Usluga ekshumacije groblja na području Kosinja, Općina Perušić

PERUŠIĆ d.o.o.

Usluge ekshumacije i prijevoza posmrtnih ostataka na grobljima na području Kosinja, Općina Perušić.

Rok

Rok za zaprimanje ponuda bio je 2025-04-14. Nabava je objavljena 2025-03-04.

Dobavljači

Sljedeći dobavljači spominju se u odlukama o dodjeli ili drugim dokumentima o nabavi:

Tko? Što? Gdje?
Povijest nabave
Datum Dokument
2025-03-04 Obavijest o javnoj nabavi
2026-06-25 Obavijest o sklopljenim ugovorima
Obavijest o javnoj nabavi (2025-03-04)
Predmet
Opseg nabave
Naslov: Usluga ekshumacije groblja na području Kosinja, Općina Perušić
Referentni broj: 06/25
Kratki opis:
Usluge ekshumacije i prijevoza posmrtnih ostataka na grobljima na području Kosinja, Općina Perušić.
Vrsta ugovora: Usluge
Proizvodi/usluge: Pogrebne usluge 📦
Procijenjena vrijednost bez PDV-a: 700 000 EUR 💰
Opis
Interna identifikacijska oznaka: 06/25
Ova javna nabava prikladna je i za mala i srednja poduzeća (MSP-ovi)
Dodatne informacije:
Ovaj postupak javne nabave dio je projekta "Izgradnja hidroenergetskog sustava Kosinj" koji financira HRVATSKA ELEKTROPRIVREDA - dioničko društvo putem Ugovora o financiranju u iznosu od 100%.
Primjena kriterija pristupačnosti za osobe s invaliditetom u tehničkim specifikacijama: Uvjeti pristupačnosti za osobe s invaliditetom nisu uzeti u obzir zbog sljedećeg obrazloženja
Obrazloženje:
Radi se o obavljanju usluga i iskopima te pobiranju i opremanju posmrtnih ostataka, navedene usluge se ne mogu izvršavati prisustvom invalida zbog konfiguracije terena i opisa samoga posla.
Glavno mjesto ili lokacija izvršenja:
Mjesto pružanja usluga ekshumacije posmrtnih ostataka je područje Kosinja, Općina Perušić odnosno groblja: Gornji Kosinj, Mlakva, Poljan, Mance I.
Država: Hrvatska 🇭🇷
Mjesto izvršenja: Ličko-senjska županija 🏙️
Trajanje: 36 mjeseci
Trajanje
Datum početka: 2025-05-01 📅
Opis
Maksimalan broj obnavljanja: 0
Kriteriji za dodjelu
Cijena
Cijena (težina): 90
Kriterij kvalitete (naziv): Broj osoba s položenim ispitom o stručnoj osposobljenosti za obavljanje pogrebničke djelatnosti
Kriterij kvalitete (težina): 10
Naslov
Identifikacijski broj grupe: LOT-0000

Postupak
Vrsta postupka
Otvoreni postupak
Pravna osnova: Direktiva 2014/24/EU
Glavna obilježja postupka: Otvoreni postupak
Administrativne informacije
Rok za zaprimanje ponuda ili zahtjeva za sudjelovanje: 2025-04-14 12:00:00.0000000 📅
Uvjeti otvaranja ponuda: 2025-04-14 12:00:00.0000000 📅
Uvjeti otvaranja ponuda (mjesto): Perušić d.o.o., Trg popa Marka Mesića 2, 53202 Perušić
Uvjeti za otvaranje ponuda (Podaci o ovlaštenim osobama i postupku otvaranja): Odgovorna osoba: Mihael Kurteš,mag.oec., direktor
Jezici na kojima se mogu podnijeti ponude ili zahtjevi za sudjelovanje: hrvatski 🗣️
Najkraće razdoblje tijekom kojega ponuditelj mora održati ponudu: 60 dana
Informacije o okvirnom sporazumu ili dinamičkom sustavu nabave
Okvirni sporazum s više operatora
Maksimalan broj sudionika: 999
Uvjeti natječaja
Ponuditelji mogu podnijeti više od jedne ponude
Potreban je napredan ili kvalificirani elektronički potpis ili pečat (kako je definirano u Uredbi (EU) br. 910/2014)
Jamstvo je potrebno
Datum otvaranja: 2025-04-14 12:00:00.0000000 📅
Mjesto: Perušić d.o.o., Trg popa Marka Mesića 2, 53202 Perušić
Dodatne informacije: Odgovorna osoba: Mihael Kurteš,mag.oec., direktor
Elektroničko izdavanje računa: Obvezno
Kriteriji za dodjelu
Vrsta težine: Ponder (točke, točan)
Uvjeti natječaja
Ugovor sadrži uvjete izvedbe

Pravne, ekonomske, financijske i tehničke informacije
Uvjeti za sudjelovanje
Kriterij za odabir: Upis u trgovački registar
Popis i kratki opis pravila i kriterija: Detalji opisani u dokumentaciji o nabavi
Kriterij za odabir: Ukupni godišnji promet
Ostali ekonomski ili financijski zahtjevi
Reference na određene usluge
Tehničari ili tehnička tijela za kontrolu kvalitete
Mjere za osiguranje kvalitete
Tražene depozite i jamstva:
Ponuditelj je dužan dostaviti jamstvo za ozbiljnost ponude u iznosu od 21.000,00 € (slovima: dvadesetjednatisućaeura). Jamstvo za ozbiljnost ponude je jamstvo za slučaj odustajanja ponuditelja od svoje ponude u roku njezine valjanosti, nedostavljanja ažurnih popratnih dokumenata sukladno članku 263. Zakona o javnoj nabavi (NN 120/16 i 114/22), neprihvaćanja ispravka računske greške, odbijanja potpisivanja ugovora o javnoj nabavi, ili nedostavljanja jamstva za uredno ispunjenje ugovora o javnoj nabavi. Jamstvo za ozbiljnost ponude mora biti u obliku bankarske garancije na prvi poziv. Jamstvo mora biti bezuvjetno i neopozivo s rokom valjanosti koji ne smije biti kraći od roka valjanosti ponude. NAPOMENA: U tekstu bankarske garancije obavezno je taksativno navesti svih 5 slučajeva za koja se izdaje jamstvo: 1. odustajanje ponuditelja od svoje ponude u roku njezine valjanosti, 2. nedostavljanja ažurnih popratnih dokumenata sukladno članku 263. Zakona o javnoj nabavi (NN 120/16 i 114/22), 3. neprihvaćanja ispravka računske greške, 4. odbijanja potpisivanja ugovora o javnoj nabavi, 5. nedostavljanja jamstva za uredno ispunjenje ugovora. Jamstvo za ozbiljnost ponude dostavlja se u izvorniku, odvojeno od elektroničke dostave ponude, u papirnatom obliku, u skladu s Dokumentacijom o nabavi. U slučaju zajednice gospodarskih subjekata jamstvo za ozbiljnost ponude može dostaviti svaki član zajednice za svoj dio garancije ili jedan od članova, ali u tom slučaju mora biti navedeno da je riječ o zajednici gospodarskih subjekata i da se jamstvo odnosi/glasi na sve članove zajednice gospodarskih subjekata. Jamstvo za ozbiljnost ponude mora biti dostavljeno prije isteka roka za dostavu ponuda te se u tom slučaju ponuda smatra zaprimljenom u trenutku zaprimanja ponude elektroničkim sredstvima komunikacije. Naručitelj je obvezan vratiti ponuditeljima jamstvo za ozbiljnost ponude u roku od deset dana od dana potpisivanja ugovora o javnoj nabavi odnosno dostave jamstva za uredno izvršenje ugovora o javnoj nabavi, a presliku jamstva obvezan je pohraniti. Umjesto jamstva za ozbiljnost ponude u obliku bankarske garancije, ponuditelj može dati novčani polog u traženom iznosu u korist računa, kako slijedi: Primatelj uplate: Perušić d.o.o. IBAN: HR2023400091110279620 Model: HR00 Poziv na broj: 06-25-OIB uplatioca Opis plaćanja pristojbe: obavezno navesti evidencijski broj otvorenog postupka. Polog mora biti evidentiran na računu Naručitelja u trenutku isteka roka za dostavu ponuda.
Prikaži više
Glavni uvjeti financiranja i načini plaćanja i/ili upućivanje na relevantne odredbe koje ih uređuju:
Za ovaj Sporazum nije predviđeno plaćanje predujma. Pružatelj usluga izdaje e-račun nakon što je Usluge pružio u količini, vrsti, kakvoći i roku određenima u Ugovoru, a u skladu s Troškovnikom DON -om to mjesečni račun uz specifikaciju izvršenih usluga. Naručitelj će zaprimati, obrađivati i plaćati isključivo e-račune sukladne EU normi (2014/55/EU). E-račun se nakon potvrde zaprimanja i kontrole prihvaća ako je ispravan ili odbija zbog netočnog sadržaja, uz mogućnost prosljeđivanja informacije o razlogu odbijanja. Jednom kad je poslan, e-račun i njegov sadržaj više nije moguće mijenjati. Ako Naručitelj odbije e-račun, obavijestit će Pružatelja usluga o odbijanju njegovog e-računa te navesti razloge odbijanja. E-račun mora sadržavati broj Sporazuma kod Naručitelja, broj Ugovora/Narudžbenice kod Naručitelja, opis Usluga, količinu Usluga, jediničnu i ukupnu cijenu odnosno sve elemente propisane važećim zakonskim propisima.
Prikaži više
Uvjeti vezani uz ugovor
Uvjeti izvršenja ugovora: Nije definirano
Uvjeti za sudjelovanje
Osnova za isključenje:
Dječji rad i drugi oblici trgovanja ljudima
Kaznena djela terorizma ili kaznena djela povezana s terorističkim aktivnostima
Korupcija
+ još 5
Kršenje obveze plaćanja doprinosa za socijalno osiguranje
Kršenje obveze plaćanja poreza
Pranje novca ili financiranje terorizma
Prijevara
Sudjelovanje u zločinačkoj organizaciji
Opis razloga za isključenje:
Sudjelovanje u zločinačkoj organizaciji
Korupcija
Prijevara
Kaznena djela terorizma ili kaznena djela povezana s terorističkim aktivnostima
Pranje novca ili financiranje terorizma
Rad djece i drugi oblici trgovanja ljudima
Plaćanje poreza
Plaćanje obveza za mirovinsko i zdravstveno osiguranje

Javni naručitelj
Naziv i adrese
Naziv: PERUŠIĆ d.o.o.
Nacionalni registracijski broj: 72380967406
Poštanska adresa: Trg Popa Marka Mesića 2
Poštanski broj: 53202
Mjesto: Perušić
Regija: Ličko-senjska županija 🏙️
Država: Hrvatska 🇭🇷
Kontaktna točka: Mihael Kurteš
E-pošta: perusicdoo@gmail.com 📧
Telefon: +385 679269 📞
URL: https://komunalac-perusic.hr 🌏
Adresa profila naručitelja: https://komunalac-perusic.hr 🌏
Vrsta javnog naručitelja
Jedinice lokalne ili regionalne samouprave
Glavna djelatnost
Javna uprava
Komunikacija
URL dokumenata: https://eojn.hr/tender-eo/39610 🌏
URL za sudjelovanje: https://eojn.hr/tender-eo/39610 🌏
Naziv: https://eojn.hr/
Dodatno pokriće kupca: Naručitelji koji su navedeni u ovoj obavijesti
Jezik dokumenta o nabavi: hrvatski 🗣️
Elektroničko podnošenje: Obvezno

Dopunske informacije
Tijelo za pregled
Naziv: Državna komisija za kontrolu postupaka javne nabave
Nacionalni registracijski broj: 95857869241
Poštanska adresa: Ulica grada Vukovara 23/V
Poštanski broj: 10000
Mjesto: Zagreb
Regija: Grad Zagreb 🏙️
Država: Hrvatska 🇭🇷
Kontaktna točka: Kontakt
E-pošta: dkom@dkom.hr 📧
Telefon: +385 14559 930 📞
URL: https://www.dkom.hr/ 🌏
Tijelo od kojeg se mogu dobiti informacije o postupku pravne zaštite
Isto kao: Naziv i adrese
Postupak pregleda
Opis postupka pravne zaštite:
Rok za izjavljivanje žalbe iznosi deset (10) dana i to od dana: 1. objave poziva na nadmetanje, u odnosu na sadržaj poziva ili dokumentacije o nabavi 2. objave obavijesti o ispravku, u odnosu na sadržaj ispravka 3. objave izmjene dokumentacije o nabavi, u odnosu na sadržaj izmjene dokumentacije 4. otvaranja ponuda u odnosu na propuštanje naručitelja da valjano odgovori na pravodobno dostavljen zahtjev dodatne informacije, objašnjenja ili izmjene dokumentacije o nabavi te na postupak otvaranja ponuda Žalitelj koji je propustio izjaviti žalbu u određenoj fazi nema pravo na žalbu u kasnijoj fazi postupka za prethodnu fazu.
Prikaži više
Informacije o elektroničkim radnim tokovima
Elektroničko izdavanje računa bit će prihvaćeno
Izvor: OJS 2025/S 046-146388 (2025-03-04)
Obavijest o sklopljenim ugovorima (2026-06-25)
Predmet
Opseg nabave
Ukupna vrijednost nabave (bez PDV-a): 844 644 EUR 💰

Dodjela ugovora
Identifikacijski broj grupe: LOT-0000
Broj ugovora: 50/2026
Datum sklapanja ugovora: 2026-04-08 📅
Informacije o vrijednosti ugovora/grupe (bez PDV-a)
Ukupna vrijednost ugovora/grupe: 844 644 EUR 💰
Ponude su rangirane
Mjesto na ljestvici pobjednika: 1
Identifikacijska oznaka ponude: Perušić_2025
Voditelj ponuditelja
Identifikacijska oznaka grupe ili skupine grupâ: LOT-0000
Informacije o ponudama
Ugovor je dodijeljen skupini gospodarskih subjekata
Naziv i adresa izvođača
Naziv: ARAČIĆ d.o.o.
Nacionalni registracijski broj: 46905307857
Poštanska adresa: Vinjani Gornji 343
Poštanski broj: 21260
Mjesto: Imotski
Regija: Splitsko-dalmatinska županija 🏙️
Država: Hrvatska 🇭🇷
Kontaktna točka: Boris Aračić
E-pošta: b.aracic@gmail.com 📧
Telefon: +385 21842171 📞
Naziv: POKOP d.o.o.
Nacionalni registracijski broj: 74522063646
Poštanska adresa: Pesteri 8
Poštanski broj: 10040
Mjesto: Grad Zagreb
Regija: Grad Zagreb 🏙️
Kontaktna točka: Damir Oniško
E-pošta: onisko.pokop@gmail.com 📧
Telefon: +385 12984625 📞

Izmjene
Druge dodatne informacije
Tijekom trajanja Ekshumacija na području Kosinja a u svrhu projekta HES Kosinj 2 utvrđeno je da je potrebno izmjestiti posmrtne ostatake iz spomen kosturnice, na padini ispod crkva sv. Nedeljice kod mjesta Mlakva u kosturnicu u groblju STudenci. Prema procijeni riječ je o 253 posmrtna ostaka pokojnika, koji su 1955.g. izmješteni sa spomen područja na Kosi, usljed izgradnje akumulacije Kruščica, također ublizini postoje tri ili više grobnih mjesta pokojnih svećenika koja se također premještaju.
Prikaži više
Glavni razlog promjene: Potreba za dodatnim radovima, uslugama ili robom prvotnog ugovaratelja.
Nova vrijednost
Tekst:
Ekshumacija posmrtnih ostataka iz spomen kosturnice i grobnih mjesta u neposrednoj blizini crkve sv. Mlade Nedeljice, uključujući sve potrebne radnje ekshumacije, opremanja i prijevoza do groblja Studenci.
Izvor: OJS 2026/S 121-440803 (2026-06-25)