dostavlja na njihov pisani zahtjev, osim ako je Zapisnik javno objavljen.
Prikaži više
Jezici na kojima se mogu podnijeti ponude ili zahtjevi za sudjelovanje: hrvatski 🗣️
Najkraće razdoblje tijekom kojega ponuditelj mora održati ponudu: 150 dana
Uvjeti natječaja
Ponuditelji mogu podnijeti više od jedne ponude
Potreban je napredan ili kvalificirani elektronički potpis ili pečat (kako je definirano u Uredbi (EU) br. 910/2014)
Jamstvo je potrebno
Skupina ponuditelja kojoj je dodijeljen ugovor mora imati određeni pravni oblik
Datum otvaranja: 2026-09-30 12:00:00.0000000 📅
Mjesto: Promet d.o.o., Hercegovačka 20, 21000 Split
Dodatne informacije:
Javnom otvaranju ponuda smiju prisustvovati ovlašteni predstavnici ponuditelja i druge osobe. Sukladno članku 282. stavak 8. ZJN 2016., pravo aktivnog sudjelovanja na javnom otvaranju ponuda imaju samo članovi stručnog povjerenstva za javnu nabavu i ovlašteni predstavnici ponuditelja. Ovlašteni predstavnici ponuditelja moraju svoje pisano ovlaštenje predati članovima stručnog povjerenstva neposredno prije javnog otvaranja ponuda. Ovlaštenje mora biti potpisano od strane ovlaštene osobe ponuditelja i ovjereno pečatom, a ukoliko je ovlaštena osoba na otvaranju ponuda, dužna je umjesto ovlaštenja donijeti kopiju rješenja o registraciji/obrtnicu i identifikacijski dokument koji će predati na uvid prisutnim članovima stručnog povjerenstva. Zapisnik o otvaranju ponuda Naručitelj će odmah uručiti svim ovlaštenim predstavnicima Ponuditelja nazočnima na javnom otvaranju, a ostalim ponuditeljima zapisnik se dostavlja na njihov pisani zahtjev, osim ako je Zapisnik javno objavljen.
Prikaži više
Elektroničko izdavanje računa: Obvezno
Kriteriji za dodjelu
Vrsta težine: Ponder (točke, točan)
Uvjeti natječaja
Ugovor sadrži uvjete izvedbe

Pravne, ekonomske, financijske i tehničke informacije
Uvjeti za sudjelovanje
Kriterij za odabir: Upis u trgovački registar
Popis i kratki opis pravila i kriterija: Detalji opisani u dokumentaciji o nabavi
Kriterij za odabir: Ostali ekonomski ili financijski zahtjevi
Reference na određene isporuke
Relevantne obrazovne i profesionalne kvalifikacije
Uzorci, opisi ili fotografije s certifikatom autentičnosti za ugovore o opskrbi
Pravni oblik koji će preuzeti skupina gospodarskih subjekata kojoj se dodjeljuje ugovor:
Pravni akt - mora biti potpisan od svih članova zajednice gospodarskih subjekata.
Tražene depozite i jamstva:
Gospodarski subjekt je uz ponudu obvezan dostaviti jamstvo za ozbiljnost ponude u obliku bankarske garancije koja mora biti bezuvjetna, bez prigovora, naplativa na prvi poziv i izdana u korist naručitelja. Jamstvo za ozbiljnost ponude ponuditelj obilježava nazivom i navodi ga u ponudi kao dio ponude. U slučaju javljanja zajednice gospodarskih subjekata jamstvo je moguće dostaviti na jedan od tri sljedeća načina: 1. Bilo koji gospodarski subjekt može biti nalogodavac, a jamstvo mora glasiti na sve članove zajednice ponuditelja 2. Jedan član zajednice ponuditelja može biti nalogodavac, a jamstvo mora glasiti na sve članove zajednice (mora sadržavati navod o tome da je riječ o zajednici gospodarskih subjekata i u njemu moraju biti navedeni članovi zajednice ponuditelja) 3. Svaki član zajednice ponuditelja (ili drugi gospodarski subjekt kao nalogodavac za pojedinog člana zajednice) može dostaviti zasebno jamstvo za svoj dio garancije (zbroj svih garancija mora odgovarati iznosu jamstva navedenom u dokumentaciji o nabavi). Trajanje jamstva za ozbiljnost ponude je sukladno roku valjanosti ponude. Ponuditelj može dostaviti jamstvo čija je valjanost duža od roka valjanosti ponude. Ako istekne rok valjanosti ponude ili jamstva za ozbiljnost ponude, Naručitelj će tražiti njihovo produljenje. U tu će se svrhu ponuditelju dati rok ne kraći od 5 dana od dana dostave zahtjeva za produljenjem. Sukladno članku 214. stavku 1. točki 1. Zakona o javnoj nabavi, Naručitelj polaže pravo na iznos jamstva za ozbiljnost ponude u sljedećim slučajevima: - odustajanja ponuditelja od svoje ponude u roku njezine valjanosti, - nedostavljanja ažuriranih popratnih dokumenata sukladno članku 263. Zakona, - neprihvaćanja ispravka računske greške, - dostavljanja neistinitih podataka, - nedostavljanja dokaza o ispunjenju posebnih uvjeta za izvršenje ugovora i nedostavljanja dokaza o ispunjavanju uvjeta i zahtjeva koje je potrebno ispuniti sukladno posebnim propisima ili stručnim pravilima, ako su traženi dokumentacijom o nabavi, - odbijanja potpisivanja ugovora o javnoj nabavi ili okvirnog sporazuma - nedostavljanja jamstva za uredno ispunjenje ugovora o javnoj nabavi ili okvirnog sporazuma ako okvirni sporazum obvezuje na sklapanje i izvršenje. Dio ponude koji se dostavlja odvojeno - jamstvo za ozbiljnost ponude, koje u ovom trenutku nije moguće slati i primati kao elektronički dokument, odnosno koje je važeće samo u izvorniku, ponuditelj prije isteka roka za dostavu ponuda, dostavlja naručitelju u zatvorenoj omotnici na način opisan u točki 2.1. (Način dostave).
Prikaži više
Glavni uvjeti financiranja i načini plaćanja i/ili upućivanje na relevantne odredbe koje ih uređuju:
Plaćanje će se izvršiti u roku od 60 dana od dana zaprimanja računa (nakon obostrano potpisanog primopredajnog zapisnika).
Uvjeti vezani uz ugovor
Uvjeti izvršenja ugovora: <p>Nije primjenjivo.</p>
Uvjeti za sudjelovanje
Osnova za isključenje:
Dječji rad i drugi oblici trgovanja ljudima
Imovinom subjekta upravlja stečajni upravitelj
Isključivo nacionalne osnove za isključenje
+ još 13
Kaznena djela terorizma ili kaznena djela povezana s terorističkim aktivnostima
Korupcija
Kršenje obveza utvrđenih na temelju isključivo nacionalnih osnova za isključenje
Kršenje obveze plaćanja doprinosa za socijalno osiguranje
Kršenje obveze plaćanja poreza
Nagodba s vjerovnicima
Nesolventnost
Pranje novca ili financiranje terorizma
Prijevara
Situacije istovrsne stečaju prema nacionalnim zakonima
Stečaj
Sudjelovanje u zločinačkoj organizaciji
Suspendirane poslovne aktivnosti
Opis razloga za isključenje:
Sudjelovanje u zločinačkoj organizaciji
Korupcija
Prijevara
Kaznena djela terorizma ili kaznena djela povezana s terorističkim aktivnostima
Pranje novca ili financiranje terorizma
Rad djece i drugi oblici trgovanja ljudima
Neisplata plaće
Sudjelovanje u zabranjenom sporazumu u smislu propisa o zaštiti tržišnog natjecanja
Plaćanje poreza
Plaćanje obveza za mirovinsko i zdravstveno osiguranje
Stečaj
Nesolventnost
Imovinom subjekta upravlja stečajni upravitelj
Nagodba s vjerovnicima
Suspendirane poslovne aktivnosti
Situacije istovrsne stečaju prema nacionalnim zakonima

Javni naručitelj
Naziv i adrese
Naziv: PROMET d.o.o.
Nacionalni registracijski broj: 13421314997
Poštanska adresa: Hercegovačka 20
Poštanski broj: 21000
Mjesto: Split
Regija: Splitsko-dalmatinska županija 🏙️
Država: Hrvatska 🇭🇷
Kontaktna točka: Irena Vidović, Diana Perdić
E-pošta: javnanabava@promet-split.hr 📧
Telefon: +385 21407951 📞
URL: https://www.promet-split.hr/ 🌏
Vrsta javnog naručitelja
Osoba javnog prava
Glavna djelatnost
Usluge gradske/lake željeznice, podzemne željeznice, tramvaja, trolejbusa ili autobusa
Komunikacija
URL dokumenata: https://eojn.hr/tender-eo/94923 🌏
URL za sudjelovanje: https://eojn.hr/tender-eo/94923 🌏
Naziv: https://eojn.hr/
Identifikator fondova EU-a: IP.2.1.08.0001
Dodatne pojedinosti o financijskim sredstvima EU-a:
Projekt se sufinancira „Integriranog teritorijalnog programa” u financijskom razdoblju 2021.-2027.
Program financijskih sredstava EU-a: Europski fond za regionalni razvoj (EFRR) (2014/2020)
Jezik dokumenta o nabavi: hrvatski 🗣️
Elektroničko podnošenje: Obvezno

Dopunske informacije
Tijelo za pregled
Naziv: Državna komisija za kontrolu postupaka javne nabave
Nacionalni registracijski broj: 95857869241
Poštanska adresa: Ulica grada Vukovara 23/V
Poštanski broj: 10000
Mjesto: Zagreb
Regija: Grad Zagreb 🏙️
Država: Hrvatska 🇭🇷
Kontaktna točka: Kontakt
E-pošta: dkom@dkom.hr 📧
Telefon: +385 14559 930 📞
URL: https://www.dkom.hr/ 🌏
Tijelo od kojeg se mogu dobiti informacije o postupku pravne zaštite
Isto kao: Naziv i adrese
Postupak pregleda
Opis postupka pravne zaštite:
Žalba se izjavljuje u roku od: - petnaest dana od dana: 1. objave poziva na nadmetanje, u odnosu na sadržaj poziva ili dokumentacije o nabavi 2. objave obavijesti o ispravku, u odnosu na sadržaj ispravka 3. objave izmjene dokumentacije o nabavi, u odnosu na sadržaj izmjene dokumentacije - deset dana od dana: a) otvaranja ponuda ako naručitelj nije valjano odgovorio na pravodobno dostavljen zahtjev za dodatne informacije, objašnjenja ili izmjene dokumentacije o nabavi, kao i na postupak otvaranja ponuda b) primitka odluke o odabiru ili poništenju, u odnosu na postupak pregleda, ocjene i odabira ponuda ili razloge poništenja. Žalitelj koji je propustio izjaviti žalbu u određenoj prethodnoj fazi nema pravo na žalbu u kasnijoj fazi postupka za prethodnu fazu. Sukladno članku 405. stavku 2. ZJN-a žalba se dostavlja elektroničkim sredstvima komunikacije putem EOJN RH. Napomena: Sukladno članku 403.a žalitelj je u svim postupcima nabave prije izjavljivanja žalbe na sadržaj poziva na nadmetanje, dokumentaciju o nabavi, sadržaj ispravka poziva na nadmetanje odnosno sadržaj izmjene dokumentacije o nabavi, obvezan upozoriti naručitelja na konkretnu nezakonitost putem EOJN RH najkasnije tijekom desetog dana od dana objave poziva na nadmetanje, objave obavijesti o ispravku odnosno objave izmjene dokumentacije o nabavi. Žalba žalitelja koji izjavi žalbu prije nego što istekne rok od tri dana od kada je naručitelj upozoren na konkretnu nezakonitost, biti će odbačena.
Prikaži više
Informacije o elektroničkim radnim tokovima
Elektroničko izdavanje računa bit će prihvaćeno
Izvor: OJS 2026/S 164-587709 (2026-08-25)
Obavijest o sklopljenim ugovorima (2026-08-28)
Predmet
Opseg nabave
Procijenjena vrijednost bez PDV-a: 1 845 000 EUR 💰
Opis
706217.94 EUR 💰
1138782.06 EUR 💰

Dodjela ugovora

1️⃣
Informacije o nedodjeljivanju
Nisu primljene nikakve ponude ili zahtjevi za sudjelovanje ili su svi odbijeni
Razlog zbog kojeg nije odabran pobjednik: Odluka kupca, zbog promjene potreba
Identifikacijski broj grupe: LOT-0001
Informacije o ponudama
Broj zaprimljenih ponuda: 0
Broj ponuda zaprimljenih elektroničkim sredstvima: 0
Broj zaprimljenih ponuda od MSP-ova: 0
Broj ponuda zaprimljenih od ponuditelja iz država članica izvan EU-a: 0
Broj ponuda zaprimljenih od ponuditelja iz drugih država članica EU-a: 0

2️⃣
Identifikacijski broj grupe: LOT-0002
Izvor: OJS 2026/S 167-598926 (2026-08-28)