PROJEKTIRANJE, IZGRADNJA I PUŠTANJE U RAD UPOV-a, POSTROJENJA ZA SUŠENJE MULJA I GLAVNIH TRANSPORTNIH CRPNIH STANICA

VIO Žrnovnica Crikvenica Vinodol d.o.o.

Predmet nabave je projektiranje, ishođenje dozvola, izgradnja, dobava i ugradnja opreme, puštanje u pogon, pokusni rad, testovi po dovršetku (testovi prije i pri puštanju u rad), te uklanjanje nedostatka u jamstvenom roku za:
• Projektiranje, izgradnju i probni rad UPOV-a Novi Vinodolski, kapacitete 12.000 ES i postrojenja za sušenje mulja
• Projektiranje, izgradnju i probni rad UPOV-a Crikvenica, kapacitete 31.500 ES
• Rekonstrukcija odnosno izgradnja vodoopskrbnog sustava i sustava odvodnje otpadnih voda unutar granica parcela objekta koji su predmet DON-a (UPOV Crikvenica, UPOV Novi Vinodolski i postrojenja za sušenje mulja te 4 glavne transportne crpne stanice s pripadajućim podmorskim ispustima)

Rok

Rok za zaprimanje ponuda bio je 2023-03-21. Nabava je objavljena 2023-02-13.

Dobavljači

Sljedeći dobavljači spominju se u odlukama o dodjeli ili drugim dokumentima o nabavi:

Tko? Što? Gdje?
Povijest nabave
Datum Dokument
2023-02-13 Obavijest o javnoj nabavi
2023-07-24 Obavijest o sklopljenim ugovorima
2026-07-17 Obavijest o sklopljenim ugovorima
2026-07-21 Obavijest o sklopljenim ugovorima
2026-07-23 Obavijest o sklopljenim ugovorima
2026-07-24 Obavijest o sklopljenim ugovorima
2026-07-27 Obavijest o sklopljenim ugovorima
Obavijest o javnoj nabavi (2023-02-13)
Predmet
Opseg nabave
Naslov: Objekti za obradu otpadnih voda
Referentni broj: VV 4.1
Kratki opis:
Predmet nabave je projektiranje, ishođenje dozvola, izgradnja, dobava i ugradnja opreme, puštanje u pogon, pokusni rad, testovi po dovršetku (testovi prije i pri puštanju u rad), te uklanjanje nedostatka u jamstvenom roku za: • Projektiranje, izgradnju i probni rad UPOV-a Novi Vinodolski, kapacitete 12.000 ES i postrojenja za sušenje mulja • Projektiranje, izgradnju i probni rad UPOV-a Crikvenica, kapacitete 31.500 ES • Rekonstrukcija odnosno izgradnja vodoopskrbnog sustava i sustava odvodnje otpadnih voda unutar granica parcela objekta koji su predmet DON-a (UPOV Crikvenica, UPOV Novi Vinodolski i postrojenja za sušenje mulja te 4 glavne transportne crpne stanice s pripadajućim podmorskim ispustima)
Prikaži više
Metapodaci obavijesti
Izvorni jezik: hrvatski 🗣️
Vrsta dokumenta: Obavijest o javnoj nabavi
Priroda ugovora: Radovi
Propis: Europska unija
Jedinstveni rječnik javne nabave (CPV)
Oznaka: Objekti za obradu otpadnih voda 📦
Dodatna CPV oznaka: Objekti za obradu otpadnih voda 📦
Mjesto izvršenja
NUTS regija: Primorsko-goranska županija 🏙️

Postupak
Vrsta postupka: Otvoreni postupak
Vrsta ponude: Podnošenje ponude za sve lotove
Kriteriji za dodjelu
Ekonomski najpovoljnija ponuda

Javni naručitelj
Identitet
Država: Hrvatska 🇭🇷
Vrsta tijela koje dodjeljuje: Pružatelj komunalnih usluga
Naziv tijela koje dodjeljuje: VIO ŽRNOVNICA CRIKVENICA VINODOL d.o.o.
Poštanska adresa: DUBROVA 22
Poštanski broj: 51250
Mjesto: Novi Vinodolski
Kontakt
Internetska adresa: http://www.viozcv.hr 🌏
E-pošta: ana.md@stanic-lawfirm.com 📧
Telefon: +385 981775040 📞
Faks: +385 51216519 📠
URL za dokumente: https://eojn.nn.hr/SPIN/application/ipn/DocumentManagement/DokumentPodaciFrm.aspx?OznakaDokumenta=2023/S+0F5-0006369 🌏
URL za sudjelovanje: https://eojn.nn.hr/Oglasnik 🌏

Referenca
Datumi
Datum slanja: 2023-02-13 📅
Rok za dostavu: 2023-03-21 📅
Datum objave: 2023-02-17 📅
Identifikatori
Broj obavijesti: 2023/S 035-098609
Izdanje SL-S: 35
Dodatne informacije

Predmet
Opseg nabave
Kratki opis:
Predmet nabave je projektiranje, ishođenje dozvola, izgradnja, dobava i ugradnja opreme, puštanje u pogon, pokusni rad, testovi po dovršetku (testovi prije i pri puštanju u rad), te uklanjanje nedostatka u jamstvenom roku za:
• Projektiranje, izgradnju i probni rad UPOV-a Novi Vinodolski, kapacitete 12.000 ES i postrojenja za sušenje mulja
• Projektiranje, izgradnju i probni rad UPOV-a Crikvenica, kapacitete 31.500 ES
• Rekonstrukcija odnosno izgradnja vodoopskrbnog sustava i sustava odvodnje otpadnih voda unutar granica parcela objekta koji su predmet DON-a (UPOV Crikvenica, UPOV Novi Vinodolski i postrojenja za sušenje mulja te 4 glavne transportne crpne stanice s pripadajućim podmorskim ispustima)
Prikaži više
Procijenjena ukupna vrijednost: 24 553 000 EUR 💰
Kratki opis:
Predmet nabave je projektiranje, ishođenje dozvola, izgradnja, dobava i ugradnja opreme, puštanje u pogon, pokusni rad, testovi po dovršetku (testovi prije i pri puštanju u rad), te uklanjanje nedostatka u jamstvenom roku za:• Projektiranje, izgradnju i probni rad UPOV-a Novi Vinodolski, kapacitete 12.000 ES i postrojenja za sušenje mulja• Projektiranje, izgradnju i probni rad UPOV-a Crikvenica, kapacitete 31.500 ES• Rekonstrukcija odnosno izgradnja vodoopskrbnog sustava i sustava odvodnje otpadnih voda unutar granica parcela objekta koji su predmet DON-a (UPOV Crikvenica, UPOV Novi Vinodolski i postrojenja za sušenje mulja te 4 glavne transportne crpne stanice s pripadajućim podmorskim ispustima)
Prikaži više
Procijenjena vrijednost bez PDV-a: 24 553 000 EUR 💰
Trajanje: 44 mjeseci
Dodatne informacije: Mjesto izvršenja
Glavno mjesto ili lokacija izvršenja: područje gradova Novi Vinodolski i Crikvenica

Pravne, ekonomske, financijske i tehničke informacije
Uvjeti za sudjelovanje
Sposobnost obavljanja profesionalne djelatnosti:
21.1.1 Gospodarski subjekt je u obvezi dokazati upis u sudski, obrtni, strukovni ili drugi odgovarajući registar u državi njegova poslovnog nastana
Popis i kratki opis pravila i kriterija:
DON52. UVJETI I ZAHTJEVI KOJI MORAJU BITI ISPUNJENI SUKLADNO POSEBNIM PROPISIMA ILI STRUČNIM PRAVILIMA
Gospodarski subjekt sa sjedištem u Republici Hrvatskoj u slučaju dodjele ugovora dužan je Naručitelju nakon izvršnosti odluke o odabiru, a prije potpisa ugovora dostaviti:
• dokaz o upisu u Upisnik ureda za samostalno obavljanje poslova projektiranja ili
• dokaz o upisu u Upisnik zajedničkih ureda za obavljanje poslova projektiranja ili
• izvadak iz sudskog ili obrtnog registra Republike Hrvatske iz kojeg mora biti vidljivo da je gospodarski subjekt registriran za obavljanje djelatnosti projektiranja
Izvršenje ugovora
Tražene depozite i jamstva:
DON 33.1. Jamstvo za ozbiljnost ponude
DON 33.2. Jamstvo za uredno ispunjenje ugovora o javnoj nabavi
DON 33.3. Jamstvo za povrat predujma (avansa)
DON 33.5. Jamstvo za otklanjanje nedostataka u jamstvenom roku
Glavni uvjeti financiranja i načini plaćanja i/ili upućivanje na relevantne odredbe koje ih uređuju:
Plaćanje se vrši temeljem ovjerenih privremenih i okončane situacije od strane Naručitelja doznakom na račun Izvođača, Podugovaratelja i članova zajednice Izvođača, kako je primjenjivo.
Privremena i okončana situacija i popratna dokumentacija moraju biti dostavljeni sukladno Zakonu o elektroničkom izdavanju računa u javnoj nabavi
Privremene situacije se ispostavljaju najviše jednom mjesečno za izvršene radove, obavljene usluge i isporučenu robu.
Obračun izvršenih radova, obavljenih usluga i isporučene robe vršiti će se sukladno stavkama Troškovnika, a u postotku izvršenja svake pojedine stavke, ovjereno od strane Inženjera.
Naručitelj se obvezuje dostavljene situacije ovjeriti ili osporiti, sukladno člancima 14.5., 14.6 i 14.7 Općih i Posebnih uvjeta ugovora FIDIC, te iste platiti u roku od 60 dana od predaje Izvještaja i popratne dokumentacije Inženjeru (14.7(b)).
Izvođač ima pravo na plaćanje predujma u iznosu u visini do 20% (dvadeset posto) od ugovorene cijene bez PDV-a.
Pravni oblik koji će preuzeti skupina gospodarskih subjekata kojoj se dodjeljuje ugovor:
Naručitelj od zajednice gospodarskih subjekata neće zahtijevati da ima određeni pravni oblik nakon sklapanja ugovora
Uvjeti izvršenja ugovora:
Opći uvjeti ugovora su dio “Uvjeta ugovora za postrojenja i projektiranje i građenje”, prvo izdanje 1999, izdano od Međunarodne federacije inženjera konzultanata (FIDIC), u hrvatskom prijevodu izdano od Hrvatske udruge konzultanata, Hrvatske komore inženjera građevinarstva i Udruge konzultantskih društava u graditeljstvu.
Prikaži više

Postupak
Pravna osnova: 32014L0025
Vrijeme za primanje ponuda: 12:00
Jezici na kojima se mogu podnijeti ponude ili zahtjevi za sudjelovanje: hrvatski 🗣️
Razdoblje valjanosti ponude: 2023-07-19 📅
Datum otvaranja ponuda: 2023-03-21 📅
Vrijeme otvaranja ponuda: 12:00
Mjesto: Dubrova 22, Novi Vinodolski
Dodatne informacije:
Javno otvaranje ponuda održat će se 21.3.2023. godine u 12:00 sati u prostorijama Naručitelja, VIO ŽRNOVNICA CRIKVENICA VINODOL d.o.o., Dubrova 22, 51250 Novi Vinodolski, Hrvatska.
Javnom otvaranju ponuda smiju prisustvovati ovlašteni predstavnici Ponuditelja, članovi stručnog povjerenstva za javnu nabavu i druge osobe.
Sukladno članku 282. stavak 8. Zakona o javnoj nabavi, pravo aktivnog sudjelovanja na javnom otvaranju ponuda imaju samo članovi stručnog povjerenstva za javnu nabavu i ovlašteni predstavnici Ponuditelja.
Ovlašteni predstavnici ponuditelja moraju svoje pisano ovlaštenje predati članovima stručnog povjerenstva neposredno prije javnog otvaranja ponuda. Ovlaštenje mora biti potpisano od strane ovlaštene osobe ponuditelja i ovjereno pečatom, ako je primjenjivo, a ukoliko je ovlaštena osoba na otvaranju ponuda, dužna je umjesto ovlaštenja donijeti kopiju rješenja o registraciji / obrtnicu i kopiju identifikacijskog dokumenta te iste predati prisutnim članovima stručnog po
Prikaži više
Kriteriji za dodjelu
Kriterij kvalitete (naziv): Operativni troškovi
Kriterij kvalitete (težina): 10
Cijena (težina): 90

Javni naručitelj
Identitet
Nacionalni registracijski broj: 36612651354
Kontakt
Kontaktna točka: Ana Mendrila Dobrović
Internetska adresa: www.viozcv.hr 🌏
Adresa profila naručitelja: www.viozcv.hr 🌏
URL dokumenata: https://eojn.nn.hr/SPIN/application/ipn/DocumentManagement/DokumentPodaciFrm.aspx?OznakaDokumenta=2023/S+0F5-0006369 🌏

Referenca
Dodatne informacije

Dopunske informacije
Tijelo za pregled
Naziv: Državna komisija za kontrolu postupaka javne nabave
Poštanska adresa: Koturaška cesta 43/IV
Mjesto: Zagreb
Poštanski broj: 10000
Država: Hrvatska 🇭🇷
Telefon: +385 14559930 📞
E-pošta: dkom@dkom.hr 📧
Faks: +385 14559933 📠
Internetska adresa: www.dkom.hr 🌏
Informacije o rokovima za žalbene postupke:
Pravo na žalbu ima svaki gospodarski subjekt koji ima ili je imao pravni interes za dobivanje određenog ugovora o javnoj nabavi i koji je pretrpio ili bi mogao pretrpjeti štetu od navodnoga kršenja subjektivnih prava.
Pravo na žalbu ima i središnje tijelo državne uprave nadležno za politiku javne nabave i nadležno državno odvjetništvo.
Žalba se izjavljuje Državnoj komisiji za kontrolu postupaka javne nabave, Koturaška cesta 43/IV, 10000 Zagreb.
Žalba se izjavljuje u pisanom obliku. Žalba se dostavlja elektroničkim sredstvima komunikacije putem međusobno povezanih informacijskih sustava Državne komisije i EOJN RH (e-žalba). Metoda i način dostavljanja žalbe kao i komunikacije sa DKOM dani su na stranicama EOJN-a putem sljedećeg linka:
Prikaži više
Žalitelj je obvezan primjerak žalbe dostaviti Naručitelju u roku za žalbu.
Žalba se izjavljuje u roku 10 dana, i to od dana:
- objave poziva na nadmetanje, u odnosu na sadržaj poziva ili dokumentacije o nabavi
- objave obavijesti o ispravku, u odnosu na sadržaj ispravka
- objave izmjene dokumentacije o nabavi, u odnosu na sadržaj izmjene dokumentacije
- otvaranja ponuda u odnosu na propuštanje Naručitelja da valjano odgovori na pravodobno dostavljen zahtjev dodatne informacije, objašnjenja ili izmjene dokumentacije o nabavi te na postupak otvaranja ponuda
- primitka odluke o odabiru ili poništenju, u odnosu na postupak pregleda, ocjene i odabira ponuda, ili razloge poništenja.
Žalitelj koji je propustio izjaviti žalbu u određenoj fazi otvorenog postupka javne nabave sukladno gore navedenim opcijama nema pravo na žalbu u kasnijoj fazi postupka za prethodnu fazu.
Žalba mora sadržavati najmanje podatke i dokaze navedene u članku 420. Zakona o javnoj nabavi.
Tijelo od kojeg se mogu dobiti informacije o postupku pravne zaštite
Naziv: Državna komisija za kontrolu postupka javne nabave
Internetska adresa: https://www.dkom.hr/ 🌏
Izvor: OJS 2023/S 035-098609 (2023-02-13)
Obavijest o sklopljenim ugovorima (2023-07-24)
Predmet
Opseg nabave
Ukupna vrijednost nabave: 24532151.36 EUR 💰
Metapodaci obavijesti
Vrsta dokumenta: Obavijest o sklopljenim ugovorima

Postupak
Vrsta ponude: Ne primjenjuje se

Referenca
Datumi
Datum slanja: 2023-07-24 📅
Datum objave: 2023-07-28 📅
Identifikatori
Broj obavijesti: 2023/S 144-459169
Odnosi se na obavijest: 2023/S 035-098609
Izdanje SL-S: 144

Dodjela ugovora
Datum sklapanja ugovora: 2023-07-20 📅
Naziv: ING-GRADNJA d.o.o.
Nacionalni registracijski broj: 90825133132
Poštanska adresa: Dubrova 7
Mjesto: Novi Vinodolski
Poštanski broj: 51250
Država: Hrvatska 🇭🇷
Telefon: +385 51342212 📞
E-pošta: info@ing-gradnja.hr 📧
Država: Jadranska Hrvatska 🏙️
Naziv: ESOT-INVEST d.o.o.
Nacionalni registracijski broj: SI70763186
Poštanska adresa: Kersnikova 21
Mjesto: Celje
Poštanski broj: 3000
Država: Slovenija 🇸🇮
Telefon: +386 34256350 📞
E-pošta: esot-invest@esot.net 📧
Država: Vzhodna Slovenija 🏙️
Ukupna vrijednost nabave: 24532151.36 EUR 💰
Informacije o ponudama
Broj zaprimljenih ponuda: 2

Dopunske informacije
Tijelo za pregled
Poštanska adresa: Ulica grada Vukovara 23
Izvor: OJS 2023/S 144-459169 (2023-07-24)
Obavijest o sklopljenim ugovorima (2026-07-17)
Predmet
Opseg nabave
Naslov: PROJEKTIRANJE, IZGRADNJA i PUŠTANJE U RAD UPOV-a, POSTROJENJA ZA SUŠENJE MULJA I GLAVNIH TRANSPORTNIH CRPNIH STANICA
Referentni broj: VV 4.1
Kratki opis:
Predmet nabave je projektiranje, ishođenje dozvola, izgradnja, dobava i ugradnja opreme, puštanje u pogon, pokusni rad, testovi po dovršetku (testovi prije i pri puštanju u rad), te uklanjanje nedostatka u jamstvenom roku za: • Projektiranje, izgradnju i probni rad UPOV-a Novi Vinodolski, kapacitete 12.000 ES i postrojenja za sušenje mulja • Projektiranje, izgradnju i probni rad UPOV-a Crikvenica, kapacitete 31.500 ES • Rekonstrukcija odnosno izgradnja vodoopskrbnog sustava i sustava odvodnje otpadnih voda unutar granica parcela objekta koji su predmet DON-a (UPOV Crikvenica, UPOV Novi Vinodolski i postrojenja za sušenje mulja te 4 glavne transportne crpne stanice s pripadajućim podmorskim ispustima)
Prikaži više
Vrsta ugovora: Radovi
Proizvodi/usluge: Objekti za obradu otpadnih voda 📦
Ukupna vrijednost nabave (bez PDV-a): 24561763.02 EUR 💰
Naziv projekta ili programa koji financira EU: Instrument Europske unije za oporavak (EURI) (2021/2027)
Dodatne pojedinosti o financijskim sredstvima EU-a:
Predmet nabave je projektiranje, ishođenje dozvola, izgradnja, dobava i ugradnja opreme, puštanje u pogon, pokusni rad, testovi po dovršetku (testovi prije i pri puštanju u rad), te uklanjanje nedostatka u jamstvenom roku za: • Projektiranje, izgradnju i probni rad UPOV-a Novi Vinodolski, kapacitete 12.000 ES i postrojenja za sušenje mulja • Projektiranje, izgradnju i probni rad UPOV-a Crikvenica, kapacitete 31.500 ES • Rekonstrukcija odnosno izgradnja vodoopskrbnog sustava i sustava odvodnje otpadnih voda unutar granica parcela objekta koji su predmet DON-a (UPOV Crikvenica, UPOV Novi Vinodolski i postrojenja za sušenje mulja te 4 glavne transportne crpne stanice s pripadajućim podmorskim ispustima)
Prikaži više
Opis
Interna identifikacijska oznaka: VV 4.1
Opis nabave:
Predmet nabave je projektiranje, ishođenje dozvola, izgradnja, dobava i ugradnja opreme, puštanje u pogon, pokusni rad, testovi po dovršetku (testovi prije i pri puštanju u rad), te uklanjanje nedostatka u jamstvenom roku za: • Projektiranje, izgradnju i probni rad UPOV-a Novi Vinodolski, kapacitete 12.000 ES i postrojenja za sušenje mulja • Projektiranje, izgradnju i probni rad UPOV-a Crikvenica, kapacitete 31.500 ES • Rekonstrukcija odnosno izgradnja vodoopskrbnog sustava i sustava odvodnje otpadnih voda unutar granica parcela objekta koji su predmet DON-a (UPOV Crikvenica, UPOV Novi Vinodolski i postrojenja za sušenje mulja te 4 glavne transportne crpne stanice s pripadajućim podmorskim ispustima)
Prikaži više
Glavno mjesto ili lokacija izvršenja: područje gradova Novi Vinodolski i Crikvenica
Država: Hrvatska 🇭🇷
Mjesto izvršenja: Primorsko-goranska županija 🏙️
Maksimalan broj obnavljanja: 0
Naslov
Identifikacijski broj grupe: LOT-0000

Postupak
Vrsta postupka
Pravna osnova: Direktiva 2014/25/EU

Dodjela ugovora
Identifikacijski broj grupe: LOT-0000
Broj ugovora: Aneks 3 V.V.4.1/2023
Datum sklapanja ugovora: 2024-04-02 📅
Informacije o vrijednosti ugovora/grupe (bez PDV-a)
Ukupna vrijednost ugovora/grupe: 24561763.02 EUR 💰
Ponude su rangirane
Mjesto na ljestvici pobjednika: 1
Identifikacijska oznaka ponude: Ponuda 1
Voditelj ponuditelja
Identifikacijska oznaka grupe ili skupine grupâ: LOT-0000
Informacije o ponudama
Ugovor je dodijeljen skupini gospodarskih subjekata
Naziv i adresa izvođača
Naziv: ING-GRADNJA d. o. o.
Nacionalni registracijski broj: 90825133132
Poštanska adresa: Dubrova 7
Poštanski broj: 51250
Mjesto: Novi Vinodolski
Regija: Primorsko-goranska županija 🏙️
Država: Hrvatska 🇭🇷
Kontaktna točka: Hysen Hyseni
E-pošta: info@ing-gradnja.hr 📧
Telefon: +385 51342212 📞
Naziv: Esot-invest d.o.o.
Nacionalni registracijski broj: SI70763186
Poštanska adresa: Kersnikova 21
Poštanski broj: 3000
Mjesto: Celje
Regija: Savinjska 🏙️
Država: Slovenija 🇸🇮
Kontaktna točka: Tina Kovačič
E-pošta: esot-invest@esot.net 📧
Telefon: 034256350 📞
URL: https://esot-invest.si/ 🌏

Javni naručitelj
Naziv i adrese
Naziv: VIO ŽRNOVNICA CRIKVENICA VINODOL d. o. o.
Nacionalni registracijski broj: 36612651354
Poštanska adresa: Dubrova 22
Poštanski broj: 51250
Mjesto: Novi Vinodolski
Regija: Primorsko-goranska županija 🏙️
Država: Hrvatska 🇭🇷
Kontaktna točka: Karmen Simčić
E-pošta: info@viozcv.hr 📧
Telefon: +385 440886 📞
URL: https://viozcv.hr/ 🌏

Dopunske informacije
Tijelo za pregled
Nacionalni registracijski broj: 95857869241
Poštanska adresa: Ulica grada Vukovara 23/V
Regija: Grad Zagreb 🏙️
Kontaktna točka: Kontakt
Telefon: +385 14559 930 📞
URL: https://www.dkom.hr/ 🌏
Tijelo od kojeg se mogu dobiti informacije o postupku pravne zaštite
Isto kao: Naziv i adrese
Postupak pregleda
Opis postupka pravne zaštite:
Rok za izjavljivanje žalbe iznosi deset (10) dana i to od dana: 1. objave poziva na nadmetanje, u odnosu na sadržaj poziva ili dokumentacije o nabavi 2. objave obavijesti o ispravku, u odnosu na sadržaj ispravka 3. objave izmjene dokumentacije o nabavi, u odnosu na sadržaj izmjene dokumentacije 4. otvaranja ponuda u odnosu na propuštanje naručitelja da valjano odgovori na pravodobno dostavljen zahtjev dodatne informacije, objašnjenja ili izmjene dokumentacije o nabavi te na postupak otvaranja ponuda Žalitelj koji je propustio izjaviti žalbu u određenoj fazi nema pravo na žalbu u kasnijoj fazi postupka za prethodnu fazu. Sukladno članku 405. stavku 2. ZJN 2016 žalba se dostavlja elektroničkim sredstvima komunikacije putem EOJN RH.
Prikaži više

Izmjene
Druge dodatne informacije
Izvođač je prilikom iskolčenja trase na 44 metra dubine pronašao visokonaponski kabel čije premještanje nije moguće. Izvedba podmorskog ispusta da stoga nije moguća kako je planirano zbog čega je rješenje nužno prilagoditi okolnostima koje se nisu mogle predvidjeti.
Prikaži više
Glavni razlog promjene: Potreba za dodatnim radovima, uslugama ili robom prvotnog ugovaratelja.
Nova vrijednost
Tekst:
Ugovorna cijena povišena je za 29.611,66 eura nakon prihvaćanja zahtjeva izvođača I03.
Izvor: OJS 2026/S 137-501067 (2026-07-17)
Obavijest o sklopljenim ugovorima (2026-07-21)
Predmet
Opseg nabave
Ukupna vrijednost nabave (bez PDV-a): 24586280.82 EUR 💰

Dodjela ugovora
Broj ugovora: 4
Datum sklapanja ugovora: 2024-06-07 📅
Informacije o vrijednosti ugovora/grupe (bez PDV-a)
Ukupna vrijednost ugovora/grupe: 24586280.82 EUR 💰

Izmjene
Druge dodatne informacije
Izvođač je dostavio prijedlog Izmjene i usklađenja prema čl.13.2. kojim predlaže dodatnu ventilaciju u svrhu poboljšanja učinkovitosti pročišćivanja zraka na crpnim stanicama. Prijedlog je prihvaćen.
Glavni razlog promjene: Potreba za dodatnim radovima, uslugama ili robom prvotnog ugovaratelja.
Nova vrijednost
Tekst:
Dodatna ventilacija na crpnim stanicama- Ugradnja dodatnih stijenskih aksijalnih ventilatora
Izvor: OJS 2026/S 139-508155 (2026-07-21)
Obavijest o sklopljenim ugovorima (2026-07-23)
Predmet
Opseg nabave
Ukupna vrijednost nabave (bez PDV-a): 24656324.07 EUR 💰

Dodjela ugovora
Broj ugovora: 7
Datum sklapanja ugovora: 2025-03-24 📅
Informacije o vrijednosti ugovora/grupe (bez PDV-a)
Ukupna vrijednost ugovora/grupe: 24656324.07 EUR 💰

Izmjene
Druge dodatne informacije
Nakon dopisa i izdavanja suglasnosti Županijske lučke uprave pokazala se potreba za uklanjanjem i ponovnom izvedbom sidrenog sustava, a za koju okolnost Naručitelj prije izdavanja suglasnosti ŽLU nije mogao znati, zbog čega je Izvođač potraživao povećanje ugovorne cijene
Prikaži više
Glavni razlog promjene: Potreba za izmjenama zbog okolnosti koje pažljiv kupac nije mogao predvidjeti.
Nova vrijednost
Tekst:
Povećanje vrijednosti ugovora - Uklanjanje i ponovna izvedba sidrenog sustava CS Ričina
Izvor: OJS 2026/S 141-513305 (2026-07-23)
Obavijest o sklopljenim ugovorima (2026-07-24)
Predmet
Opseg nabave
Ukupna vrijednost nabave (bez PDV-a): 24 845 116 EUR 💰

Dodjela ugovora
Broj ugovora: 8
Datum sklapanja ugovora: 2025-06-24 📅
Informacije o vrijednosti ugovora/grupe (bez PDV-a)
Ukupna vrijednost ugovora/grupe: 24 845 116 EUR 💰

Izmjene
Druge dodatne informacije
Izmjena I 12: Izvođač je utvrdio značajno lošije stanje konstrukcije CS Slaven u odnosu na ono koje je bilo predviđeno zbog čega zadržavanje postojeće konstrukcije nije bilo moguće te je predviđeno rušenje i gradnja novog objekta. Izmjena ugovora u vrijednosti 156.049,16 eur izvršena je po čl.317. ZJN Izmjena I11: Izvođač je dao prijedlog poboljšanja na digitalnoj komunikaciji i uzemljenju te je prihvaćen prijedlog u pogledu ugradnje INOX uzemljivača i elektro polica. Izmjena ugovora u vrijednosti 32.742,77 eura napravljena je po čl. 320 ZJN.
Prikaži više
Glavni razlog promjene: Potreba za izmjenama zbog okolnosti koje pažljiv kupac nije mogao predvidjeti.
Nova vrijednost
Tekst:
I11:Ugovoreno poboljšanje ugradnja INOX uzemljivača i elektro polica. I12:Zbog naknadno utvrđenog lošeg stanja konstrukcije CS Slaven ugovoreno rušenje i izgradnja novog objekta
Izvor: OJS 2026/S 142-518331 (2026-07-24)
Obavijest o sklopljenim ugovorima (2026-07-27)
Predmet
Opseg nabave
Ukupna vrijednost nabave (bez PDV-a): 25053701.99 EUR 💰

Dodjela ugovora
Broj ugovora: 10
Datum sklapanja ugovora: 2026-05-15 📅
Informacije o vrijednosti ugovora/grupe (bez PDV-a)
Ukupna vrijednost ugovora/grupe: 25053701.99 EUR 💰

Izmjene
Druge dodatne informacije
Izmjena I19-zbrinjavanje miješanog otpada napravljena je po čl.317.ZJN - količina otpada na lokaciji nakon iskopa nepredviđeno je povećana pa je povećana i potreba zbrinjavanja); Izmjena I20 - rušenje i ponovna izgradnja nadzemnog dijela CS Trajekt napravljena po čl.316. ZJN - nakon početka radova Izvođač utvrdio da je stanje objekta znatno lošije od pretpostavljenog zbog čega je ugovoreno rušenje i ponovna izgradnja nadzemnog dijela Izmjena I21 - rješenje trajne ograde CS Trajekt napravljeno po čl.320 ZJN - po zahtjevu Naručitelja Izmijenjeno tehničko rješenje trajne ograde CS Trajekt
Prikaži više
Glavni razlog promjene: Potreba za dodatnim radovima, uslugama ili robom prvotnog ugovaratelja.
Nova vrijednost
Tekst:
Povećanje vrijednosti ugovora zbog troškova zbrinjavanja otpada, rušenja i ponovne izgradnje CS Trajekt te rješenja trajne ograde CS Trajekt
Izvor: OJS 2026/S 143-521223 (2026-07-27)