Radovi na projektu osiguranja i modernizacije željezničko – cestovnih prijelaza (EU)

HŽ Infrastruktura d.o.o.

Predmet nabave su radovi te nabava i ugradnja opreme za osiguranje 68 željezničko-cestovnih prijelaza (ŽCP) i 1 pješačkog prijelaza (PP) na području RH.

Rok

Rok za zaprimanje ponuda bio je 2021-12-21. Nabava je objavljena 2021-11-15.

Dobavljači

Sljedeći dobavljači spominju se u odlukama o dodjeli ili drugim dokumentima o nabavi:

Tko? Što? Gdje?
Povijest nabave
Datum Dokument
2021-11-15 Obavijest o javnoj nabavi
2022-01-31 Dodatni podaci
2022-02-16 Dodatni podaci
2023-02-21 Obavijest o sklopljenim ugovorima
2026-07-28 Obavijest o sklopljenim ugovorima
Obavijest o javnoj nabavi (2021-11-15)
Predmet
Opseg nabave
Naslov: Radovi na željezničkoj signalizaciji
Referentni broj: 88-EU/21-DS
Kratki opis:
Predmet nabave su radovi te nabava i ugradnja opreme za osiguranje 68 željezničko-cestovnih prijelaza (ŽCP) i 1 pješačkog prijelaza (PP) na području RH.
Metapodaci obavijesti
Izvorni jezik: hrvatski 🗣️
Vrsta dokumenta: Obavijest o javnoj nabavi
Priroda ugovora: Radovi
Propis: Europska unija, uz sudjelovanje država SJN-a
Jedinstveni rječnik javne nabave (CPV)
Oznaka: Radovi na željezničkoj signalizaciji 📦
Dodatna CPV oznaka: Radovi na željezničkoj signalizaciji 📦
Mjesto izvršenja
NUTS regija: Hrvatska 🏙️

Postupak
Vrsta postupka: Otvoreni postupak
Vrsta ponude: Podnošenje ponude za sve lotove
Kriteriji za dodjelu
Ekonomski najpovoljnija ponuda

Javni naručitelj
Identitet
Država: Hrvatska 🇭🇷
Vrsta tijela koje dodjeljuje: Pružatelj komunalnih usluga
Naziv tijela koje dodjeljuje: HŽ Infrastruktura d.o.o.
Poštanska adresa: Mihanovićeva 12
Poštanski broj: 10000
Mjesto: Zagreb
Kontakt
Internetska adresa: http://www.hzinfra.hr 🌏
E-pošta: eufunds@hzinfra.hr 📧
Telefon: +385 14534258 📞
URL za dokumente: https://eojn.nn.hr/SPIN/application/ipn/DocumentManagement/DokumentPodaciFrm.aspx?OznakaDokumenta=2021/S+0F5-0041497 🌏
URL za sudjelovanje: https://eojn.nn.hr/Oglasnik 🌏

Referenca
Datumi
Datum slanja: 2021-11-15 📅
Rok za dostavu: 2021-12-21 📅
Datum objave: 2021-11-19 📅
Identifikatori
Broj obavijesti: 2021/S 225-593211
Izdanje SL-S: 225

Predmet
Opseg nabave
Procijenjena ukupna vrijednost: 103 500 000 HRK 💰
Kratki opis:
Predmet nabave su radovi te nabava i ugradnja opreme za osiguranje 68 željezničko-cestovnih prijelaza (ŽCP) i 1 pješačkog prijelaza (PP) na području RH.Radovi obuhvaćaju:? izradu izvedbene projektne dokumentacije i elaborata za potrebe izgradnje prometno-upravljačkog i signalno-sigurnosnog podsustava,? sve potrebne građevinske radove, ? nabavu, dopremu i ugradnju sve potrebne opreme za osiguranje 69 prijelaza,? ishođenje izvještaja o sigurnosti uređaja kao cjeline,? ishođenje potvrde o sukladnosti od imenovanog tijela,? ishođenje potvrde da se uređaj može koristiti na prugama pod upravljanjem Naručitelja? ishođenje odobrenja za puštanje u uporabu od Agencije za sigurnost željezničkog prometa? ishođenje uporabne dozvole od nadležnog tijela graditeljstvaDetaljan opis predmeta nabave i cjelokupnog projekta nalazi se u Tehničkim specifikacijama i Glavnim projektima koji su dio ove Dokumentacije o nabavi.
Prikaži više
Procijenjena vrijednost bez PDV-a: 103 500 000 HRK 💰
Trajanje: 22 mjeseci
Naziv projekta ili programa koji financira EU: Ovaj predmet nabave sufinancira se sredstvima iz fondova EU u sklopu Operativnog programa Konkurentnost i kohezija 2014. - 2020.
Mjesto izvršenja
Glavno mjesto ili lokacija izvršenja:
Predmetni radovi izvodit će se na 69 lokacija na prugama RH. Točne lokacije navedene su u Tehničkim specifikacijama.

Pravne, ekonomske, financijske i tehničke informacije
Uvjeti za sudjelovanje
Sposobnost obavljanja profesionalne djelatnosti:
Gospodarski subjekt obvezan je dokazati upis u sudski, obrtni, strukovni ili drugi odgovarajući registar u državi njegova poslovnog nastana.

Postupak
Pravna osnova: 32014L0025
Vrijeme za primanje ponuda: 12:00
Jezici na kojima se mogu podnijeti ponude ili zahtjevi za sudjelovanje: hrvatski 🗣️
Datum otvaranja ponuda: 2021-12-21 📅
Vrijeme otvaranja ponuda: 12:00
Kriteriji za dodjelu
Kriterij kvalitete (naziv): Razdoblje osiguravanja zamjene dijelova ugrađene opreme o trošku ugovaratelja
Kriterij kvalitete (težina): 10 bodova (10%)
Cijena (težina): 90 bodova (90%)

Javni naručitelj
Identitet
Nacionalni registracijski broj: 39901919995
Kontakt
Internetska adresa: www.hzinfra.hr 🌏
URL dokumenata: https://eojn.nn.hr/SPIN/application/ipn/DocumentManagement/DokumentPodaciFrm.aspx?OznakaDokumenta=2021/S+0F5-0041497 🌏

Dopunske informacije
Tijelo za pregled
Naziv: Državna komisija za kontrolu postupaka javne nabave
Poštanska adresa: Koturaška cesta 43/IV
Mjesto: Zagreb
Poštanski broj: 10000
Država: Hrvatska 🇭🇷
Telefon: +385 14559930 📞
E-pošta: dkom@dkom.hr 📧
Faks: +385 14559933 📠
Internetska adresa: www.dkom.hr 🌏
Izvor: OJS 2021/S 225-593211 (2021-11-15)
Dodatni podaci (2022-01-31)
Predmet
Metapodaci obavijesti
Vrsta dokumenta: Dodatni podaci

Referenca
Datumi
Datum slanja: 2022-01-31 📅
Rok za dostavu: 2022-02-24 📅
Datum objave: 2022-02-04 📅
Identifikatori
Broj obavijesti: 2022/S 025-064329
Odnosi se na obavijest: 2021/S 225-593211
Izdanje SL-S: 25
Izvor: OJS 2022/S 025-064329 (2022-01-31)
Dodatni podaci (2022-02-16)
Referenca
Datumi
Datum slanja: 2022-02-16 📅
Rok za dostavu: 2022-03-15 📅
Datum objave: 2022-02-21 📅
Identifikatori
Broj obavijesti: 2022/S 036-093987
Izdanje SL-S: 36
Izvor: OJS 2022/S 036-093987 (2022-02-16)
Obavijest o sklopljenim ugovorima (2023-02-21)
Predmet
Opseg nabave
Ukupna vrijednost nabave: 11277921.52 EUR 💰
Metapodaci obavijesti
Vrsta dokumenta: Obavijest o sklopljenim ugovorima

Postupak
Vrsta ponude: Ne primjenjuje se

Referenca
Datumi
Datum slanja: 2023-02-21 📅
Datum objave: 2023-02-24 📅
Identifikatori
Broj obavijesti: 2023/S 040-115286
Izdanje SL-S: 40

Dodjela ugovora
Datum sklapanja ugovora: 2023-02-10 📅
Naziv: ALTPRO d.o.o.
Nacionalni registracijski broj: 62534176727
Poštanska adresa: ORAHOVAC 4
Mjesto: Zagreb
Poštanski broj: 10000
Država: Hrvatska 🇭🇷
Telefon: +385 16011701 📞
E-pošta: sales@altpro.hr 📧
Ukupna vrijednost nabave: 11277921.52 EUR 💰
Informacije o ponudama
Broj zaprimljenih ponuda: 4
Izvor: OJS 2023/S 040-115286 (2023-02-21)
Obavijest o sklopljenim ugovorima (2026-07-28)
Predmet
Opseg nabave
Naslov: Radovi na projektu osiguranja i modernizacije željezničko – cestovnih prijelaza (EU)
Referentni broj: 88-EU/21-DS
Vrsta ugovora: Radovi
Proizvodi/usluge: Radovi na željezničkoj signalizaciji 📦
Ukupna vrijednost nabave (bez PDV-a): 11 873 918 EUR 💰
Naziv projekta ili programa koji financira EU: Europski fond za regionalni razvoj (EFRR) (2014/2020)
Dodatne pojedinosti o financijskim sredstvima EU-a:
Predmet nabave su radovi te nabava i ugradnja opreme za osiguranje 68 željezničko-cestovnih prijelaza (ŽCP) i 1 pješačkog prijelaza (PP) na području RH. Radovi obuhvaćaju: ‒ izradu izvedbene projektne dokumentacije i elaborata za potrebe izgradnje prometno-upravljačkog i signalno-sigurnosnog podsustava, ‒ sve potrebne građevinske radove, ‒ nabavu, dopremu i ugradnju sve potrebne opreme za osiguranje 69 prijelaza, ‒ ishođenje izvještaja o sigurnosti uređaja kao cjeline, ‒ ishođenje potvrde o sukladnosti od imenovanog tijela, ‒ ishođenje potvrde da se uređaj može koristiti na prugama pod upravljanjem Naručitelja ‒ ishođenje odobrenja za puštanje u uporabu od Agencije za sigurnost željezničkog prometa ‒ ishođenje uporabne dozvole od nadležnog tijela graditeljstva Detaljan opis predmeta nabave i cjelokupnog projekta nalazi se u Tehničkim specifikacijama i Glavnim projektima koji su dio ove Dokumentacije o nabavi.
Prikaži više
Opis
Interna identifikacijska oznaka: 88-EU/21-DS
Opis nabave:
Predmet nabave su radovi te nabava i ugradnja opreme za osiguranje 68 željezničko-cestovnih prijelaza (ŽCP) i 1 pješačkog prijelaza (PP) na području RH.
Glavno mjesto ili lokacija izvršenja: HR Hrvatska
Država: Hrvatska 🇭🇷
Mjesto izvršenja: Karlovačka županija 🏙️
Maksimalan broj obnavljanja: 0
Naslov
Identifikacijski broj grupe: LOT-0000

Postupak
Vrsta postupka
Pravna osnova: Direktiva 2014/25/EU

Dodjela ugovora
Identifikacijski broj grupe: LOT-0000
Broj ugovora: 7. dodatak
Datum sklapanja ugovora: 2026-07-16 📅
Informacije o vrijednosti ugovora/grupe (bez PDV-a)
Ukupna vrijednost ugovora/grupe: 11 873 918 EUR 💰
Ponude su rangirane
Mjesto na ljestvici pobjednika: 1
Identifikacijska oznaka ponude: Ponuda 1
Identifikacijska oznaka grupe ili skupine grupâ: LOT-0000
Naziv i adresa izvođača
Naziv: ALTPRO d.o.o.
Nacionalni registracijski broj: 62534176727
Poštanska adresa: Orahovac 4
Poštanski broj: 10000
Mjesto: Zagreb
Regija: Grad Zagreb 🏙️
Država: Hrvatska 🇭🇷
Kontaktna točka: Andrea Lončar
E-pošta: sales@altpro.hr 📧
Telefon: +385 16011700 📞
URL: https://altpro.com/hr/ 🌏

Javni naručitelj
Naziv i adrese
Naziv: HŽ INFRASTRUKTURA d.o.o.
Nacionalni registracijski broj: 39901919995
Poštanska adresa: Mihanovićeva ulica 12
Poštanski broj: 10 000
Mjesto: Zagreb
Regija: Grad Zagreb 🏙️
Država: Hrvatska 🇭🇷
Kontaktna točka: Mara Drmić
E-pošta: mara.drmic@hzinfra.hr 📧
Telefon: +385 01 453 4600 📞
URL: https://hzinfra.hr 🌏

Dopunske informacije
Tijelo za pregled
Nacionalni registracijski broj: 95857869241
Poštanska adresa: Ulica grada Vukovara 23/V
Regija: Grad Zagreb 🏙️
Kontaktna točka: Kontakt
Telefon: +385 14559 930 📞
URL: https://www.dkom.hr/ 🌏
Tijelo od kojeg se mogu dobiti informacije o postupku pravne zaštite
Isto kao: Naziv i adrese
Postupak pregleda
Opis postupka pravne zaštite:
Žalba se izjavljuje u roku od 10 dana, i to od dana: 1. objave poziva na nadmetanje, u odnosu na sadržaj poziva ili dokumentacije o nabavi 2. objave obavijesti o ispravku, u odnosu na sadržaj ispravka 3. objave izmjene dokumentacije o nabavi, u odnosu na sadržaj izmjene dokumentacije 4. otvaranja ponuda u odnosu na propuštanje naručitelja da valjano odgovori na pravodobno dostavljen zahtjev dodatne informacije, objašnjenja ili izmjene dokumentacije o nabavi te na postupak otvaranja ponuda 5. primitka odluke o odabiru ili poništenju, u odnosu na postupak pregleda, ocjene i odabira ponuda, ili razloge poništenja. Žalba se izjavljuje Državnoj komisiji u pisanom obliku na način i u rokovima kako je propisano čl. 405. i 406. ZJN 2016. Žalitelj je obvezan primjerak žalbe dostaviti i naručitelju u roku za žalbu na adresu: HŽ INFRASTRUKTURA d.o.o. SEKTOR NABAVE Sarajevska cesta 43 (prizemlje lijevo, soba br. 9) 10000 Zagreb, HRVATSKA Sadržaj žalbe propisan je člankom 420. ZJN 2016.
Prikaži više

Izmjene
Druge dodatne informacije
Tijekom izvođenja radova, Izvođač je zatražio odobrenje za uvođenje Metodologije izračuna razlike u cijeni za Ugovor broj 7/22-EU. Naručitelj je zahtjev prihvatio pri čemu je i došlo do povećanja cijene Ugovora. Pravni temelj: čl. 317 i 319. ZJN (NN 120/16, 114/22 i 48/26)
Prikaži više
Glavni razlog promjene: Potreba za izmjenama zbog okolnosti koje pažljiv kupac nije mogao predvidjeti.
Nova vrijednost
Tekst:
1) Uvodi se Metodologija izračuna razlike u cijeni za Ugovor broj 7/22-EU 2) Povećava se ugovorena cijena radova za iznos od 595.996,48 EUR bez PDV-a, odnosno 5,29% vrijednosti Ugovora broj 7/22-EU, sukladno izračunu razlike u ciieni do zaključno 3. mj 2026. godine, odnosno zaključno s 23. Privremenom situacijom. Iznos se raspoređuje Izvođaču radova ALTPRO d.o.o.
Prikaži više
Izvor: OJS 2026/S 144-524184 (2026-07-28)