Usluge nadzora nad projektom Poboljšanje vodnokomunalne infrastrukture aglomeracije Karlovac–Duga Resa

Vodovod i kanalizacija d.o.o. Karlovac

Predmet nabave su usluge nadzora nad projektom „Poboljšanje vodnokomunalne infrastrukture aglomeracije Karlovac–Duga Resa“.Detaljan opis usluga je dan u Projektnom zadatku (knjiga 2. DON-a).Predmet nabave se sastoji od nadzora nad projektiranjem i građenjem komunalnih vodnih građevina za vodoopskrbu i odvodnju otpadnih voda, nadzora nad projektiranjem i građenjem uređaja za solarno sušenje mulja iz procesa pročišćavanja otpadnih voda te nadzora nad projektiranjem i građenjem javnih prometnica i javne rasvjete, infrastrukture distribucije električne energije, distribucijske mreže toplinske energije i elektroničke komunikacijske infrastrukture.

Rok

Rok za zaprimanje ponuda bio je 2020-07-01. Nabava je objavljena 2020-05-20.

Dobavljači

Sljedeći dobavljači spominju se u odlukama o dodjeli ili drugim dokumentima o nabavi:

Tko? Što? Gdje?
Povijest nabave
Datum Dokument
2020-05-20 Obavijest o javnoj nabavi
2020-07-20 Dodatni podaci
2020-12-18 Obavijest o sklopljenim ugovorima
2025-05-25 Obavijest o sklopljenim ugovorima
2026-07-22 Obavijest o sklopljenim ugovorima
Obavijest o javnoj nabavi (2020-05-20)
Predmet
Opseg nabave
Naslov: Usluge nadzora gradilišta
Referentni broj: EVV-1/2020
Kratki opis:
Predmet nabave su usluge nadzora nad projektom „Poboljšanje vodnokomunalne infrastrukture aglomeracije Karlovac–Duga Resa“.Detaljan opis usluga je dan u Projektnom zadatku (knjiga 2. DON-a).Predmet nabave se sastoji od nadzora nad projektiranjem i građenjem komunalnih vodnih građevina za vodoopskrbu i odvodnju otpadnih voda, nadzora nad projektiranjem i građenjem uređaja za solarno sušenje mulja iz procesa pročišćavanja otpadnih voda te nadzora nad projektiranjem i građenjem javnih prometnica i javne rasvjete, infrastrukture distribucije električne energije, distribucijske mreže toplinske energije i elektroničke komunikacijske infrastrukture.
Prikaži više
Metapodaci obavijesti
Izvorni jezik: hrvatski 🗣️
Vrsta dokumenta: Obavijest o javnoj nabavi
Priroda ugovora: Usluge
Propis: Europska unija
Jedinstveni rječnik javne nabave (CPV)
Oznaka: Usluge nadzora gradilišta 📦
Dodatna CPV oznaka: Usluge nadzora gradilišta 📦
Mjesto izvršenja
NUTS regija: Karlovačka županija 🏙️

Postupak
Vrsta postupka: Otvoreni postupak
Vrsta ponude: Podnošenje ponude za sve lotove
Kriteriji za dodjelu
Ekonomski najpovoljnija ponuda

Javni naručitelj
Identitet
Država: Hrvatska 🇭🇷
Vrsta tijela koje dodjeljuje: Pružatelj komunalnih usluga
Naziv tijela koje dodjeljuje: Vodovod i kanalizacija d.o.o. Karlovac
Poštanska adresa: Gažanski trg 8
Poštanski broj: 47000
Mjesto: Karlovac
Kontakt
Internetska adresa: http://www.vik-ka.hr 🌏
E-pošta: ivica.kink@vik-ka.hr 📧
Telefon: +385 47649106 📞
Faks: +385 47649101 📠
URL za dokumente: https://eojn.nn.hr/SPIN/application/ipn/DocumentManagement/DokumentPodaciFrm.aspx?OznakaDokumenta=2020/S+0F5-0019392 🌏
URL za sudjelovanje: https://eojn.nn.hr/Oglasnik 🌏

Referenca
Datumi
Datum slanja: 2020-05-20 📅
Rok za dostavu: 2020-07-01 📅
Datum objave: 2020-05-25 📅
Identifikatori
Broj obavijesti: 2020/S 100-242761
Izdanje SL-S: 100
Dodatne informacije
Javnom otvaranju ponuda smiju prisustvovati članovi stručnih povjerenstva Naručitelja, ovlašteni predstavnici GS i druge osobe. Sukladno čl. 282. st. 8. ZJN-a 2016, pravo aktivnog sudjelovanja na javnom otvaranju ponuda imaju samo članovi stručnog povjerenstva za javnu nabavu i ovlašteni predstavnici GS. Ovlašteni predstavnici GS moraju svoje pisano ovlaštenje predati članovima stručnog povjerenstva neposredno prije javnog otvaranja ponuda. Ovlaštenje mora biti potpisano od strane ovlaštene osobe GS i ovjereno pečatom, a ukoliko je ovlaštena osoba na otvaranju ponuda, dužna je umjesto ovlaštenja donijeti kopiju rješenja o registraciji / obrtnicu i kopiju identifikacijskog dokumenta te iste predati prisutnim članovima stručnog povjerenstva.
Prikaži više

Predmet
Opseg nabave
Procijenjena ukupna vrijednost: 13 577 500 HRK 💰
Kratki opis:
Predmet nabave su usluge nadzora nad projektom „Poboljšanje vodnokomunalne infrastrukture aglomeracije Karlovac–Duga Resa“.Detaljan opis usluga je dan u Projektnom zadatku (knjiga 2 DON).Usluge u okviru ovog Ugovora obuhvaćaju usluge stručnog nadzora (građevinski, strojarski, elektrotehnički, geodetski) u smislu Zakona o gradnji (NN 153/13, 20/17, 39/19, 125/19) te Pravilnika o načinu provedbe stručnog nadzora građenja, obrascu, uvjetima i načinu vođenja građevinskog dnevnika te o sadržaju završnog izvješća nadzornog inženjera (NN 111/14, 107/15, 20/17, 98/19, 121/19) i usluge Inženjera u smislu Uvjeta Ugovora za Postrojenja i projektiranje i građenje za elektrotehničke i strojarske građevine i radove po projektima Izvođača, prvo izdanje 1999. (tzv. FIDIC Žuta knjiga) i Uvjeta Ugovora o građenju za građevinske i inženjerske radova po projektima Naručitelja, prvo izdanje 1999. (tzv. FIDIC Crvena knjiga). Usluge također obuhvaćaju i pružanje usluga koordinatora zaštite na radu prema Zakonu o zaštiti na radu (71/14, 118/14, 154/14, 94/18, 96/18) i Pravilniku o zaštiti na radu na privremenim gradilištima (NN 48/18).Predmet nabave također podrazumijeva i pružanje usluga arheološkog nadzora u svemu prema važećem Zakonu o zaštiti i očuvanju kulturnih dobara (NN 69/99, 151/03, 157/03, 100/04, 87/09, 88/10, 61/11, 25/12, 136/12, 157/13, 152/14, 98/15, 44/17, 90/18) te odredbama Pravilnika o arheološkim istraživanjima (NN 102/10, 2/20).Predmet nabave se sastoji od nadzora nad projektiranjem i građenjem komunalnih vodnih građevina za vodoopskrbu i odvodnju otpadnih voda, nadzora nad projektiranjem i građenjem uređaja za solarno sušenje mulja iz procesa pročišćavanja otpadnih voda te nadzora nad projektiranjem i građenjem javnih prometnica i javne rasvjete, infrastrukture distribucije električne energije, distribucijske mreže toplinske energije i elektroničke komunikacijske infrastrukture.
Prikaži više
Procijenjena vrijednost bez PDV-a: 13 577 500 HRK 💰
Trajanje: 37 mjeseci
Naziv projekta ili programa koji financira EU: Europski strukturni i investicijski fondovi, Operativni program Konkurentnost i kohezija, Projekt „Poboljšanje vodnokomunalne infrastrukture aglomeracije Karlovac – Duga Resa.
Mjesto izvršenja
Glavno mjesto ili lokacija izvršenja:
Mjesto izvršenja usluga je administrativno područje gradova Karlovac i Duga Resa te općine Barilović, sve u Karlovačkoj županiji, Republika Hrvatska.

Pravne, ekonomske, financijske i tehničke informacije
Uvjeti za sudjelovanje
Sposobnost obavljanja profesionalne djelatnosti:
Gospodarski subjekti su u obvezi dokazati upis u sudski, obrtni, strukovni ili drugi odgovarajući registar u državi njegova poslovnog nastana.
Popis i kratki opis pravila i kriterija:
Obvezne osnove za isključenje gospodarskog subjekta: Kažnjavanje sukladno članku 251. stavak 1. točka 1. i 2. ZJN-a 2016. Neplaćanje dospjelih poreznih obveza i obveza za mirovinsko i zdravstveno osiguranje sukladno članku 252. stavak 1. ZJN 2016.Ostale primjenjive osnove za isključenje gospodarskog subjekta iz članka 254. stavak 1. točka 2. ZJN-a 2016.Gospodarski subjekti su u obvezi dokazati upis u sudski, obrtni, strukovni ili drugi odgovarajući registar u državi njegova poslovnog nastana. Kao tehnička i stručna sposobnost traži se iskustvo gospodarskog subjekta sukladno točki 4.2.1 i tehnički stručnjaci sukladno točki 4.2.2 dokumentacije o nabavi (Knjiga 1).
Prikaži više
Izvršenje ugovora
Tražene depozite i jamstva:
Jamstvo za ozbiljnost ponude u iznosu 200.000,00 kn sukladno točki 7.8.1 dokumentacije o nabavi (Knjiga 1). Jamstvo za uredno ispunjenje ugovora o javnoj nabavi u visini 10 % od ukupne vrijednosti ugovora bez PDV-a sukladno točki 7.8.2 dokumentacije o nabavi.
Prikaži više
Glavni uvjeti financiranja i načini plaćanja i/ili upućivanje na relevantne odredbe koje ih uređuju: Sukladno točki 7.16 dokumentacije o nabavi (Knjiga 1).

Postupak
Pravna osnova: 32014L0025
Mjerodavno pravo o javnoj nabavi: Članak 190. ZJN-a 2016.
Vrijeme za primanje ponuda: 12:00
Jezici na kojima se mogu podnijeti ponude ili zahtjevi za sudjelovanje: hrvatski 🗣️
Razdoblje valjanosti ponude: 2020-11-13 📅
Datum otvaranja ponuda: 2020-07-01 📅
Vrijeme otvaranja ponuda: 12:00
Mjesto: Vodovod i kanalizacija d.o.o., Gažanski trg 8, HR-47000 Karlovac.
Dodatne informacije:
Javnom otvaranju ponuda smiju prisustvovati članovi stručnih povjerenstva Naručitelja, ovlašteni predstavnici GS i druge osobe.
Sukladno čl. 282. st. 8. ZJN-a 2016, pravo aktivnog sudjelovanja na javnom otvaranju ponuda imaju samo članovi stručnog povjerenstva za javnu nabavu i ovlašteni predstavnici GS.
Ovlašteni predstavnici GS moraju svoje pisano ovlaštenje predati članovima stručnog povjerenstva neposredno prije javnog otvaranja ponuda. Ovlaštenje mora biti potpisano od strane ovlaštene osobe GS i ovjereno pečatom, a ukoliko je ovlaštena osoba na otvaranju ponuda, dužna je umjesto ovlaštenja donijeti kopiju rješenja o registraciji / obrtnicu i kopiju identifikacijskog dokumenta te iste predati prisutnim članovima stručnog povjerenstva.
Prikaži više
Kriteriji za dodjelu
Kriterij kvalitete (naziv): Stručno iskustvo Stručnjaka 1: Voditelj tima, Inženjer i Glavni nadzorni inženjer Stručno iskustvo Stručnjaka 3,4,5,6 i 7: Nadzorni inženjer za građevinske radove na Ugovoru 1, 2, 3, 4, 5
Kriterij kvalitete (težina): 20 % 30 %
Cijena (težina): 50 %

Javni naručitelj
Identitet
Nacionalni registracijski broj: 65617396824
Naziv tijela koje dodjeljuje: Grad Karlovac
Nacionalni registracijski broj: 25654647153
Poštanska adresa: Banjavčićeva 9
Država: Karlovačka županija 🏙️
Naziv tijela koje dodjeljuje: HEP-ODS d.o.o., Elektra Karlovac
Nacionalni registracijski broj: 46830600751
Poštanska adresa: Vladka Mačeka 44
Naziv tijela koje dodjeljuje: Gradska toplana d.o.o.
Nacionalni registracijski broj: 84300617934
Poštanska adresa: Tina Ujevića 7
Naziv tijela koje dodjeljuje: Grad Duga Resa
Nacionalni registracijski broj: 15857239976
Poštanska adresa: Trg sv. Jurja 1
Mjesto: Duga Resa
Poštanski broj: 47250
Kontakt
Kontaktna točka: Ivica Kink
Internetska adresa: www.vik-ka.hr 🌏
E-pošta: gradonacelnik@karlovac.hr 📧
Internetska adresa: www.karlovac.hr 🌏
E-pošta: info.dpkarlovac@hep.hr 📧
Internetska adresa: www.hep.hr 🌏
E-pošta: info@gradska-toplana.hr 📧
Internetska adresa: www.gradska-toplana.hr 🌏
E-pošta: grad-dugaresa@dugaresa.hr 📧
Internetska adresa: www.dugaresa.hr 🌏
URL dokumenata: https://eojn.nn.hr/SPIN/application/ipn/DocumentManagement/DokumentPodaciFrm.aspx?OznakaDokumenta=2020/S+0F5-0019392 🌏

Dopunske informacije
Tijelo za pregled
Naziv: Državna komisija za kontrolu postupaka javne nabave
Poštanska adresa: Koturaška cesta 43/IV
Mjesto: Zagreb
Poštanski broj: 10000
Država: Hrvatska 🇭🇷
Telefon: +385 14559930 📞
E-pošta: dkom@dkom.hr 📧
Faks: +385 14559933 📠
Internetska adresa: www.dkom.hr 🌏
Informacije o rokovima za žalbene postupke:
Žalba se izjavljuje u roku od deset dana, i to od dana:
1. objave poziva na nadmetanje, u odnosu na sadržaj poziva ili dokumentacije o nabavi,
2. objave obavijesti o ispravku, u odnosu na sadržaj ispravka,
3. objave izmjene dokumentacije o nabavi, u odnosu na sadržaj izmjene dokumentacije,
4. otvaranja ponuda u odnosu na propuštanje naručitelja da valjano odgovori na pravodobno dostavljen zahtjev dodatne informacije, objašnjenja ili izmjene dokumentacije o nabavi te na postupak otvaranja ponuda,
5. primitka odluke o odabiru ili poništenju, u odnosu na postupak pregleda, ocjene i odabira ponuda, ili razloge poništenja.
Rok za žalbu u slučaju sklapanja izmjene ugovora tijekom njegova trajanja iz članka 316. i 317. ovog Zakona iznosi 10 dana od objave obavijesti o izmjeni u odnosu na slučajeve i okolnosti koje opravdavaju izmjenu ugovora.
Ako naručitelj nije objavi obavijest o izmjeni, žalba se izjavljuje sukladno članku 411. Zakona o javnoj nabavi.
Izvor: OJS 2020/S 100-242761 (2020-05-20)
Dodatni podaci (2020-07-20)
Predmet
Opseg nabave
Kratki opis:
Predmet nabave su usluge nadzora nad projektom „Poboljšanje vodnokomunalne infrastrukture aglomeracije Karlovac–Duga Resa“. Detaljan opis usluga je dan u Projektnom zadatku (knjiga 2 DON-a).Predmet nabave se sastoji od nadzora nad projektiranjem i građenjem komunalnih vodnih građevina za vodoopskrbu i odvodnju otpadnih voda, nadzora nad projektiranjem i građenjem uređaja za solarno sušenje mulja iz procesa pročišćavanja otpadnih voda te nadzora nad projektiranjem i građenjem javnih prometnica i javne rasvjete, infrastrukture distribucije električne energije, distribucijske mreže toplinske energije i elektroničke komunikacijske infrastrukture.
Prikaži više
Metapodaci obavijesti
Vrsta dokumenta: Dodatni podaci
Jedinstveni rječnik javne nabave (CPV)
Oznaka: Usluge građevinskog nadzora 📦

Referenca
Datumi
Datum slanja: 2020-07-20 📅
Rok za dostavu: 2020-08-20 📅
Datum objave: 2020-07-23 📅
Identifikatori
Broj obavijesti: 2020/S 141-348009
Odnosi se na obavijest: 2020/S 100-242761
Izdanje SL-S: 141
Izvor: OJS 2020/S 141-348009 (2020-07-20)
Obavijest o sklopljenim ugovorima (2020-12-18)
Predmet
Opseg nabave
Kratki opis:
Predmet nabave su usluge nadzora nad projektom „Poboljšanje vodnokomunalne infrastrukture aglomeracije Karlovac – Duga Resa“. Detaljan opis usluga je dan u projektnom zadatku (knjiga 2 DON-a). Predmet nabave se sastoji od nadzora nad projektiranjem i građenjem komunalnih vodnih građevina za vodoopskrbu i odvodnju otpadnih voda, nadzora nad projektiranjem i građenjem uređaja za solarno sušenje mulja iz procesa pročišćavanja otpadnih voda te nadzora nad projektiranjem i građenjem javnih prometnica i javne rasvjete, infrastrukture distribucije električne energije, distribucijske mreže toplinske energije i elektroničke komunikacijske infrastrukture.
Prikaži više
Ukupna vrijednost nabave: 10 400 000 HRK 💰
Metapodaci obavijesti
Vrsta dokumenta: Obavijest o sklopljenim ugovorima

Postupak
Vrsta ponude: Ne primjenjuje se

Referenca
Datumi
Datum slanja: 2020-12-18 📅
Datum objave: 2020-12-23 📅
Identifikatori
Broj obavijesti: 2020/S 250-626460
Izdanje SL-S: 250

Predmet
Opseg nabave
Kratki opis:
Predmet nabave su usluge nadzora nad projektom „Poboljšanje vodnokomunalne infrastrukture aglomeracije Karlovac – Duga Resa“. Detaljan opis usluga je dan u Projektnom zadatku (knjiga 2 DON).Usluge u okviru ovog Ugovora obuhvaćaju usluge stručnog nadzora (građevinski, strojarski, elektrotehnički, geodetski) u smislu Zakona o gradnji (NN 153/13, 20/17, 39/19, 125/19) te Pravilnika o načinu provedbe stručnog nadzora građenja, obrascu, uvjetima i načinu vođenja građevinskog dnevnika te o sadržaju završnog izvješća nadzornog inženjera (NN 111/14, 107/15, 20/17, 98/19, 121/19) i usluge Inženjera u smislu Uvjeta Ugovora za Postrojenja i projektiranje i građenje za elektrotehničke i strojarske građevine i radove po projektima Izvođača, prvo izdanje 1999. (tzv. Fidic Žuta knjiga) i Uvjeta Ugovora o građenju za građevinske i inženjerske radova po projektima Naručitelja, prvo izdanje 1999. (tzv. FIDIC Crvena knjiga). Usluge također obuhvaćaju i pružanje usluga koordinatora zaštite na radu prema Zakonu o zaštiti na radu (71/14, 118/14, 154/14, 94/18, 96/18) i Pravilniku o zaštiti na radu na privremenim gradilištima (NN 48/18).Predmet nabave također podrazumijeva i pružanje usluga arheološkog nadzora u svemu prema važećem Zakonu o zaštiti i očuvanju kulturnih dobara (NN 69/99, 151/03, 157/03, 100/04, 87/09, 88/10, 61/11, 25/12, 136/12, 157/13, 152/14, 98/15, 44/17, 90/18) te odredbama Pravilnika o arheološkim istraživanjima (NN 102/10, 2/20).Predmet nabave se sastoji od nadzora nad projektiranjem i građenjem komunalnih vodnih građevina za vodoopskrbu i odvodnju otpadnih voda, nadzora nad projektiranjem i građenjem uređaja za solarno sušenje mulja iz procesa pročišćavanja otpadnih voda te nadzora nad projektiranjem i građenjem javnih prometnica i javne rasvjete, infrastrukture distribucije električne energije, distribucijske mreže toplinske energije i elektroničke komunikacijske infrastrukture.
Prikaži više
Naziv projekta ili programa koji financira EU: Europski strukturni i investicijski fondovi, Operativni program Konkurentnost i kohezija, Projekt Poboljšanje vodnokomunalne infrastrukture aglomeracije Karlovac – Duga Resa.

Dodjela ugovora
Datum sklapanja ugovora: 2020-12-15 📅
Naziv: Projekt d.d. Nova Gorica
Poštanska adresa: Kidričeva ulica 9a
Mjesto: Nova Gorica
Poštanski broj: 5000
Država: Slovenija 🇸🇮
Telefon: +386 53380000 📞
E-pošta: janusa.skubin@projekt.si 📧
Naziv: Capital ING d.o.o.
Nacionalni registracijski broj: 75926310092
Poštanska adresa: Ksaverska cesta 6
Mjesto: Zagreb
Poštanski broj: 10000
Država: Hrvatska 🇭🇷
E-pošta: capital-ing@zg.t-com.hr 📧
Ukupna vrijednost nabave: 10 400 000 HRK 💰
Informacije o ponudama
Broj zaprimljenih ponuda: 3

Dopunske informacije
Tijelo za pregled
Informacije o rokovima za žalbene postupke:
Rok za žalbu u slučaju sklapanja izmjene ugovora tijekom njegova trajanja iz članka 316. i 317.ovog Zakona iznosi 10 dana od objave obavijesti o izmjeni u odnosu na slučajeve i okolnosti koje opravdavaju izmjenu ugovora.
Izvor: OJS 2020/S 250-626460 (2020-12-18)
Obavijest o sklopljenim ugovorima (2025-05-25)
Predmet
Opseg nabave
Naslov: Usluge nadzora nad projektom Poboljšanje vodnokomunalne infrastrukture aglomeracije Karlovac - Duga Resa
Referentni broj: EVV-1/2020
Kratki opis:
Predmet nabave su usluge nadzora nad projektom „POBOLJŠANJE VODNOKOMUNALNE INFRASTRUKTURE AGLOMERACIJE KARLOVAC-DUGA RESA“.Detaljan opis usluga je dan u Projektnom zadatku (knjiga 2 DON).Predmet nabave se sastoji od nadzora nad projektiranjem i građenjem komunalnih vodnih građevina za vodoopskrbu i odvodnju otpadnih voda, nadzora nad projektiranjem i građenjem uređaja za solarno sušenje mulja iz procesa pročišćavanja otpadnih voda te nadzora nad projektiranjem i građenjem javnih prometnica i javne rasvjete, infrastrukture distribucije električne energije, distribucijske mreže toplinske energije i elektroničke komunikacijske infrastrukture.
Prikaži više
Vrsta ugovora: Usluge
Proizvodi/usluge: Usluge nadzora gradilišta 📦
Ukupna vrijednost nabave (bez PDV-a): 1530101.52 EUR 💰
Opis
Interna identifikacijska oznaka: 1
Opis nabave:
Predmet nabave su usluge nadzora nad projektom „POBOLJŠANJE VODNOKOMUNALNE INFRASTRUKTURE AGLOMERACIJE KARLOVAC-DUGA RESA“.Detaljan opis usluga je dan u Projektnom zadatku (knjiga 2 DON). Usluge u okviru ovog Ugovora obuhvaćaju usluge stručnog nadzora (građevinski, strojarski, elektrotehnički, geodetski) u smislu Zakona o gradnji (NN 153/13, 20/17, 39/19, 125/19) te Pravilnika o načinu provedbe stručnog nadzora građenja, obrascu, uvjetima i načinu vođenja građevinskog dnevnika te o sadržaju završnog izvješća nadzornog inženjera (NN 111/14, 107/15, 20/17, 98/19, 121/19) i usluge Inženjera u smislu Uvjeta Ugovora za Postrojenja i projektiranje i građenje za elektrotehničke i strojarske građevine i radove po projektima Izvođača, prvo izdanje 1999. (tzv. FIDIC Žuta knjiga) i Uvjeta Ugovora o građenju za građevinske i inženjerske radova po projektima Naručitelja, prvo izdanje 1999. (tzv. FIDIC Crvena knjiga). Usluge također obuhvaćaju i pružanje usluga koordinatora zaštite na radu prema Zakonu o zaštiti na radu (71/14, 118/14, 154/14 , 94/18, 96/18) i Pravilniku o zaštiti na radu na privremenim gradilištima (NN 48/18). Predmet nabave također podrazumijeva i pružanje usluga arheološkog nadzora u svemu prema važećem Zakonu o zaštiti i očuvanju kulturnih dobara (NN 69/99, 151/03, 157/03, 100/04, 87/09, 88/10, 61/11, 25/12, 136/12, 157/13, 152/14 , 98/15, 44/17, 90/18) te odredbama Pravilnika o arheološkim istraživanjima (NN 102/10, 2/20). Predmet nabave se sastoji od nadzora nad projektiranjem i građenjem komunalnih vodnih građevina za vodoopskrbu i odvodnju otpadnih voda, nadzora nad projektiranjem i građenjem uređaja za solarno sušenje mulja iz procesa pročišćavanja otpadnih voda te nadzora nad projektiranjem i građenjem javnih prometnica i javne rasvjete, infrastrukture distribucije električne energije, distribucijske mreže toplinske energije i elektroničke komunikacijske infrastrukture.
Prikaži više
Naslov
Identifikacijski broj grupe: LOT-0001

Postupak
Vrsta postupka
Pravna osnova: Direktiva 2014/25/EU

Dodjela ugovora
Identifikacijski broj grupe: LOT-0001
Broj ugovora: 2-0536-0001
Datum sklapanja ugovora: 2020-12-15 📅
Naslov: Usluge nadzora nad projektom Poboljšanje vodnokomunalne infrastrukture aglomeracije Karlovac - Duga Resa
Informacije o vrijednosti ugovora/grupe (bez PDV-a)
Ukupna vrijednost ugovora/grupe: 149784.32 EUR 💰
Ponude su rangirane
Mjesto na ljestvici pobjednika: 1
Identifikacijska oznaka ponude: EVV-1/2020
Voditelj ponuditelja
Identifikacijska oznaka grupe ili skupine grupâ: LOT-0001
Informacije o ponudama
Ugovor je dodijeljen skupini gospodarskih subjekata
Naziv i adresa izvođača
Naziv: PROJEKT d.d. Nova Gorica
Nacionalni registracijski broj: SI81396589
Poštanska adresa: Kidričeva ulica 9a
Poštanski broj: 5000
Mjesto: Nova Gorica
Regija: Extra-Regio NUTS 3 🏙️
Država: Slovenija 🇸🇮
E-pošta: janusa.skubin@projekt.si 📧
Telefon: +386 53380000 📞
Naziv: CAPITAL ING d.o.o.
Nacionalni registracijski broj: 75926310092
Poštanska adresa: KSAVERSKA CESTA 6
Poštanski broj: 10000
Mjesto: Zagreb
Regija: Zagrebačka županija 🏙️
Država: Hrvatska 🇭🇷
E-pošta: capital-ing@zg.t-com.hr 📧
Telefon: +385 47649106 📞

Javni naručitelj
Naziv i adrese
Naziv: Vodovod i kanalizacija d.o.o. Karlovac
Nacionalni registracijski broj: 65617396824
Poštanska adresa: Gažanski trg 8
Poštanski broj: 47000
Mjesto: Karlovac
Regija: Karlovačka županija 🏙️
Država: Hrvatska 🇭🇷
Kontaktna točka: Ivica Kink
E-pošta: ivica.kink@vik-ka.hr 📧
Telefon: +385 47649106 📞
URL: http://www.vik-ka.hr 🌏

Dopunske informacije
Tijelo za pregled
Nacionalni registracijski broj: 95857869241
Poštanska adresa: Ulica grada Vukovara 23/V
Regija: Grad Zagreb 🏙️
URL: http://www.dkom.hr 🌏

Izmjene
Druge dodatne informacije
Promjena ugovaratelja nije moguća zbog tehničkih i ekonomskih razloga, a obzirom dodatne usluge koje naručitelj nabavlja predstavljaju kontinuitet sa ugovorenim uslugama te bi zamjena ugovaratelja za naručitelja prouzročila značajne operativne poteškoće, a obzirom da su usluge kao i sami radovi na Projektu u tijeku. Također, zamjena ugovaratelja bi za naručitelja predstavljalo znatno povećanje troškova.
Prikaži više
Glavni razlog promjene: Potreba za dodatnim radovima, uslugama ili robom prvotnog ugovaratelja.
Nova vrijednost
Tekst:
Priroda i opseg izmjena: Dodatne usluge zbog produljenja roka izvršenja usluge a sve sukladno rokovima završetka radova.
Izvor: OJS 2025/S 101-340837 (2025-05-25)
Obavijest o sklopljenim ugovorima (2026-07-22)
Predmet
Opseg nabave
Naslov: Usluga nadzora nad projektom "Poboljšanje vodnokomunalne infrastrukture aglomeracije Karlovac - Duga Resa"
Kratki opis:
Predmet nabave su usluge nadzora nad projektom „POBOLJŠANJE VODNOKOMUNALNE INFRASTRUKTURE AGLOMERACIJE KARLOVAC-DUGA RESA“. Detaljan opis usluga je dan u Projektnom zadatku (knjiga 2 DON). Usluge u okviru ovog Ugovora obuhvaćaju usluge stručnog nadzora (građevinski, strojarski, elektrotehnički, geodetski) u smislu Zakona o gradnji (NN 153/13, 20/17, 39/19, 125/19) te Pravilnika o načinu provedbe stručnog nadzora građenja, obrascu, uvjetima i načinu vođenja građevinskog dnevnika te o sadržaju završnog izvješća nadzornog inženjera (NN 111/14, 107/15, 20/17, 98/19, 121/19) i usluge Inženjera u smislu Uvjeta Ugovora za Postrojenja i projektiranje i građenje za elektrotehničke i strojarske građevine i radove po projektima Izvođača, prvo izdanje 1999. (tzv. FIDIC Žuta knjiga) i Uvjeta Ugovora o građenju za građevinske i inženjerske radova po projektima Naručitelja, prvo izdanje 1999. (tzv. FIDIC Crvena knjiga). Usluge također obuhvaćaju i pružanje usluga koordinatora zaštite na radu prema Zakonu o zaštiti na radu (71/14, 118/14, 154/14 , 94/18, 96/18) i Pravilniku o zaštiti na radu na privremenim gradilištima (NN 48/18). Predmet nabave također podrazumijeva i pružanje usluga arheološkog nadzora u svemu prema važećem Zakonu o zaštiti i očuvanju kulturnih dobara (NN 69/99, 151/03, 157/03, 100/04, 87/09, 88/10, 61/11, 25/12, 136/12, 157/13, 152/14 , 98/15, 44/17, 90/18) te odredbama Pravilnika o arheološkim istraživanjima (NN 102/10, 2/20). Predmet nabave se sastoji od nadzora nad projektiranjem i građenjem komunalnih vodnih građevina za vodoopskrbu i odvodnju otpadnih voda, nadzora nad projektiranjem i građenjem uređaja za solarno sušenje mulja iz procesa pročišćavanja otpadnih voda te nadzora nad projektiranjem i građenjem javnih prometnica i javne rasvjete, infrastrukture distribucije električne energije, distribucijske mreže toplinske energije i elektroničke komunikacijske infrastrukture.
Prikaži više
Ukupna vrijednost nabave (bez PDV-a): 1623379.57 EUR 💰
Opis
Interna identifikacijska oznaka: EVV-1/2020
Dodatni proizvodi/usluge: Glavno mjesto ili lokacija izvršenja:
Mjesto izvršenja usluga je administrativno područje gradova Karlovac i Duga Resa te općine Barilović, sve u Karlovačkoj županiji, Republika Hrvatska.
Država: Hrvatska 🇭🇷
Mjesto izvršenja: Karlovačka županija 🏙️
Maksimalan broj obnavljanja: 0
Naslov
Identifikacijski broj grupe: LOT-0000

Dodjela ugovora
LOT-0000
Broj ugovora: 2-612-0001
Datum sklapanja ugovora: 2026-05-22 📅
Informacije o vrijednosti ugovora/grupe (bez PDV-a)
Ukupna vrijednost ugovora/grupe: 1623379.57 EUR 💰
Identifikacijska oznaka ponude: Ponuda 1
Identifikacijska oznaka grupe ili skupine grupâ: LOT-0000
Naziv i adresa izvođača
Naziv: PROJEKT D.D. NOVA GORICA Podjetje za inženiring, geodezijo, urbanizem in projektiranje
Nacionalni registracijski broj: 14345323617
Poštanska adresa: Kidričeva ulica 9
Regija: Goriška 🏙️
Kontaktna točka: Januša Skubin Turk
E-pošta: komerciala.projekt@projekt.si 📧
Telefon: +386 5 338 00 00 📞
URL: https://www.projekt.si 🌏
Poštanska adresa: Ksaverska Cesta 6
Mjesto: Grad Zagreb
Regija: Grad Zagreb 🏙️
Kontaktna točka: Nino Toljan
E-pošta: capitaling@capitaling.hr 📧
Telefon: +385 014674444 📞

Javni naručitelj
Naziv i adrese
Naziv: VODOVOD I KANALIZACIJA d.o.o. Karlovac
URL: https://www.vik-ka.hr 🌏
Vođa skupine
Informacije o zajedničkoj nabavi
Ugovor uključuje zajedničku nabavu

Dopunske informacije
Tijelo za pregled
Kontaktna točka: Kontakt
Telefon: +385 14559 930 📞
URL: https://www.dkom.hr/ 🌏
Tijelo od kojeg se mogu dobiti informacije o postupku pravne zaštite
Naziv: VODOVOD I KANALIZACIJA d.o.o. Karlovac
Nacionalni registracijski broj: 65617396824
Poštanska adresa: Gažanski trg 8
Poštanski broj: 47000
Mjesto: Karlovac
Regija: Karlovačka županija 🏙️
Država: Hrvatska 🇭🇷
Kontaktna točka: Ivica Kink
E-pošta: ivica.kink@vik-ka.hr 📧
Telefon: +385 47649106 📞
URL: https://www.vik-ka.hr 🌏
Postupak pregleda
Opis postupka pravne zaštite:
Rok za izjavljivanje žalbe iznosi deset (10) dana i to od dana: 1. objave poziva na nadmetanje, u odnosu na sadržaj poziva ili dokumentacije o nabavi 2. objave obavijesti o ispravku, u odnosu na sadržaj ispravka 3. objave izmjene dokumentacije o nabavi, u odnosu na sadržaj izmjene dokumentacije 4. otvaranja ponuda u odnosu na propuštanje naručitelja da valjano odgovori na pravodobno dostavljen zahtjev dodatne informacije, objašnjenja ili izmjene dokumentacije o nabavi te na postupak otvaranja ponuda 5. Primitka odluke o odabiru ili poništenju, u odnosu na postupak pregleda, ocjene i odabira ponuda, ili razloge poništenja Žalitelj koji je propustio izjaviti žalbu u određenoj fazi nema pravo na žalbu u kasnijoj fazi postupka za prethodnu fazu.
Prikaži više

Izmjene
Druge dodatne informacije
Ispunile su se pretpostavke za produljenje roka izvršenja usluga iz članka 5. stavak 1. Ugovora odnosno došlo je do produljenja roka dovršetka izvođenja radova, a koje nije uzrokovano postupanjem Izvršitelja. Ugovorena cijena je povećana temeljem provedene analize povećanja ugovorne cijene koja je sastavni dio Dodatka broj 5 Ugovora.
Prikaži više
Glavni razlog promjene: Potreba za izmjenama zbog okolnosti koje pažljiv kupac nije mogao predvidjeti.
Nova vrijednost
Tekst:
Rok izvršenja usluge definiran člankom 5. stavak 1. Ugovora kao i Nalozima br 4687-PM-U2-N20, 4687-PM-U3-N30, 4687-PM-U4-NO1, 4687-PM-U5-1 usklađuje se s očekivanim rokom provedbe projekta i dovršetka izvođenja radova do 31.12.2026. Povećava se ugovorna cijena za 93.278,05 eura bez PDV-a i po novom iznosi 1.623.379,57 eura bez PDV-a
Prikaži više
Izvor: OJS 2026/S 141-515014 (2026-07-22)