CIV aplikativno rješenje

REPUBLIKA HRVATSKA MINISTARSTVO VANJSKIH I EUROPSKIH POSLOVA

Sukladno preporukama Ureda za udruge Vlade RH, a sukladno članku 3. Uredbe o izmjenama i dopunama uredbe o kriterijima, mjerilima i postupcima financiranja i ugovaranja programa i projekata od interesa za opće dobro koje provode udruge (NN 37/2021) potrebno je digitalizirati proces podnošenja prijavne dokumentacije, kao i omogućiti pregled i obradu svih izvještaja (programskih i financijskih) za svaki potpisani ugovor. CIV mora omogućiti komunikaciju s krajnjim korisnicima, evaluaciju prijava i elektroničko podnošenje sve propisane popratne dokazne dokumentacije i priloga.

Rok

Rok za zaprimanje ponuda bio je 2026-08-24. Nabava je objavljena 2026-07-23.

Tko? Što? Gdje?
Povijest nabave
Datum Dokument
2026-07-23 Obavijest o javnoj nabavi
2026-08-11 Obavijest o javnoj nabavi
2026-08-21 Obavijest o javnoj nabavi
Obavijest o javnoj nabavi (2026-07-23)
Predmet
Opseg nabave
Naslov: CIV aplikativno rješenje
Referentni broj: 447
Kratki opis:
Sukladno preporukama Ureda za udruge Vlade RH, a sukladno članku 3. Uredbe o izmjenama i dopunama uredbe o kriterijima, mjerilima i postupcima financiranja i ugovaranja programa i projekata od interesa za opće dobro koje provode udruge (NN 37/2021) potrebno je digitalizirati proces podnošenja prijavne dokumentacije, kao i omogućiti pregled i obradu svih izvještaja (programskih i financijskih) za svaki potpisani ugovor. CIV mora omogućiti komunikaciju s krajnjim korisnicima, evaluaciju prijava i elektroničko podnošenje sve propisane popratne dokazne dokumentacije i priloga.
Prikaži više
Vrsta ugovora: Roba
Proizvodi/usluge: Programski paketi i informacijski sustavi 📦
Procijenjena vrijednost bez PDV-a: 260 000 EUR 💰
Opis
Interna identifikacijska oznaka: 447
Ova javna nabava prikladna je i za mala i srednja poduzeća (MSP-ovi)
Primjena kriterija pristupačnosti za osobe s invaliditetom u tehničkim specifikacijama: Uvjeti pristupačnosti za osobe s invaliditetom nisu uzeti u obzir jer javna nabava nije namijenjena fizičkim osobama
Glavno mjesto ili lokacija izvršenja: Ministarstvo vanjskih i europskih poslova, Trg N.Š. Zrinskog 7-8, Zagreb
Država: Hrvatska 🇭🇷
Mjesto izvršenja: Grad Zagreb 🏙️
Trajanje: 6 mjeseci
Trajanje
Datum početka: 2026-09-25 📅
Opis
Maksimalan broj obnavljanja: 0
Kriteriji za dodjelu
Cijena
Cijena (težina): 90
Kriterij kvalitete (naziv): Video materijali edukacije
Kriterij kvalitete (težina): 10
Naslov
Identifikacijski broj grupe: LOT-0000

Postupak
Vrsta postupka
Otvoreni postupak
Pravna osnova: Direktiva 2014/24/EU
Glavna obilježja postupka: Otvoreni postupak
Administrativne informacije
Rok za zaprimanje ponuda ili zahtjeva za sudjelovanje: 2026-08-24 10:00:00.0000000 📅
Uvjeti otvaranja ponuda: 2026-08-24 10:00:00.0000000 📅
Uvjeti otvaranja ponuda (mjesto): Ministarstvo vanjskih i europskih poslova, TrgN. Š. Zrinskog 7-8, 10000 Zagreb, 1. kat
Uvjeti za otvaranje ponuda (Podaci o ovlaštenim osobama i postupku otvaranja):
Javnom otvaranju ponuda mogu prisustvovati ovlašteni predstavnici ponuditelja i druge osobe. Sukladno članku 282. ZJN 2016, pravo aktivnog sudjelovanja na javnom otvaranju ponuda imaju samo članovi stručnog povjerenstva i ovlašteni predstavnici ponuditelja. Ovlašteni predstavnici ponuditelja moraju svoje pisano ovlaštenje predati članovima stručnog povjerenstva naručitelja neposredno prije javnog otvaranja ponuda. Ukoliko je na javnom otvaranju prisutna osoba ovlaštena za zastupanje ili vlasnik obrta, dovoljno donijeti na uvid osobnu iskaznicu i izvadak iz sudskog registra ili obrtnicu.
Prikaži više
Jezici na kojima se mogu podnijeti ponude ili zahtjevi za sudjelovanje: hrvatski 🗣️
Najkraće razdoblje tijekom kojega ponuditelj mora održati ponudu: 60 dana
Uvjeti natječaja
Ponuditelji mogu podnijeti više od jedne ponude
Potreban je napredan ili kvalificirani elektronički potpis ili pečat (kako je definirano u Uredbi (EU) br. 910/2014)
Jamstvo je potrebno
Datum otvaranja: 2026-08-24 10:00:00.0000000 📅
Mjesto:
Ministarstvo vanjskih i europskih poslova, TrgN. Š. Zrinskog 7-8, 10000 Zagreb, 1. kat
Dodatne informacije:
Javnom otvaranju ponuda mogu prisustvovati ovlašteni predstavnici ponuditelja i druge osobe. Sukladno članku 282. ZJN 2016, pravo aktivnog sudjelovanja na javnom otvaranju ponuda imaju samo članovi stručnog povjerenstva i ovlašteni predstavnici ponuditelja. Ovlašteni predstavnici ponuditelja moraju svoje pisano ovlaštenje predati članovima stručnog povjerenstva naručitelja neposredno prije javnog otvaranja ponuda. Ukoliko je na javnom otvaranju prisutna osoba ovlaštena za zastupanje ili vlasnik obrta, dovoljno donijeti na uvid osobnu iskaznicu i izvadak iz sudskog registra ili obrtnicu.
Prikaži više
Elektroničko izdavanje računa: Obvezno
Kriteriji za dodjelu
Vrsta težine: Ponder (točke, točan)
Uvjeti natječaja
Ugovor sadrži uvjete izvedbe

Pravne, ekonomske, financijske i tehničke informacije
Uvjeti za sudjelovanje
Kriterij za odabir: Upis u trgovački registar
Popis i kratki opis pravila i kriterija: Detalji opisani u dokumentaciji o nabavi
Kriterij za odabir: Reference na određene isporuke
Uzorci, opisi ili fotografije s certifikatom autentičnosti za ugovore o opskrbi
Tražene depozite i jamstva:
Ponuda mora sadržavati jamstvo za ozbiljnost ponude u obliku bjanko zadužnice ili zadužnice, koja mora biti potvrđena kod javnog bilježnika i popunjena u skladu s važećim Pravilnikom o obliku i sadržaju bjanko zadužnice i važećim Pravilnikom o obliku i sadržaju zadužnice, u iznosu od 7.500,00 eura bez uvećanja, sa zakonskim zateznim kamatama po stopi određenoj sukladno važećem Zakonu o obveznim odnosima. Ponuditelji mogu umjesto bjanko zadužnice ili zadužnice dostaviti neopozivu bankarsku garanciju. U slučaju da se kao jamstvo za ozbiljnost ponude dostavlja bankarska garancija, ona mora biti neopoziva i bezuvjetna, naplativa na „prvi poziv“ i „bez prigovora“ u slučajevima iz članka 214. stavka 1. točke 1. ZJN. Važenje bankarske garancije ne smije biti kraće od roka valjanosti ponude, a ponuditelj može dostaviti jamstvo koje je duže od roka valjanosti ponude. Sukladno članku 214. stavku 1. točki 1. ZJN, Naručitelj će naplatiti iznos jamstva za ozbiljnost ponude u sljedećim slučajevima: - odustajanje ponuditelja od svoje ponude u roku njezine valjanosti, - nedostavljanje ažuriranih popratnih dokumenata sukladno članku 263. ZJN, - neprihvaćanje ispravka računske greške, - dostavljanje neistinitih podataka, - nedostavljanje dokaza o ispunjenju posebnih uvjeta za izvršenje ugovora i nedostavljanje dokaza o ispunjavanju uvjeta i zahtjeva koje je potrebno ispuniti sukladno posebnim propisima ili stručnim pravilima ako su traženi u dokumentaciji o nabavi, - odbijanje potpisivanja ugovora o javnoj nabavi, - nedostavljanje jamstva za uredno ispunjenje ugovora o javnoj nabavi. Jamstvo za ozbiljnost ponude dostavlja se u izvorniku, odvojeno od elektroničke dostave ponude, u papirnatom obliku, na način kako je propisano dokumentacijom o nabavi. Ako istekne rok valjanosti ponude, naručitelj će tražiti od ponuditelja produženje roka valjanosti ponude i jamstva za ozbiljnost ponude sukladno produženom roku. Ako jamstvo za ozbiljnost ponude ne bude naplaćeno Naručitelj se obvezuje vratiti ponuditeljima jamstvo za ozbiljnost ponude dostavljeno u fizičkom obliku u roku od 10 (deset) dana od potpisivanja ugovora, odnosno dostave jamstva za uredno izvršenje ugovora o javnoj nabavi. Ponuditelj samostalno određuje način dostave dijela/dijelova ponude koji se dostavljaju u papirnatom obliku i sam snosi rizik eventualnog gubitka odnosno nepravovremene dostave ponude.
Prikaži više
Glavni uvjeti financiranja i načini plaćanja i/ili upućivanje na relevantne odredbe koje ih uređuju:
Rok, način i uvjeti plaćanja određeni su točkom 7. Vlasništvo i plaćanje u dokumentu "Tehničko-funkcionalni opis" koji čini sastavni dio ove dokumentacije o nabavi. Plaćanje je na temelju ispostavljenog eRačuna prema cijenama iz ponude i potpisanog Ugovora, a u roku do 30 dana od dana zaprimanja eRačuna. Izdavatelji eRačuna obvezni su izdavati i slati eRačune i prateće isprave sukladno europskoj normi. eRačun mora imati naveden naziv Ugovora o nabavi s pozivom na broj Ugovora. eRačuni koji nisu izdani nanavedeni način, biti će vraćeni Isporučitelju.
Prikaži više
Uvjeti vezani uz ugovor
Uvjeti izvršenja ugovora:
<p>U roku od 10 dana od dana potpisa ugovora gospodarski subjekt koji isporučuje robu koja čini predmet nabave je dužan Naručitelju dostaviti sljedeću dokumentaciju na prijenosnom mediju (USB memorija i sl.):  </p> <p>1.      Tehnički opis sustava.</p> <p>2.      Arhitekturu sustava.</p> <p>3.      Opis i prikaz svih modula sustava.</p> <p>4.      Popis svih korištenih aplikacijskih, baznih i operacijskih dijelova sustava s jasno naznačenim mjestima u arhitekturi sustava gdje su instalirani. Naznačiti koju razvojnu tehnologiju, koji softver i licence se planiraju koristiti u realizaciji rješenja.</p> <p>5.      Prijedlog plana edukacije djelatnika Naručitelja.</p> <p>6.      Plan i procedure za redovno održavanje sustava (redovni backup sustava, redovnu provedbu sigurnosne pohrane podataka, arhiviranja podataka i sl.).</p> <p>7.      Plan i procedure za preventivno održava...
Prikaži više
Uvjeti za sudjelovanje
Osnova za isključenje:
Dječji rad i drugi oblici trgovanja ljudima
Imovinom subjekta upravlja stečajni upravitelj
Isključivo nacionalne osnove za isključenje
+ još 14
Kaznena djela terorizma ili kaznena djela povezana s terorističkim aktivnostima
Korupcija
Kršenje obveza utvrđenih na temelju isključivo nacionalnih osnova za isključenje
Kršenje obveze plaćanja doprinosa za socijalno osiguranje
Kršenje obveze plaćanja poreza
Lažno prikazivanje, prikrivanje informacija, nemogućnost podnošenja traženih dokumenata ili prikupljanje povjerljivih informacija o ovom postupku
Nagodba s vjerovnicima
Nesolventnost
Pranje novca ili financiranje terorizma
Prijevara
Situacije istovrsne stečaju prema nacionalnim zakonima
Stečaj
Sudjelovanje u zločinačkoj organizaciji
Suspendirane poslovne aktivnosti
Opis razloga za isključenje:
Sudjelovanje u zločinačkoj organizaciji
Korupcija
Prijevara
Kaznena djela terorizma ili kaznena djela povezana s terorističkim aktivnostima
Pranje novca ili financiranje terorizma
Rad djece i drugi oblici trgovanja ljudima
Neisplata plaće
Sudjelovanje u zabranjenom sporazumu u smislu propisa o zaštiti tržišnog natjecanja
Plaćanje poreza
Plaćanje obveza za mirovinsko i zdravstveno osiguranje
Stečaj
Nesolventnost
Imovinom subjekta upravlja stečajni upravitelj
Nagodba s vjerovnicima
Suspendirane poslovne aktivnosti
Situacije istovrsne stečaju prema nacionalnim zakonima
Lažno prikazivanje, prikrivanje informacija, nemogućnost podnošenja traženih dokumenata i prikupljanje povjerljivih informacija o ovom postupku

Javni naručitelj
Naziv i adrese
Naziv: Republika hrvatska ministarstvo vanjskih i europskih poslova
Nacionalni registracijski broj: 43541122224
Poštanska adresa: Trg N. Š. Zrinskog 7
Poštanski broj: 10000
Mjesto: Grad Zagreb
Regija: Grad Zagreb 🏙️
Država: Hrvatska 🇭🇷
Kontaktna točka: Služba za nabavu
E-pošta: nadmetanja@mvep.hr 📧
Telefon: +385 4569911 📞
URL: https://mvep.gov.hr/ 🌏
Vrsta javnog naručitelja
Osoba javnog prava
Glavna djelatnost
Javna uprava
Komunikacija
URL dokumenata: https://eojn.hr/tender-eo/91748 🌏
URL za sudjelovanje: https://eojn.hr/tender-eo/91748 🌏
Naziv: https://eojn.hr/
Jezik dokumenta o nabavi: hrvatski 🗣️
Elektroničko podnošenje: Obvezno

Dopunske informacije
Tijelo za pregled
Naziv: Državna komisija za kontrolu postupaka javne nabave
Nacionalni registracijski broj: 95857869241
Poštanska adresa: Ulica grada Vukovara 23/V
Poštanski broj: 10000
Mjesto: Zagreb
Regija: Grad Zagreb 🏙️
Država: Hrvatska 🇭🇷
Kontaktna točka: Kontakt
E-pošta: dkom@dkom.hr 📧
Telefon: +385 14559 930 📞
URL: https://www.dkom.hr/ 🌏
Tijelo od kojeg se mogu dobiti informacije o postupku pravne zaštite
Isto kao: Naziv i adrese
Postupak pregleda
Opis postupka pravne zaštite:
Žalba se izjavljuje u roku od: - petnaest dana od dana: 1. objave poziva na nadmetanje, u odnosu na sadržaj poziva ili dokumentacije o nabavi 2. objave obavijesti o ispravku, u odnosu na sadržaj ispravka 3. objave izmjene dokumentacije o nabavi, u odnosu na sadržaj izmjene dokumentacije - deset dana od dana: a) otvaranja ponuda ako naručitelj nije valjano odgovorio na pravodobno dostavljen zahtjev za dodatne informacije, objašnjenja ili izmjene dokumentacije o nabavi, kao i na postupak otvaranja ponuda b) primitka odluke o odabiru ili poništenju, u odnosu na postupak pregleda, ocjene i odabira ponuda ili razloge poništenja. Žalitelj koji je propustio izjaviti žalbu u određenoj prethodnoj fazi nema pravo na žalbu u kasnijoj fazi postupka za prethodnu fazu. Sukladno članku 405. stavku 2. ZJN-a žalba se dostavlja elektroničkim sredstvima komunikacije putem EOJN RH. Napomena: Sukladno članku 403.a ZJN žalitelj je u svim postupcima nabave prije izjavljivanja žalbe na sadržaj poziva na nadmetanje, dokumentaciju o nabavi, sadržaj ispravka poziva na nadmetanje odnosno sadržaj izmjene dokumentacije o nabavi, obvezan upozoriti naručitelja na konkretnu nezakonitost putem EOJN RH najkasnije tijekom desetog dana od dana objave poziva na nadmetanje, u odnosu na sadržaj poziva ili dokumentacije o nabavi, objave obavijesti o ispravku, u odnosu na sadržaj ispravka, objave izmjene dokumentacije o nabavi, u odnosu na sadržaj izmjene dokumentacije. Žalba žalitelja koji izjavi žalbu prije nego što istekne rok od tri dana od kada je naručitelj upozoren na konkretnu nezakonitost, biti će odbačena.
Prikaži više
Informacije o elektroničkim radnim tokovima
Elektroničko izdavanje računa bit će prihvaćeno
Izvor: OJS 2026/S 142-517615 (2026-07-23)
Obavijest o javnoj nabavi (2026-08-11)
Predmet
Opseg nabave
Procijenjena vrijednost bez PDV-a: 260 000 EUR 💰

Izmjene
Tekst koji se ispravlja u izvornoj obavijesti
Identifikacijski broj grupe: LOT-0000
Nova vrijednost
Tekst:
Promjena kriterija za kvalitativni odabir gospodarskog subjekta - Briše se točka 5.2.2 iz Dokumentacije o nabavi
Tekst koji se ispravlja u izvornoj obavijesti
Datum izmjene dokumentacije o nabavi
Datum promjene dokumentacije javne nabave: 2026-08-13 📅
Druge dodatne informacije
Naručitelj briše točku 5.2.2. iz Dokumentacije o nabavi. Gospodarski subjekt u ponudi dostavlja ispunjeni dokument "Tehničke specifikacije" koji je obvezni sastavni dio ponude.
Glavni razlog promjene: Ažurirane informacije
Informacije o izmjenama
Verzija prethodne obavijesti koja se mijenja: 49261e45-e843-4dbd-b941-29925f09b94e-01
Izvor: OJS 2026/S 154-559595 (2026-08-11)
Obavijest o javnoj nabavi (2026-08-21)
Predmet
Opseg nabave
Procijenjena vrijednost bez PDV-a: 260 000 EUR 💰

Postupak
Administrativne informacije
Rok za zaprimanje ponuda ili zahtjeva za sudjelovanje: 2026-09-07 10:00:00.0000000 📅
Uvjeti otvaranja ponuda: 2026-09-07 10:00:00.0000000 📅
Uvjeti natječaja
Datum otvaranja: 2026-09-07 10:00:00.0000000 📅

Izmjene
Tekst koji se ispravlja u izvornoj obavijesti
Identifikacijski broj grupe: LOT-0000
Nova vrijednost
Tekst:
Rok za dostavu - Obzirom na veći broj zaprimljenih upita zainteresiranih gospodarskih subjekata te potrebu za dodatnim vremenom potrebnim za pripremu odgovora, Naručitelj produžuje rok za dostavu ponuda. Novi rok za dostavu ponuda je 7. rujna 2026. godine do 10:00 sati.
Prikaži više
Tekst koji se ispravlja u izvornoj obavijesti
Datum izmjene dokumentacije o nabavi
Datum promjene dokumentacije javne nabave: 2026-08-23 📅
Druge dodatne informacije
Obzirom na veći broj zaprimljenih upita zainteresiranih gospodarskih subjekata te potrebu za dodatnim vremenom potrebnim za pripremu odgovora, Naručitelj produžuje rok za dostavu ponuda. Novi rok za dostavu ponuda je 7. rujna 2026. godine do 10:00 sati.
Prikaži više
Glavni razlog promjene: Ažurirane informacije
Informacije o izmjenama
Verzija prethodne obavijesti koja se mijenja: 49261e45-e843-4dbd-b941-29925f09b94e-01
Izvor: OJS 2026/S 162-583097 (2026-08-21)