Reagensi i testovi za potrebe NGS dijagnostike nasljednih bolesti i molekularne hematologije
Klinički bolnički centar Zagreb
Reagensi i testovi za potrebe NGS dijagnostike nasljednih bolesti i molekularne hematologije
RokRok za zaprimanje ponuda bio je 2026-04-17. Nabava je objavljena 2026-03-11.
DobavljačiSljedeći dobavljači spominju se u odlukama o dodjeli ili drugim dokumentima o nabavi:
Tko? Što? Gdje?
Povijest nabave
| Datum | Dokument |
|---|---|
| 2026-03-11 | Obavijest o javnoj nabavi |
| 2026-07-03 | Obavijest o sklopljenim ugovorima |
| 2026-07-06 | Obavijest o sklopljenim ugovorima |
Obavijest o javnoj nabavi (2026-03-11)
Predmet
Opseg nabave
Naslov: Reagensi i testovi za potrebe NGS dijagnostike nasljednih bolesti i molekularne hematologije
Referentni broj:
Kratki opis:
Proizvodi/usluge: Laboratorijski reagensi 📦
Procijenjena vrijednost bez PDV-a: 2 028 780 EUR 💰
Informacije o grupama
Ovaj ugovor je podijeljen na grupe ✅
Najveći broj grupa koje se mogu dodijeliti jednom ponuditelju: 3
Ponude se mogu podnijeti za najveći broj grupa: 3
1️⃣
Interna identifikacijska oznaka:
Naslov: Grupa predmeta nabave 1
Procijenjena vrijednost bez PDV-a: 61 280 EUR 💰
Ova javna nabava prikladna je i za mala i srednja poduzeća (MSP-ovi) ✅
Opis nabave: Grupa predmeta nabave 1
Primjena kriterija pristupačnosti za osobe s invaliditetom u tehničkim specifikacijama: Uvjeti pristupačnosti za osobe s invaliditetom nisu uzeti u obzir jer javna nabava nije namijenjena fizičkim osobama
Glavno mjesto ili lokacija izvršenja: Klinički bolnički centa Zagreb, Ljekarna Rebro, Kišpatićeva 12, Zagreb
Država: Hrvatska 🇭🇷
Mjesto izvršenja: Grad Zagreb 🏙️
Trajanje: 24 mjeseci
Trajanje
Datum početka: 2026-05-29 📅
Opis
Maksimalan broj obnavljanja: 0
Kriteriji za dodjelu
Cijena ✅
Cijena (težina): 90
Kriterij kvalitete (naziv): Rok isporuke
Kriterij kvalitete (težina): 10
Naslov
Identifikacijski broj grupe:
2️⃣
Interna identifikacijska oznaka:
Naslov: Grupa predmeta nabave 2
Procijenjena vrijednost bez PDV-a: 1 949 300 EUR 💰
Opis nabave: Grupa predmeta nabave 2
Naslov
Identifikacijski broj grupe:
3️⃣
Interna identifikacijska oznaka:
Naslov: Grupa predmeta nabave 3
Procijenjena vrijednost bez PDV-a: 18 200 EUR 💰
Opis nabave: Grupa predmeta nabave 3
Naslov
Identifikacijski broj grupe:
Postupak
Vrsta postupka
Otvoreni postupak ✅
Pravna osnova: Direktiva 2014/24/EU
Glavna obilježja postupka: Otvoreni postupak
Administrativne informacije
Rok za zaprimanje ponuda ili zahtjeva za sudjelovanje: 2026-04-17 12:00:00.0000000 📅
Uvjeti otvaranja ponuda: 2026-04-17 12:00:00.0000000 📅
Jezici na kojima se mogu podnijeti ponude ili zahtjevi za sudjelovanje: hrvatski 🗣️
Najkraće razdoblje tijekom kojega ponuditelj mora održati ponudu: 120 dana
Informacije o okvirnom sporazumu ili dinamičkom sustavu nabave
Okvirni sporazum s više operatora ✅
Maksimalan broj sudionika: 999
Uvjeti natječaja
Ponuditelji mogu podnijeti više od jedne ponude
Potreban je napredan ili kvalificirani elektronički potpis ili pečat (kako je definirano u Uredbi (EU) br. 910/2014)
Datum otvaranja: 2026-04-17 12:00:00.0000000 📅
Elektroničko izdavanje računa: Obvezno
Koristit će se elektroničko plaćanje ✅
Kriteriji za dodjelu
Vrsta težine: Ponder (točke, točan)
Uvjeti natječaja
Ugovor sadrži uvjete izvedbe ✅
Pravne, ekonomske, financijske i tehničke informacije
Uvjeti za sudjelovanje
Kriterij za odabir: Upis u trgovački registar
Popis i kratki opis pravila i kriterija: Detalji opisani u dokumentaciji o nabavi
Kriterij za odabir: Uzorci, opisi ili fotografije s certifikatom autentičnosti za ugovore o opskrbi
Glavni uvjeti financiranja i načini plaćanja i/ili upućivanje na relevantne odredbe koje ih uređuju:
Uvjeti vezani uz ugovor
Uvjeti izvršenja ugovora: Nije definirano
Uvjeti za sudjelovanje
Osnova za isključenje:
Opis razloga za isključenje:
Javni naručitelj
Naziv i adrese
Naziv: Klinički bolnički centar Zagreb
Nacionalni registracijski broj:
Poštanska adresa: Ulica Mije Kišpatića 12
Poštanski broj: 10000
Mjesto: Grad Zagreb
Regija: Grad Zagreb 🏙️
Država: Hrvatska 🇭🇷
Kontaktna točka: Ivana Pakšec
E-pošta: ivana.paksec@kbc-zagreb.hr 📧
Telefon: +385 12368839 📞
URL: https://www.kbc-zagreb.hr/ 🌏
Vrsta javnog naručitelja
Osoba javnog prava
Glavna djelatnost
Zdravstvo
Komunikacija
URL dokumenata: https://eojn.hr/tender-eo/77207 🌏
URL za sudjelovanje: https://eojn.hr/tender-eo/77207 🌏
Naziv: https://eojn.hr/
Dodatno pokriće kupca: Naručitelji koji su navedeni u ovoj obavijesti
Jezik dokumenta o nabavi: hrvatski 🗣️
Elektroničko podnošenje: Obvezno
Dopunske informacije
Tijelo za pregled
Naziv: Državna komisija za kontrolu postupaka javne nabave
Nacionalni registracijski broj:
Poštanska adresa: Ulica grada Vukovara 23/V
Poštanski broj: 10000
Mjesto: Zagreb
Regija: Grad Zagreb 🏙️
Država: Hrvatska 🇭🇷
Kontaktna točka: Kontakt
E-pošta: dkom@dkom.hr 📧
Telefon: +385 14559 930 📞
URL: https://www.dkom.hr/ 🌏
Tijelo od kojeg se mogu dobiti informacije o postupku pravne zaštite
Isto kao: Naziv i adrese
Postupak pregleda
Opis postupka pravne zaštite:
Informacije o elektroničkim radnim tokovima
Elektroničko izdavanje računa bit će prihvaćeno
Izvor: OJS 2026/S 051-176417 (2026-03-11)
Predmet
Opseg nabave
Naslov: Reagensi i testovi za potrebe NGS dijagnostike nasljednih bolesti i molekularne hematologije
Referentni broj:
1.1.2.A.64
Kratki opis:
Reagensi i testovi za potrebe NGS dijagnostike nasljednih bolesti i molekularne hematologije
Vrsta ugovora: Roba
Proizvodi/usluge: Laboratorijski reagensi 📦
Procijenjena vrijednost bez PDV-a: 2 028 780 EUR 💰
Informacije o grupama
Ovaj ugovor je podijeljen na grupe ✅
Najveći broj grupa koje se mogu dodijeliti jednom ponuditelju: 3
Ponude se mogu podnijeti za najveći broj grupa: 3
1️⃣
Interna identifikacijska oznaka:
1.1.2.A.64-1
Naslov: Grupa predmeta nabave 1
Procijenjena vrijednost bez PDV-a: 61 280 EUR 💰
Ova javna nabava prikladna je i za mala i srednja poduzeća (MSP-ovi) ✅
Opis nabave: Grupa predmeta nabave 1
Primjena kriterija pristupačnosti za osobe s invaliditetom u tehničkim specifikacijama: Uvjeti pristupačnosti za osobe s invaliditetom nisu uzeti u obzir jer javna nabava nije namijenjena fizičkim osobama
Glavno mjesto ili lokacija izvršenja: Klinički bolnički centa Zagreb, Ljekarna Rebro, Kišpatićeva 12, Zagreb
Država: Hrvatska 🇭🇷
Mjesto izvršenja: Grad Zagreb 🏙️
Trajanje: 24 mjeseci
Trajanje
Datum početka: 2026-05-29 📅
Opis
Maksimalan broj obnavljanja: 0
Kriteriji za dodjelu
Cijena ✅
Cijena (težina): 90
Kriterij kvalitete (naziv): Rok isporuke
Kriterij kvalitete (težina): 10
Naslov
Identifikacijski broj grupe:
LOT-0001
2️⃣
Interna identifikacijska oznaka:
1.1.2.A.64-2
Naslov: Grupa predmeta nabave 2
Procijenjena vrijednost bez PDV-a: 1 949 300 EUR 💰
Opis nabave: Grupa predmeta nabave 2
Naslov
Identifikacijski broj grupe:
LOT-0002
3️⃣
Interna identifikacijska oznaka:
1.1.2.A.64-3
Naslov: Grupa predmeta nabave 3
Procijenjena vrijednost bez PDV-a: 18 200 EUR 💰
Opis nabave: Grupa predmeta nabave 3
Naslov
Identifikacijski broj grupe:
LOT-0003
Postupak
Vrsta postupka
Otvoreni postupak ✅
Pravna osnova: Direktiva 2014/24/EU
Glavna obilježja postupka: Otvoreni postupak
Administrativne informacije
Rok za zaprimanje ponuda ili zahtjeva za sudjelovanje: 2026-04-17 12:00:00.0000000 📅
Uvjeti otvaranja ponuda: 2026-04-17 12:00:00.0000000 📅
Jezici na kojima se mogu podnijeti ponude ili zahtjevi za sudjelovanje: hrvatski 🗣️
Najkraće razdoblje tijekom kojega ponuditelj mora održati ponudu: 120 dana
Informacije o okvirnom sporazumu ili dinamičkom sustavu nabave
Okvirni sporazum s više operatora ✅
Maksimalan broj sudionika: 999
Uvjeti natječaja
Ponuditelji mogu podnijeti više od jedne ponude
Potreban je napredan ili kvalificirani elektronički potpis ili pečat (kako je definirano u Uredbi (EU) br. 910/2014)
Datum otvaranja: 2026-04-17 12:00:00.0000000 📅
Elektroničko izdavanje računa: Obvezno
Koristit će se elektroničko plaćanje ✅
Kriteriji za dodjelu
Vrsta težine: Ponder (točke, točan)
Uvjeti natječaja
Ugovor sadrži uvjete izvedbe ✅
Pravne, ekonomske, financijske i tehničke informacije
Uvjeti za sudjelovanje
Kriterij za odabir: Upis u trgovački registar
Popis i kratki opis pravila i kriterija: Detalji opisani u dokumentaciji o nabavi
Kriterij za odabir: Uzorci, opisi ili fotografije s certifikatom autentičnosti za ugovore o opskrbi
Glavni uvjeti financiranja i načini plaćanja i/ili upućivanje na relevantne odredbe koje ih uređuju:
Nema predujma niti primjene valutne klauzule.
Ponuditelj je dužan ispostaviti e-Račune, a Naručitelj je obvezan zaprimati e-Račune sukladno Zakonu o elektroničkom izdavanju računa u javnoj nabavi (NN 94/18).
Plaćanje najkasnije u roku od 60 dana od izvršene isporuke, odnosno potpisivanja primopredajnog zapisnika, sukladno odredbama Zakona o financijskom poslovanju i predstečajnoj nagodbi (NN 108/12, 144/12, 81/13, 112/13, 71/15, 78/15, 114/22).
Ukoliko ponuditelj daje dio ugovora o javnoj nabavi u podugovor tada će naručitelj za onaj dio sustava koji isporuči podugovaratelj neposredno platiti podugovaratelju.
Plaćanje će biti izvršeno uplatom ugovorene cijene na račun Isporučitelja.
Prikaži više
Uvjeti izvršenja ugovora: Nije definirano
Uvjeti za sudjelovanje
Osnova za isključenje:
Dječji rad i drugi oblici trgovanja ljudima
Kaznena djela terorizma ili kaznena djela povezana s terorističkim aktivnostima
Korupcija
+ još 5
Kršenje obveze plaćanja doprinosa za socijalno osiguranje
Kršenje obveze plaćanja poreza
Pranje novca ili financiranje terorizma
Prijevara
Sudjelovanje u zločinačkoj organizaciji
Sudjelovanje u zločinačkoj organizaciji
Korupcija
Prijevara
Kaznena djela terorizma ili kaznena djela povezana s terorističkim aktivnostima
Pranje novca ili financiranje terorizma
Rad djece i drugi oblici trgovanja ljudima
Plaćanje poreza
Plaćanje obveza za mirovinsko i zdravstveno osiguranje
Javni naručitelj
Naziv i adrese
Naziv: Klinički bolnički centar Zagreb
Nacionalni registracijski broj:
46377257342
Poštanska adresa: Ulica Mije Kišpatića 12
Poštanski broj: 10000
Mjesto: Grad Zagreb
Regija: Grad Zagreb 🏙️
Država: Hrvatska 🇭🇷
Kontaktna točka: Ivana Pakšec
E-pošta: ivana.paksec@kbc-zagreb.hr 📧
Telefon: +385 12368839 📞
URL: https://www.kbc-zagreb.hr/ 🌏
Vrsta javnog naručitelja
Osoba javnog prava
Glavna djelatnost
Zdravstvo
Komunikacija
URL dokumenata: https://eojn.hr/tender-eo/77207 🌏
URL za sudjelovanje: https://eojn.hr/tender-eo/77207 🌏
Naziv: https://eojn.hr/
Dodatno pokriće kupca: Naručitelji koji su navedeni u ovoj obavijesti
Jezik dokumenta o nabavi: hrvatski 🗣️
Elektroničko podnošenje: Obvezno
Dopunske informacije
Tijelo za pregled
Naziv: Državna komisija za kontrolu postupaka javne nabave
Nacionalni registracijski broj:
95857869241
Poštanska adresa: Ulica grada Vukovara 23/V
Poštanski broj: 10000
Mjesto: Zagreb
Regija: Grad Zagreb 🏙️
Država: Hrvatska 🇭🇷
Kontaktna točka: Kontakt
E-pošta: dkom@dkom.hr 📧
Telefon: +385 14559 930 📞
URL: https://www.dkom.hr/ 🌏
Tijelo od kojeg se mogu dobiti informacije o postupku pravne zaštite
Isto kao: Naziv i adrese
Postupak pregleda
Opis postupka pravne zaštite:
U skladu sa člankom 405. ZJN 2016 postupak pravne zaštite započinje izjavljivanjem žalbe Državnoj komisiji u pisanom obliku roku od 10 dana od dana:
1. objave obavijesti o nadmetanju u odnosu na sadržaj obavijesti ili dokumentacije o nabavi,
2. objave obavijesti o ispravku, u odnosu na sadržaj ispravka,
3. objave izmjene dokumentacije o nabavi, u odnosu na sadržaj izmjene dokumentacije,
4. otvaranja ponuda u odnosu na propuštanje naručitelja da valjano odgovori na pravodobno dostavljen zahtjev dodatne informacije, objašnjena ili izmjene dokumentacije o nabavi te na postupak otvaranja ponuda,
5. primitka odluke o odabiru ili poništenju, u odnosu na postupak pregleda, ocjene i odabira ponuda, ili razloge poništenja.
Žalba mora biti sačinjena na način propisan člankom 420. ZJN 2016.
Sukladno članku 405. stavku 2. ZJN 2016, žalba se dostavlja elektroničkim sredstvima komunikacije putem međusobno povezanih informacijskih sustava Državne komisije i EOJN RH (e-Žalba).
Prikaži više
Elektroničko izdavanje računa bit će prihvaćeno
Izvor: OJS 2026/S 051-176417 (2026-03-11)
Obavijest o sklopljenim ugovorima (2026-07-03)
Predmet
Opseg nabave
Procijenjena vrijednost bez PDV-a: 2 028 780 EUR 💰
Ukupna vrijednost nabave (bez PDV-a): 1 967 202 EUR (framework approximate) 💰
Opis
Procijenjena vrijednost bez PDV-a: 61 280 EUR 💰
1 949 300 EUR 💰
18 200 EUR 💰
Dodjela ugovora
1️⃣
Informacije o nedodjeljivanju
Nisu primljene nikakve ponude ili zahtjevi za sudjelovanje ili su svi odbijeni
Razlog zbog kojeg nije odabran pobjednik: Sve ponude, zahtjevi za sudjelovanje ili projekti su povučeni ili nisu prihvatljivi
Identifikacijski broj grupe:
Broj ugovora:
Datum sklapanja ugovora: 2026-05-04 📅
Naslov: Grupa predmeta nabave 2
Informacije o ponudama
Broj zaprimljenih ponuda: 1
Broj ponuda zaprimljenih elektroničkim sredstvima: 1
Broj zaprimljenih ponuda od MSP-ova: 1
Broj ponuda zaprimljenih od ponuditelja iz država članica izvan EU-a: 0
Broj ponuda zaprimljenih od ponuditelja iz drugih država članica EU-a: 0
2️⃣
Ugovor/grupa je dodijeljena ✅
Identifikacijski broj grupe:
Broj zaprimljenih ponuda: 2
Broj ponuda zaprimljenih elektroničkim sredstvima: 2
Broj zaprimljenih ponuda od MSP-ova: 2
Informacije o vrijednosti ugovora/grupe (bez PDV-a)
Ponovno procijenjena vrijednost okvirnog sporazuma: 1 949 239 EUR 💰
Ukupna vrijednost ugovora/grupe: 1949239.01 EUR 💰
Ponude su rangirane
Mjesto na ljestvici pobjednika: 1
Identifikacijska oznaka ponude:
Identifikacijska oznaka grupe ili skupine grupâ:
Naziv i adresa izvođača
Naziv: Altium International d.o.o.
Nacionalni registracijski broj:
Poštanska adresa: Karlovačka cesta 24
Poštanski broj: 10000
Mjesto: Grad Zagreb
Regija: Grad Zagreb 🏙️
Država: Hrvatska 🇭🇷
Kontaktna točka: Željka Prša
E-pošta: tender.hr@altium.net 📧
Telefon: +385 15502200 📞
URL: https://www.alphachrom.hr/ 🌏
Veličina gospodarskog subjekta: Malo
3️⃣
Identifikacijski broj grupe:
Informacije o vrijednosti ugovora/grupe (bez PDV-a)
Ponovno procijenjena vrijednost okvirnog sporazuma: 17 963 EUR 💰
Ukupna vrijednost ugovora/grupe: 17963.46 EUR 💰
Identifikacijska oznaka ponude:
Identifikacijska oznaka grupe ili skupine grupâ:
Naziv i adresa izvođača
Naziv: BIOSISTEMI d.o.o.
Nacionalni registracijski broj:
Poštanska adresa: Trnjanska cesta 73
Kontaktna točka: Barbara Čupić
E-pošta: biosistemi@biosistemi.hr 📧
Telefon: +385 1 6431 849 📞
Izvor: OJS 2026/S 127-462995 (2026-07-03)
Predmet
Opseg nabave
Procijenjena vrijednost bez PDV-a: 2 028 780 EUR 💰
Ukupna vrijednost nabave (bez PDV-a): 1 967 202 EUR (framework approximate) 💰
Opis
Procijenjena vrijednost bez PDV-a: 61 280 EUR 💰
1 949 300 EUR 💰
18 200 EUR 💰
Dodjela ugovora
1️⃣
Informacije o nedodjeljivanju
Nisu primljene nikakve ponude ili zahtjevi za sudjelovanje ili su svi odbijeni
Razlog zbog kojeg nije odabran pobjednik: Sve ponude, zahtjevi za sudjelovanje ili projekti su povučeni ili nisu prihvatljivi
Identifikacijski broj grupe:
LOT-0001
Broj ugovora:
2.1.1.-26/0840-1 za grupu 2
Datum sklapanja ugovora: 2026-05-04 📅
Naslov: Grupa predmeta nabave 2
Informacije o ponudama
Broj zaprimljenih ponuda: 1
Broj ponuda zaprimljenih elektroničkim sredstvima: 1
Broj zaprimljenih ponuda od MSP-ova: 1
Broj ponuda zaprimljenih od ponuditelja iz država članica izvan EU-a: 0
Broj ponuda zaprimljenih od ponuditelja iz drugih država članica EU-a: 0
2️⃣
Ugovor/grupa je dodijeljena ✅
Identifikacijski broj grupe:
LOT-0002
Broj zaprimljenih ponuda: 2
Broj ponuda zaprimljenih elektroničkim sredstvima: 2
Broj zaprimljenih ponuda od MSP-ova: 2
Informacije o vrijednosti ugovora/grupe (bez PDV-a)
Ponovno procijenjena vrijednost okvirnog sporazuma: 1 949 239 EUR 💰
Ukupna vrijednost ugovora/grupe: 1949239.01 EUR 💰
Ponude su rangirane
Mjesto na ljestvici pobjednika: 1
Identifikacijska oznaka ponude:
KBCZG_REAGENSI NGS_17042026
Identifikacijska oznaka grupe ili skupine grupâ:
LOT-0002
Naziv i adresa izvođača
Naziv: Altium International d.o.o.
Nacionalni registracijski broj:
18966227376
Poštanska adresa: Karlovačka cesta 24
Poštanski broj: 10000
Mjesto: Grad Zagreb
Regija: Grad Zagreb 🏙️
Država: Hrvatska 🇭🇷
Kontaktna točka: Željka Prša
E-pošta: tender.hr@altium.net 📧
Telefon: +385 15502200 📞
URL: https://www.alphachrom.hr/ 🌏
Veličina gospodarskog subjekta: Malo
3️⃣
Identifikacijski broj grupe:
LOT-0003
Informacije o vrijednosti ugovora/grupe (bez PDV-a)
Ponovno procijenjena vrijednost okvirnog sporazuma: 17 963 EUR 💰
Ukupna vrijednost ugovora/grupe: 17963.46 EUR 💰
Identifikacijska oznaka ponude:
26-012-000031
Identifikacijska oznaka grupe ili skupine grupâ:
LOT-0003
Naziv i adresa izvođača
Naziv: BIOSISTEMI d.o.o.
Nacionalni registracijski broj:
58765639175
Poštanska adresa: Trnjanska cesta 73
Kontaktna točka: Barbara Čupić
E-pošta: biosistemi@biosistemi.hr 📧
Telefon: +385 1 6431 849 📞
Izvor: OJS 2026/S 127-462995 (2026-07-03)
Obavijest o sklopljenim ugovorima (2026-07-06)
Predmet
Opseg nabave
Procijenjena vrijednost bez PDV-a: 2 028 780 EUR 💰
Ukupna vrijednost nabave (bez PDV-a): 983601.23 EUR 💰
Opis
Procijenjena vrijednost bez PDV-a: 1 949 300 EUR 💰
18 200 EUR 💰
Dodjela ugovora
Broj ugovora:
Ugovor se dodjeljuje u sklopu okvirnog sporazuma ✅
Informacije o vrijednosti ugovora/grupe (bez PDV-a)
Ukupna vrijednost ugovora/grupe: 974619.5 EUR 💰
Identifikacijska oznaka ponude:
Ukupna vrijednost ugovora/grupe: 8981.73 EUR 💰
Identifikacijska oznaka ponude:
Izvor: OJS 2026/S 128-467318 (2026-07-06)
Predmet
Opseg nabave
Procijenjena vrijednost bez PDV-a: 2 028 780 EUR 💰
Ukupna vrijednost nabave (bez PDV-a): 983601.23 EUR 💰
Opis
Procijenjena vrijednost bez PDV-a: 1 949 300 EUR 💰
18 200 EUR 💰
Dodjela ugovora
Broj ugovora:
2.1.1.-26/0840-2 za grupu 2 CON-0002
Ugovor se dodjeljuje u sklopu okvirnog sporazuma ✅
Informacije o vrijednosti ugovora/grupe (bez PDV-a)
Ukupna vrijednost ugovora/grupe: 974619.5 EUR 💰
Identifikacijska oznaka ponude:
TEN-0002
Ukupna vrijednost ugovora/grupe: 8981.73 EUR 💰
Identifikacijska oznaka ponude:
TEN-0001
Izvor: OJS 2026/S 128-467318 (2026-07-06)
Nove nabave u povezanim kategorijama 🆕
- Medicinske naprave, lijekovi i proizvodi za osobnu njegu (>20 nove nabave)