Nadzor nad izgradnjom obilaznice naselja Fužina, duljine cca 1,0 km

Hrvatske ceste d.o.o.

Nadzor nad izgradnjom obilaznice naselja Fužina, duljine cca 1,0 km

Rok

Rok za zaprimanje ponuda bio je 2024-04-22. Nabava je objavljena 2024-03-19.

Dobavljači

Sljedeći dobavljači spominju se u odlukama o dodjeli ili drugim dokumentima o nabavi:

Tko? Što? Gdje?
Povijest nabave
Datum Dokument
2024-03-19 Obavijest o javnoj nabavi
2026-06-26 Obavijest o sklopljenim ugovorima
Obavijest o javnoj nabavi (2024-03-19)
Predmet
Opseg nabave
Naslov: Nadzor nad izgradnjom obilaznice naselja Fužina, duljine cca 1,0 km
Referentni broj: 1.159-400/24
Kratki opis: Nadzor nad izgradnjom obilaznice naselja Fužina, duljine cca 1,0 km
Vrsta ugovora: Usluge
Proizvodi/usluge: Nadzor građevinskih radova 📦
Procijenjena vrijednost bez PDV-a: 225 000 EUR 💰
Opis
Interna identifikacijska oznaka: 1.159-400/24
Ova javna nabava prikladna je i za mala i srednja poduzeća (MSP-ovi)
Primjena kriterija pristupačnosti za osobe s invaliditetom u tehničkim specifikacijama: Uvjeti pristupačnosti za osobe s invaliditetom nisu uzeti u obzir jer javna nabava nije namijenjena fizičkim osobama
Glavno mjesto ili lokacija izvršenja: Fužine
Država: Hrvatska 🇭🇷
Mjesto izvršenja: Primorsko-goranska županija 🏙️
Trajanje: 11 mjeseci
Trajanje
Datum početka: 2024-05-15 📅
Opis
Maksimalan broj obnavljanja: 0
Kriteriji za dodjelu
Cijena
Cijena (težina): 50.00
Kriterij kvalitete (naziv): Nadzorni inženjer za građevinske radove na trasi
Kriterij kvalitete (težina): 20.00
Kriterij kvalitete (naziv): Nadzorni inženjer za građevinske radove na objektu
Geodetski nadzorni inženjer
Kriterij kvalitete (težina): 10.00
Naslov
Identifikacijski broj grupe: LOT-0000

Postupak
Vrsta postupka
Otvoreni postupak
Pravna osnova: Direktiva 2014/24/EU
Glavna obilježja postupka: Otvoreni postupak
Administrativne informacije
Rok za zaprimanje ponuda ili zahtjeva za sudjelovanje: 2024-04-22 11:00:00.0000000 📅
Uvjeti otvaranja ponuda: 2024-04-22 11:00:00.0000000 📅
Uvjeti otvaranja ponuda (mjesto): HRVATSKE CESTE d.o.o., Vončinina 3, 10000 Zagreb, II. kat
Uvjeti za otvaranje ponuda (Podaci o ovlaštenim osobama i postupku otvaranja):
Javnom otvaranju ponuda smiju prisustvovati ovlašteni predstavnici ponuditelja i druge osobe. Sukladno članku 282. stavak 8. ZJN 2016, pravo aktivnog sudjelovanja na javnom otvaranju ponuda imaju samo članovi stručnog povjerenstva za javnu nabavu i ovlašteni predstavnici ponuditelja. Ovlašteni predstavnici ponuditelja moraju svoje pisano ovlaštenje predati članovima stručnog povjerenstva neposredno prije javnog otvaranja ponuda. Ovlaštenje mora biti potpisano od strane ovlaštene osobe ponuditelja i ovjereno pečatom, a ukoliko je ovlaštena osoba na otvaranju ponuda, dužna je umjesto ovlaštenja donijeti kopiju rješenja o registraciji / obrtnicu i kopiju identifikacijskog dokumenta te iste predati prisutnim članovima stručnog povjerenstva. Zapisnik o otvaranju ponuda Naručitelj će odmah uručiti svim ovlaštenim predstavnicima Ponuditelja nazočnima na javnom otvaranju.
Prikaži više
Jezici na kojima se mogu podnijeti ponude ili zahtjevi za sudjelovanje: hrvatski 🗣️
Najkraće razdoblje tijekom kojega ponuditelj mora održati ponudu: 150 dana
Uvjeti natječaja
Ponuditelji mogu podnijeti više od jedne ponude
Potreban je napredan ili kvalificirani elektronički potpis ili pečat (kako je definirano u Uredbi (EU) br. 910/2014)
Jamstvo je potrebno
Datum otvaranja: 2024-04-22 11:00:00.0000000 📅
Mjesto: HRVATSKE CESTE d.o.o., Vončinina 3, 10000 Zagreb, II. kat
Dodatne informacije:
Javnom otvaranju ponuda smiju prisustvovati ovlašteni predstavnici ponuditelja i druge osobe. Sukladno članku 282. stavak 8. ZJN 2016, pravo aktivnog sudjelovanja na javnom otvaranju ponuda imaju samo članovi stručnog povjerenstva za javnu nabavu i ovlašteni predstavnici ponuditelja. Ovlašteni predstavnici ponuditelja moraju svoje pisano ovlaštenje predati članovima stručnog povjerenstva neposredno prije javnog otvaranja ponuda. Ovlaštenje mora biti potpisano od strane ovlaštene osobe ponuditelja i ovjereno pečatom, a ukoliko je ovlaštena osoba na otvaranju ponuda, dužna je umjesto ovlaštenja donijeti kopiju rješenja o registraciji / obrtnicu i kopiju identifikacijskog dokumenta te iste predati prisutnim članovima stručnog povjerenstva. Zapisnik o otvaranju ponuda Naručitelj će odmah uručiti svim ovlaštenim predstavnicima Ponuditelja nazočnima na javnom otvaranju.
Prikaži više
Elektroničko izdavanje računa: Obvezno
Kriteriji za dodjelu
Vrsta težine: Ponder (točke, točan)
Uvjeti natječaja
Ugovor sadrži uvjete izvedbe

Pravne, ekonomske, financijske i tehničke informacije
Uvjeti za sudjelovanje
Popis i kratki opis uvjeta: Upis u registar: Detalji opisani u dokumentaciji o nabavi
Ekonomska i financijska sposobnost
Popis i kratki opis kriterija za odabir: Prosječni godišnji promet: Detalji opisani u dokumentaciji o nabavi
Tehnička i stručna sposobnost
Popis glavnih usluga: Detalji opisani u dokumentaciji o nabavi
Obrazovne i stručne kvalifikacije: Detalji opisani u dokumentaciji o nabavi
Uvjeti za sudjelovanje
Tražene depozite i jamstva:
 Jamstvo za ozbiljnost ponude može biti u obliku bankarske garancije izdane s klauzulom „bezuvjetna“, „neopoziva“, „naplativa na prvi poziv“ i „bez prava prigovora“, s rokom važenja najmanje jednakom roku valjanosti ponude, te iznos izražen u eurima. Ukoliko banka koja izdaje traženo jamstvo ima sjedište izvan Republike Hrvatske, dužna je imati odgovarajuću banku (corresponding bank) na području Republike Hrvatske preko koje će jamstvo biti dostavljeno SWIFT-om. Naručitelj može poslati zahtjev za naplatu SWIFT porukom ili dostavom na adresu banke. Obje mogućnosti slanja zahtjeva za naplatom moraju biti navedene u tekstu bankovne garancije. Naručitelj je obvezu osiguranja odgovarajuće banke (corresponding bank) na području RH, propisao uzimajući u obzir interne i eksterne čimbenike koji utječu na poslovnu i financijsku sposobnost dužnika, u našem slučaju banke koja stoji iza izvođača. Predmetno jamstvo, odnosno obveza osiguranja odgovarajuće banke (corresponding bank) na području RH, je stoga i definirano na ovaj način kako bi se osigurala zaštita poslovnih i financijskih interesa naručitelja, kao i posredno Državnog proračuna RH, naplatom od banke u slučaju neurednog izvođenja predmetnog ugovora krivnjom izvođača. Naručitelj se pri izradi predmetne dokumentacije vodio svim načelima javne nabave i dobrog gospodarstvenika te omogućavanjem tržišne utakmice sukladno veličini predmetnog postupka javne nabave (nabava velike vrijednosti) i važnosti ovog investicijskog projekta za naručitelja, time i RH, uz omogućavanje jednake pozicije za sve potencijalne zainteresirane gospodarske subjekte. Spomenuti instrument osiguranja za ozbiljnost ponude može se zamijeniti novčanim pologom na koji Ponuditelj nema pravo zaračunavati bilo kakvu kamatu i koji Društvo ima pravo zadržati za cijelo vrijeme važenja ponude. U slučaju podnošenja ponude zajednice gospodarskih subjekata jamstvo za ozbiljnost ponude dostavlja bilo koji član zajednice gospodarskih subjekata, u cijelosti ili parcijalno s članom/vima, pod uvjetom da jamstvo/a za ozbiljnost ponude, u bilo kojem slučaju treba biti u obliku i iznosu kako je traženo ovom točkom. U tom slučaju, Jamstvo za ozbiljnost ponude treba sadržavati jasan i nedvosmislen navod o tome tko je ponuditelj, odnosno u jamstvu za ozbiljnost ponude moraju se nalaziti podaci o svim članovima zajednice gospodarskih subjekata bez obzira na to koji od članova zajednice dostavlja jamstvo u sklopu ponude. Naručitelj može jamstvo za ozbiljnost ponude zadržati i naplatiti u slučaju: • odustajanja ponuditelja od svoje ponude u roku njezine valjanosti, • nedostavljanja ažuriranih popratnih dokumenata sukladno članku 263. ZJN 2016, • neprihvaćanja ispravka računske greške, • odbijanja potpisivanja ugovora o javnoj nabavi, • nedostavljanja jamstva za uredno ispunjenje ugovora o javnoj nabavi. Rok valjanosti bankarske garancije mora biti najmanje do isteka roka valjanosti ponude. Jamstvo za ozbiljnost ponude dostavlja se u izvorniku, odvojeno od elektroničke ponude, u papirnatom obliku, sukladno propisanom u „Ostalim uputama, obrascima i izjavama“. Ako tijekom postupka javne nabave istekne rok valjanosti ponude i jamstvo za ozbiljnost ponude, Naručitelj je obvezan prije odabira zatražiti produženje roka valjanosti ponude i jamstva od Ponuditelja koji je podnio ekonomski najpovoljniju ponudu u primjernom roku ne kraćem od 5 (pet) dana.
Prikaži više
Glavni uvjeti financiranja i načini plaćanja i/ili upućivanje na relevantne odredbe koje ih uređuju: Sukladno prijedlogu Ugovora o javnoj nabavi.
Uvjeti vezani uz ugovor
Uvjeti izvršenja ugovora:
<p>Sukladno članku 278. ZJN 2016, naručitelj zahtijeva da u izvršenju ovog predmeta nabave isključivo sam ponuditelj ili bilo koji od članova zajednice gospodarskih subjekata izvršava sljedeću uslugu iz troškovnika za stavku:</p> <p>- 1.1, 1.2 </p> <p>S obzirom na navedeni zahtjev naručitelja, izvršenje usluge iz prethodne alineje nije dopušteno ustupiti podugovaratelju/ima niti gospodarskom subjektu/ima na čiju se sposobnost ponuditelj oslanja. </p> <p>Ova odredba mora biti vidljiva u ponudi (u ponudbenom listu ili na drugi način iskazana).</p>
Prikaži više
Uvjeti za sudjelovanje
Osnova za isključenje:
Dječji rad i drugi oblici trgovanja ljudima
Kaznena djela terorizma ili kaznena djela povezana s terorističkim aktivnostima
Korupcija
+ još 9
Kriv za pogrešno prikazivanje, uskraćene informacije, nemogućnost dostavljanja traženih dokumenata i dobivanje povjerljivih informacija za taj postupak
Plaćanje doprinosa za socijalno osiguranje
Plaćanje poreza
Pranje novca ili financiranje terorizma
Prijevara
Prijevremeni raskid, naknada štete ili druge usporedive sankcije
Sporazumi s drugim gospodarskim subjektima u cilju narušavanja tržišnog natjecanja
Sudjelovanje u zločinačkoj organizaciji
Teška povreda poslovanja
Opis razloga za isključenje:
Sudjelovanje u zločinačkoj organizaciji
Korupcija
Prijevara
Kaznena djela terorizma ili kaznena djela povezana s terorističkim aktivnostima
Pranje novca ili financiranje terorizma
Rad djece i drugi oblici trgovanja ljudima
Plaćanje poreza
Plaćanje obveza za mirovinsko i zdravstveno osiguranje
Teški profesionalni propust
Sporazumi s drugim gospodarskim subjektima u cilju narušavanja tržišnog natjecanja
Prijevremeni raskid, naknada štete ili druge usporedive sankcije
Lažno prikazivanje, prikrivanje informacija, nemogućnost podnošenja traženih dokumenata i prikupljanje povjerljivih informacija o ovom postupku

Javni naručitelj
Naziv i adrese
Naziv: Hrvatske ceste d.o.o.
Nacionalni registracijski broj: 55545787885
Poštanska adresa: Vončinina ulica 3
Poštanski broj: 10000
Mjesto: Grad Zagreb
Regija: Grad Zagreb 🏙️
Država: Hrvatska 🇭🇷
Kontaktna točka: Renata Lukačić, dipl.ing.građ.
E-pošta: renata.lukacic@hrvatske-ceste.hr 📧
Telefon: +385 9925314532 📞
URL: https://hrvatske-ceste.hr/ 🌏
Adresa profila naručitelja: https://hrvatske-ceste.hr/ 🌏
Vrsta javnog naručitelja
Osoba javnog prava
Glavna djelatnost
Javna uprava
Komunikacija
URL dokumenata: https://eojn.hr/tender-eo/4804 🌏
URL za sudjelovanje: https://eojn.hr/tender-eo/4804 🌏
Naziv: https://eojn.hr/
Jezik dokumenta o nabavi: hrvatski 🗣️
Elektroničko podnošenje: Obvezno

Dopunske informacije
Tijelo za pregled
Naziv: Državna komisija za kontrolu postupaka javne nabave
Nacionalni registracijski broj: 95857869241
Poštanska adresa: Ulica grada Vukovara 23/V
Poštanski broj: 10000
Mjesto: Zagreb
Regija: Grad Zagreb 🏙️
Država: Hrvatska 🇭🇷
Kontaktna točka: Kontakt
E-pošta: dkom@dkom.hr 📧
Telefon: +385 14559 930 📞
URL: https://www.dkom.hr/ 🌏
Postupak pregleda
Opis postupka pravne zaštite:
Pravo na žalbu ima svaki gospodarski subjekt koji ima ili je imao pravni interes za dobivanje određenog ugovora o javnoj nabavi i koji je pretrpio ili bi mogao pretrpjeti štetu od navodnoga kršenja subjektivnih prava. Pravo na žalbu ima i središnje tijelo državne uprave nadležno za politiku javne nabave i nadležno državno odvjetništvo. Žalba se izjavljuje Državnoj komisiji u pisanom obliku. Žalba se dostavlja elektroničkim sredstvima komunikacije putem međusobno povezanih informacijskih sustava Državne komisije i EOJN RH (u daljnjem tekstu: sustav e-Žalba), te žalba koja nije dostavljena sukladno navedenom odbacit će se. Žalba se izjavljuje u roku od 10 (deset) dana, i to od dana: - objave poziva na nadmetanje, u odnosu na sadržaj poziva ili Dokumentacije o nabavi - objave obavijesti o ispravku, u odnosu na sadržaj ispravka - objave izmjene dokumentacije o nabavi, u odnosu na sadržaj izmjene dokumentacije - otvaranja ponuda u odnosu na propuštanje Naručitelja da valjano odgovori na pravodobno dostavljen zahtjev dodatne informacije, objašnjenja ili izmjene dokumentacije o nabavi te na postupak otvaranja ponuda - primitka odluke o odabiru ili poništenju, u odnosu na postupak pregleda, ocjene i odabira ponuda, ili razloge poništenja. Žalitelj koji je propustio izjaviti žalbu u određenoj fazi otvorenog postupka javne nabave sukladno gore navedenim opcijama nema pravo na žalbu u kasnijoj fazi postupka za prethodnu fazu. Žalba mora sadržavati najmanje podatke i dokaze navedene u članku 420. ZJN 2016.
Prikaži više
Informacije o elektroničkim radnim tokovima
Elektroničko izdavanje računa bit će prihvaćeno
Izvor: OJS 2024/S 058-170658 (2024-03-19)
Obavijest o sklopljenim ugovorima (2026-06-26)
Predmet
Opseg nabave
Ukupna vrijednost nabave (bez PDV-a): 134 145 EUR 💰

Dodjela ugovora
Identifikacijski broj grupe: LOT-0000
Broj ugovora: 1
Datum sklapanja ugovora: 2025-08-12 📅
Informacije o vrijednosti ugovora/grupe (bez PDV-a)
Ukupna vrijednost ugovora/grupe: 134 145 EUR 💰
Ponude su rangirane
Mjesto na ljestvici pobjednika: 1
Identifikacijska oznaka ponude: IN S_P_30/2024
Informacije o podizvođenju
Vrijednost podugovaranja poznata
Opis:
Stavka troškovnika 1.5 – Geodetski nadzor - komplet Grupa stavki troškovnika 3 – Ostale geodetske usluge - komplet ; Grupa stavki troškovnika 4. - Kontrolna ispitivanja – komplet sve stavke
Identifikacijska oznaka grupe ili skupine grupâ: LOT-0000
Vrijednost bez PDV-a koja će vjerojatno biti podugovorena trećim stranama: 33 145 EUR 💰
Kratki opis dijela ugovora koji se daje u podizvođenje:
Stavka troškovnika 1.5 – Geodetski nadzor - komplet Grupa stavki troškovnika 3 – Ostale geodetske usluge - komplet ; Grupa stavki troškovnika 4. - Kontrolna ispitivanja – komplet sve stavke
Ugovor će se vjerojatno povjeriti podizvođaču
Naziv i adresa izvođača
Naziv: IN Stria d.o.o.
Nacionalni registracijski broj: 33049143378
Poštanska adresa: Gruška ulica 2
Poštanski broj: 10000
Mjesto: Grad Zagreb
Regija: Grad Zagreb 🏙️
Država: Hrvatska 🇭🇷
Kontaktna točka: Nikša Marković
E-pošta: niksa@in-stria.hr 📧
Telefon: +385 914000452 📞
URL: https://in-stria.hr 🌏

Dopunske informacije
Tijelo od kojeg se mogu dobiti informacije o postupku pravne zaštite
Naziv: Hrvatske ceste d.o.o.
Nacionalni registracijski broj: 55545787885
Poštanska adresa: Vončinina ulica 3
Poštanski broj: 10000
Mjesto: Grad Zagreb
Regija: Grad Zagreb 🏙️
Država: Hrvatska 🇭🇷
Kontaktna točka: Renata Lukačić, dipl.ing.građ.
E-pošta: renata.lukacic@hrvatske-ceste.hr 📧
Telefon: +385 9925314532 📞
URL: https://hrvatske-ceste.hr/ 🌏

Izmjene
Druge dodatne informacije
Zbog produljenja roka završetka radova Izvođaču, opravdano je vršenje dodatnih usluga stručnog nadzora
Glavni razlog promjene: Potreba za dodatnim radovima, uslugama ili robom prvotnog ugovaratelja.
Nova vrijednost
Tekst: Dodatne usluge u iznosu od 30.200,00 eur
Izvor: OJS 2026/S 122-443231 (2026-06-26)