Nabava službenih vozila putem operativnog leasinga

Hrvatska agencija za civilno zrakoplovstvo

Predmet nabave je nabava 8 komada službenih vozila putem operativnog leasinga s ostatkom vrijednosti na razdoblje od 60 mjeseci (5 godina) sukladno tehničkim specifikacijama, troškovniku i ostalim traženim uvjetima naznačenim u ovoj dokumentaciji o nabavi. Ponuditelj je obvezan ponuditi naručitelju isključivo nova i nekorištena vozila. Ponuditelj mora ponuditi cjelokupnu količinu grupe predmeta nabave za koju podnosi svoju ponudu.

Rok

Rok za zaprimanje ponuda bio je 2025-04-23. Nabava je objavljena 2025-03-21.

Tko? Što? Gdje?
Povijest nabave
Datum Dokument
2025-03-21 Obavijest o javnoj nabavi
2025-04-14 Obavijest o javnoj nabavi
Obavijest o javnoj nabavi (2025-03-21)
Predmet
Opseg nabave
Naslov: Nabava službenih vozila putem operativnog leasinga
Referentni broj: 1-25-OP
Kratki opis:
Predmet nabave je nabava 8 komada službenih vozila putem operativnog leasinga s ostatkom vrijednosti na razdoblje od 60 mjeseci (5 godina) sukladno tehničkim specifikacijama, troškovniku i ostalim traženim uvjetima naznačenim u ovoj dokumentaciji o nabavi. Ponuditelj je obvezan ponuditi naručitelju isključivo nova i nekorištena vozila. Ponuditelj mora ponuditi cjelokupnu količinu grupe predmeta nabave za koju podnosi svoju ponudu.
Prikaži više
Vrsta ugovora: Roba
Proizvodi/usluge: Osobni automobili 📦
Procijenjena vrijednost bez PDV-a: 180 000 EUR 💰
Informacije o grupama
Ovaj ugovor je podijeljen na grupe
Najveći broj grupa koje se mogu dodijeliti jednom ponuditelju: 2
Ponude se mogu podnijeti za najveći broj grupa: 2

1️⃣
Interna identifikacijska oznaka: 1-25-OP-1
Naslov: Osobno vozilo više srednje klase
Procijenjena vrijednost bez PDV-a: 70 000 EUR 💰
Ova javna nabava prikladna je i za mala i srednja poduzeća (MSP-ovi)
Opis nabave:
Naručitelj nabavlja 2 komada osobnih vozila više srednje klase putem operativnog leasinga s ostatkom vrijednosti na razdoblje od 60 mjeseci (5 godina) sukladno tehničkim specifikacijama, troškovniku i ostalim uvijetima iz ove Dokumentacije o nabavi.
Primjena kriterija pristupačnosti za osobe s invaliditetom u tehničkim specifikacijama: Uvjeti pristupačnosti za osobe s invaliditetom nisu uzeti u obzir jer javna nabava nije namijenjena fizičkim osobama
Glavno mjesto ili lokacija izvršenja: Zagreb
Država: Hrvatska 🇭🇷
Mjesto izvršenja: Grad Zagreb 🏙️
Trajanje: 60 mjeseci
Trajanje
Datum početka: 2025-06-02 📅
Opis
Maksimalan broj obnavljanja: 0
Kriteriji za dodjelu
Cijena
Cijena (težina): 85
Kriterij kvalitete (naziv): Rok isporuke
Kriterij kvalitete (težina): 15
Naslov
Identifikacijski broj grupe: LOT-0001

2️⃣
Interna identifikacijska oznaka: 1-25-OP-2
Naslov: Osobno vozilo srednje klase
Procijenjena vrijednost bez PDV-a: 110 000 EUR 💰
Opis nabave:
Naručitelj nabavlja 6 komada osobnih vozila srednje klase putem operativnog leasinga s ostatkom vrijednosti na razdoblje od 60 mjeseci (5 godina) sukladno tehničkim specifikacijama, troškovniku i ostalim uvijetima iz ove dokumentacije o nabavi.
Naslov
Identifikacijski broj grupe: LOT-0002

Postupak
Vrsta postupka
Otvoreni postupak
Pravna osnova: Direktiva 2014/24/EU
Glavna obilježja postupka: Otvoreni postupak
Administrativne informacije
Rok za zaprimanje ponuda ili zahtjeva za sudjelovanje: 2025-04-23 11:00:00.0000000 📅
Uvjeti otvaranja ponuda: 2025-04-23 11:00:00.0000000 📅
Uvjeti otvaranja ponuda (mjesto): Hrvatska agencija za civilno zrakoplovstvo, Ulica grada Vukovara 284, Zagreb
Uvjeti za otvaranje ponuda (Podaci o ovlaštenim osobama i postupku otvaranja):
Javnom otvaranju smiju prisustvovati ovlaštene osobe gospodarskog subjekta koje su dužne priložiti ispunjeni i ovjereni obrazac ovlasti za zastupanje i sudjelovanje u postupku javnog otvaranja ponuda te dati na uvid identifikacijski dokument s fotografijom. Obrazac izjave nalazi se u prilogu Dokumentacije o nabavi - Prilog V.
Prikaži više
Jezici na kojima se mogu podnijeti ponude ili zahtjevi za sudjelovanje: hrvatski 🗣️
Najkraće razdoblje tijekom kojega ponuditelj mora održati ponudu: 120 dana
Uvjeti natječaja
Ponuditelji mogu podnijeti više od jedne ponude
Potreban je napredan ili kvalificirani elektronički potpis ili pečat (kako je definirano u Uredbi (EU) br. 910/2014)
Jamstvo je potrebno
Datum otvaranja: 2025-04-23 11:00:00.0000000 📅
Mjesto: Hrvatska agencija za civilno zrakoplovstvo, Ulica grada Vukovara 284, Zagreb
Dodatne informacije:
Javnom otvaranju smiju prisustvovati ovlaštene osobe gospodarskog subjekta koje su dužne priložiti ispunjeni i ovjereni obrazac ovlasti za zastupanje i sudjelovanje u postupku javnog otvaranja ponuda te dati na uvid identifikacijski dokument s fotografijom. Obrazac izjave nalazi se u prilogu Dokumentacije o nabavi - Prilog V.
Prikaži više
Elektroničko izdavanje računa: Obvezno
Kriteriji za dodjelu
Vrsta težine: Ponder (točke, točan)
Uvjeti natječaja
Ugovor sadrži uvjete izvedbe

Pravne, ekonomske, financijske i tehničke informacije
Uvjeti za sudjelovanje
Kriterij za odabir: Upis u trgovački registar
Popis i kratki opis pravila i kriterija: Detalji opisani u dokumentaciji o nabavi
Tražene depozite i jamstva:
Ponuditelj dostavlja jamstvo za ozbiljnost ponude za slučajeve: a) odustajanja ponuditelja od svoje ponude u roku njezine valjanosti b) nedostavljanja ažuriranih popratnih dokumenata sukladno članku 263. Zakona o javnoj nabavi c) neprihvaćanje ispravke računske pogreške d) odbijanja potpisivanja ugovora e) nedostavljanja jamstva za uredno ispunjenje ugovora. Trajanje jamstva za ozbiljnost ponude ne smije biti kraće od roka valjanosti ponude. Ako istekne rok valjanosti ponude ili jamstva za ozbiljnost ponude, naručitelj će tražiti njihovo produženje u primjerenom roku ne kraćem od 5 (pet) dana. Ponuditelj može kao jamstvo za ozbiljnost ponude dostaviti kako slijedi: - zadužnicu ili bjanko zadužnicu - bankarsku garanciju ili - uplatiti novčani polog. Ako ponuditelj kao jamstvo za ozbiljnost ponude dostavlja zadužnicu ili bjanko zadužnicu, ista mora biti potvrđena od strane javnog bilježnika, popunjena sukladno Pravilniku o obliku i sadržaju zadužnice (Narodne novine, broj 115/12, 82/17 i 154/22), bez uvećanja, sa zakonskim zateznim kamatama. Ako ponuditelj kao jamstvo za ozbiljnost ponude dostavlja bankarsku garanciju, ista mora sadržavati: - naziv korisnika garancije (Hrvatska agencija za civilno zrakoplovstvo, Zagreb, Ulica grada Vukovara 284, OIB: 76108805525) - naznaku predmeta nabave i grupe - izričiti navod da je bankarska garancija neopoziva, bezuvjetna, plativa na prvi poziv i bez prigovora. U slučaju dostave dijela/dijelova ponude u papirnatom obliku, zadužnica, bjanko zadužnica ili bankarska garancija dostavlja se u izvorniku u papirnatom obliku Naručitelju i mora biti zaprimljena do roka za dostavu ponuda, sukladno uputi iz ove Dokumentacije o nabavi. U slučaju uplate novčanog pologa, dokaz o uplati ponuditelj je dužan priložiti u svojoj ponudi. U slučaju zajednice ponuditelja, jamstvo za uredno ispunjenje ugovora može dostaviti jedan član zajednice ponuditelja za sve ili svaki član zajednice može dostaviti jamstvo za svoj dio jamstva. Naručitelj će vratiti ponuditeljima jamstvo za ozbiljnost ponude u roku od 10 (deset) dana od dana potpisivanja ugovora, odnosno dostave jamstva za uredno ispunjenje ugovora.
Prikaži više
Glavni uvjeti financiranja i načini plaćanja i/ili upućivanje na relevantne odredbe koje ih uređuju:
Naručitelj će plaćati račune u mjesečnim leasing obrocima na temelju ispostavljenih računa Ponuditelja. Početak otplate: prvi sljedeći mjesec nakon isporuke predmeta nabave. E-račune za mjesečne leasing obroke odabrani će Ponuditelj ispostaviti najranije posljednji radni dan u mjesecu na koji se račun odnosi. Naručitelj će valjani račun platiti u roku od 30 dana od dana zaprimanja valjanog računa. Na računu mora biti naznačena klasa i urudžbeni broj Ugovora. U slučaju slanja opomena Ponuditelj nema pravo na naplatu troškova opomena, niti može zaračunavati bilo kakve dodatne troškove osim onih koji su predviđeni ovom Dokumentacijom i Troškovnikom. Računi se ispostavljaju Naručitelju isključivo kao elektronički računi, sukladno Zakonu o elektroničkom izdavanju računa u javnoj nabavi. Ponuditelj je dužan izdati račun putem servisa e – Račun za državu – informacijskog posrednika Financijska agencija – FINA. Predujam je isključen, kao i traženje sredstava osiguranja plaćanja.
Prikaži više
Uvjeti vezani uz ugovor
Uvjeti izvršenja ugovora:
<p><strong>Odobrenje za obavljanje poslova leasinga</strong></p> <p>Odabrani ponuditelj dužan je, za cijelo vrijeme trajanja ugovora o operativnom leasingu posjedovati odobrenje za obavljanje poslova leasinga izdano od Hrvatske agencije za nadzor financijskih usluga sukladno odredbama Zakona o leasingu. Presliku odobrenja ponuditelj dostavlja u sklopu svoje ponude.</p> <p><strong>Primopredaja objekta leasinga</strong></p> <p>Prilikom primopredaje objekta leasinga naručitelj i davatelj leasinga sastavit će zapisnik o primopredaji s opisom svih eventualnih nedostataka koji se mogu otkloniti s naznakom roka za otklanjanje nedostataka od strane davatelja leasinga odnosno dobavljača objekta leasinga.</p> <p>Davatelj leasinga odnosno dobavljač objekta leasinga obvezan je prilikom primopredaje priložiti:</p> <p>-          dokumentaciju potrebnu za registraciju vozila </p> <p>-          uputu o korištenju vozila na hrvatskom jeziku</p...
Prikaži više
Obavijest o javnoj nabavi (2025-04-14)
Predmet
Opseg nabave
Procijenjena vrijednost bez PDV-a: 180 000 EUR 💰
Opis
70 000 EUR 💰
110 000 EUR 💰

Izmjene
Tekst koji se ispravlja u izvornoj obavijesti
Identifikacijski broj grupe: LOT-0001
Nova vrijednost
Tekst:
Promjena ostalih uvjeta nabave - Naručitelj je izmijenio podatke u dijelu Dio II – Upute za ponuditelje, točka 4. Ostale odredbe, podtočka 4.4. Uvjeti za izvršenje ugovora, sukladno „Odgovorima na pitanja“ koja se odnose na „Zahtjev za dodatnim informacijama / objašnjenjima dokumentacije o nabavi“ zainteresiranog gospodarskog subjekta.
Prikaži više
Tekst koji se ispravlja u izvornoj obavijesti
Datum izmjene dokumentacije o nabavi
Datum promjene dokumentacije javne nabave: 2025-04-16 📅
Druge dodatne informacije
Naručitelj je sukladno upitu zainteresiranog gospodarskog subjekta dao odgovor te mijenja Dokumentaciju o nabavi i Obavijest o nadmetanju u dijelu koji se odnosi na troškove koji ne ulaze u cijenu ponude za obje grupe predmeta nabave.
Glavni razlog promjene: Ažurirane informacije
Informacije o izmjenama
Verzija prethodne obavijesti koja se mijenja: e85d5a4d-d092-461d-99bd-98ec6898faaa-01
Izvor: OJS 2025/S 075-247315 (2025-04-14)