Potrošnja el. energije

OPĆINA VRBNIK

Naručitelj Općina Vrbnik nabavlja električnu energiju u sljedećih 4 godine putem okvirnog sporazuma.

Rok

Rok za zaprimanje ponuda bio je 2025-11-06. Nabava je objavljena 2025-10-05.

Tko? Što? Gdje?
Povijest nabave
Datum Dokument
2025-10-05 Obavijest o javnoj nabavi
2025-10-08 Obavijest o javnoj nabavi
2025-10-24 Obavijest o javnoj nabavi
Obavijest o javnoj nabavi (2025-10-05)
Predmet
Opseg nabave
Naslov: Potrošnja el. energije
Referentni broj: 18
Kratki opis:
Naručitelj Općina Vrbnik nabavlja električnu energiju u sljedećih 4 godine putem okvirnog sporazuma.
Vrsta ugovora: Roba
Proizvodi/usluge: Električna energija 📦
Procijenjena vrijednost bez PDV-a: 180 000 EUR 💰
Opis
Interna identifikacijska oznaka: 18
Ova javna nabava prikladna je i za mala i srednja poduzeća (MSP-ovi)
Cilj strateške nabave: Smanjenje utjecaja na okoliš
Aspekti se odnose na: Kriterij za odabir ponude, Tehničke specifikacije
Pristup smanjenju utjecaja na okoliš: Prilagodba klimatskim promjenama
Primjena kriterija pristupačnosti za osobe s invaliditetom u tehničkim specifikacijama: Uvjeti pristupačnosti za osobe s invaliditetom nisu uzeti u obzir jer javna nabava nije namijenjena fizičkim osobama
Glavno mjesto ili lokacija izvršenja: Prema popisu brojila u troškovniku - područje Općine Vrbnik
Država: Hrvatska 🇭🇷
Mjesto izvršenja: Primorsko-goranska županija 🏙️
Trajanje: 48 mjeseci
Trajanje
Datum početka: 2025-12-01 📅
Opis
Maksimalan broj obnavljanja: 0
Kriteriji za dodjelu
Cijena
Cijena (težina): 80
Kriterij kvalitete (naziv): Električna energija iz obnovljivih izvora energije
Kriterij kvalitete (težina): 20
Naslov
Identifikacijski broj grupe: LOT-0000

Postupak
Vrsta postupka
Otvoreni postupak
Pravna osnova: Direktiva 2014/24/EU
Glavna obilježja postupka: Otvoreni postupak
Administrativne informacije
Rok za zaprimanje ponuda ili zahtjeva za sudjelovanje: 2025-11-06 12:00:00.0000000 📅
Uvjeti otvaranja ponuda: 2025-11-06 12:00:00.0000000 📅
Uvjeti otvaranja ponuda (mjesto): Trg škujica 7, 51516 Vrbnik , Hrvatska
Uvjeti za otvaranje ponuda (Podaci o ovlaštenim osobama i postupku otvaranja):
Javnom otvaranju ponuda smiju prisustvovati, osim ovlaštenih predstavnika Naručitelja i ovlašteni predstavnici ponuditelja i zainteresirane osobe. Pravo aktivnog sudjelovanja u postupku javnog otvaranja ponuda imaju samo članovi stručnog povjerenstva za javnu nabavu i ovlašteni predstavnici ponuditelja. Dokaz ovlasti ovlaštene osobe Ponuditelja je pisana punomoć, ovlaštenje i sl. Dokaz ovlasti zakonskog zastupnika ponuditelja je izvadak iz sudskog registra ili druga odgovarajuća isprava iz koje je vidljivo svojstvo zakonskog zastupnika.
Prikaži više
Jezici na kojima se mogu podnijeti ponude ili zahtjevi za sudjelovanje: hrvatski 🗣️
Najkraće razdoblje tijekom kojega ponuditelj mora održati ponudu: 120 dana
Informacije o okvirnom sporazumu ili dinamičkom sustavu nabave
Okvirni sporazum s više operatora
Maksimalan broj sudionika: 999
Uvjeti natječaja
Ponuditelji mogu podnijeti više od jedne ponude
Potreban je napredan ili kvalificirani elektronički potpis ili pečat (kako je definirano u Uredbi (EU) br. 910/2014)
Jamstvo je potrebno
Datum otvaranja: 2025-11-06 12:00:00.0000000 📅
Mjesto: Trg škujica 7, 51516 Vrbnik , Hrvatska
Dodatne informacije:
Javnom otvaranju ponuda smiju prisustvovati, osim ovlaštenih predstavnika Naručitelja i ovlašteni predstavnici ponuditelja i zainteresirane osobe. Pravo aktivnog sudjelovanja u postupku javnog otvaranja ponuda imaju samo članovi stručnog povjerenstva za javnu nabavu i ovlašteni predstavnici ponuditelja. Dokaz ovlasti ovlaštene osobe Ponuditelja je pisana punomoć, ovlaštenje i sl. Dokaz ovlasti zakonskog zastupnika ponuditelja je izvadak iz sudskog registra ili druga odgovarajuća isprava iz koje je vidljivo svojstvo zakonskog zastupnika.
Prikaži više
Elektroničko izdavanje računa: Obvezno
Kriteriji za dodjelu
Vrsta težine: Ponder (točke, točan)
Uvjeti natječaja
Ugovor sadrži uvjete izvedbe

Pravne, ekonomske, financijske i tehničke informacije
Uvjeti za sudjelovanje
Kriterij za odabir: Upis u trgovački registar
Popis i kratki opis pravila i kriterija: Detalji opisani u dokumentaciji o nabavi
Kriterij za odabir: Reference na određene isporuke
Tražene depozite i jamstva:
Gospodarski subjekt je obvezan dostaviti jamstvo za ozbiljnost ponude na iznos 9.000,00 eura s rokom valjanosti najmanje jednakom roku valjanosti ponude u obliku zadužnice, bjanko zadužnice ili novčani polog na račun Naručitelja. Rok važenja jamstva mora biti sukladan roku valjanosti ponude, odnosno ne smije biti kraći od roka valjanosti ponude. Ponuditelj može dostaviti jamstvo koje je duže od roka valjanosti ponude. Naručitelj će jamstvo za ozbiljnost ponude zadržati i naplatiti u slučaju: • odustajanja ponuditelja od svoje ponude u roku njezine valjanosti, • nedostavljanja ažuriranih popratnih dokumenata sukladnih navodima u članku 263. stavak 3. Zakon o javnoj nabavi (NN 120/2016 i 114/2022), • neprihvaćanja ispravka računske greške, • odbijanja potpisivanja ugovora o javnoj nabavi • ili nedostavljanja jamstva za uredno ispunjenje ugovora o javnoj nabavi. Jamstvo za ozbiljnost ponude vraća se svim ponuditeljima neposredno nakon završetka postupka javne nabave. Jamstvo za ozbiljnost odabrane ponude biti će vraćeno izabranom ponuditelju nakon što izabrani ponuditelj potpiše ugovor o javnoj nabavi i dostavi jamstvo za uredno izvršenje ugovora, a najkasnije u roku od 10 dana sukladno čl. 217. Zakon o javnoj nabavi (NN 120/2016 i 114/2022). Ako istekne rok valjanosti ponude naručitelj će tražiti od ponuditelja produženje roka valjanosti ponude i jamstva za ozbiljnost ponude sukladno produženom roku. Bjanko zadužnica: Bjanko zadužnicu će odabrani ponuditelj dostaviti potvrđenu od strane javnog bilježnika i popunjenu sukladno Pravilniku o obliku i sadržaju bjanko zadužnice (Narodne novine, broj 115/12, 82/17 i 154/22). Zadužnica: Zadužnicu će odabrani ponuditelj dostaviti potvrđenu od strane javnog bilježnika i popunjenu sukladno Pravilniku o obliku i sadržaju zadužnice (Narodne novine, broj 115/12, 82/17 i 154/22). Novčani polog mora biti evidentiran na računu Naručitelja do trenutka isteka roka za dostavu ponuda.
Prikaži više
Glavni uvjeti financiranja i načini plaćanja i/ili upućivanje na relevantne odredbe koje ih uređuju:
Sva plaćanja naručitelj će izvršiti na poslovni račun odabranog ponuditelja, odnosno podugovaratelja. Plaćanje će se vršiti u roku od 30 dana na temelju računa prihaćenog i ovjerenog od strane Naručitelja.
Uvjeti vezani uz ugovor
Uvjeti izvršenja ugovora: Nije definirano
Uvjeti za sudjelovanje
Osnova za isključenje:
Dječji rad i drugi oblici trgovanja ljudima
Kaznena djela terorizma ili kaznena djela povezana s terorističkim aktivnostima
Korupcija
+ još 5
Kršenje obveze plaćanja doprinosa za socijalno osiguranje
Kršenje obveze plaćanja poreza
Pranje novca ili financiranje terorizma
Prijevara
Sudjelovanje u zločinačkoj organizaciji
Opis razloga za isključenje:
Sudjelovanje u zločinačkoj organizaciji
Korupcija
Prijevara
Kaznena djela terorizma ili kaznena djela povezana s terorističkim aktivnostima
Pranje novca ili financiranje terorizma
Rad djece i drugi oblici trgovanja ljudima
Plaćanje poreza
Plaćanje obveza za mirovinsko i zdravstveno osiguranje

Javni naručitelj
Naziv i adrese
Naziv: Općina vrbnik
Nacionalni registracijski broj: 80254949848
Poštanska adresa: Trg škujica 7
Poštanski broj: 51516
Mjesto: Vrbnik
Regija: Primorsko-goranska županija 🏙️
Država: Hrvatska 🇭🇷
Kontaktna točka: Greta Crnčić
E-pošta: procelnik@opcina-vrbnik.hr 📧
Telefon: +385 992403528 📞
URL: https://www.opcina-vrbnik.hr/ 🌏
Adresa profila naručitelja: https://www.opcina-vrbnik.hr/ 🌏
Vrsta javnog naručitelja
Jedinice lokalne ili regionalne samouprave
Glavna djelatnost
Javna uprava
Komunikacija
URL dokumenata: https://eojn.hr/tender-eo/60041 🌏
URL za sudjelovanje: https://eojn.hr/tender-eo/60041 🌏
Naziv: https://eojn.hr/
Dodatno pokriće kupca: Naručitelji koji su navedeni u ovoj obavijesti
Jezik dokumenta o nabavi: hrvatski 🗣️
Elektroničko podnošenje: Obvezno

Dopunske informacije
Tijelo za pregled
Naziv: Državna komisija za kontrolu postupaka javne nabave
Nacionalni registracijski broj: 95857869241
Poštanska adresa: Ulica grada Vukovara 23/V
Poštanski broj: 10000
Mjesto: Zagreb
Regija: Grad Zagreb 🏙️
Država: Hrvatska 🇭🇷
Kontaktna točka: Kontakt
E-pošta: dkom@dkom.hr 📧
Telefon: +385 14559 930 📞
URL: https://www.dkom.hr/ 🌏
Tijelo od kojeg se mogu dobiti informacije o postupku pravne zaštite
Isto kao: Naziv i adrese
Postupak pregleda
Opis postupka pravne zaštite:
Rok za izjavljivanje žalbe iznosi deset (10) dana i to od dana: 1. objave poziva na nadmetanje, u odnosu na sadržaj poziva ili dokumentacije o nabavi 2. objave obavijesti o ispravku, u odnosu na sadržaj ispravka 3. objave izmjene dokumentacije o nabavi, u odnosu na sadržaj izmjene dokumentacije 4. otvaranja ponuda u odnosu na propuštanje naručitelja da valjano odgovori na pravodobno dostavljen zahtjev dodatne informacije, objašnjenja ili izmjene dokumentacije o nabavi te na postupak otvaranja ponuda Žalitelj koji je propustio izjaviti žalbu u određenoj fazi nema pravo na žalbu u kasnijoj fazi postupka za prethodnu fazu.
Prikaži više
Informacije o elektroničkim radnim tokovima
Elektroničko izdavanje računa bit će prihvaćeno
Izvor: OJS 2025/S 192-657009 (2025-10-05)
Obavijest o javnoj nabavi (2025-10-08)
Predmet
Opseg nabave
Procijenjena vrijednost bez PDV-a: 180 000 EUR 💰

Pravne, ekonomske, financijske i tehničke informacije
Uvjeti za sudjelovanje
Tražene depozite i jamstva:
Gospodarski subjekt je obvezan dostaviti jamstvo za ozbiljnost ponude na iznos 5.000,00 eura s rokom valjanosti najmanje jednakom roku valjanosti ponude u obliku zadužnice, bjanko zadužnice ili novčani polog na račun Naručitelja. Rok važenja jamstva mora biti sukladan roku valjanosti ponude, odnosno ne smije biti kraći od roka valjanosti ponude. Ponuditelj može dostaviti jamstvo koje je duže od roka valjanosti ponude. Naručitelj će jamstvo za ozbiljnost ponude zadržati i naplatiti u slučaju: • odustajanja ponuditelja od svoje ponude u roku njezine valjanosti, • nedostavljanja ažuriranih popratnih dokumenata sukladnih navodima u članku 263. stavak 3. Zakon o javnoj nabavi (NN 120/2016 i 114/2022), • neprihvaćanja ispravka računske greške, • odbijanja potpisivanja ugovora o javnoj nabavi • ili nedostavljanja jamstva za uredno ispunjenje ugovora o javnoj nabavi. Jamstvo za ozbiljnost ponude vraća se svim ponuditeljima neposredno nakon završetka postupka javne nabave. Jamstvo za ozbiljnost odabrane ponude biti će vraćeno izabranom ponuditelju nakon što izabrani ponuditelj potpiše ugovor o javnoj nabavi i dostavi jamstvo za uredno izvršenje ugovora, a najkasnije u roku od 10 dana sukladno čl. 217. Zakon o javnoj nabavi (NN 120/2016 i 114/2022). Ako istekne rok valjanosti ponude naručitelj će tražiti od ponuditelja produženje roka valjanosti ponude i jamstva za ozbiljnost ponude sukladno produženom roku. Bjanko zadužnica: Bjanko zadužnicu će odabrani ponuditelj dostaviti potvrđenu od strane javnog bilježnika i popunjenu sukladno Pravilniku o obliku i sadržaju bjanko zadužnice (Narodne novine, broj 115/12, 82/17 i 154/22). Zadužnica: Zadužnicu će odabrani ponuditelj dostaviti potvrđenu od strane javnog bilježnika i popunjenu sukladno Pravilniku o obliku i sadržaju zadužnice (Narodne novine, broj 115/12, 82/17 i 154/22). Novčani polog mora biti evidentiran na računu Naručitelja do trenutka isteka roka za dostavu ponuda.
Prikaži više

Izmjene
Tekst koji se ispravlja u izvornoj obavijesti
Identifikacijski broj grupe: LOT-0000
Nova vrijednost
Tekst:
Ostalo - Naručitelj je izmijenio točku 4.2.1 Poziva na dostavu ponuda gdje je jasno propisao da je točna visina jamstva za ozbiljnost ponude 5.000,00 EUR.
Tekst koji se ispravlja u izvornoj obavijesti
Datum izmjene dokumentacije o nabavi
Datum promjene dokumentacije javne nabave: 2025-10-10 📅
Druge dodatne informacije
Na traženje zainteresiranog gospodarskog subjekta, Naručitelj je ispravio grešku u Pozivu na dostavu ponuda
Glavni razlog promjene: Ispravak pogreške kupca
Informacije o izmjenama
Verzija prethodne obavijesti koja se mijenja: abc97d76-8d72-43e0-a7e9-83f6fa7e6347-01
Izvor: OJS 2025/S 195-666437 (2025-10-08)
Obavijest o javnoj nabavi (2025-10-24)
Predmet
Opseg nabave
Procijenjena vrijednost bez PDV-a: 180 000 EUR 💰

Izmjene
Tekst koji se ispravlja u izvornoj obavijesti
Identifikacijski broj grupe: LOT-0000
Nova vrijednost
Tekst:
Ostalo - Naručitelj je na traženje zainteresiranog gospodarskog subjekta, stavio na raspolaganje potpisani zahtjev za dostavu podataka o obračunskim mjernim mjestima kupca
Tekst koji se ispravlja u izvornoj obavijesti
Datum izmjene dokumentacije o nabavi
Datum promjene dokumentacije javne nabave: 2025-10-26 📅
Druge dodatne informacije
Na traženje zainteresiranog gospodarskog subjekta, Naručitelj objavljuje prilog dokumentaciji.
Glavni razlog promjene: Ažurirane informacije
Informacije o izmjenama
Verzija prethodne obavijesti koja se mijenja: d92fa9d8-ea95-4c2b-8c54-bd1e5f508cd7-01
Izvor: OJS 2025/S 207-709410 (2025-10-24)