Ugostiteljske, dostavne i ostale usluge

Hrvatska narodna banka

Predmet nabave su Ugostiteljske, dostavne i ostale usluge podijeljene u dvije grupe: Grupa 1. Ugostiteljske usluge i Grupa 2. Usluge dostavljača i vozača, a sve prema Troškovnicima za Grupu 1. i Grupu 2., Tehničkim specifikacijama za Grupu 1. i Grupu 2. te tablicama s kompletima radne odjeće i obuće za Grupu 1. i Grupu 2.

Rok

Rok za zaprimanje ponuda bio je 2024-12-16. Nabava je objavljena 2024-11-13.

Dobavljači

Sljedeći dobavljači spominju se u odlukama o dodjeli ili drugim dokumentima o nabavi:

Tko? Što? Gdje?
Povijest nabave
Datum Dokument
2024-11-13 Obavijest o javnoj nabavi
2026-08-31 Obavijest o sklopljenim ugovorima
2026-09-01 Obavijest o sklopljenim ugovorima
Obavijest o javnoj nabavi (2024-11-13)
Predmet
Opseg nabave
Naslov: Ugostiteljske, dostavne i ostale usluge
Referentni broj: 43-24-V
Kratki opis:
Predmet nabave su Ugostiteljske, dostavne i ostale usluge podijeljene u dvije grupe: Grupa 1. Ugostiteljske usluge i Grupa 2. Usluge dostavljača i vozača, a sve prema Troškovnicima za Grupu 1. i Grupu 2., Tehničkim specifikacijama za Grupu 1. i Grupu 2. te tablicama s kompletima radne odjeće i obuće za Grupu 1. i Grupu 2.
Prikaži više
Vrsta ugovora: Usluge
Proizvodi/usluge: Usluge pribavljanja osoblja uključujući osoblje za rad na određeno vrijeme 📦
Procijenjena vrijednost bez PDV-a: 1 275 000 EUR 💰
Informacije o grupama
Ovaj ugovor je podijeljen na grupe
Najveći broj grupa koje se mogu dodijeliti jednom ponuditelju: 2
Ponude se mogu podnijeti za najveći broj grupa: 2

1️⃣
Interna identifikacijska oznaka: 43-24-V-1
Naslov: Ugostiteljske usluge
Procijenjena vrijednost bez PDV-a: 770 000 EUR 💰
Ova javna nabava prikladna je i za mala i srednja poduzeća (MSP-ovi)
Opis nabave:
Ugostiteljske usluge podrazumijevaju dvadeset pet (25) osoba koje posjeduju strukovnu sposobnost, stručno znanje i iskustvo za izvršenje predmetne usluge u skladu sa zahtjevima iz Tehničke specifikacije za Grupu 1. (Prilog 8.).
Primjena kriterija pristupačnosti za osobe s invaliditetom u tehničkim specifikacijama: Uvjeti pristupačnosti za osobe s invaliditetom nisu uzeti u obzir jer javna nabava nije namijenjena fizičkim osobama
Glavno mjesto ili lokacija izvršenja: U objektima naručitelja u Zagrebu.
Država: Hrvatska 🇭🇷
Mjesto izvršenja: Grad Zagreb 🏙️
Trajanje: 12 mjeseci
Trajanje
Datum početka: 2025-02-01 📅
Opis
Maksimalan broj obnavljanja: 0
Kriteriji za dodjelu
Cijena
Kriterij kvalitete (naziv): Dodatna kvaliteta osoblja
Raspoloživost osoblja - odaziv po pozivu
Naslov
Identifikacijski broj grupe: LOT-0001

2️⃣
Interna identifikacijska oznaka: 43-24-V-2
Naslov: Usluge dostavljača i vozača
Procijenjena vrijednost bez PDV-a: 505 000 EUR 💰
Opis nabave:
Usluge dostavljača i vozača podrazumijevaju trinaest (13) osoba koje posjeduju strukovnu sposobnost, stručno znanje i iskustvo za izvršenje predmetne usluge u skladu sa zahtjevima iz Tehničke specifikacije za Grupu 2. (Prilog 9.)
Glavno mjesto ili lokacija izvršenja: U i izvan Republike Hrvatske.
Kriteriji za dodjelu
Cijena (težina): 62
Kriterij kvalitete (težina): 26
12.00
Naslov
Identifikacijski broj grupe: LOT-0002

Postupak
Vrsta postupka
Otvoreni postupak
Pravna osnova: Direktiva 2014/24/EU
Glavna obilježja postupka: Otvoreni postupak
Administrativne informacije
Rok za zaprimanje ponuda ili zahtjeva za sudjelovanje: 2024-12-16 11:00:00.0000000 📅
Uvjeti otvaranja ponuda: 2024-12-16 11:00:00.0000000 📅
Uvjeti otvaranja ponuda (mjesto): Javno otvaranje ponuda održat će se u prostorima naručitelja, F. Račkoga 5, Zagreb.
Uvjeti za otvaranje ponuda (Podaci o ovlaštenim osobama i postupku otvaranja):
Javnom otvaranju ponuda mogu prisustvovati ovlašteni predstavnici ponuditelja i druge osobe. U skladu s člankom 282. stavkom 8. ZJN 2016, pravo aktivnog sudjelovanja na javnom otvaranju ponuda imaju samo članovi stručnog povjerenstva za javnu nabavu i ovlašteni predstavnici ponuditelja. Ovlašteni predstavnici ponuditelja moraju svoje pisano ovlaštenje predati ovlaštenim predstavnicima naručitelja neposredno prije otvaranja ponuda.
Prikaži više
Jezici na kojima se mogu podnijeti ponude ili zahtjevi za sudjelovanje: hrvatski 🗣️
Najkraće razdoblje tijekom kojega ponuditelj mora održati ponudu: 120 dana
Uvjeti natječaja
Ponuditelji mogu podnijeti više od jedne ponude
Potreban je napredan ili kvalificirani elektronički potpis ili pečat (kako je definirano u Uredbi (EU) br. 910/2014)
Jamstvo je potrebno
Moraju se navesti imena i stručne kvalifikacije osoblja angažiranog za izvršenje ugovora
Datum otvaranja: 2024-12-16 11:00:00.0000000 📅
Mjesto:
Javno otvaranje ponuda održat će se u prostorima naručitelja, F. Račkoga 5, Zagreb.
Dodatne informacije:
Javnom otvaranju ponuda mogu prisustvovati ovlašteni predstavnici ponuditelja i druge osobe. U skladu s člankom 282. stavkom 8. ZJN 2016, pravo aktivnog sudjelovanja na javnom otvaranju ponuda imaju samo članovi stručnog povjerenstva za javnu nabavu i ovlašteni predstavnici ponuditelja. Ovlašteni predstavnici ponuditelja moraju svoje pisano ovlaštenje predati ovlaštenim predstavnicima naručitelja neposredno prije otvaranja ponuda.
Prikaži više
Elektroničko izdavanje računa: Obvezno
Kriteriji za dodjelu
Vrsta težine: Ponder (točke, točan)
Uvjeti natječaja
Ugovor sadrži uvjete izvedbe

Pravne, ekonomske, financijske i tehničke informacije
Uvjeti za sudjelovanje
Popis i kratki opis uvjeta: Upis u registar: Detalji opisani u dokumentaciji o nabavi
Tehnička i stručna sposobnost
Popis i kratki opis kriterija za odabir:
Popis glavnih usluga: Detalji opisani u dokumentaciji o nabavi
Norme za osiguranje kvalitete: Detalji opisani u dokumentaciji o nabavi
Obrazovne i stručne kvalifikacije: Detalji opisani u dokumentaciji o nabavi
Uvjeti za sudjelovanje
Tražene depozite i jamstva:
U ponudi je ponuditelj obvezan priložiti jamstvo za ozbiljnost ponude u obliku garancije banke koja mora biti neopoziva, bezuvjetna i na prvi pisani poziv ili uplatiti novčani polog na račun naručitelja broj HR6210010051011111116 u sljedećim iznosima: a) za Grupu 1. iznos od 20.000,00 eura b) za Grupu 2. iznos od 10.000,00 eura. Ako se uplaćuje polog, pod svrhom plaćanja potrebno je navesti da se radi o jamstvu za ozbiljnost ponude, navesti naziv nadmetanja, grupu za koju se uplaćuje i evidencijski broj nabave, ev. br. 43-24-V. U ponudi je potrebno dostaviti dokaz o uplaćenom novčanom pologu na temelju kojeg se može utvrditi da je transakcija izvršena, pri čemu se dokazom smatraju i neovjerene preslike ili ispisi provedenih naloga za plaćanje, uključujući i onih izdanih u elektroničkom obliku. Trajanje jamstva za ozbiljnost ponude ne smije biti kraće od roka valjanosti ponude. Ako ponuditelj jamstvo za ozbiljnost ponude dostavlja u obliku garancije banke, nije ga moguće slati i primati kao elektronički dokument, zainteresirani gospodarski subjekt u roku za dostavu ponuda, dostavlja ga naručitelju u zatvorenoj poštanskoj omotnici na adresu iz ove dokumentacije o nabavi. Na omotnici mora biti naznačeno: 1) HRVATSKA NARODNA BANKA Direkcija nabave Franje Račkoga 3 10002 Zagreb 2) naziv i adresa ponuditelja/zajednice ponuditelja 3) evidencijski broj nabave: 43-24-V 4) naziv predmeta nabave: Ugostiteljske, dostavne i ostale usluge s naznakom grupe/a predmeta nabave za koju se dostavlja/ju 5) naznaka "dio/dijelovi ponude koji se dostavlja/ju odvojeno "NE OTVARAJ". Jamstvo za ozbiljnost ponude ne smije biti ni na koji način oštećeno (bušenjem, klamanjem i sl). Na ovakav način je omogućeno naknadno vraćanje garancije ponuditeljima. Jamstvom za ozbiljnost ponude banka se obvezuje da će u korist naručitelja na "prvi poziv" i "bez prigovora" isplatiti iznos jamstva: 1) za slučaj odustajanja ponuditelja od svoje ponude u roku njezine valjanosti, 2) za slučaj nedostavljanja ažuriranih popratnih dokumenata sukladno članku 263. ZJN 2016, 3) za slučaj neprihvaćanja ispravka računske greške, 4) za slučaj odbijanja potpisivanja ugovora o javnoj nabavi, 5) za slučaj nedostavljanja jamstva za uredno ispunjenje ugovora o javnoj nabavi. Jamstvo za ozbiljnost ponude treba biti izdano u korist naručitelja, mora sadržavati naziv nadmetanja za koje se izdaje, evidencijski broj nabave 43-24-V te grupu za koju se dostavlja. U slučaju zajednice ponuditelja jamstvo može dostaviti jedan od članova. Naručitelj se obvezuje vratiti ponuditeljima jamstvo za ozbiljnost ponude u roku od 10 (deset) dana od dana potpisivanja ugovora o javnoj nabavi, a odabranom ponuditelju od dostave jamstva za uredno izvršenje ugovora o javnoj nabavi. Naručitelj će na osnovi rezultata pregleda i ocjene ponuda odbiti ponudu ponuditelja koji nije dostavio jamstvo za ozbiljnost ponude, odnosno ako dostavljeno jamstvo nije valjano.
Prikaži više
Glavni uvjeti financiranja i načini plaćanja i/ili upućivanje na relevantne odredbe koje ih uređuju:
Odabrani ponuditelj je dužan po isteku tekućeg mjeseca naručitelju dostaviti na ovjeru evidenciju radnih sati osoblja po grupama (Grupa 1. i/ili Grupa 2.). Povratno, po primitku ovjerene evidencije radnih sati od strane naručitelja, odabrani ponuditelj će ispostaviti elektronički račun za uslugu iz prethodnog mjeseca po cijenama iz ponude, jednom mjesečno. Naručitelj se obvezuje plaćanje izvršiti u roku od 30 (trideset) dana računajući od dana urednog zaprimanja elektroničkog računa, a na poslovni račun odabranog ponuditelja kod poslovne banke, što će se utvrditi ugovorom. Naručitelj je obvezan zaprimiti i obrađivati te izvršiti plaćanje elektroničkih računa te pratećih isprava izdanih sukladno europskoj normi.
Prikaži više
Uvjeti vezani uz ugovor
Uvjeti izvršenja ugovora:
<p>1. Naručitelj se obvezuje odabranom ponuditelju poslati popis sa trenutno potrebnim brojem osoblja po zanimanjima po potpisu ugovora.</p> <p>2. Odabrani ponuditelj se obvezuje osigurati osoblje sa stručnim kvalifikacijama za pružanje usluga kod naručitelja i u svakom trenutku osigurati stručna zanimanja prema Tehničkim specifikacijama za Grupu 1. i/ili Grupu 2. Osobe za koje je ponuditelj u ponudi priložio uvjerenja o osposobljenosti za provedbu preventivnih mjera zaštite od požara i uvjerenja o osposobljenosti osoba za rad na siguran način, moraju biti na popisu osoba raspoređenih na rad kod naručitelja. U slučaju nemogućnosti rasporeda osoba za koje je priložen dokaz, ponuditelj mora osigurati druge osobe koje posjeduju isto uvjerenje.</p> <p>3. Odabrani ponuditelj se obvezuje po potpisu ugovora o javnoj nabavi u roku od 10 (deset) radnih dana, za osobe koje će pružati usluge u skladu s kvalifikacijskom strukturom prema Tehničkim specifikacijama za Grupu 1. i/ili Grupu 2...
Prikaži više
Uvjeti za sudjelovanje
Osnova za isključenje:
Dječji rad i drugi oblici trgovanja ljudima
Kaznena djela terorizma ili kaznena djela povezana s terorističkim aktivnostima
Korupcija
+ još 6
Kriv za pogrešno prikazivanje, uskraćene informacije, nemogućnost dostavljanja traženih dokumenata i dobivanje povjerljivih informacija za taj postupak
Plaćanje doprinosa za socijalno osiguranje
Plaćanje poreza
Pranje novca ili financiranje terorizma
Prijevara
Sudjelovanje u zločinačkoj organizaciji
Opis razloga za isključenje:
Sudjelovanje u zločinačkoj organizaciji
Korupcija
Prijevara
Kaznena djela terorizma ili kaznena djela povezana s terorističkim aktivnostima
Pranje novca ili financiranje terorizma
Rad djece i drugi oblici trgovanja ljudima
Plaćanje poreza
Plaćanje obveza za mirovinsko i zdravstveno osiguranje
Lažno prikazivanje, prikrivanje informacija, nemogućnost podnošenja traženih dokumenata i prikupljanje povjerljivih informacija o ovom postupku

Javni naručitelj
Naziv i adrese
Naziv: Hrvatska narodna banka
Nacionalni registracijski broj: 95970281739
Poštanska adresa: TRG HRVATSKIH VELIKANA 3
Poštanski broj: 10000
Mjesto: Grad zagreb
Regija: Grad Zagreb 🏙️
Država: Hrvatska 🇭🇷
Kontaktna točka: Paula Palatinuš
E-pošta: paula.palatinus@hnb.hr 📧
Telefon: +385 14596323 📞
URL: https://www.hnb.hr/ 🌏
Vrsta javnog naručitelja
Ministarstvo ili neko drugo nacionalno ili savezno tijelo vlasti
Glavna djelatnost
Gospodarski i financijski poslovi
Komunikacija
URL dokumenata: https://eojn.hr/tender-eo/29045 🌏
URL za sudjelovanje: https://eojn.hr/tender-eo/29045 🌏
Naziv: https://eojn.hr/
Jezik dokumenta o nabavi: hrvatski 🗣️
Elektroničko podnošenje: Obvezno

Dopunske informacije
Tijelo za pregled
Naziv: Državna komisija za kontrolu postupaka javne nabave
Nacionalni registracijski broj: 95857869241
Poštanska adresa: Ulica grada Vukovara 23/V
Poštanski broj: 10000
Mjesto: Zagreb
Regija: Grad Zagreb 🏙️
Država: Hrvatska 🇭🇷
Kontaktna točka: Kontakt
E-pošta: dkom@dkom.hr 📧
Telefon: +385 14559 930 📞
URL: https://www.dkom.hr/ 🌏
Postupak pregleda
Opis postupka pravne zaštite:
Rok za izjavljivanje žalbe iznosi deset (10) dana i to od dana: 1. objave poziva na nadmetanje, u odnosu na sadržaj poziva ili dokumentacije o nabavi 2. objave obavijesti o ispravku, u odnosu na sadržaj ispravka 3. objave izmjene dokumentacije o nabavi, u odnosu na sadržaj izmjene dokumentacije 4. otvaranja ponuda u odnosu na propuštanje naručitelja da valjano odgovori na pravodobno dostavljen zahtjev dodatne informacije, objašnjenja ili izmjene dokumentacije o nabavi te na postupak otvaranja ponuda 5. primitka odluke o odabiru ili poništenju, u odnosu na postupak pregleda i ocjene ponuda, ili razloge poništenja. Žalitelj koji je propustio izjaviti žalbu u određenoj fazi nema pravo na žalbu u kasnijoj fazi postupka za prethodnu fazu.
Prikaži više
Informacije o elektroničkim radnim tokovima
Elektroničko izdavanje računa bit će prihvaćeno
Izvor: OJS 2024/S 223-696847 (2024-11-13)
Obavijest o sklopljenim ugovorima (2026-08-31)
Predmet
Opseg nabave
Ukupna vrijednost nabave (bez PDV-a): 632 339 EUR 💰

Dodjela ugovora
Identifikacijski broj grupe: LOT-0002
Broj ugovora: 241-040/2026/TP za grupu 2
Datum sklapanja ugovora: 2026-06-30 📅
Informacije o vrijednosti ugovora/grupe (bez PDV-a)
Ukupna vrijednost ugovora/grupe: 632 339 EUR 💰
Ponude su rangirane
Mjesto na ljestvici pobjednika: 1
Identifikacijska oznaka ponude: 205/24
Identifikacijska oznaka grupe ili skupine grupâ: LOT-0002
Naziv i adresa izvođača
Naziv: ADRIA GRUPA d.o.o.
Nacionalni registracijski broj: 06637660960
Poštanska adresa: Ulica Vjekoslava Heinzela 53A
Poštanski broj: 10000
Mjesto: Grad Zagreb
Regija: Grad Zagreb 🏙️
Država: Hrvatska 🇭🇷
Kontaktna točka: Marina Škiljan
E-pošta: marina.skiljan@adria-grupa.hr 📧
Telefon: +385 12359999 📞
URL: https://adria-grupa.hr/ 🌏

Dopunske informacije
Tijelo od kojeg se mogu dobiti informacije o postupku pravne zaštite
Naziv: Hrvatska narodna banka
Nacionalni registracijski broj: 95970281739
Poštanska adresa: TRG HRVATSKIH VELIKANA 3
Poštanski broj: 10000
Mjesto: Grad zagreb
Regija: Grad Zagreb 🏙️
Država: Hrvatska 🇭🇷
Kontaktna točka: Paula Palatinuš
E-pošta: paula.palatinus@hnb.hr 📧
Telefon: +385 14596323 📞
URL: https://www.hnb.hr/ 🌏

Izmjene
Druge dodatne informacije
HNB kao javni naručitelj provodi otvoreni postupak javne nabave za usluge ustupanja radnika putem agencije za privremeno zapošljavanje, ev.br. V-52/2026, kojim se nabavlja usluga ustupanja radnika za pružanje dostavnih usluga, usluga prijevoza i transportnih usluga. U istom postupku izjavljena je žalba 18. svibnja 2026., povodom koje bi Državna komisija za kontrolu postupaka javne nabave (dalje u tekstu: DKOM) sukladno članku 432. stavku 2. ZJN-a morala donijeti odluku u roku od 30 dana od dana predaje uredne žalbe. Budući da do dana sklapanja ovog IV. Dodatka Ugovoru (dalje u tekstu: IV. Dodatak), unutar zakonom propisanog roka, nije donesena odluka o žalbi, nastupila je okolnost koju pažljivi javni naručitelj nije mogao predvidjeti. Uslijed nastanka navedenih nepredvidivih okolnosti nastala je potreba na strani HNB-a za produljenjem roka važenja Ugovora do 31. srpnja 2026. godine te povećanje ugovorene vrijednost za 52.651,00 EUR bez PDV-a, što predstavlja 9,99% vrijednosti Prvotnog ugovora. Slijedom navedenoga, neto kumulativna vrijednost svih uzastopnih izmjena iznosi 19,98% vrijednosti Prvotnog ugovora.
Prikaži više
Glavni razlog promjene: Potreba za izmjenama zbog okolnosti koje pažljiv kupac nije mogao predvidjeti.
Nova vrijednost
Tekst:
Produljuje se roka važenja Ugovora do 31. srpnja 2026. godine te povećava se ugovorena vrijednost za 52.651,00 EUR bez PDV-a, što predstavlja 9,99% vrijednosti Prvotnog ugovora. Slijedom svih prethodnih izmjena ovog ugovora, neto kumulativna vrijednost svih uzastopnih izmjena iznosi 19,98% vrijednosti Prvotnog ugovora.
Prikaži više
Izvor: OJS 2026/S 168-599747 (2026-08-31)
Obavijest o sklopljenim ugovorima (2026-09-01)
Predmet
Opseg nabave
Ukupna vrijednost nabave (bez PDV-a): 658690.85 EUR 💰

Dodjela ugovora
Broj ugovora: 302-040/2026/TP za grupu 2
Datum sklapanja ugovora: 2026-07-31 📅
Informacije o vrijednosti ugovora/grupe (bez PDV-a)
Ukupna vrijednost ugovora/grupe: 658690.85 EUR 💰

Izmjene
Druge dodatne informacije
HNB kao javni naručitelj proveo je otvoreni postupak javne nabave za usluge ustupanja radnika putem agencije za privremeno zapošljavanje, ev.br. V-52/2026, kojim se nabavlja usluga ustupanja radnika za pružanje dostavnih usluga, usluga prijevoza i transportnih usluga. U istom postupku izjavljena je žalba 18. svibnja 2026., koju je Državna komisija za kontrolu postupaka javne nabave (dalje u tekstu: DKOM) odbila rješenjem, Klasa: UP/II-034-02/26-01/311, Urbroj: 354-02/3-26-08 od 15. srpnja 2026., a koja je objavljena 22. srpnja 2026. Budući da prema članku 432. stavku 2. ZJN-a DKOM mora donijeti odluku u roku od 30 dana od dana predaje uredne žalbe, a u predmetnom postupku javne nabave odluka nije donesena u zakonom propisanom roku, nastupila je okolnost koju pažljivi javni naručitelj nije mogao predvidjeti niti na nju utjecati. Zbog prekoračenja zakonskog roka za odlučivanje o žalbi produljeno je trajanje postupka javne nabave, uslijed čega nije bilo moguće pravodobno ugovoriti izvršenje predmetne usluge, uzevši u obzir da naručitelj i odabrani ponuditelj radi izvršenja predmeta nabave moraju sklopiti Ugovor o pružanju usluga ustupanja radnika putem agencije za privremeno zapošljavanje te nakon što se odaberu svi ustupljeni radnici Ugovor o ustupanju radnika. Slijedom navedenog, nastala je potreba na strani HNB-a za produljenjem roka važenja Ugovora do 31. kolovoza 2026. te povećanje ugovorene vrijednosti za 26.351,85 eura bez PDV-a, što predstavlja 5% vrijednosti prvotnog ugovora. Neto kumulativna vrijednost svih uzastopnih izmjena iznosi 24,98% vrijednosti prvotnog ugovora.
Prikaži više
Glavni razlog promjene: Potreba za izmjenama zbog okolnosti koje pažljiv kupac nije mogao predvidjeti.
Nova vrijednost
Tekst:
Na strani HNB-a nastala je potreba za produljenjem roka važenja Ugovora do 31. kolovoza 2026. te povećanje ugovorene vrijednosti za 26.351,85 eura bez PDV-a, što predstavlja 5% vrijednosti prvotnog ugovora. Neto kumulativna vrijednost svih uzastopnih izmjena iznosi 24,98% vrijednosti prvotnog ugovora.
Prikaži više
Izvor: OJS 2026/S 169-604606 (2026-09-01)