STRUČNI NADZOR I KOORDINATOR ZAŠTITE NA RADU II NAD RADOVIMA UREĐENJA ODMORIŠTA GRUPA I – ODMORIŠTE LIPOVLJANI SJEVER/JUG, AUTOCESTA A3 BREGANA-ZAGREB-LIPOVLJANI

Hrvatske autoceste d.o.o.

STRUČNI NADZOR I KOORDINATOR ZAŠTITE NA RADU II NAD RADOVIMA UREĐENJA ODMORIŠTA GRUPA I – ODMORIŠTE LIPOVLJANI SJEVER/JUG, AUTOCESTA A3 BREGANA-ZAGREB-LIPOVLJANI

Rok

Rok za zaprimanje ponuda bio je 2024-08-20. Nabava je objavljena 2024-07-10.

Dobavljači

Sljedeći dobavljači spominju se u odlukama o dodjeli ili drugim dokumentima o nabavi:

Tko? Što? Gdje?
Povijest nabave
Datum Dokument
2024-07-10 Obavijest o javnoj nabavi
2026-07-27 Obavijest o sklopljenim ugovorima
Obavijest o javnoj nabavi (2024-07-10)
Predmet
Opseg nabave
Naslov: STRUČNI NADZOR I KOORDINATOR ZAŠTITE NA RADU II NAD RADOVIMA UREĐENJA ODMORIŠTA GRUPA I – ODMORIŠTE LIPOVLJANI SJEVER/JUG, AUTOCESTA A3 BREGANA-ZAGREB-LIPOVLJANI
Referentni broj: P-2024-599
Kratki opis:
STRUČNI NADZOR I KOORDINATOR ZAŠTITE NA RADU II NAD RADOVIMA UREĐENJA ODMORIŠTA GRUPA I – ODMORIŠTE LIPOVLJANI SJEVER/JUG, AUTOCESTA A3 BREGANA-ZAGREB-LIPOVLJANI
Vrsta ugovora: Usluge
Proizvodi/usluge: Nadzor građevinskih radova 📦
Procijenjena vrijednost bez PDV-a: 387 500 EUR 💰
Opis
Interna identifikacijska oznaka: P-2024-599
Ova javna nabava prikladna je i za mala i srednja poduzeća (MSP-ovi)
Primjena kriterija pristupačnosti za osobe s invaliditetom u tehničkim specifikacijama: Uvjeti pristupačnosti za osobe s invaliditetom nisu uzeti u obzir jer javna nabava nije namijenjena fizičkim osobama
Glavno mjesto ili lokacija izvršenja: Odmorište Lipovljani sjever/jug, autocesta A3 Bregana-Zagreb-Lipovac
Država: Hrvatska 🇭🇷
Mjesto izvršenja: Grad Zagreb 🏙️
Trajanje: 12 mjeseci
Trajanje
Datum početka: 2024-09-30 📅
Opis
Maksimalan broj obnavljanja: 0
Kriteriji za dodjelu
Cijena
Cijena (težina): 85.00
Kriterij kvalitete (naziv): B.1. Stručno iskustvo ovlaštenog inženjera građevinarstva predloženog za glavnog nadzornog inženjera i nadzornog inženjera za građevinske radove
Kriterij kvalitete (težina): 10.00
Kriterij kvalitete (naziv): B.2. Stručno Iskustvo ovlaštenog inženjera građevinarstva u vršenju stručnog nadzora nad radovima koji su bili ugovoreni primjenom Općih uvjeta FIDIC
Kriterij kvalitete (težina): 5.00
Naslov
Identifikacijski broj grupe: LOT-0000

Postupak
Vrsta postupka
Otvoreni postupak
Pravna osnova: Direktiva 2014/24/EU
Glavna obilježja postupka: Otvoreni postupak
Administrativne informacije
Rok za zaprimanje ponuda ili zahtjeva za sudjelovanje: 2024-08-20 10:00:00.0000000 📅
Uvjeti otvaranja ponuda: 2024-08-20 10:00:00.0000000 📅
Uvjeti otvaranja ponuda (mjesto): Hrvatske autoceste d.o.o. Ulica Stjepana Širole 4 10000 Zagreb
Uvjeti za otvaranje ponuda (Podaci o ovlaštenim osobama i postupku otvaranja):
Pravo aktivnog sudjelovanja imaju samo ovlašteni predstavnici Naručitelja i ovlašteni predstavnici ponuditelja uz uvjet predočenja pisanog obrasca ovlasti.
Jezici na kojima se mogu podnijeti ponude ili zahtjevi za sudjelovanje: hrvatski 🗣️
Najkraće razdoblje tijekom kojega ponuditelj mora održati ponudu: 120 dana
Uvjeti natječaja
Ponuditelji mogu podnijeti više od jedne ponude
Potreban je napredan ili kvalificirani elektronički potpis ili pečat (kako je definirano u Uredbi (EU) br. 910/2014)
Jamstvo je potrebno
Datum otvaranja: 2024-08-20 10:00:00.0000000 📅
Mjesto: Hrvatske autoceste d.o.o. Ulica Stjepana Širole 4 10000 Zagreb
Dodatne informacije:
Pravo aktivnog sudjelovanja imaju samo ovlašteni predstavnici Naručitelja i ovlašteni predstavnici ponuditelja uz uvjet predočenja pisanog obrasca ovlasti.
Elektroničko izdavanje računa: Obvezno
Kriteriji za dodjelu
Vrsta težine: Ponder (točke, točan)
Uvjeti natječaja
Ugovor sadrži uvjete izvedbe

Pravne, ekonomske, financijske i tehničke informacije
Uvjeti za sudjelovanje
Popis i kratki opis uvjeta: Upis u registar: Detalji opisani u dokumentaciji o nabavi
Tehnička i stručna sposobnost
Popis i kratki opis kriterija za odabir:
Popis glavnih usluga: Detalji opisani u dokumentaciji o nabavi
Tehnički stručnjaci ili tijela - kontrola kvalitete: Detalji opisani u dokumentaciji o nabavi
Tehnička oprema i mjere za osiguranje kvalitete: Detalji opisani u dokumentaciji o nabavi
Uvjeti za sudjelovanje
Tražene depozite i jamstva:
Jamstvo za ozbiljnost ponude mora biti u obliku garancije banke. Trajanje jamstva za ozbiljnost ponude ne smije biti kraće od roka valjanosti ponude. Garancija banke mora biti sadržajno u obliku Obrasca jamstva za ozbiljnost ponude - posebni dio dokumentacije o nabavi Jamstvo ne smije biti ni na koji način oštećeno (bušenjem, klamanjem i sl.). Kod elektroničke dostave ponude traženu garanciju banke, koju u ovom trenutku nije moguće slati i primati kao elektronički dokument, ponuditelj u roku za dostavu ponuda, dostavlja Naručitelju u zatvorenoj omotnici na adresu za dostavu jamstva za ozbiljnost ponude. Ukoliko banka koja izdaje traženo jamstvo ima sjedište izvan Republike Hrvatske, dužna je imati odgovarajuću banku (corresponding bank) na području Republike Hrvatske preko koje će jamstvo biti dostavljeno SWIFT-om. Naručitelj može poslati zahtjev za naplatu SWIFT porukom ili dostavom na adresu banke. U slučaju zajednice gospodarskih subjekata jamstava za ozbiljnost ponude može dostaviti bilo koji član iz zajednice gospodarskih subjekata u cijelosti ili parcijalno s članom/ima, u obliku i ukupnom iznosu kako je propisano dokumentacijom o nabavi. Jamstvo mora sadržavati sve potrebne podatke vezane za zajednicu gospodarskih subjekata. Neovisno o tome koji član zajednice gospodarskih subjekata je u garanciji banke naveden kao "Nalogodavac" iz teksta garancije banke mora biti vidljivo da je banka upoznata da "Nalogodavac" kao član zajednice gospodarskih subjekata (navedeni svi članovi) dostavlja jamstvo za ponudu i da će Banka isplatiti navedeni iznos u slučaju da je zajednica gospodarskih subjekata (navedeni svi članovi) ili bilo koji od članova zajednice gospodarskih subjekata propustio u cijelosti ili djelomično izvršiti svoje obveze. Jamstvo za ozbiljnost ponude Naručitelj će zadržati i naplatiti u slučaju ako ponuditelj: - odustane od svoje ponude u roku njezine valjanosti, - ne dostavi ažurirane popratne dokumente sukladno članku 263. ZJN - ne prihvati ispravak računske greške - odbije potpisati ugovor o javnoj nabavi - ne dostavi traženo jamstvo za uredno ispunjenje ugovora. Sukladno članku 216. stavak 2. ZJN, ako tijekom postupka javne nabave istekne rok valjanosti ponude i jamstva za ozbiljnost ponude, Naručitelj je obvezan zatražiti produženje roka valjanosti ponude i jamstva od ponuditelja koji je podnio ekonomski najpovoljniju ponudu. U tu svrhu Naručitelj će ponuditelju dati primjereni rok ne kraći od pet dana. Naručitelj će vratiti ponuditeljima jamstvo za ozbiljnost ponude u roku od deset dana od dana potpisivanja ugovora o javnoj nabavi, odnosno dostave jamstva za uredno izvršenje ugovora o javnoj nabavi. Ponuditelj će dostaviti jamstvo za ozbiljnost ponude zapakirano u zatvorenu omotnicu, koja mora: (a) biti adresirana na adresu Naručitelja: HRVATSKE AUTOCESTE d.o.o., 10 000 Zagreb, Ulica Stjepana Širole 4 (b) imati naznaku:''JAMSTVO ZA OZBILJNOST PONUDE – KLASA: 500-01/24-01/436, EV. BROJ: P-2024-599 –STRUČNI NADZOR I KOORDINATOR ZAŠTITE NA RADU II NAD RADOVIMA UREĐENJA ODMORIŠTA, GRUPA I – ODMORIŠTE LIPOVLJANI SJEVER/JUG, AUTOCESTA A3 BREGANA-ZAGREB-LIPOVLJANI - NE OTVARAJ'' i (c) naziv i adresu ponuditelja. Ukoliko omotnica ne bude propisno zatvorena i označena na gore opisani način, Naručitelj se neće smatrati odgovornim ako se jamstvo za ozbiljnost ponude zametne, izgubi ili otvori prije isteka roka za dostavu ponuda
Prikaži više
Glavni uvjeti financiranja i načini plaćanja i/ili upućivanje na relevantne odredbe koje ih uređuju:
Rok, način i uvjeti plaćanja određeni su u Prijedlog ugovora - poseban dio dokumentacije o nabavi.
Uvjeti vezani uz ugovor
Uvjeti izvršenja ugovora: Nije definirano
Uvjeti za sudjelovanje
Osnova za isključenje:
Dječji rad i drugi oblici trgovanja ljudima
Imovinom subjekta upravlja stečajni upravitelj
Kaznena djela terorizma ili kaznena djela povezana s terorističkim aktivnostima
+ još 13
Korupcija
Kriv za pogrešno prikazivanje, uskraćene informacije, nemogućnost dostavljanja traženih dokumenata i dobivanje povjerljivih informacija za taj postupak
Nagodba s vjerovnicima
Nesolventnost
Plaćanje doprinosa za socijalno osiguranje
Plaćanje poreza
Pranje novca ili financiranje terorizma
Prijevara
Prijevremeni raskid, naknada štete ili druge usporedive sankcije
Situacije istovrsne stečaju prema nacionalnim zakonima
Stečaj
Sudjelovanje u zločinačkoj organizaciji
Suspendirane poslovne aktivnosti
Opis razloga za isključenje:
Sudjelovanje u zločinačkoj organizaciji
Korupcija
Prijevara
Kaznena djela terorizma ili kaznena djela povezana s terorističkim aktivnostima
Pranje novca ili financiranje terorizma
Rad djece i drugi oblici trgovanja ljudima
Plaćanje poreza
Plaćanje obveza za mirovinsko i zdravstveno osiguranje
Stečaj
Nesolventnost
Imovinom subjekta upravlja stečajni upravitelj
Nagodba s vjerovnicima
Suspendirane poslovne aktivnosti
Situacije istovrsne stečaju prema nacionalnim zakonima
Prijevremeni raskid, naknada štete ili druge usporedive sankcije
Lažno prikazivanje, prikrivanje informacija, nemogućnost podnošenja traženih dokumenata i prikupljanje povjerljivih informacija o ovom postupku

Javni naručitelj
Naziv i adrese
Naziv: Hrvatske autoceste d.o.o.
Nacionalni registracijski broj: 57500462912
Poštanska adresa: Ulica Stjepana Širole 4
Poštanski broj: 10000
Mjesto: Grad Zagreb
Regija: Grad Zagreb 🏙️
Država: Hrvatska 🇭🇷
Kontaktna točka: Biserka lacković
E-pošta: biserka.lackovic@hac.hr 📧
Telefon: +385 14694622 📞
URL: https://www.hac.hr/hr 🌏
Adresa profila naručitelja: https://www.hac.hr/hr 🌏
Vrsta javnog naručitelja
Osoba javnog prava
Glavna djelatnost
Gospodarski i financijski poslovi
Komunikacija
URL dokumenata: https://eojn.hr/tender-eo/15041 🌏
URL za sudjelovanje: https://eojn.hr/tender-eo/15041 🌏
Naziv: https://eojn.hr/
Jezik dokumenta o nabavi: hrvatski 🗣️
Elektroničko podnošenje: Obvezno

Dopunske informacije
Tijelo za pregled
Naziv: Državna komisija za kontrolu postupaka javne nabave
Nacionalni registracijski broj: 95857869241
Poštanska adresa: Ulica grada Vukovara 23/V
Poštanski broj: 10000
Mjesto: Zagreb
Regija: Grad Zagreb 🏙️
Država: Hrvatska 🇭🇷
Kontaktna točka: Kontakt
E-pošta: dkom@dkom.hr 📧
Telefon: +385 14559 930 📞
URL: https://www.dkom.hr/ 🌏
Postupak pregleda
Opis postupka pravne zaštite:
Žalba se izjavljuje Državnoj komisiji za kontrolu postupaka javne nabave u pisanom obliku. Žalba se dostavlja elektroničkim sredstvima komunikacije putem međusobno povezanih informacijskih sustava Državne komisije i EOJN RH (sustav e-Žalba). Rokovi za izjavljivanje žalbe određeni su člankom 406. ZJN.
Prikaži više
Informacije o elektroničkim radnim tokovima
Elektroničko izdavanje računa bit će prihvaćeno
Izvor: OJS 2024/S 135-420352 (2024-07-10)
Obavijest o sklopljenim ugovorima (2026-07-27)
Predmet
Opseg nabave
Ukupna vrijednost nabave (bez PDV-a): 69 610 EUR 💰

Dodjela ugovora
Identifikacijski broj grupe: LOT-0000
Broj ugovora: 500-01/24-01/382
Datum sklapanja ugovora: 2026-07-14 📅
Informacije o vrijednosti ugovora/grupe (bez PDV-a)
Ukupna vrijednost ugovora/grupe: 69 610 EUR 💰
Ponude su rangirane
Mjesto na ljestvici pobjednika: 1
Identifikacijska oznaka ponude: IN S_P_32/2024
Informacije o podizvođenju
Vrijednost podugovaranja poznata
Postotak podugovaranja poznat
Opis:
Stavka troškovnika 3 – Geodetski nadzor - komplet; Stavka troškovnika 5. - Kontrolna ispitivanja materijala, opreme i radova – komplet
Identifikacijska oznaka grupe ili skupine grupâ: LOT-0000
Vrijednost bez PDV-a koja će vjerojatno biti podugovorena trećim stranama: 27 010 EUR 💰
Udio (%): 45.01
Kratki opis dijela ugovora koji se daje u podizvođenje:
Stavka troškovnika 3 – Geodetski nadzor - komplet; Stavka troškovnika 5. - Kontrolna ispitivanja materijala, opreme i radova – komplet
Ugovor će se vjerojatno povjeriti podizvođaču
Naziv i adresa izvođača
Naziv: IN Stria d.o.o.
Nacionalni registracijski broj: 33049143378
Poštanska adresa: Gruška ulica 2
Poštanski broj: 10000
Mjesto: Grad Zagreb
Regija: Grad Zagreb 🏙️
Država: Hrvatska 🇭🇷
Kontaktna točka: Nikša Marković
E-pošta: niksa@in-stria.hr 📧
Telefon: +385 914000452 📞
URL: https://in-stria.hr 🌏

Dopunske informacije
Tijelo od kojeg se mogu dobiti informacije o postupku pravne zaštite
Naziv: Hrvatske autoceste d.o.o.
Nacionalni registracijski broj: 57500462912
Poštanska adresa: Ulica Stjepana Širole 4
Poštanski broj: 10000
Mjesto: Grad Zagreb
Regija: Grad Zagreb 🏙️
Država: Hrvatska 🇭🇷
Kontaktna točka: Biserka lacković
E-pošta: biserka.lackovic@hac.hr 📧
Telefon: +385 14694622 📞
URL: https://www.hac.hr/hr 🌏

Izmjene
Druge dodatne informacije
Izmjena je bila neophodna jer se tijekom izvođenja javila potreba za dodatnim uslugama koji su nužni za dovršetak i funkcionalnost cjeline predmeta nabave.
Glavni razlog promjene: Potreba za dodatnim radovima, uslugama ili robom prvotnog ugovaratelja.
Nova vrijednost
Tekst:
1. Dodatkom ugovoru Ugovorne strane su suglasne da će Izvršitelj izvršiti veću količinu usluge temeljem Zahtjeva Izvršitelja br IN S _190/2026 od 08.05.2026. godine.
Izvor: OJS 2026/S 144-525001 (2026-07-27)