Nadogradnja i održavanje operativnog software sustava HAMAG-BICRO-a
HAMAG-BICRO
Predmet nabave su usluge održavanja i popravka programske podrške, kako je određeno u Tehničkim specifikacijama i Troškovniku koji čine prilog Dokumentacije o nabavi.
RokRok za zaprimanje ponuda bio je 2026-08-17. Nabava je objavljena 2026-08-13.
Tko? Što? Gdje?
Povijest nabave
| Datum | Dokument |
|---|---|
| 2026-08-13 | Obavijest o javnoj nabavi |
| 2026-08-18 | Obavijest o sklopljenim ugovorima |
Obavijest o javnoj nabavi (2026-08-13)
Predmet
Opseg nabave
Naslov: Nadogradnja i održavanje operativnog software sustava HAMAG-BICRO-a
Referentni broj:
Kratki opis:
Proizvodi/usluge: Usluge održavanja i popravaka programske podrške 📦
Procijenjena vrijednost bez PDV-a: 200 000 EUR 💰
Opis
Interna identifikacijska oznaka:
Ova javna nabava prikladna je i za mala i srednja poduzeća (MSP-ovi) ✅
Opis nabave:
Primjena kriterija pristupačnosti za osobe s invaliditetom u tehničkim specifikacijama: Uvjeti pristupačnosti za osobe s invaliditetom nisu uzeti u obzir jer javna nabava nije namijenjena fizičkim osobama
Glavno mjesto ili lokacija izvršenja: Zagreb, Ksaver 208
Država: Hrvatska 🇭🇷
Mjesto izvršenja: Grad Zagreb 🏙️
Trajanje: 12 mjeseci
Trajanje
Datum početka: 2026-10-01 📅
Opis
Maksimalan broj obnavljanja: 0
Kriteriji za dodjelu
Cijena ✅
Cijena (težina): 50
Kriterij kvalitete (naziv): Specifično iskustvo stručnjaka za financijske sustave
Kriterij kvalitete (težina): 50
Naslov
Identifikacijski broj grupe:
Postupak
Vrsta postupka
Otvoreni postupak ✅
Pravna osnova: Direktiva 2014/24/EU
Glavna obilježja postupka: Otvoreni postupak
Administrativne informacije
Rok za zaprimanje ponuda ili zahtjeva za sudjelovanje: 2026-08-17 12:00:00.0000000 📅
Uvjeti otvaranja ponuda: 2026-08-17 12:00:00.0000000 📅
Uvjeti otvaranja ponuda (mjesto): Zagreb, Ksaver 208
Uvjeti za otvaranje ponuda (Podaci o ovlaštenim osobama i postupku otvaranja):
Jezici na kojima se mogu podnijeti ponude ili zahtjevi za sudjelovanje: hrvatski 🗣️
Najkraće razdoblje tijekom kojega ponuditelj mora održati ponudu: 90 dana
Uvjeti natječaja
Ponuditelji mogu podnijeti više od jedne ponude
Potreban je napredan ili kvalificirani elektronički potpis ili pečat (kako je definirano u Uredbi (EU) br. 910/2014)
Jamstvo je potrebno ✅
Datum otvaranja: 2026-08-17 12:00:00.0000000 📅
Mjesto: Zagreb, Ksaver 208
Dodatne informacije:
Elektroničko izdavanje računa: Obvezno
Kriteriji za dodjelu
Vrsta težine: Ponder (točke, točan)
Uvjeti natječaja
Ugovor sadrži uvjete izvedbe ✅
Pravne, ekonomske, financijske i tehničke informacije
Uvjeti za sudjelovanje
Kriterij za odabir: Upis u trgovački registar
Popis i kratki opis pravila i kriterija: Detalji opisani u dokumentaciji o nabavi
Kriterij za odabir: Ukupni godišnji promet
Reference na određene usluge
Tehničari ili tehnička tijela za kontrolu kvalitete
Certifikati neovisnih tijela o standardima osiguranja kvalitete
Tražene depozite i jamstva:
Glavni uvjeti financiranja i načini plaćanja i/ili upućivanje na relevantne odredbe koje ih uređuju:
Uvjeti izvršenja ugovora: Nije definirano
Uvjeti za sudjelovanje
Osnova za isključenje:
Opis razloga za isključenje:
Javni naručitelj
Naziv i adrese
Naziv: Hamag-bicro
Nacionalni registracijski broj:
Poštanska adresa: Ksaver 208
Poštanski broj: 10000
Mjesto: Grad Zagreb
Regija: Grad Zagreb 🏙️
Država: Hrvatska 🇭🇷
Kontaktna točka: Vedran Čiček
E-pošta: nabava@hamagbicro.hr 📧
Telefon: +385 12352614 📞
URL: https://hamagbicro.hr/ 🌏
Adresa profila naručitelja: https://hamagbicro.hr/ 🌏
Vrsta javnog naručitelja
Osoba javnog prava
Glavna djelatnost
Gospodarski i financijski poslovi
Komunikacija
URL dokumenata: https://eojn.hr/tender-eo/93856 🌏
URL za sudjelovanje: https://eojn.hr/tender-eo/93856 🌏
Naziv: https://eojn.hr/
Jezik dokumenta o nabavi: hrvatski 🗣️
Elektroničko podnošenje: Obvezno
Dopunske informacije
Tijelo za pregled
Naziv: Državna komisija za kontrolu postupaka javne nabave
Nacionalni registracijski broj:
Poštanska adresa: Ulica grada Vukovara 23/V
Poštanski broj: 10000
Mjesto: Zagreb
Regija: Grad Zagreb 🏙️
Država: Hrvatska 🇭🇷
Kontaktna točka: Kontakt
E-pošta: dkom@dkom.hr 📧
Telefon: +385 14559 930 📞
URL: https://www.dkom.hr/ 🌏
Tijelo od kojeg se mogu dobiti informacije o postupku pravne zaštite
Isto kao: Naziv i adrese
Postupak pregleda
Opis postupka pravne zaštite:
Informacije o elektroničkim radnim tokovima
Elektroničko izdavanje računa bit će prihvaćeno
Izvor: OJS 2026/S 156-564865 (2026-08-13)
Predmet
Opseg nabave
Naslov: Nadogradnja i održavanje operativnog software sustava HAMAG-BICRO-a
Referentni broj:
4
Kratki opis:
Predmet nabave su usluge održavanja i popravka programske podrške, kako je određeno u Tehničkim specifikacijama i Troškovniku koji čine prilog Dokumentacije o nabavi.
Vrsta ugovora: Usluge
Proizvodi/usluge: Usluge održavanja i popravaka programske podrške 📦
Procijenjena vrijednost bez PDV-a: 200 000 EUR 💰
Opis
Interna identifikacijska oznaka:
4
Ova javna nabava prikladna je i za mala i srednja poduzeća (MSP-ovi) ✅
Opis nabave:
Usluge nadogradnje i održavanja operativnog software sustava HAMAG BICRO-a.
Predmet nabave čine:
a) Preventivno održavanje svih programskih rješenja i modula kako je navedeno u specifikaciji postojećeg stanja (korisnička pomoć i održavanje u trajanju od 12 mjeseci).
b) Adaptivno održavanje koja će se koristiti prema potrebama i zahtjevima naručitelja.
Prikaži više
Glavno mjesto ili lokacija izvršenja: Zagreb, Ksaver 208
Država: Hrvatska 🇭🇷
Mjesto izvršenja: Grad Zagreb 🏙️
Trajanje: 12 mjeseci
Trajanje
Datum početka: 2026-10-01 📅
Opis
Maksimalan broj obnavljanja: 0
Kriteriji za dodjelu
Cijena ✅
Cijena (težina): 50
Kriterij kvalitete (naziv): Specifično iskustvo stručnjaka za financijske sustave
Kriterij kvalitete (težina): 50
Naslov
Identifikacijski broj grupe:
LOT-0000
Postupak
Vrsta postupka
Otvoreni postupak ✅
Pravna osnova: Direktiva 2014/24/EU
Glavna obilježja postupka: Otvoreni postupak
Administrativne informacije
Rok za zaprimanje ponuda ili zahtjeva za sudjelovanje: 2026-08-17 12:00:00.0000000 📅
Uvjeti otvaranja ponuda: 2026-08-17 12:00:00.0000000 📅
Uvjeti otvaranja ponuda (mjesto): Zagreb, Ksaver 208
Uvjeti za otvaranje ponuda (Podaci o ovlaštenim osobama i postupku otvaranja):
Javnom otvaranju ponuda smiju prisustvovati ovlašteni predstavnici ponuditelja.
Sukladno članku 282. stavku 8. Zakona o javnoj nabavi, pravo aktivnog sudjelovanja na javnom otvaranju ponuda imaju samo članovi stručnog povjerenstva za javnu nabavu i ovlašteni predstavnici ponuditelja.
Ovlašteni predstavnici ponuditelja moraju svoje pisano ovlaštenje predati članovima stručnog povjerenstva za javnu nabavu na početku javnog otvaranja ponuda.
Prikaži više
Najkraće razdoblje tijekom kojega ponuditelj mora održati ponudu: 90 dana
Uvjeti natječaja
Ponuditelji mogu podnijeti više od jedne ponude
Potreban je napredan ili kvalificirani elektronički potpis ili pečat (kako je definirano u Uredbi (EU) br. 910/2014)
Jamstvo je potrebno ✅
Datum otvaranja: 2026-08-17 12:00:00.0000000 📅
Mjesto: Zagreb, Ksaver 208
Dodatne informacije:
Javnom otvaranju ponuda smiju prisustvovati ovlašteni predstavnici ponuditelja.
Sukladno članku 282. stavku 8. Zakona o javnoj nabavi, pravo aktivnog sudjelovanja na javnom otvaranju ponuda imaju samo članovi stručnog povjerenstva za javnu nabavu i ovlašteni predstavnici ponuditelja.
Ovlašteni predstavnici ponuditelja moraju svoje pisano ovlaštenje predati članovima stručnog povjerenstva za javnu nabavu na početku javnog otvaranja ponuda.
Prikaži više
Kriteriji za dodjelu
Vrsta težine: Ponder (točke, točan)
Uvjeti natječaja
Ugovor sadrži uvjete izvedbe ✅
Pravne, ekonomske, financijske i tehničke informacije
Uvjeti za sudjelovanje
Kriterij za odabir: Upis u trgovački registar
Popis i kratki opis pravila i kriterija: Detalji opisani u dokumentaciji o nabavi
Kriterij za odabir: Ukupni godišnji promet
Reference na određene usluge
Tehničari ili tehnička tijela za kontrolu kvalitete
Certifikati neovisnih tijela o standardima osiguranja kvalitete
Tražene depozite i jamstva:
Ponuditelj mora uz ponudu dostaviti jamstvo za ozbiljnost ponude u obliku bezuvjetne bankarske garancije na prvi poziv bez prigovora u korist naručitelja, na iznos od 6000,00 eura, s rokom važenja koji je najmanje jednak roku valjanosti ponude za slučajeve određene člankom 214., stavkom 1., točkom 1. ZJN 2016.
Za naplatu jamstva za ozbiljnost ponude dovoljno je da se u odnosu na ponuditelja ostvari jedan (bilo koji) od zakonom navedenih uvjeta.
Jamstvo za ozbiljnost ponude u obliku bankarske garancije dostavlja se u izvorniku, odvojeno od elektroničkeponude, u papirnatom obliku. Jamstvo ne smije biti ni na koji način oštećeno (bušenjem, klamanjem i sl.).
Ako tijekom postupka javne nabave istekne rok valjanosti ponude i jamstva za ozbiljnost ponude, Naručitelj je obvezan prije donošenja odluke o odabiru zatražiti produženje roka valjanosti ponude i jamstva za ozbiljnost ponude od Ponuditelja koji je podnio ekonomski najpovoljniju ponudu u primjernom roku ne kraćem od 5 dana.U slučaju isteka roka valjanosti jamstva za ozbiljnost ponude prije dostave jamstva za uredno izvršenje ugovora,Naručitelj će tražiti njegovo produljenje.
Umjesto bankarske garancije ponuditelj može dati novčani polog u navedenom iznosu koji uplaćuje na račun naručitelja IBAN: HR1210010051863000160, model plaćanja 64, poziv na broj 46237-OIB uplatitelja. Pod svrhom plaćanja potrebno je navesti da se radi o jamstvu za ozbiljnost ponude i navesti evidencijski broj nabave naručitelja.
Dopušteno je da Zajednica gospodarskih subjekata uz ponudu priloži jamstvo za ozbiljnost ponude koje se sastoji od više bankovnih garancija za ozbiljnost ponude ili novčanih pologa, koje daju članovi Zajednice gospodarskih subjekata, a koji u ukupnom zbroju predstavljaju traženu visinu jamstva ili da jamstvo dostavi samo jedan član zajednice. U slučaju da jamstvo daje samo jedan član Zajednice gospodarskih subjekata, u tekstu bankarske garancije ili u opisu plaćanja (u slučaju uplate novčanog pologa) naznačit će se da se jamstvo odnosi na sve članove zajednice gospodarskih subjekata.
Vrijednost jamstva za ozbiljnost ponude može biti izražena i u valuti različitoj od valute EUR. Naručitelj će u tom slučaju, prilikom računanja protuvrijednosti, za valutu koja je predmet konverzije u EUR koristiti srednji tečaj Hrvatske narodne banke koji je u primjeni na dan objave ove Dokumentacije o nabavi. U slučaju da valuta koja je predmet konverzije u EUR ne kotira na deviznom tržištu u Republici Hrvatskoj, Naručitelj će prilikom računanja protuvrijednosti koristiti tečaj prema listi Izračunatih tečajnih valuta koje ne kotiraju na deviznom tržištu u Republici Hrvatskoj Hrvatske narodne banke koja je u primjeni za mjesec objave ove Dokumentacije o nabavi.
Prikaži više
Račune za izvršene usluge prema troškovniku u prethodnom mjesecu naručitelj će plaćati u roku od 30 dana od dana primitka e – računa ugovaratelja.
Uvjeti vezani uz ugovor
Uvjeti izvršenja ugovora: Nije definirano
Uvjeti za sudjelovanje
Osnova za isključenje:
Dječji rad i drugi oblici trgovanja ljudima
Isključivo nacionalne osnove za isključenje
Kaznena djela terorizma ili kaznena djela povezana s terorističkim aktivnostima
+ još 7
Korupcija
Kršenje obveza utvrđenih na temelju isključivo nacionalnih osnova za isključenje
Kršenje obveze plaćanja doprinosa za socijalno osiguranje
Kršenje obveze plaćanja poreza
Pranje novca ili financiranje terorizma
Prijevara
Sudjelovanje u zločinačkoj organizaciji
Sudjelovanje u zločinačkoj organizaciji
Korupcija
Prijevara
Kaznena djela terorizma ili kaznena djela povezana s terorističkim aktivnostima
Pranje novca ili financiranje terorizma
Rad djece i drugi oblici trgovanja ljudima
Neisplata plaće
Sudjelovanje u zabranjenom sporazumu u smislu propisa o zaštiti tržišnog natjecanja
Plaćanje poreza
Plaćanje obveza za mirovinsko i zdravstveno osiguranje
Javni naručitelj
Naziv i adrese
Naziv: Hamag-bicro
Nacionalni registracijski broj:
25609559342
Poštanska adresa: Ksaver 208
Poštanski broj: 10000
Mjesto: Grad Zagreb
Regija: Grad Zagreb 🏙️
Država: Hrvatska 🇭🇷
Kontaktna točka: Vedran Čiček
E-pošta: nabava@hamagbicro.hr 📧
Telefon: +385 12352614 📞
URL: https://hamagbicro.hr/ 🌏
Adresa profila naručitelja: https://hamagbicro.hr/ 🌏
Vrsta javnog naručitelja
Osoba javnog prava
Glavna djelatnost
Gospodarski i financijski poslovi
Komunikacija
URL dokumenata: https://eojn.hr/tender-eo/93856 🌏
URL za sudjelovanje: https://eojn.hr/tender-eo/93856 🌏
Naziv: https://eojn.hr/
Jezik dokumenta o nabavi: hrvatski 🗣️
Elektroničko podnošenje: Obvezno
Dopunske informacije
Tijelo za pregled
Naziv: Državna komisija za kontrolu postupaka javne nabave
Nacionalni registracijski broj:
95857869241
Poštanska adresa: Ulica grada Vukovara 23/V
Poštanski broj: 10000
Mjesto: Zagreb
Regija: Grad Zagreb 🏙️
Država: Hrvatska 🇭🇷
Kontaktna točka: Kontakt
E-pošta: dkom@dkom.hr 📧
Telefon: +385 14559 930 📞
URL: https://www.dkom.hr/ 🌏
Tijelo od kojeg se mogu dobiti informacije o postupku pravne zaštite
Isto kao: Naziv i adrese
Postupak pregleda
Opis postupka pravne zaštite:
Žalba se izjavljuje u roku od:
- petnaest dana od dana:
1. objave poziva na nadmetanje, u odnosu na sadržaj poziva ili dokumentacije o nabavi
2. objave obavijesti o ispravku, u odnosu na sadržaj ispravka
3. objave izmjene dokumentacije o nabavi, u odnosu na sadržaj izmjene dokumentacije
- deset dana od dana:
a) otvaranja ponuda ako naručitelj nije valjano odgovorio na pravodobno dostavljen zahtjev za dodatne informacije, objašnjenja ili izmjene dokumentacije o nabavi, kao i na postupak otvaranja ponuda
b) primitka odluke o odabiru ili poništenju, u odnosu na postupak pregleda, ocjene i odabira ponuda ili razloge poništenja.
Žalitelj koji je propustio izjaviti žalbu u određenoj prethodnoj fazi nema pravo na žalbu u kasnijoj fazi postupka za prethodnu fazu.
Sukladno članku 405. stavku 2. ZJN-a žalba se dostavlja elektroničkim sredstvima komunikacije putem EOJN RH.
Napomena: Sukladno članku 403.a žalitelj je u svim postupcima nabave prije izjavljivanja žalbe na sadržaj poziva na nadmetanje, dokumentaciju o nabavi, sadržaj ispravka poziva na nadmetanje odnosno sadržaj izmjene dokumentacije o nabavi, obvezan upozoriti naručitelja na konkretnu nezakonitost putem EOJN RH najkasnije tijekom desetog dana od dana objave poziva na nadmetanje, objave obavijesti o ispravku odnosno objave izmjene dokumentacije o nabavi. Žalba žalitelja koji izjavi žalbu prije nego što istekne rok od tri dana od kada je naručitelj upozoren na konkretnu nezakonitost, biti će odbačena.
Prikaži više
Elektroničko izdavanje računa bit će prihvaćeno
Izvor: OJS 2026/S 156-564865 (2026-08-13)
Obavijest o sklopljenim ugovorima (2026-08-18)
Predmet
Opseg nabave
Procijenjena vrijednost bez PDV-a: 200 000 EUR 💰
Dodjela ugovora
Informacije o nedodjeljivanju
Nisu primljene nikakve ponude ili zahtjevi za sudjelovanje ili su svi odbijeni
Razlog zbog kojeg nije odabran pobjednik: Odluka kupca, zbog promjene potreba
Identifikacijski broj grupe:
Informacije o ponudama
Broj zaprimljenih ponuda: 1
Broj ponuda zaprimljenih elektroničkim sredstvima: 1
Broj zaprimljenih ponuda od MSP-ova: 1
Broj ponuda zaprimljenih od ponuditelja iz država članica izvan EU-a: 1
Broj ponuda zaprimljenih od ponuditelja iz drugih država članica EU-a: 0
Izvor: OJS 2026/S 159-573743 (2026-08-18)
Predmet
Opseg nabave
Procijenjena vrijednost bez PDV-a: 200 000 EUR 💰
Dodjela ugovora
Informacije o nedodjeljivanju
Nisu primljene nikakve ponude ili zahtjevi za sudjelovanje ili su svi odbijeni
Razlog zbog kojeg nije odabran pobjednik: Odluka kupca, zbog promjene potreba
Identifikacijski broj grupe:
LOT-0000
Informacije o ponudama
Broj zaprimljenih ponuda: 1
Broj ponuda zaprimljenih elektroničkim sredstvima: 1
Broj zaprimljenih ponuda od MSP-ova: 1
Broj ponuda zaprimljenih od ponuditelja iz država članica izvan EU-a: 1
Broj ponuda zaprimljenih od ponuditelja iz drugih država članica EU-a: 0
Izvor: OJS 2026/S 159-573743 (2026-08-18)
Nove nabave u povezanim kategorijama 🆕